Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
ziomalxxz

Myoko

238 comments in this topic

Recommended Posts

Beta Tester
87 posts
1,584 battles

Okręcik jest bardzo pozytywny, pomimo ogólnego odradzania japońskich krążków przez innych graczy, jak do tej pory całkiem fajnie mi się nimi pogrywa. Ewidentną zaleta jest dla mnie duży zasięg głównej baterii (ok. 16km) który pozwala trzymać się z dala od zagrożenia a zmodernizowany system torped 2x3 całkiem dobrze sobie radzi na mapkach na których występują wyspy, dodatkowo jest on całkiem szybki (ponad 30 węzłów). Z minusów, przede wszystkim bardzo papierowy, często się pali niestety i często też potrafi oberwać w śrubę a rzadziej w stery ale też się to zdarza. Takie jest moje zdanie o okręcie.

Edited by KoRbA2310

Beta Tester
8 posts
1,914 battles

Czy ktoś ma porównanie Myoko kontra Pensacola? Który ma większą siłę ognia w rzeczywistym starciu i którym przyjemniej się gra?

Beta Tester
318 posts

W starciu 1vs1 na artylerie wygra Hamburger, natomiast Sushi ma torpedy i może dotkliwiej kąsać pancerniki :playing:

Jeśli weźmiemy pod uwagę same działa to amerykanin wygrywa w sile ognia, a jeśli całokształt to wygrywa japończyk. Torpedy to jednak torpedy, ale nimi trzeba umieć strzelać. 

Edited by Mat98

Alpha Tester
845 posts
12,329 battles

W starciu 1vs1 na artylerie wygra Hamburger, natomiast Sushi ma torpedy i może dotkliwiej kąsać pancerniki :playing:

Jeśli weźmiemy pod uwagę same działa to amerykanin wygrywa w sile ognia, a jeśli całokształt to wygrywa japończyk. Torpedy to jednak torpedy, ale nimi trzeba umieć strzelać.

Do strzelania torpedami trzeba mieć jeszcze odpowiednią mapę i rozgarniętych towarzyszy, którzy zajmą przeciwnika. Japończyk to za miękki okręt na samobójcze rajdy na odległość strzału torped ale ogólnie okręt OK.

Edited by w_wilk

[DV]
Alpha Tester
196 posts
4,185 battles

Pierwszy, soczysty jak świeża ryba w sushi, krążownik IJN.

10 x 203 które z odległości 7-8 km mordują pociskami AP każdy inny krążownik w grze. Salwa strzelana na maksymalnym dystansie daje bardzo duże prawdopodobieństwo podpalenia. Walka z niszczycielami na małych odległościach, przy dobrym odmierzaniu poprawek pozwala zdjąć przeciwnika na salwę lub dwie. Dobrze sprawdza się strzelanie w takich sytuacjach osobno z każdej wieży, daje to szansę na dynamiczne reagowanie na manewry niszczycieli.

Nie kupować drugiego kadłuba. Szkoda kredytów, od razu grindować doświadczenie na ostatni kadłub. Na nim dopiero dostajemy poprawione działa AA, oszczędzamy 1.1M. Co prawda już na drugim kadłubie dostajemy lepsze wyrzutnie torped, ale można przecierpieć kolejne 10 bitew i za oszczędzone kredyty kupić moduły do innego okrętu.

Stockowy jest bardzo wrażliwy na ataki lotnictwa. Wymaksowany zdejmuje po 25-30 samolotów w bitwie, przy CV na poziomach 7-8.

Koniecznie montować modyfikację steru, ulepszoną artylerię główną (pierwszy moduł), reszta ulepszeń wedle preferencji.

Taktyka standardowa dla tej linii, od Aoby do samego końca - średni dystans, manewrować bez przerwy bo salwa z BB wchodzi za 30k w burtę, od 8-9 km tor lotu pocisków jest sympatycznie płaski, HE na dalekie dystanse, torpedy strzelać albo w sprzyjających warunkach gdy przeciwnik wychodzi zza zasłony wysp, albo jako odpędzacz natrętnych pancerników, które siedzą nam na rufie. A torpedy są zacne, nawet nie ulepszone zmuszą każdy okręt do uników.

Na koniec jeszcze jedna uwaga - nawet New Orlean nie będzie się samotnie pchać na wymianę z Myoko na średnim dystansie (8-10 km). Wsadzić takiemu hamburgerowi cytadelę w dziobowe wieże za 12k to gwarantowany banan na twarzy.

• Cool 2

Alpha Tester
845 posts
12,329 battles

A drugi kadłub nie dodaje HP?  Piękny okręt i jak na 7 tier całkiem dobry, ma niezły zasięg ognia. Mam wrażenie że jest lepszy od Atago który jest tier wyżej.

Edited by w_wilk

[DV]
Alpha Tester
196 posts
4,185 battles

A drugi kadłub nie dodaje HP?  Piękny okręt i jak na 7 tier całkiem dobry, ma niezły zasięg ognia. Mam wrażenie że jest lepszy od Atago który jest tier wyżej.

Dodatkowa pula HP nie rekompensuje wydatku 1.1M kredytów, kiedy za 17500xp trzeba znowu wydać 1.3M i dostajemy tak samo wytrzymały okręt, tylko z przyzwoitymi bateriami AA. To tylko 10-12 bitew, a dla kogoś kto ma konto premium i założy flagi, możliwe jest wygrindowanie ostatniego kadłuba i w 6 bitwach.

To, że Myoko będzie odrobinę lepszy od Atago było wiadomo od samego początku. Ma lepszą osłonę AA, lepiej zawraca, ma większą szybkostrzelność. Atago "podobno" lepiej zarabia, ale przy 70k kredytów za naprawę, nie zauważyłem znaczącej różnicy w stosunku do Myoko, jeżeli idzie o generowane przychody.

• Cool 1

Alpha Tester
845 posts
12,329 battles

Atago w moim odczuciu rzeczywiście trochę lepiej zarabia ale przy tych samych wynikach, które trudniej osiągnąć tier wyżej. Trudniej mi się nim gra niż Myoko. Dlatego powinien mieć obniżone koszty naprawy podobnie do czołgów premium w WOT. Ja kupiłem pierwszy kadłub właśnie ze względu na HP bo tego zawsze mało.

Edited by w_wilk

[-DWS-]
Beta Tester
4,705 posts
13,072 battles

Dodatkowa pula HP nie rekompensuje wydatku 1.1M kredytów, kiedy za 17500xp trzeba znowu wydać 1.3M i dostajemy tak samo wytrzymały okręt, tylko z przyzwoitymi bateriami AA. To tylko 10-12 bitew, a dla kogoś kto ma konto premium i założy flagi, możliwe jest wygrindowanie ostatniego kadłuba i w 6 bitwach.

Z drugiej strony w te 10-12 bitew spokojnie zarobi się koło bańki, więc wielkiej straty nie ma. Cóż, decyzja pewnie będzie zależeć od aktualnego stanu portfela gracza.

[1DF]
Players
339 posts
16,400 battles

Potwór nie okręt. Pierwsza bitwa i teraz wiem na czym polega różnica pomiędzy nim  a Atago. Umiejscowienie powinno być dokładnie odwrotne. Oba okręty są świetne, ale bardziej skłaniałbym się ku zamianie tierami. Strach się bać co będzie jak go wymaksuję :D

• Cool 1

Players
1,000 posts

Z do tej pory granych krążków Myoko gra mi się najlepiej. Walę głównie HE w pancerniki na granicy max dystansu uciekając przed ich pociskami, z innymi krążkami cioram się w przypadku braku pancerników. Potrafi zjechać skutecznie North Caroline HEami w dość szybkim czasie, wystarczy wymusić użycie naprawki po podpaleniu a później celować tak, żeby zapalić całe okręt a nie tylko jeden segment. PPków nie używam prawie wcale, jedynie w wyjątkowych sytuacjach. Być może to błąd, ale średnia dmgu 76k na Myoko i rekord 172k mowią, że chyba nie:P

Edit: zamiana AP na HE, błąd:(

Edited by hultaji

Alpha Tester
2,049 posts
1,725 battles

Z do tej pory granych krążków Myoko gra mi się najlepiej. Walę głównie AP w pancerniki na granicy max dystansu uciekając przed ich pociskami, z innymi krążkami cioram się w przypadku braku pancerników. Potrafi zjechać skutecznie North Caroline APkami w dość szybkim czasie, wystarczy wymusić użycie naprawki po podpaleniu a później celować tak, żeby zapalić całe okręt a nie tylko jeden segment. PPków nie używam prawie wcale, jedynie w wyjątkowych sytuacjach. Być może to błąd, ale średnia dmgu 76k na Myoko i rekord 172k mowią, że chyba nie:P

Przeczytaj to i zastanów się, gdzie popełniłeś błąd.
  • Cool 1

Alpha Tester, In AlfaTesters
4,583 posts
13,024 battles

.

Edited by Dropsiq

Players
1,000 posts

Pardon Panowie, wybaczcie. Faktycznie zły skrót, strzelam oczywiście HEkami:) Ale wtopa, jest mi wstyd i biorę to na klatę. Myślałem, że Neph mówi, że strzelanie HEkami w pancerniki Myoko jest błędem.

Beta Tester
541 posts
4,108 battles

Wczoraj sprzedałem. Z bólem serca, ale chciałem pograć jeszcze Mogami przed nerfem ( a wiadomo 3 mln +  moduły +  kapitan). Okrę bdb. W skali 1-10 daje mu 9. Nic dziwnego że kiedyś była to VIII i nerf w pełni zasłużony

Plusy:

- Działa 5x 2 203 robią swoje. Te 5 strzałów na min w dobrym skupieniu daje rade. Umiejętnie żonglując AP oraz HA siejemy śmierć i zniszczenie. To właśnie na Myoko zaliczyłem mój rekord cytadel w jednej salwie (6:B) posyłając kapitana 100% HP Omahy do portu

- Torpedy 10 km po 2 x 3 na burtę. Co prawda do użycia okazjonalnie przez umiejscowienie z tyłu, ale w przypadku bliskiego niespodziewanego/spodziewanego spotkania przesądzają o wyniku konfrontacji. Dodatkowo standardowo można nimi siać kręcą dupcią w strategicznym odwrocie, robiąc zamieszanie i okazjonalnie cos trafiając.

- Zwrotne to i szybkie

Wady:

- Pancerz wykonany z pierwszo-gatunkowego wielowarstwowego papieru

- AA. Co prawda do samoobrony wystarczy, ale jak CV się uprze? W zasadzie to nawet nie musi się upierać, a nawet za bardzo starać.

- Obrót i rozmieszczenie dział. Aby wyciągnąć 100% z tego okrętu musimy trochę się nagłowić i myśleć z wyprzedzeniem, z jakiej pozycji będziemy za chwile chcieć strzelać.

- Aby go odblokować musimy przejść przez Futurake:ohmy:

- Po nim jest jeszcze zajebiaszczy Mogami.:playing:

Taktyka gry tym cackiem? Mi najprzyjemniej i z najlepszym efektem grało się " Cała na przód i posłać na dno wszystko co stanie nam na drodze, albo samu zatonąć:izmena:" ( oczywiście nie na każdej mapie da się to zrobić) Mamy pełne predyspozycje by być na miejscu spotkania zaraz po DD, a będąc agresywnym siejemy panikę wśród  kapitanów tej klasy, po przeciwnej stronie. Pamiętajmy że spokojnie możemy przyjąć 1 cygro, a jak umiemy manewrować to nawet bez tego w większości przypadków się obejdzie. Następnie posłać 2-4 salwy z AP w burtę jakiegoś CA, storpedować na bliskim dystansie BB i dobrać się do CV. W tym momencie w przeciwnym teamie panuje już zazwyczaj totalna panika , a nasz jak by dostając skrzydeł wali do przodu. Nawet ja wyczerpie się już nam paliwo ( punkty HP) to zostaje pełna satysfakcja, że nie tyle odbębniliśmy swoje, ale często ustawiliśmy grę już w pierwszych minutach.

[ZDUPY]
Players
2 posts
2,125 battles

Witam mam problem badanie Myoko kosztuje 72tys doswiadczenia ale jak wchodze w badanie to pisze ze 86tys co jest nie tak?

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.