Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
quickex5

Kansas [VIII]

32 comments in this topic

Recommended Posts

[GTWPL]
Players
327 posts

Bez urazy ale nie jest to a raczej nie powinien być okrętem VIII poziomu.  Przeładowanie 40 s to pieklenie dużo , obrót dział o 180 stopni to aż 38,3 s, Prędkość o zgrozo 23 węzły.  W moim odczuciu to takie Colorado sparowane z New Mexico gdzieś między VI a VII poziomem.

Players
296 posts
15,695 battles

40 sekund przeładowania boli strasznie.

Do tego działa o celności Colorado. 

Pali się co chwila.

Pancerz słabizna, góra cienkiej blachy, cokolwiek strzeli to przebija.

Bolesne max 23 węzły. 

Słabe kąty strzału tylnych wież.

Oczywiście znajdą się bitwy gdzie da się coś zrobić ale generalnie to 50% NC.

Jeśli 9 i 10 są takie same to dziękuję za tę linię.

Raczej będzie stał bezużytecznie w porcie oczekując na misje cooperacyjne gdzie i tak na miejsce bitwy przypłynie ostatni......

A, zapomniałem jeszcze o jednym: ma fajne oczojebne camo :).

[B_H_D]
Players
5 posts
2,478 battles

12x 406 na papierze wygląda imponująco ale w użyciu bieda z nędzą. Celność po prostu tragiczna, czas lotu pocisków absurdalnie długi. Okręt o prędkości żółwia i czasie przeładowania podobnie. Arizona na t6 ma lepszą celność i więcej szkód swoimi znacznie mniejszymi działami robi niż ta przerośnięta krypa. Sytuacje od totalnej porażki ratuje przyzwoita obrona przeciwlotnicza wraz z rozbiciem co w obecnym World of CVs jest jednak ważne. Dobrze ze chociaż tyle.

Players
2,729 posts
16,464 battles

trzeba ladowac mnostwo flag i kamo zeby jak najszybciej zebrac te 160-180 tys do tieru 9

a potem wystawic go na  vinted

• Cool 1

[WHYME]
Players
51 posts
2,272 battles
58 minutes ago, zdzislawdyrma said:

trzeba ladowac mnostwo flag i kamo zeby jak najszybciej zebrac te 160-180 tys do tieru 9

a potem wystawic go na  vinted

Problem tylko jest taki , ze t9 jest tak samo uzyteczny....wiem co mowie , bo wylosowalem go w pierwszym zestawie i nabilem juz expa na t10 (pewnie tak samo udany jak t9)

Players
2,729 posts
16,464 battles
9 minutes ago, CptChonk said:

Problem tylko jest taki , ze t9 jest tak samo uzyteczny....wiem co mowie , bo wylosowalem go w pierwszym zestawie i nabilem juz expa na t10 (pewnie tak samo udany jak t9)

ale mam taki fetysz ze chce miec wszystkie dychy oprocz lotni

wiec musze sie meczyc

• Cool 1

[E--C]
[E--C]
Players
288 posts
24,366 battles

Ta linia to jest trzepaczka do szampana pomalowana na  złoto*). Czyli absolutnie zbędna. Wyekspić i odstawić na kotwicę. Odkurzać 2x w roku w trybie coop aby zbić śnieżki/kwiatki czy co tam WG wymyśli w kooperacji z Hello Kitty.

*) chodzi o ten cepeliowy kamuflaż

• Cool 1

[TF16]
[TF16]
Players
592 posts
9,687 battles

Po rozegraniu jednego oszałamiającego meczu na Kansasie wiem jedno..... drugiego nie bedzie.

Podziwiam upór "decyzyjnych", ktorzy pomimo znakow  niebie, ziemi i wodzie nadal zdecydowali, ze  to sie nadaje do wypusczenia.

Po czym i pod wplywem czego owa decyzje podjeto az sie boje pomyslec.

[BASIC]
[BASIC]
Players
60 posts
7,840 battles

Zagrałem raz, ubiłem jedną mewę, wystarczy. Między przeładowaniem dział zdążyłem do kibla skoczyć. Masakra. 

[-YOLO]
Players
21 posts
4,758 battles

Nigdy w życiu nie widziałem czegoś równie paskudnego. Wygląda jakby po założeniu takich potwornie wielkich wież i przy takiej masie nadbudówek okręt miał się zaraz wywrócić do góry stępką.

Nie mam w zwyczaju ekspienia okrętów które były tylko na papierze, chociaż czasami robię wyjątki (Montana była zatwierdzona, Amagi budowane, a Thunderer to taki dobrze uzbrojony Vanguard ;) ). Generalnie jestem w stanie zrobić wyjątek dla projektów, które mają solidne podstawy, na przykład miały być lub były budowane.  Jeżeli uznać że punktem wyjściowym projektu były nieukończone amerykańskie pancerniki typu "South dakota" (budowa wstrzymana w 1922) - to miałbym podstawę żeby je robić. "  Niestety, chociaż BB to moja ulubiona klasa (moja fascynacja  pancernikami sięga chyba przedszkola), to tego czegoś nie tknąłbym nawet patykiem z kupą. Dostałem za darmo i mam uczucie jakbym przepłacił. 

• Cool 3

Players
136 posts
22,279 battles

Totalne dno WG chyba dolary z USA już nie popłyną do was.Rozczarowanie i brak słów co tu pisać dobrego tylko tyle że szkoda waszego i naszego czasu na to "coś"

[R-NG]
Players
1,595 posts
19,925 battles

Niestety, ale powyższe wypowiedzi mówią prawdę o tym okręcie.

40 sekund przeładowania boli strasznie i sprawia, że trzeba bardzo uważać jak się strzela, a to doprowadza do tego, że nieraz możemy stracić możliwość dobrego strzału, a błędów złe celowanie nie wybacza. Ponadto często mamy albo skruszenia i odbicia, albo kupiaste uszkodzenia. Nie mówiąc już o katastrofalnym rozrzucie na dalekich dystansach. Więc wychodzi na to, że nieraz niewiele możemy zdziałać, a dojście do 50k uszkodzeń na mecz to dla średniaków (jak na przykład ja) to często góra. Naprawdę, żeby mieć duże szkody, to mecze dla tego okrętu powinny mieć ze 40 minut czasu, albo przeciwnik do zdobycia 2000 punktów. Dokładnie, bo jak wiecie MM by WG często daje nam debili do zespołów nieraz praktycznie oddającym przeciwnikowi mecze, przez co często też po prostu nie ma czasu na zadanie uszkodzeń, bo zanim nastrzelasz, to już jest koniec meczu po 10 minutach.

Przy jego dość dużym zasięgu jego mała prędkość aż tak nie boli, ale jego pozycja startowa już tak, bo zanim dopłyniesz, to już przeciwnik zdąży się schować, abo dostanie lanie (czasami).

Jeżeli chodzi o pancerz, to nie widzę by on odstawał od takich okrętów, jak Rysiek, Karolinka z północy czy ŁAmagi.

Zalety tego okrętu są naprawdę tak bez znaczenia w bitwie jak umiejętność grania na Ukulele u komandosa czy byciem najlepszym skejterem na dzielni. Ale tak, Kansas ma jedną niewątpliwą zaletę. Jest nią dobre AA wsparte dodatkowo wzmocnieniem p-loty. Bywa, że jest on zagrożeniem nawet dla ósemkowego lotnicha. Ale niestety na tym kończą się zalety tego okrętu. Tak, stały kamuflaż jest dość ładny pomimo jego tandety, ale w bitwie i tak mało się zwraca na to uwagi. Ewentualnie potencjalną zaletą może być prędkość, ponieważ ludzie przyzwyczajeni do wyścigówek jak Łamagi czy Karolcia mogą źle celować z wyprzedzeniem, szczególnie jak pływa nim weteran grania, wiedzący o lecącej salwie i dający po hamulcach i skręcający sprawiając, że wiele pocisków spadnie przed nim, albo dostanie się w dziób za śmieszne uszkodzenia, ale też jedynie przez krótki czas zanim ludzie się przyzwyczają do jego powolności.

Dla mnie to największa męczarnia i niegrywalna kupa od czasu Colorado, Ferdka der Klozet czy Izumo, no i również Montany. Nawet Monarchem i Władkiem z Wostoka lepiej mi się grało pomimo ich bylejakości.

• Cool 1

[PLO]
[PLO]
Players
757 posts
19,617 battles
7 hours ago, Davao said:

Bywa, że jest on zagrożeniem nawet dla ósemkowego lotnicha.

Nie bywa, a jest. Miałem bitwę z dwoma lotniskami T8 i skończyłem bitwę chyba z 58 zestrzeleniami.

Tak naprawdę jakby mu dali prędkość jak NC to byłby OK. Aktualnie jest taki średnio-zły.

• Cool 1

[TF16]
Players
41 posts

Pomysł na ten pancernik musiał wykiełkować po bardzo grubo zakrapianej imprezie + kreski. Przy tak żenującej jak na tier prędkości, niezbyt mocnym  opancerzeniu i średniej klasy amunicji, wydawać by się mogło, że przynajmniej to będzie celne.... ale niestety nie jest. Co z tego, że 12 luf, jak na dystansie > 12km salwa dość systematycznie generuje same obramowania? Serio ? Żaden BBK, którym do tej pory pływałem (a mam wszystkie obecnie dostępne linie zrobione) nie wywołuje u mnie tak permanentnego zgrzytania zębami. Równie dobrze WG może wprowadzić możliwość sterowania artylerią w  fortach, z którymi się strzelamy w scenariuszach - zakładam, że gra będzie znacznie przyjemniejsza niż tym "czymś". Reasumując - ale istotne zmiany, albo oznaczenie "crap of the game".

[FJORD]
Beta Tester
659 posts
27,288 battles

Eee tam , potraficie tylko narzekać.

Gdy biorę flagę na prędkość na Złotym Orle, to czuję się uskrzydlony. Nie jest wtedy aż tak bardzo odczuwalny dla mnie ten brak prędkości... Przecież i tak nawiązując wymianę ogniową z przeciwnikiem, staramy oszukiwać go prędkością,  robiąc zwroty pływając sobie na 1\4, 1/2 czy 3\4.

Boleć może za to czas przeładowania, bo lekarstwa na to nie ma w modułach, jak też czas lotu ppanców.

Ogólnie śmieszny pancek o gameplayu dla emeryta. Taki powolniak. Ale wydaje mi się, że dzięki swym cechom powolniowatości, grający nim emeryci mogą nadążyć za szybko zmieniającym się rozwojem sytuacji na mapie.

• Cool 1

[S-J-W]
Players
327 posts
13,618 battles
6.11.2020 o 17:28, zdzislawdyrma napisał:

14 bitew i juz jest exp na t9

Chyba nie mam aż tylu flag....

• Cool 1

[WOWRP]
Players
2 posts
6,857 battles

Niestety muszę potwierdzić powyższe opinie. Miałem sytuację, że wypłynął mi  zza góry lodowej pod lufy tego pancka na 10-12 kilometrach  pięknie pokazaną burtą zaskoczony krążownik X-tka, nie pomnę, Roon to był? nieważne; myślę sobie, no mam cię bratku, wywaliłem szczęśliwy ze wszystkich luf prosto w co najmniej 2 cytadele, tak przynajmniej sądziłem  i...  przetarłem oczy ze zdumienia! Obrażenia były na poziomie 2000 z haczykiem! a krążek odpłynął nienaruszony z pogardliwym śmiechem. Zanim działa się przeładowały, zniknął za następną górą lodową.  Mimo to dziwnie lubię ten pancernik i grywam nim od czasu do czasu, ale zwykle kotwiczy w porcie. Szkoda, bo jakoś podoba mi się ta niezgrabna pływająca beczułka udająca złotego orła :-D.

• Cool 1

[M-D]
Beta Tester
328 posts
9,670 battles

Zagrałem 38 bitew. Potwierdzam, że jest to okręt chimeryczny i dość niewdzięczny. Można nim robić dobre wyniki, ale przyjemność z gry jest dość słaba. Prawie same wady lub przeciętności, zalet nie posiada. 

Weekend Tester
6,413 posts
7,499 battles

Przypomina się gra starym Colorado :cap_old:

Szczerze to nie widzę sensu gry tym okrętem. Ale ogólnie nie lubię grać panernikami.

[R-NG]
Players
1,595 posts
19,925 battles

Aż dziw, że się nawet da grać tym klocem i nawet wykręcić jakiś dobry łomocik.

shot-20.11.21_20.20.30-0394.jpg

shot-20.11.29_19.18.51-0651.jpg

shot-20.11.29_19.18.53-0423.jpg