Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
bloodminister

Nieudokumentowane zmiany w rozgrywce CV

1 comment in this topic

Recommended Posts

WG Staff
93 posts

Dowódcy!


Chcielibyśmy podziękować graczom, którzy poinformowali nas o problemach z CV po ostatniej aktualizacji i przepraszamy za związane z tym niedogodności.
Najpierw chcielibyśmy podać Wam kilka szczegółów na temat tego, co dokładnie się stało. W wersji 0.9.9 wprowadziliśmy gruntowne zamiany w kodzie CV. Pozwoliło nam to ulepszyć siatki celownicze i czułość eskadr lotniskowców, ale główna część wspomnianych zmian miała charakter czysto techniczny. Nie miało to znacząco zmienić niczego związanego z rozgrywką ani balansem, a ulepszyć pewne ukryte aspekty gry związane ze stabilnością i optymalizacją rozgrywki, a także utorować drogę do wprowadzenia okrętów hybryd, samolotów do zwalczania okrętów podwodnych i ogólnych nowych ról w rozgrywce lotniskowców. Niestety, ze względu na złożoność tych zmian, nie wszystko poszło po naszej myśli i pewne problemy przedostały się na główny serwer gry, co spowodowało niezamierzone zmiany, na które część z Was się skarżyła.


Jeden z poważniejszych problemów z nadmierną utratą samolotów wracających na lotniskowce po ataku został natychmiastowo naprawiony. Nadal obserwujemy serwery na żywo i badamy dalsze możliwe błędy i problemy.
Wprowadziliśmy również nieudokumentowaną poprawkę błędu umożliwiającego wydłużenie czasu doładowania silnika poprzez naciśnięcie i przytrzymanie klawisza doładowania, która została pierwotnie zastosowana w wersji 0.8.2. Wtedy jednak nie rozwiązała ona tego problemu, więc naprawiliśmy to teraz, w 0.9.9. Miało to na celu naprawienie sytuacji, w której doładowanie silnika samolotu mogło działać dłużej w przypadkach częstego naciskania klawiszy W / S. Niestety, nie zostało to podkreślone w opisach poprawek wprowadzonych w aktualizacji 0.9.9.


Najnowsza aktualizacja wprowadziła też kilka innych poprawek, które nie zostały dodane w opisach zmian:

  • Od teraz stanowiska przeciwlotnicze obracają się w stronę celów priorytetowych.
  • Samoloty startują teraz z katapult na niemieckich lotniskowcach (gdy te są w nie wyposażone).
  • Torped samolotowych nie można już zrzucać w tym samym punkcie i przecinać ich ścieżek, z wyjątkiem zbieżnego stożka celowniczego. Bomby / torpedy / rakiety nie mogą już być zrzucane w poprzek, przecinając trajektorie innych pocisków. Bomby z samolotów ustawionych po lewej stronie będą zrzucane na lewą stronę, z samolotów ustawionych po prawej - na prawą stronę.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że eksplozja pocisku nie była wyświetlana, gdy jednocześnie nastąpił wybuch i wyłączona została obrona przeciwlotnicza przez naciśnięcie klawisza P.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że eskadra samolotów, która właśnie przeprowadziła atak, nie otrzymywała natychmiastowych uszkodzeń od aktywacji priorytetowego sektora przeciwlotniczego.
  • Naprawiono również kilka innych, mniejszych błędów.

 

Wiemy również o problemie z nieprawidłowymi ustawieniami opóźnienia podczas korzystania z doładowania silnika eskadr niemieckich lotniskowców. Problem zostanie rozwiązany w jednej z najbliższych aktualizacji.

 

Przepraszamy za niedogodności. Zapewniamy, że pełna przejrzystość wszystkich zmian w nadchodzącej wersji gry jest jednym z naszych głównych celów, niezależnie od możliwego ich postrzegania.
Powodzenia i do zobaczenia na morzu!
 

  • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×