Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
shootX10

Aoba

156 comments in this topic

Recommended Posts

[1DF]
Players
343 posts
16,460 battles

I obaj macie rację. Ogarnięty gracz rozłoży i Cleva i Aobę nawet Kumą. Jak ktoś ma talent i odpowiednie ręce to nie potrzebuje snajperki żeby zabijać. Ale.

Różnica pomiędzy amerykańcami a japończykami jest taka, że fun amerykański zaczyna się wraz z Omahą (5T) a fun japoński zaczyna się z Myoko (7t) i to jest właśnie ta mała różnica. Aoba jest ciekawa, lepsza od Furutaki, ale to jeszcze nie to. Walnięcie czuje się dopiero w Myoko.

[GOFER]
[GOFER]
Players
1,528 posts
7,826 battles

I obaj macie rację. Ogarnięty gracz rozłoży i Cleva i Aobę nawet Kumą. Jak ktoś ma talent i odpowiednie ręce to nie potrzebuje snajperki żeby zabijać. Ale.

Różnica pomiędzy amerykańcami a japończykami jest taka, że fun amerykański zaczyna się wraz z Omahą (5T) a fun japoński zaczyna się z Myoko (7t) i to jest właśnie ta mała różnica. Aoba jest ciekawa, lepsza od Furutaki, ale to jeszcze nie to. Walnięcie czuje się dopiero w Myoko.

tyle ze fun zaczyna sie u amerykancow na T5 i tam sie konczy, a u japoncow jest tier 7/8/10, nawet aobe moze do tego funu zaliczyc

[1DF]
Players
343 posts
16,460 battles

Dlaczego kończy się. Clev jest  bardzo przyjemny. Ładnie się prezentuje, szybko strzela, ma dobre walnięcie, jest celny. jego minusem jest tylko parabola lotu pocisków. Szkoła celowania INACZEJ konieczna.

[GOFER]
[GOFER]
Players
1,528 posts
7,826 battles

Dlaczego kończy się. Clev jest  bardzo przyjemny. Ładnie się prezentuje, szybko strzela, ma dobre walnięcie, jest celny. jego minusem jest tylko parabola lotu pocisków. Szkoła celowania INACZEJ konieczna.

no dobra, cleveland moze jeszcze tak, ale pepsicola, NO, baltimore, des moines?

moze po prostu to moj problem, patrzac na gameplay USN CA wiem ze to raczej nie jest dla mnie

Beta Tester
337 posts
3,225 battles

Jessuuuu jaki on delikatny - 4 bitwy i dużo gorzej niż na furutace...

bitwa nr 1 - idiota z własnej drużyny puszcza torpedy.. wysadza mnie i uszkadza drugiego - 2-min  w porcie - crap happens

bitwa nr 2 - delikatna potyczka z dwoma Phoenix'ami  nagle pojawia się z za wyspy NEW YORK i z 14km wsadza mi salwę za... 29000 dmg!!! - ok wzieli mi w klasyczne T - ja dziobem do phoenixów a on w burtę

bitwa nr 3  - coś się tam strzelam nagle Murmańsk wsadza mi salwę za 16000 dmg.. ok moja wina dużo sie działo nie zauważyłem go wsadził AP

bitwa nr 4.. trzymam się trochę dalej (mam już ulepszenie dalmierza strzelam na dystansie 10-12 km + wsadziłem torpedę - 56 kdmg - szału nie było ale team padł szybko wiec i ja długo nie pożyłem

Na plus - dobrze wchodzi z dział. w miarę celne i przyzwoity ROF. CHoć walka vs Cleveland to on ma przewagę ilości luf

Edited by RogeR_Killers

Beta Tester
337 posts
3,225 battles

Ciekawostką jest osłona AA. WG mnie bardzo dobra
Grając Zuiho atakuje lotniskowiec i nie byłem święcie przekonany że koło niego płynie phoenix (drugi CV go zatopił) a płynęła Aoba.

Jak włączyła focus AA to straciłem 10 z 16 samolotów...

[-DWS-]
Beta Tester
4,721 posts
13,107 battles

Jessuuuu jaki on delikatny - 4 bitwy i dużo gorzej niż na furutace...

bitwa nr 1 - idiota z własnej drużyny puszcza torpedy.. wysadza mnie i uszkadza drugiego - 2-min  w porcie - crap happens

bitwa nr 2 - delikatna potyczka z dwoma Phoenix'ami  nagle pojawia się z za wyspy NEW YORK i z 14km wsadza mi salwę za... 29000 dmg!!! - ok wzieli mi w klasyczne T - ja dziobem do phoenixów a on w burtę

bitwa nr 3  - coś się tam strzelam nagle Murmańsk wsadza mi salwę za 16000 dmg.. ok moja wina dużo sie działo nie zauważyłem go wsadził AP

bitwa nr 4.. trzymam się trochę dalej (mam już ulepszenie dalmierza strzelam na dystansie 10-12 km + wsadziłem torpedę - 56 kdmg - szału nie było ale team padł szybko wiec i ja długo nie pożyłem

Na plus - dobrze wchodzi z dział. w miarę celne i przyzwoity ROF. CHoć walka vs Cleveland to on ma przewagę ilości luf

4 bitwy to żadna statystyka, tym bardzie że na stoku.

Delikatne toto jest, ale nie bardziej niż poprzednicy. Bardzo pomaga drugi kadłub, bo wtedy można się naprawdę fanie kręcić. Ja jeszcze dokładam modyfikację na szybkość steru i robi się niewiele gorzej niż na DD-ku. A w wiercącą się Aobę nie jest łatwo trafić. Ważna jest żeby unikać pokusy "niszczycielowania" i torped używać tylko jak sytuacja sama się nadarzy. Dążenie do strzelania torpedami kosztowało mnie już kilka przedwczesnych powrotów do portu. Po którejś takiej akcji zresetowałem swojego kapitana i zamiast torped na 2 poziomie dałem mu kręcenie wieżami.

Players
12 posts
1,585 battles

Myślałem że po Furatace to będzie już dobrze. Aoba wymaksowana a gra się nią jak .......

Przecież to nie skręca,zero manewrowości a promień skrętu i kąt odpalania torped to masakra.

Chyba najlepiej walić na oślep bo w chwili przymierzania zaraz ci rozwalą wyrzutnie torped zanim zdążysz wystrzelisz.

Czas odpuścić japońską linię krążowników i pancerników które moim zdaniem zostały skopane przez WG.

Wiadomo jak na razie Ameryka jest najlepsza.

Poczekajmy na okręty Matki Rosiji które będą wiadomo najlepsze (najważniejsza propaganda)

Beta Tester
47 posts
3,134 battles

Myślałem że po Furatace to będzie już dobrze. Aoba wymaksowana a gra się nią jak .......

Przecież to nie skręca,zero manewrowości a promień skrętu i kąt odpalania torped to masakra.

Chyba najlepiej walić na oślep bo w chwili przymierzania zaraz ci rozwalą wyrzutnie torped zanim zdążysz wystrzelisz.

Czas odpuścić japońską linię krążowników i pancerników które moim zdaniem zostały skopane przez WG.

Poczekajmy na okręty Matki Rosiji które będą wiadomo najlepsze (najważniejsza propaganda)

E.. że co ?

• Cool 1

[GOFER]
[GOFER]
Players
1,528 posts
7,826 battles

jak nie umiesz grac, a patrzac na twoje posty nie umiesz, to zaraz w dziale amerykanskich okretow bedziesz pisal to samo

Weekend Tester
683 posts
4,222 battles

jak nie umiesz grac, a patrzac na twoje posty nie umiesz, to zaraz w dziale amerykanskich okretow bedziesz pisal to samo

Detale, naczytał się że po Furutace Aoba jest lepsza. Wystawił boczek i płacze:teethhappy:

Beta Tester
1,400 posts
7,634 battles

A Myoko i Mogami to już takie  złomy, że szok. Nic nie idzie tym ugrać...

Ja czekam na linię szwajcarskich krążowników.

• Cool 2

Beta Tester
620 posts
1,507 battles

no po fururururutace wszystko jest lepsze, co nie znaczy, że aoba jest jakaś super...

Furutaka złapie takiego buffa aż miło. Będzie kosić wszystko na swoim tierze z dodatkową połową strzała na minutę. 

Sailing Hamster
1,491 posts
958 battles

częstotliwość strzału w furururuurruuutace jest moim zdaniem najmniejszym jej problemem. A to, że strzeli co 15 a nie co 18 sec bodaj, to zmieni niewiele.

[KURLA]
[KURLA]
Players
104 posts

[quote name=puresense" timestamp="1440243964" post="480136]

Ja czekam na linię szwajcarskich krążowników.

czeska flota ponoć ma być lepsza: dziecko:

• Cool 1

[1DF]
Players
343 posts
16,460 battles

Nie czarujmy się. Aoba jest lepsza bo jest. Ale jeśli ktoś oczekiwał przesiadki z malucha do ferrari to się mocno zdziwi. Aoba jest przyzwoitym okrętem. Trochę lepszym ale cudów na morzu nie czyni. Dopiero Myoko stanowi dopiero różnicę pomiędzy tym co było a tym co jest. Trzeba się nauczyć wstrzeliwać w cel, trzeba się nauczyć zygzakować i trzymać powyżej 10km. Na takim dystansie japońskie okręty robią naprawdę dużo krzywdy, bo mają niższy tor lotu pocisków. Salwa z AP do wrogiego krążownika bardzo szybko wygania go poza zasięg, a jeśli jest na tyle uparty, że nadal płynie bokiem to po kolejnych trzech/czterech salwach płynie do portu via Neptunland. Żaden Clev krzywdy Ci nie zrobi, bo jego pociski lecą 100lat. Za to w odwrotną stronę Aoba może Clevem zamieść podłogę. Tylko trzeba się ruszać a nie bawić w piratów z karaibów burta w burtę.

Players
5 posts
372 battles

Dobry statek. Świetna artyleria -  układ wież 3x203, celne. Niski tor lotu pocisku, nie to co w amerykańskim odpowiedniku. Ponadto najszybciej strzelają w linii japońskich krążowników ( >=5 ). AA jest słabe, ale mamy rozbijanie formacji na szczęście. 
Słabych bitew na tym okręcie nie mam, co najwyżej średnie.

aoba1.1.jpgaoba1.2.jpgaoba1.3.jpg

aoba1.1.jpg

aoba1.2.jpg

aoba1.3.jpg

Players
921 posts
4,886 battles

AA jest słabe? Na 20 bitew mam 50 strąconych samolotów. A przecież część tych bitew była jeszcze z pierwszym kadłubem z faktycznie słabym AA. Wymaksowana Aoba ładnie masakruje wrogie latawce.

[-DWS-]
Beta Tester
4,721 posts
13,107 battles

Nie czarujmy się. Aoba jest lepsza bo jest. Ale jeśli ktoś oczekiwał przesiadki z malucha do ferrari to się mocno zdziwi. Aoba jest przyzwoitym okrętem. Trochę lepszym ale cudów na morzu nie czyni. Dopiero Myoko stanowi dopiero różnicę pomiędzy tym co było a tym co jest.

A ja się nie zgodzę w całej rozciągłości. Przed nerfem Myoko to jeszcze trochę prawdy w tym było, teraz to uważam Aobę za okręt porównywalny do Myoko, a że tier niżej to w sumie lepszy. Przede wszystkim Aoba ma świetne ułożenie wież, jak idę na przeciwnika to w Aobie mam większą siłę ognia niż na Myoko (też 4 działa a szybkostrzelność większa).

Poza tym na Myoko jakoś tak częściej wyłapuję cytadele, to w sumie nie jest dziwne,  bo i klocek jest dłuższy i przeciwnicy mocniejsi. Tak więc Aoba u mnie została w porcie a Myoko wyleci jak go tylko skończę.

[GOFER]
[GOFER]
Players
1,528 posts
7,826 battles

A ja się nie zgodzę w całej rozciągłości. Przed nerfem Myoko to jeszcze trochę prawdy w tym było, teraz to uważam Aobę za okręt porównywalny do Myoko, a że tier niżej to w sumie lepszy. Przede wszystkim Aoba ma świetne ułożenie wież, jak idę na przeciwnika to w Aobie mam większą siłę ognia niż na Myoko (też 4 działa a szybkostrzelność większa).

Poza tym na Myoko jakoś tak częściej wyłapuję cytadele, to w sumie nie jest dziwne,  bo i klocek jest dłuższy i przeciwnicy mocniejsi. Tak więc Aoba u mnie została w porcie a Myoko wyleci jak go tylko skończę.

aoba ma 3 wieze, a myoko 5 - mi nigdy nie zdarzalo sie "isc" na przeciwnika ciagle jednym kursem, zawsze manewrowalem zeby uzywac wiekszezj ilosci wiez
Edited by stryk33

Sailing Hamster
2,136 posts
8,066 battles

Fun na USN CA od T5? A Pheonix to co? Świetny okręt przecież. Była tu mowa o tym, że na Pepsi kończy się fun w tej linii. Jeśli komuś nie gra się dobrze na Pepsi, to nie będzie zachwycony Aobą. Jedno i drugi to "glass cannon". Bronią się zwrotnością a nie pancerzem. Widać to dobrze na przykładzie Aoba vs Cleveland. Oba szybkie i zwrotne, ale Aoba zwrotniejsza. Biorąc pod uwagę właściwości balistyczne 152mm i 203mm, ta przewaga uwydatnia się. Clevelandem jest po prostu ciężej trafić. Oczywiście, kiedy Aoba należycie manewruje. Bo krążownik, moi Panowie, musi krążyć.

Sailing Hamster
1,491 posts
958 battles

Fun na USN CA od T5? A Pheonix to co? Świetny okręt przecież. Była tu mowa o tym, że na Pepsi kończy się fun w tej linii. Jeśli komuś nie gra się dobrze na Pepsi, to nie będzie zachwycony Aobą. Jedno i drugi to "glass cannon". Bronią się zwrotnością a nie pancerzem. Widać to dobrze na przykładzie Aoba vs Cleveland. Oba szybkie i zwrotne, ale Aoba zwrotniejsza. Biorąc pod uwagę właściwości balistyczne 152mm i 203mm, ta przewaga uwydatnia się. Clevelandem jest po prostu ciężej trafić. Oczywiście, kiedy Aoba należycie manewruje. Bo krążownik, moi Panowie, musi krążyć.

Aoba vs Cleveland wygrywa nawet nie tyle ze względu na swoją manewrowość, co na czas lotu pocisków clevelanda - można pójść zapalić, zrobić sobie kawę, wrócić i właśnie dolecą...

Sailing Hamster
2,136 posts
8,066 battles

Aoba vs Cleveland wygrywa nawet nie tyle ze względu na swoją manewrowość, co na czas lotu pocisków clevelanda - można pójść zapalić, zrobić sobie kawę, wrócić i właśnie dolecą...

Dokładnie. Jeśli chodzi o zwalczanie krążowników artyleria Aoby rozkłada te śmieszne, małe pukawki na łopatki. Nie żebym nie lubił Clevelanda :).

Players
1,957 posts

Po wymaksowaniu, zakochałem sie w tym okręcie :child:

Wprawdzie dla "obcykania co i jak" robie teraz krążki amerykańskie, ale Aoba wciąż zostaje dla mnie wzorem :) Pewnie jak pójdę wyżej, zmienię zdanie, ale na tę chwilę uwielbiam nim popływać :)

Ma niestety jedną poważną wadę... cytadela przyciąga pociski jak miód misia Puchatka :D

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.