Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
shootX10

Aoba

156 comments in this topic

Recommended Posts

[BFS]
Beta Tester
985 posts
11,675 battles

Dziwny okręt. teoretycznie niedozbrojony i wrażliwy na ostrzał ale gra się nim bardzo przyjemnie. Osobiście uważam, że przy umiejętnym graniu jest fajniejszą opcją od Clevlanda. 

[ORKAN]
Beta Tester
696 posts
6,278 battles

Osobiście uważam, że przy umiejętnym graniu jest fajniejszą opcją od Clevlanda. 

Grubo. Szczególnie, że Clevelandem szło Ci prawie 2 razy lepiej ;)

[BFS]
Beta Tester
985 posts
11,675 battles

Osobiście uważam :) Clevlanda nie lubię i źle mi się nim gra. Taka luźna uwaga akurat uważam, że japońce od Aoby w górę są strasznie fajne :) 

Beta Tester
15 posts
317 battles

Sam tym okrętem jeszcze nie grałem, ale jako przeciwnika bardzo go lubię :) Łapie wszytko w cytadele ;) Jestem na poprzedniku i trochę obawiam się jego papierowości.

[-DWS-]
Beta Tester
5,021 posts
14,088 battles

Sam tym okrętem jeszcze nie grałem, ale jako przeciwnika bardzo go lubię :) Łapie wszytko w cytadele ;) Jestem na poprzedniku i trochę obawiam się jego papierowości.

Jak męczysz się Furo-taczką to Aoba jest objawieniem. Strzela prawie 2 razy częściej, ma lepiej ustawione wieże i całkiem zacne torpedy. A że papier - to w końcu nie pancernik. Mi się tym przed wipem grało bardzo przyjemnie.

Players
2,282 posts
14,553 battles

Po męczarniach z Furutaką nareszcie dorwałem się do Aoby. Przyjemność gry po prostu nieporównywalna.

Miałem jednak jedną, dosyć dziwną sytuację - goniłem Cleveland'a i strzelałem do niego pociskami AP na 12km+. Na 18 trafień  więcej niż połowa nie zadała obrażeń. Czy na takich dystansach używać tylko pocisków HE czy jest to po prostu kwestia szczęścia przeciwnika? W poprzednich rundach cytadele wchodziły bez zastrzeżeń.

Alpha Tester
347 posts
651 battles

Po męczarniach z Furutaką nareszcie dorwałem się do Aoby. Przyjemność gry po prostu nieporównywalna.

Miałem jednak jedną, dosyć dziwną sytuację - goniłem Cleveland'a i strzelałem do niego pociskami AP na 12km+. Na 18 trafień  więcej niż połowa nie zadała obrażeń. Czy na takich dystansach używać tylko pocisków HE czy jest to po prostu kwestia szczęścia przeciwnika? W poprzednich rundach cytadele wchodziły bez zastrzeżeń.

Aoba jeszcze nie gralem, aczkolwiek jak gram clevelandem APekami zaczynam strzelac w inne krazowniki kiedy są ustawione do mnie bokiem, oraz kiedy dystans między nami jest mniejszy niż 10km.

Najzwyczajniej w świecie twoje pociski odbijały się od niego, bądź też rykoszetowały.

Weekend Tester
700 posts
4,230 battles

Na czwarty slot ulepszeń kontrola uszkodzeń czy modyfikacja steru lepiej się sprawdza?

@down. ster ma szybki wychył. i dlatego korci mnie kontrola uszkodzeń

Edited by turkina

[DV]
Alpha Tester
196 posts
4,185 battles

Zakup tego okrętu, po wcześniejszych męczarniach na Fuju-taczce, to czas błogiego rozkoszowania się grą japońskimi krążownikami.

Po rebalansie w odniesieniu do Cleva, zacna szybkostrzelność, z modułem na wychylanie steru kręci się jak bączek, zwinna, a najważniejsze że torpedy z zasięgiem 10 km i po 4 na burcie.

Najśmieszniejsza bitwa jak do tej pory, to pościg za Clevem, który po zebraniu drugiej cytadeli za 5.8k, stwierdził, że jednak nie umie sobie poradzić z jakimś obłąkanym japońskim skipperem :D

Grać na prawie maksymalnym zasięgu dział, wtedy jest miejsce na uniki, a 203 karcą pociskami HE mocno i celnie. Z dystansu 6-7 km naparzam z AP, cytadele po 10-15k nie są rzadkością, szczególnie w inne krążowniki.

Jak cała linia krążowników IJN, Aoba jest z kartonu, powleczonego bibułką na lampiony. Dobrze skątowana potrafi rykoszetować, ale salwa z pancernika na 90% wpada z cytadelą/detonacją (te zaliczyłem już 4).

Każdy może kęcić tym okrętem średnio po 40k obrażeń na bitwę. Tylko nie pchać się na YoLo, a droga ku Mogami będzie czystą przyjemnością.

[-DWS-]
Beta Tester
5,021 posts
14,088 battles

Jakie moduły (ulepszenia) polecacie na aobe? Chodzi mi o drugi i trzeci slot.

Na drugi to chyba AA. Nie widzę nic innego sensownego, no może poprawa celności, ale dla mnie celność jest OK. Aoba ma już w miarę sensowne AA i można odpalić wzmocnienie. Z modułem robi się 6km zasięgu opelotki co pozwala już w miarę sensownie osłonić sojusznicze okręty. Nie zestrzeli tyle co Cleveland, ale formację rozrzuci.

Na trzeci raczej kontrola uszkodzeń. Ster i silnik nie padają jakoś szczególnie często.

[-DWS-]
Beta Tester
5,021 posts
14,088 battles

Ten od mniejszego rozrzutu i zalań/pożarów.

A jest jakaś zauważalna różnica? Z tego co wiem danych oficjalnych brak, ja na razie jeszcze na drugi slot nic nie włożyłem. Celność bez niego wydaje mi się całkiem OK, ale jeśli różnica jest zauważalna to warto rozważyć. Jeśli różnica jest symboliczna, to chyba jednak lepiej zasięg AA.

[TFP]
Players
9 posts
2,640 battles

Wole celność niz AA - testowalem, dziala i tak zaczynaja na 4 km strzelać do samolotów ;p a mniejsze na 3

Players
1,159 posts
6,476 battles

Na drugi to chyba AA. Nie widzę nic innego sensownego, no może poprawa celności, ale dla mnie celność jest OK. Aoba ma już w miarę sensowne AA i można odpalić wzmocnienie. Z modułem robi się 6km zasięgu opelotki co pozwala już w miarę sensownie osłonić sojusznicze okręty. Nie zestrzeli tyle co Cleveland, ale formację rozrzuci.

Na trzeci raczej kontrola uszkodzeń. Ster i silnik nie padają jakoś szczególnie często.

Właśnie mam dziwne wrażenie, że Aoba z dopalaczem AA ma lepszą pelotkę niż Cleve. A może to "dopalenie" tyle daje bo na Aobie mam a na Cleve celność.

[-DWS-]
Beta Tester
5,021 posts
14,088 battles

Właśnie mam dziwne wrażenie, że Aoba z dopalaczem AA ma lepszą pelotkę niż Cleve. A może to "dopalenie" tyle daje bo na Aobie mam a na Cleve celność.

Przy zasięgu plot 5km pokrywamy ogniem powierzchnię 78,50km2 , przy 6km to jest aż 113,04 km2. Czyli 20% wzrost zasięgu daje prawie 50% wzrost ostrzeliwanego obszaru. Jak do tego dołożyć perka, to mamy 7km zasięgu plot, co daje już 153,86km2 - prawie 2 razy więcej niż przy bazowych 5km. Okazuje się że nasza plotka okłada całkiem spory kawałek mapy, co czasem daje zupełnie niespodziewane zestrzelenia.

• Cool 1

[SCRUB]
Players
1,000 posts

Po graniu Furataką Aoba jest nieziemskim okrętem. Jej zwrotność, celność, prędkość i czas reloadu pozwala walczyć nawet z 3ema ścigającymi Cię clevelandami. Torpedy niestety wymuszają mocny skręt okrętu ale na wypływający zza wyspy pancernik są jak znalazł. Skill AA + samolot daje ochronę przed atakami CV, ogólnie: porządny krążownik. O Furatace mogę powiedzieć tyle, że w ostatnim meczu wyomingiem złożyłem 2 furataki na 2 strzały;)

[GOFER]
[GOFER]
Players
1,530 posts
8,270 battles

O Furatace mogę powiedzieć tyle, że w ostatnim meczu wyomingiem złożyłem 2 furataki na 2 strzały;)

nie o furutace tylko o ludziach grajacych furutaka, gdyby ci sami ludzie byli na aobach to tez zlozylbys dwie aoby na 2 strzaly

Beta Tester
214 posts
3,542 battles

To normalne, że stockowa Aoba ma problem z Clevem (chodzi mi o nawałnice jego pocisków)? Moduł za 6k dający zasięg zmienia coś istotnie w graniu tym okrętem?

[1DF]
Players
397 posts
17,744 battles

Jeżeli trafisz na ogarniętego Cleva to każdym okrętem będziesz miał z nim problem bo Cię zaspamuje. Stockowa Aoba jest 'stockowa'. Wytrzymaj jeszcze chwilę, zupgrejduj i wtedy pobaw się z Clevem. Zobaczysz co się stanie :D... Jednak tak naprawdę Aoba to nadal tylko przystanek. FUN zaczyna się od Myoko. Do Cleva musisz też odpowiednio podchodzić, najlepiej dziobem na 20-30st. A gdy będzie blisko zwrot i paczka z cygarami. Minus takiej taktyki jest taki, że Cleve szybko podpala innych. Ja nie miałem jednak problemów z Clevami. A moduł na zasięg zawsze daje dużą różnicę. Clev ma wysoką parabolę lotu pocisków, więc im dalej jesteś tym trudniej Cię trafić. Twoja parabola jest niższa, więc łatwiej Ci celować. Tobie wystarczy być na 12-13km i zjedziesz Cleva do zera, podczas gdy Clev powinien podejść do Ciebie na około 10km. Jeśli masz rozumek i nie płyniesz burta w burtę to trudno na Cię będzie znaleźć chojraka :D

• Cool 2

Beta Tester
214 posts
3,542 battles

Do tej pory grałem na japońskich CV. Japońskie krążowniki bardzo mi się wizualnie podobają stąd chęć. Kumą grało się naprawdę przyjemnie, ale następnika postanowiłem sobie darować i przeskoczyć do Aoby. Jasna sprawa tylko kretyn walczy burta w burtę, zwłaszcza że Aoba jest papierowa. Dzięki za cenne rady!

[-DWS-]
Beta Tester
5,021 posts
14,088 battles

Jeżeli trafisz na ogarniętego Cleva to każdym okrętem będziesz miał z nim problem bo Cię zaspamuje. Stockowa Aoba jest 'stockowa'. Wytrzymaj jeszcze chwilę, zupgrejduj i wtedy pobaw się z Clevem. Zobaczysz co się stanie :D... Jednak tak naprawdę Aoba to nadal tylko przystanek. FUN zaczyna się od Myoko. Do Cleva musisz też odpowiednio podchodzić, najlepiej dziobem na 20-30st. A gdy będzie blisko zwrot i paczka z cygarami. Minus takiej taktyki jest taki, że Cleve szybko podpala innych. Ja nie miałem jednak problemów z Clevami. A moduł na zasięg zawsze daje dużą różnicę. Clev ma wysoką parabolę lotu pocisków, więc im dalej jesteś tym trudniej Cię trafić. Twoja parabola jest niższa, więc łatwiej Ci celować. Tobie wystarczy być na 12-13km i zjedziesz Cleva do zera, podczas gdy Clev powinien podejść do Ciebie na około 10km. Jeśli masz rozumek i nie płyniesz burta w burtę to trudno na Cię będzie znaleźć chojraka :D

W Closed Becie to z Clevem w ogóle nie było rozmowy, masakrował wszystko, teraz można powalczyć. Jak jest mniej ogarnięty to załatwi się go szybko AP-kami w cytadelę, jak nie pokazuje burty to gorzej. Nadal ma wyraźnie lepszy ROF i więcej luf, a na dodatek z perkiem ma też lepszy zasięg. Dobry gracz na Cleve to bardzo trudny przeciwnik, ale kolega który ma Clevelanda mówi to samo o Aobach.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.