Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Hayashiro

Najemnicy

18 comments in this topic

Recommended Posts

[JEDI]
Players
282 posts
30,809 battles

NAJEMNICY – wieść niesie, że coś takowego pojawi się wraz z nowa aktualizacją. W skrócie. Dowódca klanu "XXXXX" chce zagrać klanówkę... ale jest sam w klanie. No wymyślił sobie klan i jest sam jako dowódca. Do tej pory nie mógł tego zrobić inaczej niż rekrutując do klanu odpowiedniej ilości osób, zgonieniu ich w jedno miejsce w prime time i zagraniu klanówki. Teraz wystarczy, że zaprosi odpowiednią ilość osób z różnych klanów lub bezklanowców, do dywizjonu klanowego i trzask-prask... gra klanówki. Czyli będzie mógł posłużyć się najemnikami. I ci najemnicy, zarobią za tą grę tyle ile każda osoba grająca klanówki. Czyli odpowiednio do poziomu na którym jest klan.

Dlaczego WG wymyślił taką „fuchę”? Oczywiście tak jak wszystko. Dla kasy. Ale tu się nie dziwię, bo gra ma zarabiać i nie ma co z tym dyskutować. Oczywiście kasa jest na końcu całego łańcucha poczynań. I ten łańcuch jest ciekawy. Czy jest za mało klanów w których można grać klanówki? Nie. WG zauważyło, że klanówki mimo wszystko cieszą się dużym powodzeniem ale może grać w nie tylko jedna drużyna złożona załóżmy z siedmiu graczy. A reszta? Więc już jakiś czas temu, wprowadzono możliwość grania dwoma drużynami. Ale to „załatwia” tylko 14 graczy. Dla małych klanów to w sam raz. Niestety, WG strzeliło sobie w stopę, zwiększając ilość osób w klanie do 50 (max). Miało w tym swój cel. Ale ni jak to się nie zgrało z tymi 14toma grającymi. Bo nagle się okazało, że 50 – 14 = 36. Więc mamy potencjalnie 36 wkurzonych graczy, którzy nie mogą grać klanówek, a są w klanie. Ich niezadowolenie odbija się w kasie WG. Po co im nowe okręty jak na starych nikt ich nie chce? Albo chce, ale ograniczenia (14 osób) ich wywalają za burtę szczęśliwców farmiących stal. Stąd (moim zdaniem) pomysł najemników. Czyli teoretyczna szansa dla każdego na zagranie klanówek. Oczywiście to tylko teoria i to bardzo podrasowana. Gdyby tylko nie strach o chłodzenie serwerów (Sasza już i tak pedałuje ponad siły, trzymając temperaturę na odpowiednim poziomie), to drużyny na klanówki składały by się z 50 graczy po każdej stronie, a mapy zajmowały 3 monitory. Więc grupa trzymająca władzę wpadła na pomysł Najemników. Co z tego wyniknie dobrego i złego? Możemy sobie tylko gdybać.

Dobre jest to, że więcej osób zagra klanówki. Złe jest to, że więcej osób zagra klanówki, przez co ich poziom spadnie i to znacząco. Wiadomo, że na klanówki wybiera się najmocniejszą drużynę. Więc szansę najemników dostaną słabsi gracze. Nie wiem jak z pożyczonymi okrętami. Być może ta szansa dotyczyć będzie też osób nie posiadających X tieru.

Być może nastąpi „kradzież” zawodników z różnych klanów. No skoro w „starym” klanie nie grasz klanówek a u nas grasz, to po co tam siedzieć. Przejdź do nas. A wyobraźmy sobie, że nic nie znaczący do tej pory klan, „wyrywa” na klanówki najlepszych graczy z najlepszych klanów. Nie wiem jak to robi. Może przekupuje talonami na mineralną, albo batonami regeneracyjnymi. Nie wiem. Ale hipotetycznie, zbiera crème de la crème graczy. I wygrywa polskie a może i międzynarodowe rankingi. Ale już w następnym sezonie nie jest w stanie nikogo zwerbować i nawet nie jest w stanie zagrać klanówek. Człowiek zupełnie może stracić stabilizację. Nie będzie wiadomo kto jest dobry... a kto jest tylko najemny.

Jakie jest Wasze zdanie na temat tej nowości?

• Funny 1
  • Boring 1
  • Bad 1

Beta Tester
4,805 posts
14,872 battles

Sam pomysł głupi nie jest, wiesz są klany które 7 nie mogą zebrać, więc jak ktoś sobie w miarę radzi to czemu by nie. Zwiększenie do 50 nie skutkuje też tym że od razu wszyscy są aktywni. Bo śa klany z ilością 40+ gdzie jednorazowo aktywnych jest maks 8-10 osób z których połowa np nie ma okrętów do gry. Samo CW jak już kiedyś pisałem to nic innego jak zwykły klanowy random, i tu pytanie: czy sama rozgrywka jest ciekawa?( nie mówię o taktykach itp) Szczerze powiedziawszy nie

Przecież na tych klanowych randomach po za:

1) innymi tierami

2) dodanie CV

Od początku nic się nie zmieniło

Może po prostu chcą tym przykryć sprawę tego zbanowanego klanu, albo ew ratują trupa.

Liczyłem trochę na zmiany związane z trybem asymetrycznym, lub turniejami robionymi przez klany( NESI i Operacja Pedestal) które chociaż trochę by urozmaiciły rozgrywkę. Ale jak widać więcej WG tryby zorganizowane ma gdzieś

[PLO]
[PLO]
Players
724 posts
19,165 battles
15 minutes ago, Hayashiro said:

Dlaczego WG wymyślił taką „fuchę”? Oczywiście tak jak wszystko. Dla kasy

A jak konkretnie WG na tym zarobi?

16 minutes ago, Hayashiro said:

WG zauważyło, że klanówki mimo wszystko cieszą się dużym powodzeniem ale może grać w nie tylko jedna drużyna złożona załóżmy z siedmiu graczy. A reszta? Więc już jakiś czas temu, wprowadzono możliwość grania dwoma drużynami. Ale to „załatwia” tylko 14 graczy. Dla małych klanów to w sam raz. Niestety, WG strzeliło sobie w stopę, zwiększając ilość osób w klanie do 50 (max). Miało w tym swój cel. Ale ni jak to się nie zgrało z tymi 14toma grającymi. Bo nagle się okazało, że 50 – 14 = 36. Więc mamy potencjalnie 36 wkurzonych graczy, którzy nie mogą grać klanówek, a są w klanie.

Po pierwsze to nie jest tak że wszyscy chcą grać. Po drugie jest rotacja graczy spowodowana wydarzeniami losowymi - jednemu coś wypadnie, drugi akurat wyjechał, trzeciemu wyłączyli prąd. Po trzecie jest rotacja celowa - klany są zorganizowane i zmieniają graczy tak żeby wszyscy którzy chcą to zagrali. Oraz część graczy się zmienia bo się męczy / nudzi po kilku bitwach.

20 minutes ago, Hayashiro said:

A wyobraźmy sobie, że nic nie znaczący do tej pory klan, „wyrywa” na klanówki najlepszych graczy z najlepszych klanów

LOL

Gdyby to był poważny tryb z super-nagrodami w grze która jest w top5 multiplayerowych gier na świecie to może. Ale nie w WoWs.

Tutaj ludzie są w klanach raczej dla towarzystwa.

22 minutes ago, Hayashiro said:

Jakie jest Wasze zdanie na temat tej nowości?

To jest raczej pomyślane dla małych klanów którym brakuje 1-2 osób. Do drugiego składu.

[JEDI]
Players
282 posts
30,809 battles
19 minut temu, MW_RP napisał:

chłopie, napisz konkretnie z czym masz problem

Największy problem mam z kręgosłupem ale nie wiem czy coś pomożesz :)

• Cool 2

[JEDI]
Players
282 posts
30,809 battles
18 minut temu, ILovePlayCV napisał:

Sam pomysł głupi nie jest, wiesz są klany które 7 nie mogą zebrać, więc jak ktoś sobie w miarę radzi to czemu by nie. Zwiększenie do 50 nie skutkuje też tym że od razu wszyscy są aktywni. Bo śa klany z ilością 40+ gdzie jednorazowo aktywnych jest maks 8-10 osób z których połowa np nie ma okrętów do gry. Samo CW jak już kiedyś pisałem to nic innego jak zwykły klanowy random, i tu pytanie: czy sama rozgrywka jest ciekawa?( nie mówię o taktykach itp) Szczerze powiedziawszy nie

Liczyłem trochę na zmiany związane z trybem asymetrycznym, lub turniejami robionymi przez klany( NESI i Operacja Pedestal) które chociaż trochę by urozmaiciły rozgrywkę. Ale jak widać więcej WG tryby zorganizowane ma gdzieś

Ja nie twierdzę, że to głupi pomysł. Zastanawiam się tylko czym będzie skutkował na przyszłość. Co do aktywności w dużych klanach - zgoda. Co do klanówek jako takich, przynajmniej dla mnie to najciekawszy tryb. Integruje własnych graczy i możemy ocenić mniej więcej jaki mamy poziom. Oczywiście nie jest to idealne. Co do turniejów nie WG - pełna zgoda.

[JEDI]
Players
282 posts
30,809 battles
22 minuty temu, Trevallen napisał:

A jak konkretnie WG na tym zarobi?

Za dużo pisania. Każda, powtórzę, każda zmiana ma doprowadzić do zwiększenia liczby graczy a to się z automatu równa większej szansie na realny zarobek.

24 minuty temu, Trevallen napisał:

Po pierwsze to nie jest tak że wszyscy chcą grać. Po drugie jest rotacja graczy spowodowana wydarzeniami losowymi - jednemu coś wypadnie, drugi akurat wyjechał, trzeciemu wyłączyli prąd. Po trzecie jest rotacja celowa - klany są zorganizowane i zmieniają graczy tak żeby wszyscy którzy chcą to zagrali. Oraz część graczy się zmienia bo się męczy / nudzi po kilku bitwach.

Pisałem o hipotetycznych składach. Wiadomo, że na papierze jest inaczej niż w rzeczywistości.

Players
117 posts

ILovePlayCV

Dlaczego piszesz, że CW to klanowy random ? Mnie się wydaje, że w przypadku CW wygrywa drużyna , która lepiej zagrała i trudno mieć tu pretensje do niełaskawego losu.

Chyba już wiem o co ci chodziło. Pomijając dobór graczy reszta jest identyczna jak w randomie. No, ale ten dobór graczy to jednak kluczowy jest ...:)

Beta Tester
4,805 posts
14,872 battles
Just now, NiszczycielK2006 said:

ILovePlayCV

Dlaczego piszesz, że CW to klanowy random ? Mnie się wydaje, że w przypadku CW wygrywa drużyna , która lepiej zagrała i trudno mieć tu pretensje do niełaskawego losu.

a zasada działania trybu nie jest jak na randomie???

rozkład map jest inny???

Punkty naliczają ci się inaczej???

Przecież to zwykły tryb Dominacji z tą różnicą że tu masz 7 os z klanu a nie 12 os różnych

[PLO]
Players
372 posts
7,130 battles

Nie do końca rozumiem w jakim celu powstała ta ściana zmniejszonego tekstu.

Nie widzę też potencjalnych zysków $ z tytułu dodania takiej opcji.

Jeśli miałbym szukać igły w stogu siana, to moooooże jakieś próby sabotażu, ale to też wydaje mi się raczej naciągany temat...

Według mnie pomysł całkiem dobry, otwierający części graczy "dostęp" do CW.

Ja np chętnie bym zagrał, ale mój klan w D uczestnictwo w CW. Z zebraniem 3os. dyonu jest problem, nie mówiąc o CW...

[JEDI]
Players
282 posts
30,809 battles
19 minut temu, Porezowy napisał:

Nie do końca rozumiem w jakim celu powstała ta ściana zmniejszonego tekstu.

Specjalnie dla Ciebie powiększyłem.

[JEDI]
Players
282 posts
30,809 battles
27 minut temu, Porezowy napisał:

Ja np chętnie bym zagrał, ale mój klan w D uczestnictwo w CW. Z zebraniem 3os. dyonu jest problem, nie mówiąc o CW...

To po co tam siedzisz? Przyjdź do nas. My szukamy graczy. A klan będzie nie większy niż 25 osób, więc i szanse na klanówki wieksze :)

• Cool 1

Players
2,260 posts
14,098 battles
2 hours ago, Hayashiro said:

Więc mamy potencjalnie 36 wkurzonych graczy, którzy nie mogą grać klanówek, a są w klanie.

Bzdura, nie wiesz o czym piszesz nawet.

Można zagrać na więcej drużyn niż tylko jedna bravo i jedna alfa.

Oczywiście jak się zbierze tylu chętnych na raz, a z tym gorzej, bo ludzie mają życie i rodziny oprócz WoWsa.

Cały ten plan WG ma na celu pomóc małym klanom, aby numery grających się zgadzały, odkąd ludzie mają już dość CV w klanówkach i grają coraz mniej, a pwenie będzie jeszcze gorzej pod tym względem, więc trzeba jakoś szukać nowych chętnych, żeby nie było, że przez CV klanówki upadają.

[JEDI]
Players
282 posts
30,809 battles
5 minut temu, DariusJacek napisał:

Bzdura, nie wiesz o czym piszesz nawet.

W cytowanym fragmencie jest magiczne słowo "potencjalnie". Akurat wiem co się dzieje w klanach i jak wyglądają klanówki

5 minut temu, DariusJacek napisał:

Cały ten plan WG ma na celu pomóc małym klanom

Czyli będzie jeszcze gorszy poziom klanówek?

Players
2,260 posts
14,098 battles
Just now, Hayashiro said:

W cytowanym fragmencie jest magiczne słowo "potencjalnie". Akurat wiem co się dzieje w klanach i jak wyglądają klanó

Pewnie tak, lepsi oleją, słabsi wejdą na ich miejsce.

• Cool 1

[R-NG]
Players
1,556 posts
19,600 battles
18 godzin temu, Hayashiro napisał:

Topowe i bardzo dobre klany nie mają się co martwić, bo słabe i średnie klany będą głównie w ostatniej i przedostatniej lidze.

[TF16]
[TF16]
Players
182 posts
18,667 battles

Ciekawi mnie, czy kilku dobrych najemników nie będzie przypadkiem mogło zrobić takiej ustawki,

żeby w różnych klanach (nawet na słupa) zgarnąć stal za wygrywanie na tych samych, niższych, łatwiejszych ligach...

Obawiam się, że najemnicy to będzie furtka dla "kreatywnych" graczy :cap_hmm:

• Cool 2

Sign in to follow this