Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Podwoz

Co wpływa na wygraną w losówce?

27 comments in this topic

Recommended Posts

[IIDOB]
Players
180 posts
9,829 battles

Witam,

Od dłuższego czasu zastanawiam się jakie czynniki wpływają na wygraną w losówkach. Najbardziej oczywisty- dobra gra okrętem-odpada po skonfrontowaniu ze statystykami moich okrętów. Nie ma absolutnie żadnej korelacji między wynikami a średnią zwycięstw. Gdzieś przeczytałem, że kupując dublony podnosimy szanse na zwycięstwo. Kupowałem dublony przez dwa tygodnie i tez szału nie było. Chyba, że za mało kupiłem?

Zna ktoś rozwiązanie lub ma choćby trop?

PZDR,

Podwóz

[GRAY]
[GRAY]
Players
355 posts
15,090 battles

2 tygodnie to za krótko. Widzę też, że masz bardzo mało okrętów premium. Dokup trochę premek, konto premium minimum na rok i powinno zadziałać. Jeśli nie, to polecam założyć nowe konto z lepszym RNG. :cap_money:

• Funny 2

[ISEN]
Moderator
4,854 posts

Ja zauważyłem wyraźną korelację pomiędzy umiejętnościami, a ilością wygranych. Wysokie umiejętności dają dość duży wpływ na ilość zwycięstw. 

• Cool 2

[IIDOB]
Players
180 posts
9,829 battles

Dwa skrajne przykłady z ostatnich 21 dni obrazujące korelację umiejętności i średniej zwycięstw:

image.thumb.png.c815593e0a0b1c2842a6b04e5904861f.png

Powyższe przykłady nie są wyjątkiem a raczej regułą. Wyjątkiem jest dobry PR i wysoka średnia zwycięstw (przynajmniej u mnie).

[IIDOB]
Players
180 posts
9,829 battles
godzinę temu, PukuwerR napisał:

2 tygodnie to za krótko. Widzę też, że masz bardzo mało okrętów premium. Dokup trochę premek, konto premium minimum na rok i powinno zadziałać. Jeśli nie, to polecam założyć nowe konto z lepszym RNG. :cap_money:

Parę premek, powiedzmy 5- 1000zł. Konto na rok- 300zł (chyba). 1300 za lepsze statystyki. Hmmm. Zadziałało u kogoś?

• Funny 1

[KLON]
Players
447 posts

Bitwy zazwyczaj wygrywa się na capach, a od tego jak duży jest Twój wpływ w ich zdobycie i zabezpieczenie zależy jaki poziom WR możesz w tej grze uzyskać. Prosta sprawa... Problem polega na tym, że im bliżej capa grasz tym więcej ryzykujesz (wyjątek CV), więc bez odpowiedniego doświadczenia będziesz szybko wracał do portu, a WR będzie pikował w dół. Znacznie łatwiej jest grać na 20+ km i wołać o dane wywiadowcze, ale wtedy niestety nie masz zbyt wielkiego wpływu na wynik bitwy i musisz liczyć na drużynę.

Dlatego Seattle wspierający swoje niszczyciele w walce o capy może mieć znacznie większy wpływ na wynik bitwy niż Izumo robiący 2x więcej obrażeń i nie ma w tym nic niezwykłego.

• Cool 3

[PLO]
Players
372 posts
7,130 battles

Długo szukałem, ale chyba znalazłem mój ulubiony temat na forum :Smile_bajan2:

11 hours ago, Podwoz said:

Kupowałem dublony przez dwa tygodnie i tez szału nie było. Chyba, że za mało kupiłem?

Codziennie czy pominąłeś jakiś dzień?  To podobno ma znaczenie.

• Funny 2

[P-W-C]
Players
245 posts
6,246 battles
14 godziny temu, Podwoz napisał:

Witam,

Od dłuższego czasu zastanawiam się jakie czynniki wpływają na wygraną w losówkach. Najbardziej oczywisty- dobra gra okrętem-odpada po skonfrontowaniu ze statystykami moich okrętów. Nie ma absolutnie żadnej korelacji między wynikami a średnią zwycięstw. Gdzieś przeczytałem, że kupując dublony podnosimy szanse na zwycięstwo. Kupowałem dublony przez dwa tygodnie i tez szału nie było. Chyba, że za mało kupiłem?

Zna ktoś rozwiązanie lub ma choćby trop?

PZDR,

Podwóz

Może nie wystarczy sobie, może trzeba też kupować KOMUŚ dublony przez dwa tygodnie?

W razie czego jestem gotów się poświęcić i przeprowadzić taki eksperyment, oczywiście jako biorca. :Smile_glasses:

• Funny 2

[R-NG]
Players
1,555 posts
19,581 battles
21 godzin temu, Dark_Havoc napisał:

Wysokie umiejętności

Wysokie umiejętności w czym? Nikt tego nie piszę, NIKT.

[R-NG]
Players
1,555 posts
19,581 battles
1 minutę temu, Dark_Havoc napisał:

Umiejętności grania w grę :)

Nawet nie wiem jak to skomentować...

[IIDOB]
Players
180 posts
9,829 battles

Pewnie nie jestem odkrywczy, ale podejrzewam, że o tym czy wygramy decyduje losowanie składów drużyn. Nie my, ale algorytmy WG ustalają czy powinniśmy wygrać czy przegrać.

[KLON]
Players
447 posts
3 minutes ago, Podwoz said:

Pewnie nie jestem odkrywczy, ale podejrzewam, że o tym czy wygramy decyduje losowanie składów drużyn. Nie my, ale algorytmy WG ustalają czy powinniśmy wygrać czy przegrać.

I tak dzień w dzień jedni robią 66% WR solo, a inni ledwo 45% dzięki skillowi przypisanemu do konta przez WG? hmm.. 

• Cool 1

Players
303 posts
9,204 battles
godzinę temu, Dark_Havoc napisał:

Umiejętności grania w grę :)

Tetris się liczy?

4 minuty temu, Firkines napisał:

I tak dzień w dzień jedni robią 66% WR solo, a inni ledwo 45% dzięki skillowi przypisanemu do konta przez WG? hmm.. 

Raczej skopanemu systemowi losowań i porze grania. W dzień jak w zoo a wieczorem fioletowo.

[TF16]
Players
82 posts
13,544 battles
On 9/8/2020 at 8:42 PM, Podwoz said:

jakie czynniki wpływają na wygraną w losówkach

mnie się wydaje, że jedynie gra w dywizjonie jest jedyną szansą na więcej wygranych. 3 ogarniętych graczy potrafi zmienić bieg bitwy. Oczywiście od tego też są odstępstwa ale z czynników chyba ten jest najważniejszy

• Cool 1

[KLON]
Players
447 posts
16 hours ago, HoldMyBeerAndWatch said:

Raczej skopanemu systemowi losowań i porze grania. W dzień jak w zoo a wieczorem fioletowo.

Ty tak na serio? 

Jeśli to jest takie proste, to zdradź nam o której warto grać żeby WR szedł do góry? Czy łatwiej jest wyciągać bitwy grając z zoo czy z fioletami i w sumie jakie znaczenia mają te kolorki skoro zostały one zdobyte dzięki "skopanemu systemowi losowań i porze grania"?

• Cool 1

Players
303 posts
9,204 battles
46 minut temu, Firkines napisał:

Ty tak na serio? 

Jeśli to jest takie proste, to zdradź nam o której warto grać żeby WR szedł do góry? Czy łatwiej jest wyciągać bitwy grając z zoo czy z fioletami i w sumie jakie znaczenia mają te kolorki skoro zostały one zdobyte dzięki "skopanemu systemowi losowań i porze grania"?

O lol. Pytać mnie jak wr podnieść to jak ślepego który kolor ładniejszy. Co do pory dnia to raczej logiczne, że dzieciarnia nie gra po 22-23 to łatwiej trafić na ogarniętych. A system losowań, który nie bierze pod wzgląd umiejętności dla mnie jest skopany. Owszem, jeśli ludzi na serwerze mało, to mogłoby wszystkich do jednego worka wrzucać. Ale w przypadku gdy na serwerze jest ludzi to wolałbym poczekać tą minutę nawet, żeby trafić takich łosiów  jak ja.

Spoiler

Schowek01.thumb.jpg.5876256860d118014b11ee313f6b7c8b.jpg

Wszystko ok jeśli jesteś unicumem ale gdy jesteś słaby to trochę nie fair. To co, jestem gorszy niż ty to mam wy.........jść z gry i w pasjansa grać? Zauważyłem, że część fioletów traktuje słabszych jak guano i element który tylko przeszkadza i powinni tylko coopki grać a najlepiej tylko w pokoju treningowym. Myślicie że ktoś czerwony czy żółty lubi zbierać baty i mieć czerwone staty? Śmiało, dojedźcie mnie teraz, zwyzywajcie od debili i idiotów, mam to w d.. zęzie. Każdy ma prawo zagrać jeśli tylko chce i nie ważne jest jakim jest graczem. Random to random, trafiasz na wszystkich, tyle że wy macie swoje cw, kotsy i inne rankedy. Możecie tam grać bez ryzyka spotkania z graczami niegodnymi waszych nicków oglądać. Pomidory jak ja nie mają takiej możliwości. 

Dobra a teraz ROAST ME HARD

[KLON]
Players
447 posts

Czyli jeśli ktoś jest lepszy graczem bo poświęcił czas na zdobycie określonych umiejętności i w tym czasie wydał pewnie sporo na tą grę, to teraz w nagrodę ma czekać 25 minut na bitwę bo ilość graczy w koszyku filetowym stanowi jakieś 4% populacji serwera?

Tak, karać za dobre wyniki i nagradzać za kiepską grę, to jest droga dla tej gry żeby wszyscy byli zadowoleni..

Dla słabszych graczy WG oferuje już system RNG, który ma coraz większy wpływ w tej grze i przecież nie premiuje on żaden sposób Twoich umiejętności.

Poza tym Ty przecież nie jesteś słabym graczem i jestem szczęśliwy gdy mam przynajmniej 2 graczy w drużynie o podobnym poziomie jak Ty.

• Cool 1

Players
303 posts
9,204 battles
1 godzinę temu, Firkines napisał:

Poza tym Ty przecież nie jesteś słabym graczem i jestem szczęśliwy gdy mam przynajmniej 2 graczy w drużynie o podobnym poziomie jak Ty.

HEREZJA, statystyki kłamią. Mój poziom to dno i 2 metry mułu. Nie chodziło mi o to aby fiolety walczyły kontra same fiolety, tylko uniknąć sytuacji gdzie jeden team ma średnio 3k bitew przy 48 wr a drugi 7k i 55 wr. A jeśli byłoby mało graczy to wtedy mogłoby ładować wszystkich razem. Co do mnie w teamie to ja nie życzyłbym wrogowi spotkać mnie u swoich. I uwierz mi, nie tylko same unicumy poświęciły wiele czasu, nerwów i kasy aby mieć takie czy inne staty.   

EDIT

A wracając do tematu, może to będzie szok dla niektórych, ale największy wpływ na wynik ma los. To nie szachy do krzywej nędzy, gdzie oprócz swoich umiejętności pozostaje ci liczyć na błąd przeciwnika. 

Pewnie myślicie, ujowy gracz to sobie tak tłumaczy, ale od początku.

Klikamy bitwa, ale teraz czy może jakieś kamo inne wrzucamy, chwila zastanowienia i możemy trafić na zupełnie inne losowanie. A no właśnie losowanie, z nazwy już wynika że to nie dobieranie a chaotyczna mieszanka różnych poziomów umiejętności i nie mamy wpływu z kim trafimy.

Ale tu o bitwę chodzi a nie o losowanie i składy noobie.

Dobra, tu już nieco inaczej. Mamy stałe wartości obrażeń, sigmę, deltę itp. Ale mamy też rozrzut, mogę mysz do podkładki przykleić i raz wchodzi 8-10 trafień na 12 a za chwilę trafimy 2-3 pociskami. To już od magii losowania zależy czy trafimy 2-3 cyty czy przestrzelimy dziób czy w ogóle trafimy. Mało? Szansa na podpalenie i zalanie jest wyrażona w procentach, czyli znowu los decyduje. Mogę się mylić tego na pewno nie wiem, ale 30% szans na podpalenie tyczy się pojedynczego pocisku nie ogólnej szansy. 

Tia, z ziomkiem na lotni i z drugim w desce mamy w zadzie losowość.

Nie zaprzeczę, że skill i umiejętności wiele pomagają i 2-3 dobrych "chłopów" da radę team z niezłego bagna wyciągnąć. Jak mawiają, szczęściu trzeba pomóc, ale najpierw trzeba mieć to szczęście. Losowość ma do tego, że działa w obie strony, raz da raz zabierze. Raz dobremu graczowi zjedzie pr i wr że się płakać chce, innym razem kiepskiemu staty wywinduje. Nieważne czy czerwony czy fioletowy, każdemu czasem nic nie wejdzie. 

Skill ma znaczenie, tak samo rozumienie mechaniki(co z tego że trafiasz, skoro bijesz ap-ekami z harugumo w kremlina z 12km), przynajmniej jakie takie obeznanie w parametrach tego czym gramy. 

Ale jeśli ktoś mi wali farmazonem, że fioletowe staty(reset konta nie miał wpływu, żadnego) to jedynie zasługa umiejętności to albo nie zna mechaniki tej gry albo podstaw matematyki. 

Wynik bitwy jest niczym innym niż działaniem ze sobą wielu czynników, wielu stałych i niezmiennych, lecz z kilkoma losowymi. A jeśli w działaniu mamy chociaż jeden, jedyny czynnik losowy to wynik też będzie losowy. 

Jak już wspominałem, wows to nie szachy tylko raczej poker, gdzie umiejętności nie starczą jak przeciwnik dostanie pokera w rozdaniu. Coś przeoczyłem?

[IIDOB]
Players
180 posts
9,829 battles
10.09.2020 o 15:29, HoldMyBeerAndWatch napisał:

A wracając do tematu, może to będzie szok dla niektórych, ale największy wpływ na wynik ma los.

Skoro największy wpływ na wynik ma los, a wynik wpływa na zadowolenie graczy a od zadowolenia z gry zależą zarobki WoWs, czy nie zasadne wydaje się przypuszczenie, że przy losowości majstrują informatycy z WoWs? 

PZDR,

Podwóz

Players
303 posts
9,204 battles
7 minut temu, Podwoz napisał:

przy losowości majstrują informatycy z WoWs?

I wchodzimy na temat mitycznej wajchy. Jest czy jej nie ma i tak się nie dowiemy ani nic z nią nie zrobimy. Od strony gracza jedyne opcje jakie mamy to:

-poprawić swoje umiejętności(0.2 % graczy)

-zaakceptować swoje wyniki(0.3% graczy)

-płakać na forum lub czacie gry(99.4% graczy)

-mieć wyyebane a będzie ci dane(0.1% graczy do którego się zaliczam)

• Funny 1

[IIDOB]
Players
180 posts
9,829 battles
godzinę temu, HoldMyBeerAndWatch napisał:

I wchodzimy na temat mitycznej wajchy. Jest czy jej nie ma i tak się nie dowiemy ani nic z nią nie zrobimy. Od strony gracza jedyne opcje jakie mamy to:

-poprawić swoje umiejętności(0.2 % graczy)

-zaakceptować swoje wyniki(0.3% graczy)

-płakać na forum lub czacie gry(99.4% graczy)

-mieć wyyebane a będzie ci dane(0.1% graczy do którego się zaliczam)

Taki mały szczegół: jest Pan aktywny na forum- czyli nie ma Pan w...- czyli nie zalicza się Pan do 0,1% graczy do których chciałby się Pan zaliczać. Biorąc pod uwagę naszą aktywność forumową jest nam najbliżej go grupy która Pan nazwał "płakać na forum lub czacie" :)

Proszę wybaczyć, ale nie mogłem się oprzeć.

Players
303 posts
9,204 battles
52 minuty temu, Podwoz napisał:

jest Pan aktywny na forum- czyli nie ma Pan w..

Prawdę mówiąc to ostatnio mi się nudzi to piszę. 

Na myśli miałem że mam wywalone na wynik, a na forum to co innego. Czasem się pomoże, czasem człowiek się czegoś dowie, czasem napisze coś głupiego. 

aaaa.jpg.4a71190d42a7b674995a36ac227d72e3.jpg

Podsumowanie wczorajszego dnia, no i uj. Może dziś będzie lepiej, może nie. Na to mam wyyebane.

[KLON]
Players
447 posts
On 9/10/2020 at 3:29 PM, HoldMyBeerAndWatch said:

Jak już wspominałem, wows to nie szachy tylko raczej poker, gdzie umiejętności nie starczą jak przeciwnik dostanie pokera w rozdaniu. Coś przeoczyłem?

No ok, ale są przecież gracze zawodowo grający w pokera i zarabiający w ten sposób na życie, czyli ten czynnik losowy nie determinuje w pełni wyniku i bardzo istotne są też umiejętności. Zupełnym przeciwieństwem są gry typu lotto gdzie losowość jest jedynym czynnikiem i wygrana czy przegrana jest czystym przypadkiem.

Wiesz, każdy z nas ma bitwy w których zupełnie nie ma wpływu na ich wynik, a nasza drużyna zostaje zniszczona w 5 minut, są też bitwy dające nam wygraną praktycznie za darmo i w końcu mamy bitwy w których musimy stworzyć tą różnice. Właśnie od naszych wyników w takich zaciętych bitwach zależy jak wysoko od tych 50% uda nam się odbić.

Obrażenia w tej grze to nie wszystko i wygraną od nich nie można uzależniać - przecież czasami wystarczy zniszczyć jeden niszczyciel na flance i cała drużyna przeciwnika włącza wsteczny i ucieka z niej w popłochu. Najważniejsza jest w tej grze umiejętność odpowiedniego reagowania na aktualną sytuacje na mapie i takiego wykorzystania swojego okręt żeby w danej sytuacji był maksymalnie użyteczny dla drużyny.

Jeśli będziesz grał na 20+ kilometrze pancerniczkiem, to po prostu godzisz się na brak wpływu na wynik bitwy i czyste rng, ale jeśli ja grając niszczarką walczę o capy i jestem w stanie zniszczyć 3 inne niszczyciele oraz zagwarantować punkty z 2 capów, to na 95% wygrałem bitwę.

Z losowością i umiejętnościami jest w tej grze tak jak ze staniem w dymie niszczarką gdy w pobliżu pływa wrogie Shimakaze.

Jeden gracz nie będzie brał pod uwagę torped i radośnie strzelał (for fun) do ostatniej chwili, inny będzie manewrował na boki i liczył że oszuka przeciwnika, a jeszcze inny będzie grał z rpf, a dzięki temu może dokładnie ustalić z jakiego kierunku będą szły torpedy i ustawi się do nich równolegle. 

Teoretycznie każdy z nich może dostać "okno życia" lub zebrać torpedy i wrócić do portu po 3 minutach gry, ale dzięki odpowiednim działaniom można znacznie zmniejszyć ryzyko i zwiększyć swój wpływ na wygraną.

• Cool 1

Sign in to follow this