Jump to content
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
quickex5

Anchorage [VIII] - Premium

15 comments in this topic

Recommended Posts

Players
21 posts
79 battles

Okręt dostępny w Stoczni od patcha 0.9.8.

Na wyposażeniu ma 12 dział 203 mm w układzie 4xIII.Miłym dodatkiem są torpedy, które są wolne, ale mają zasięg 10,5km i zadają duże obrażenia.

Z materiałów eksploatacyjnych mamy Wytwornicę Dymu i Sondę Hydroakustyczną.

Zapraszam do dyskusji na temat okrętu.

596px-Anchorage_wows_main.jpg

[R-NG]
[R-NG]
Players
1,483 posts
18,491 battles

Tak się zeszło, że miałem 2,5k duplonów, więc walnąłem sobie te 6 i pół zeta na te dwie części.

Pytanie: Ma torpedy i/lub Radar?

Players
21 posts
79 battles
godzinę temu, Davao napisał:

Pytanie: Ma torpedy i/lub Radar?

Ma torpedy 533mm o zasięgu 10,5 km, prędkości 66 w i obrażeniach 19033.

Radaru nie ma, rozbicia też nie. Tylko dym i hydro.

• Cool 1

Players
21 posts
79 battles
6.09.2020 o 16:39, brzeczyszkiewicz123 napisał:

Hydro na spottera można zamienić.

Masz rację, nie zauważyłem że sonar jest wymienny. Sorry ;)

[WTH]
Players
2 posts
4,349 battles

Okręt w porcie, kupiony po kilku głębszych za dublony 😂

krążownik super, gram z dymem i spotterem, jak umiejętnie się ustawisz na mapie, masz możliwość wbicia przyzwoitego wyniku, dzięki torpedom nie zostaniesz zjedzony z bliska przez pancernik, a dzięki dymowi nie musisz się chować caly czas za górkami. Wziąłem spottera bo czasem mu jedynie brakuje zasięgu.

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
465 posts
15,016 battles

tier VIII (Anchorage) 12 x203 dym + hydro i spoter vs (Mogami) 15 x 155mm bez dymu i bez spotera ale za to kadłubem który łyka wszystkie AP jako cytadele. Czy jest w tej grze bardziej powercraped okręt niż Mogami? 

Players
1,715 posts
19,146 battles
20 minut temu, Barwena napisał:

tier VIII (Anchorage) 12 x203 dym + hydro i spoter vs (Mogami) 15 x 155mm bez dymu i bez spotera

Anchorage - powolutku zbieram stoczniowe "etapy" gdyż podoba mi się ten krążownik. Konkretna artyleria, działa 203 mm z 34 mm HE penetration ;-) Osobiście bym wolał 3-wieżowego "Baltimora z dymem" bo wtedy łatwiej grać na dziób, ale cóż, nie można mieć wszystkiego... Ograniczeniem jest też konieczność wyboru - albo sonar, albo spotter.

Mogami - parę razy próbowałem nim zagrać na rankedach i poddałem się. Brak radaru, konkretnego zasięgu czy pancerza, kiepska pelotka. No, dobry jest do szybkiego trzaskania dyrektyw na co-opach :-)   A czy są gorsze łajby w grze? Jasne - Genova, Kirov i jeszcze parę by się znalazło.

[KLON]
Players
409 posts
22,925 battles
1 hour ago, Barwena said:

tier VIII (Anchorage) 12 x203 dym + hydro i spoter vs (Mogami) 15 x 155mm bez dymu i bez spotera ale za to kadłubem który łyka wszystkie AP jako cytadele. Czy jest w tej grze bardziej powercraped okręt niż Mogami? 

Raw DPM HE Anchorage                 134k

Raw DPM HE Mogami  (155mm)   234k

Raw DPM HE Hippera                       104k

Życzę powodzenia z używaniem tego dymu w epoce wszechobecnych radarów, superszybkich torped i jego wykrywalności po wystrzale w dymie wynoszącej prawie 8km.

EDIT:

Z tego co widzę Anchorage ma możliwość wyboru hydro lub spotera, więc realnie nie ma co nawet myśleć o zwiększeniu zasięgu.

• Cool 1

Players
1,715 posts
19,146 battles
30 minut temu, Firkines napisał:

Życzę powodzenia z używaniem tego dymu w epoce....

Ano fakt. Z mojego dotychczasowego pływania wyciągnąłem kilka wniosków (jeśli chodzi o dym). Otóż przyciąga on najbardziej:

1. torpedy od okrętów przeciwnika. Zwłaszcza te szybkie i trudno wykrywalne są i będą poważnym problemem dla Anchorage. Stara zasada - stoisz w dymie - ruszaj się nieco i włącz sonar - w przypadku Anchorage będzie trudna do zastosowania, gdyż spotter i sonar znajdują się na tym samym slocie. Gorzej - bo z planów WG (dobrze, że na razie wstępnych - oby to zmienili) wynika że krążowniki nie będą miały dostępu do perka vigilance. I robi się kłopot. Okręt jest duży i nie rusza zbyt szybko (to nie brytolski CL). Owszem, można wziąć moduł Propulsion Modification 1, ale nawet wtedy Anchorage nie zostanie wyścigówką w WoWsie...

2. sojusznicze okręty (co mogę zrozumieć) ale bywa że zwłaszcza takie, co zaciekle bronią swoich 60 k, 70 k albo i więcej tysięcy HP (co już zrozumieć dużo trudniej). Nieważne, że zablokuje ci linię strzału, a przypadku Anchorage również okazję na torpedowanie. Ważne, że nie uroni swoich jakże cennych HP - i ma głęboko w odbycie że sabotuje grę sojusznika czy nawet dywizjonu. Nie raz i nie dwa traciłem mój krążownik, kiedy w mój dym wbił swój tłusty zad np. Tirpitz, wypychając mój okręt pod największy ogień. Hamowanie u Brytoli trwa "tysiąc pińcet" lat, więc wypchnięty okręt jest niemal na pewno skazany na szybki zgon. Trzeba będzie obmyślić jakąś metodę z Anchorage. Może dymek przy wyspie i walka na kursie odchodzącym (gdy blokuje się capa)? Na razie widziałem tylko filmiki u Druvika i MageTa, trzeba się jeszcze dokształcić.

• Cool 1

[-FWS-]
Players
187 posts
17,373 battles

ogólnie patrząc na te wszystkie nowości to zadać sobie można tylko jedno pytanie -- po jaką ch....ę wypuszczać jakikolwiek krążownik bez naprawki? dodatkowo na tVIII gdzie większość bitew jest podporządkowana +1 i +2 dla tieru ósmego.Ten amerykański wynalazek spotykany już w grze jest dla większości myślących BB free fragiem,stojąca w dymie tej wielkości bryła :)

Wyskakują coraz to z nowszymi cudakami które w praktyce obecnego systemu rozgrywki są średnio grywalne oczywiście chodzi o krążowniki.

[YERBA]
Players
50 posts
20,317 battles

Nie grałem tym okrętem dużo i nie robię jakichś oszałamiających wyników ale nie mogę się zgodzić,że to "free frag" mimo,że rzucało mnie na dychy (taka karma).Ponieważ dymków jest naprawdę mało (chyba trzy po wymaksowaniu)

to należy ich używać umiejętnie czyli po to żeby zniknąć awaryjnie a jeśli chce się z nich postrrzelać to w późniejszym okresie bitwy.Brakuje naprawki i zasięgu,ale wtedy podniósł by się od razu wśród tzw. społecznosci wrzask że to "OP gówno za golda"...na razie wszyscy narzekający piszą tylko że "gówno za golda" i że bez sensu. Polakom nie dogodzisz.

Moim zdaniem całkiem przyzwoita ósemka za 3000 dublonów + szmatki,węgiel i inne takie(chyba że ktoś chce dopłacić więcej)Po jajach z PayToRiko i innych genialnych pomysłach marketingowych WG ten okręt to,powiedziałbym ,Prawdziwy Ukłon W Stronę Graczy oraz Miłosierny Prezent od Ludzkiego Pana.

Rusza się jak cegła więc trzeba zawczasu pomyśleć gdzie i po co się popłynie a co ważniejsze jak się stamtąd wydostać gdy sprawy pójdą źle.Czyli jest to elementarna wiedza i nie trzeba tu specjalnych metod i sposobów ani oglądania "filmików"' bo każdy po dwóch bułach na burte będzie wiedział co można a czego nie.Chyba że ma za mało jodu.

• Cool 1

[PL_MZ]
Players
113 posts
7,976 battles

Zdobyłem właśnie to cudo...

Bez naprawki i ulubieniec czerwonych - walą do niego nawet z drugiego krańca mapy...

jakieś pomysły na konfigurację dowódcy?

[WTH]
Players
2 posts
4,349 battles
32 minutes ago, _Vian_ said:

Zdobyłem właśnie to cudo...

Bez naprawki i ulubieniec czerwonych - walą do niego nawet z drugiego krańca mapy...

jakieś pomysły na konfigurację dowódcy?

u mnie pływa taki

image.thumb.png.ff0af3bf682101a022315c66028bbf74.png

wyniki jak niżej:

image.thumb.png.9a664907ad3a2a6811c10757af7281a6.png

[PL_MZ]
Players
113 posts
7,976 battles
21 minut temu, Wydralew napisał:

u mnie pływa taki

image.thumb.png.ff0af3bf682101a022315c66028bbf74.png

wyniki jak niżej:

image.thumb.png.9a664907ad3a2a6811c10757af7281a6.png

Dzięki, ale dla mnie RPF to podstawa na krążku.