Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Martin5_pl

Bitwy niesymetryczne - coś poszło nie tak i gra się przeciwko botom

25 comments in this topic

Recommended Posts

[PL_MZ]
Players
13 posts
1,643 battles

Chyba WG nie przemyślał ograniczeń brania udziału w bitwach niesymetrycznych i prawie we wszystkich grach - grasz przeciwko botom T7+. Dość to nędzne, a mogło być naprawdę fajne...

[-FWS-]
[-FWS-]
Players
176 posts

Ja zagrałem t7 i dostałem bismarcka + 3 boty przeciw całemu składowi ludzkiemu...... Fajnie? Mnie szlag jasny trafił i odpuściłem tryb.

No ale coś może z tym zrobią, bo jest info o tym na głównej stronie

image.thumb.png.b84821b77bd9afd2639d354c9a5b0438.png

[ISEN]
Beta Tester
4,700 posts
14,348 battles
On 9/4/2020 at 6:39 PM, _artjen_ said:

Ja zagrałem t7 i dostałem bismarcka + 3 boty przeciw całemu składowi ludzkiemu...... Fajnie? Mnie szlag jasny trafił i odpuściłem tryb.

No ale coś może z tym zrobią, bo jest info o tym na głównej stronie

image.thumb.png.b84821b77bd9afd2639d354c9a5b0438.png

z 2 na 8 raz miałem bota

image.thumb.png.aeb4698069ca0899019f3b61fa8015c3.png

By było śmieszniej był lepszy od bbka:Smile_amazed:

[GLORY]
Players
423 posts
13,317 battles

I to jest właśnie żałosne, że czasem te boty są lepsze od żywych graczy. 

Co do trybu- kiedyś w wot były tzw. bitwy historyczne, tyle że ten ciekawy tryb poległ przez to, że wszyscy chcieli grać wyższymi tierami. Zasady funkcjonowania bitew asymetrycznych były chyba przygotowane pod tym kątem. Żetony miały przede wszystkim nie dopuścić, żeby tryb nie padł, bo wszyscy będą chcieć grać wyższymi tierami, a niższe uzupełniane by były botami, przez co cały tryb prawie by się niczym nie różnił  od operacji. I jak widać  wyszło na odwrót. 

W wocie bitwy historyczne - jeden z  ciekawszych pomysłów WG padł z powodu kiepskiego wykonania i mi się wydaje że bitwy asymetryczne skończą podobnie.  

WG Staff
77 posts

Hej, Bitwy asymetryczne to nowość. Cały czas pracujemy jeszcze nad ich udoskonaleniem, tak aby brało w nich udział jak najmniej botów się da. Dzisiaj wprowadziliśmy kolejne zmiany (obniżenie opłaty za grę na wyższych tierach). 

• Cool 1
  • Funny 2

[BLUR]
[BLUR]
Beta Tester
1,908 posts
10,445 battles

proponuję zaprzestać pracę nad tym badziewiem i przerzucić zasoby ludzkie na inny front, są ważniejsze sprawy do zrobienia w tej grze niż totalnie niepotrzebne tryby jak ten z asymetrykami

• Cool 7
  • Bad 2

Players
100 posts
3,655 battles

Mów za siebie - mnie się zajebiscie podoba ten tryb tylko powinien byc bardziej sztywny dobór okretów bo raz jest 6 vs 8 a raz 5 vs 12 i konczy sie to masakra jednej strony. Za to bitwa np 6 vs 10 jest miodzio :D

• Cool 2

[DK-PL]
Players
2,454 posts
28,483 battles
59 minutes ago, Knurowieprz said:

Mów za siebie - mnie się zajebiscie podoba ten tryb tylko powinien byc bardziej sztywny dobór okretów bo raz jest 6 vs 8 a raz 5 vs 12 i konczy sie to masakra jednej strony. Za to bitwa np 6 vs 10 jest miodzio :D

Zgadzam się. Napiszę więcej, powinni to ciut lepiej zbalansować (ale bez przesady, różnorodność jest fajna) i w ogóle zastąpić randomy. Taki tryb niesymetryczny umożliwia np. wykorzystanie niesymetrycznych map, może nawet 1:1 odwzorowanych rzeczywistych obszarów gdzie toczyły się bitwy IIWŚ, jak Kanał La Manche, czy mogli by nawet popełnić całą serię mniejszych mapek obszarów Zatoki Leyte. Elastyczne balansowanie bardzo urozmaici rozgrywkę (mi się już nudzą te szachy na wodzie co mamy na randomach), czyli np. nie tylko dopasowanie stron siłą okrętów ale też umiejscowieniem słabszej ze stron na lepszych pozycjach na mapie. Nie będzie to nigdy idealnie dopasowane, ale przecież teraz również nie jest (odwieczny problem z radarami czy poziomem skila graczy).

21 hours ago, baart33 said:

proponuję zaprzestać pracę nad tym badziewiem i przerzucić zasoby ludzkie na inny front, są ważniejsze sprawy do zrobienia w tej grze niż totalnie niepotrzebne tryby jak ten z asymetrykami

A ja proponuję przerzucić wszelkie możliwe zasoby ludzkie na rozwój tego trybu by jak najszybciej wprowadzić go na stałe do gry :Smile_medal:

• Cool 2

[WOB]
Players
270 posts
12,446 battles
6 minut temu, mickecobra napisał:

Zgadzam się. Napiszę więcej, powinni to ciut lepiej zbalansować (ale bez przesady, różnorodność jest fajna) i w ogóle zastąpić randomy. Taki tryb niesymetryczny umożliwia np. wykorzystanie niesymetrycznych map, może nawet 1:1 odwzorowanych rzeczywistych obszarów gdzie toczyły się bitwy IIWŚ, jak Kanał La Manche, czy mogli by nawet popełnić całą serię mniejszych mapek obszarów Zatoki Leyte. Elastyczne balansowanie bardzo urozmaici rozgrywkę (mi się już nudzą te szachy na wodzie co mamy na randomach), czyli np. nie tylko dopasowanie stron siłą okrętów ale też umiejscowieniem słabszej ze stron na lepszych pozycjach na mapie. Nie będzie to nigdy idealnie dopasowane, ale przecież teraz również nie jest (odwieczny problem z radarami czy poziomem skila graczy).

A ja proponuję przerzucić wszelkie możliwe zasoby ludzkie na rozwój tego trybu by jak najszybciej wprowadzić go na stałe do gry :Smile_medal:

Dodam że otwiera to możliwość bitew historycznych np Kriegsmarine vs RN

• Cool 3

[T_F_N]
Players
144 posts
19,394 battles
godzinę temu, MW_RP napisał:

Dodam że otwiera to możliwość bitew historycznych np Kriegsmarine vs RN

Pościg za Bismarkiem?

• Cool 1

[DK-PL]
Players
2,454 posts
28,483 battles
Just now, JednookiV30 said:

Pościg za Bismarkiem?

To jest pikuś. Ale wyobraźcie sobie taki prestiżowy turniej King of the Sea rozgrywany w kolejności bitew toczonych np. pod Guadalcanal. Oczywiście by obie drużyny miały identyczne szanse, starcia rozgrywane byłyby 2x i naprzemiennie, czyli np. Bitwa koło wyspy Savo, pierwsza bitwa: klan X prowadzi IJN, klan Y prowadzi USN, druga bitwa: klany zamieniają się miejscami. Wyniki końcowe obu meczy są porównywane, wtedy nawet gdy taki scenariusz zawsze będzie stronniczo prowadzić do porażki jednej za stron (zbyt wielkie dysproporcje), można będzie wytypować zwycięzcę na podstawie większych strat jakie zadał stronie przeciwnej czy coś w ten deseń :Smile_veryhappy:    

• Cool 4
  • Bad 1

[IIDOB]
Players
180 posts
8,942 battles

Nie wiem jak innym, ale mnie już parę razy przytrafiło się grać w drużynie VII i VIII której dowódcami w połowie były boty a po przeciwnej stronie wyłącznie ludzie. Takie losowania odbierają chęć grania w tym trybie.

Grając V i VI jeszcze nie miałem w drużynie botów.

PZDR,

Podwóz

Players
2,385 posts
15,508 battles
On 9/7/2020 at 8:37 PM, baart33 said:

Niezależnie od siły apelu, WG i tak skupi się na morskim origami... :Smile_teethhappy:

[STZPL]
Players
24 posts
2,981 battles

Ten tryb, to czysty masochizm dla tych, którzy grają t5,t6. Sam tryb jest dobrym pomysłem, ale nie do końca chyba przeanalizowanym.wystarczy wziac niemiecki pancernik albo niszczarke, np akizuki i zabawa w pastwienie sie nad słabszymi, gdzie tu logika? Lotnia w tym trybie psuje zabawę, w słabszej drużynie nic nie zdziała, poza spotowaniem. Natomiast w silniejszej jest.... wiadomo. 

• Bad 2

[PL_RP]
Players
119 posts
20,007 battles

Prośba do WOWS o usunięcie z misji bojowych tego typu bitew dla mnie.Już na losowych mam dość przegranych to mi wystarczy jak narazie.

[DK-PL]
Players
2,454 posts
28,483 battles
On 9/4/2020 at 4:35 PM, Martin5_pl said:

prawie we wszystkich grach - grasz przeciwko botom T7+.

2 hours ago, arkadiusz_steel said:

Prośba do WOWS o usunięcie z misji bojowych tego typu bitew dla mnie.Już na losowych mam dość przegranych to mi wystarczy jak narazie.

Jeśli przegrywasz w tym trybie nawet przeciwko botom to radzę cofnąć się do samouczków oraz obejrzeć kilka filmów omawiających mechaniki gry.

• Cool 2

[40-1]
Beta Tester, In AlfaTesters
307 posts
10,725 battles
3 hours ago, arkadiusz_steel said:

Przecież nie musisz w nie grać, w czym problem?

Mnie tryb nadal bardzo się podoba. I mam wrażenie, że obecnie role się odwróciły - teraz trudniej jest wygrać grając niższymi tierami. Wczoraj tylko raz z T8 miałem bota w teamie. A i tak wygraliśmy :)

• Cool 1

[DK-PL]
Players
2,454 posts
28,483 battles
9 minutes ago, ZygZag said:

Mnie tryb nadal bardzo się podoba. I mam wrażenie, że obecnie role się odwróciły - teraz trudniej jest wygrać grając niższymi tierami. Wczoraj tylko raz z T8 miałem bota w teamie. A i tak wygraliśmy :)

Mam dokładnie takie same odczucia. Nie wiem ile w tym pomogła poprawka od WG, ale na pewno teraz bitwy są lepiej zbalansowane niż na początku i WR obu stron dąży do magicznych 50% :Smile_veryhappy: Duża ilość DeDeków na jednej ze stron co prawda dalej jest mocno odczuwalna, ale podejrzewam że WG specjalnie zniosło w tym trybie wszelkie limity by dopuścić różne kombinacje takich potyczek i zobaczyć co z tego wyniknie :Smile_trollface: 

Prawdziwy powiew świeżości od monotonnych randomów w których teraz tak naprawdę jedyne urozmaicenie to: czy polosuje CV, albo czy w ogóle będą jakieś DD, no i odwieczne liczenie radarów na stronę :Smile_hiding: (dlatego wszyscy afkują przez pierwsze 10sek po rozpoczaciu bitwy, z wciśniętym Tab liczą radary :Smile_trollface:).

• Cool 1

[P-W-C]
Players
222 posts
5,641 battles

Mi też ten tryb przypadł do gustu. Niezależnie od tego czy z niższej czy wyższej strony.

Od wczoraj to już w ogóle - trzy bitwy na T8, w każdej pełny ludzki skład, z jednej i drugiej strony. Nawet jak na początku tygodnia zdarzały się 1-2 boty po wyższej stronie, to i tak było git.

Jak już niejeden raz padło na forum, boty potrafią grać lepiej niż niejeden gracz, zwłaszcza z celowaniem nie mają problemów.

Jedną bitwę zapamiętałem szczególnie - z mojej strony Bisiu, 2x Odin, Albemarle i moje Atago. Więc hydro-fiesta..., a drugiej na 11 okrętów 6 niszczarek. No nie potorpili sobie chłopaki :Smile_trollface:

• Funny 1

Players
17 posts
4,719 battles

Tryb niby fajny ale losowanie z wczorajszego popołudnia...Tak, wygraliśmy. Nawet pozdrowiliśmy samotny krążek.

Zrzut ekranu (2).png

[BLUR]
[BLUR]
Beta Tester
1,908 posts
10,445 battles
8.09.2020 o 16:39, Knurowieprz napisał:

a w randomach na MM plus minus 2 marudzą, hmm intrygujące haha, skoro taki miodny to dlaczego gra tyle botów? pro tip- bo się nie sprawdza;)

Players
771 posts
6,992 battles
On 9/8/2020 at 4:39 PM, Knurowieprz said:

Na razie testują. Dlatego bywa różnie. Jak finalnie tryb wejdzie liczba okrętów będzie sztywna.

6 hours ago, Snorri1 said:

Tryb niby fajny ale losowanie z wczorajszego popołudnia...Tak, wygraliśmy. Nawet pozdrowiliśmy samotny krążek.

Spoiler

Zrzut ekranu (2).png

Nie wiem co za matoł dopuścił żeby przy trybie co nie ma max czasu oczekiwania wypuścić taki skład....

Weekend Tester
665 posts
995 battles
8.09.2020 o 19:58, mickecobra napisał:

To jest pikuś. Ale wyobraźcie sobie taki prestiżowy turniej King of the Sea rozgrywany w kolejności bitew toczonych np. pod Guadalcanal. Oczywiście by obie drużyny miały identyczne szanse, starcia rozgrywane byłyby 2x i naprzemiennie, czyli np. Bitwa koło wyspy Savo, pierwsza bitwa: klan X prowadzi IJN, klan Y prowadzi USN, druga bitwa: klany zamieniają się miejscami. Wyniki końcowe obu meczy są porównywane, wtedy nawet gdy taki scenariusz zawsze będzie stronniczo prowadzić do porażki jednej za stron (zbyt wielkie dysproporcje), można będzie wytypować zwycięzcę na podstawie większych strat jakie zadał stronie przeciwnej czy coś w ten deseń :Smile_veryhappy:    

Podstawowy problem w takich starciach widzę w fakcie, że w dużej mierze ich wynik był zależny od czynnika zaskoczenia. Na papierze w bitwie koło wyspy Savo Alianci mieli przewagę - i co z tego. Dwukrotne granie tego samego scenariusza i sprawdzanie, która strona dostanie większy łomot jest czasem stosowane w planszówkach wojennych - i na ogół uznawane jest za kiepskie rozwiązanie.

Weekend Tester
665 posts
995 battles
9.09.2020 o 17:30, baart33 napisał:

a w randomach na MM plus minus 2 marudzą, hmm intrygujące haha, skoro taki miodny to dlaczego gra tyle botów? pro tip- bo się nie sprawdza;)

A ja z ciekawością zobaczyłbym próbę takiego asymetrycznego MM w WoT. 6 VIII kontra 10 VI. Tu główny problem widzę w dużej dysproporcji alfy - takie ISU większość VI tierów ma na strzała - i jakości pojazdów - na VIII pewnie zaroiłoby się od Defenderów i VK1001 (które dla VI czasami są nie do ruszenia nawet na goldzie).

Players
46 posts
1,655 battles

ee tam marudzicie

biorę nelsona i piekne strzały wchodzą :)
jak dla mnie to ten właśnie okret jest stworzony do tego trybu - furutaka czy dallas a już w szczególności leander - to są stworzone do tego by poczuć 406 mm "głeboko wchodzacych" w ich wnętrzności :D
najbardziej współczuje jednemu finowi - grał furutaką ( w nocnych porach) miał pecha trafiać na mnie i schodził od strzału... :)

marudzicie :) serio :)

• Boring 1

Sign in to follow this