Jump to content
Sign in to follow this  
Dark_Havoc

ST: Skip-bombers (bombowce kicające :) )

1 comment in this topic

Recommended Posts

[ISEN]
Moderator
4,799 posts

Proszę pamiętać, że wszystkie informacja na Blogu Deweloperów są wstępne, mogą ulec zmianie w trakcie testów, a także nie pojawić się w serwerze gry. Ostateczne informacje pojawią się na oficjalnym portalu gry. 

 

W niedalekiej przyszłości testowany będzie nowy typ eskadr lotniskowców - bombowce kicające (tłumaczenie własne) (skip-bombers). Proszę pamiętać, że jeśli pomysł przejdzie pomyślnie testy, to szczegółowe informacje o ich wprowadzeniu pojawią się później. Testowane eskadry będą wyposażone w bomby OB. Bombowce te będą wykonywały nowy typ ataku – bombardowanie z odbicia, które było używane w czasie II W.Ś. (tutaj więcej info: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skip_bombing). Samoloty w czasie ataku schodziły na niską wysokość by zrzucić bomby. Bomby odbijały się od powierzchni wody zanim trafiły cel.

Właściwości bombowców kicających:

- nie będą musiały podlatywać blisko celu, aby wykonać atak, co zmniejszy czas przebywania w strefie ognia przeciwlotniczego;

- samoloty będą bardziej podatne na uszkodzenia od ognia plot. w czasie i po przeprowadzeniu ataku;

- bomby po odbiciu będą mogły przelecieć nad małymi okrętami;

- z powodu trajektorii lotu bomb będzie wysokie prawdopodobieństwo trafienia w pancerz burtowy, co w rezultacie może zakończyć się brakiem penetracji. Z tego powodu konieczne będzie celowanie w wrażliwe części okrętu.

- Atak może być przeprowadzony na dwa sposoby, w zależności od wysokości z której zrzucone zostaną bomby:

   - w przypadku dużej wysokości bomby zdetonują natychmiast,

   - w przypadku zrzucenia z małej wysokości bomby odbiją się od powierzchni wody.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×