Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
YabbaCoe

0.9.8 - Asymetrické bitvy

15 comments in this topic

Recommended Posts

[WG]
WG Staff
4,139 posts
4,342 battles

WG_SPB_WoWS_Infographic_Release_098_asymm_battel_1200x240.jpg

Začátek: Čtvrtek 3. září 7:00 SELČ

Konec: Čtvrtek 17. září 7:00 SELČ

Zveme vás k účasti v asymetrických bitvách — novém dočasném typu bitev mezi týmy s rozdílnou velikostí a úrovněmi.

Nový typ bitvy je inspirován skutečnými historickými bitvami, které zpravidla probíhaly s nevyrovnaným počtem lodí na každé straně.

3e2db4da-ec54-11ea-8f0e-8cdcd4b147d4.jpg

Pravidla asymetrických bitev

Tým 5–7 lodí VII.–VIII. úrovně bude v režimu Nadvláda bojovat proti týmu 9–12 lodí V.–VI. úrovně. Typy a počty lodí jsou vybírány takovým způsobem, aby síly obou týmů v bitvě byly co nejvíce vyrovnané.

Bitvy budou probíhat na následujících mapách: Nejzazší hranice, Námořní stanice Newport a Kosatka.

Pro vstup do bitvy s loděmi VII.–VIII. úrovně budete potřebovat 500 bojových žetonů — nový dočasný zdroj.

• Žetony se získávají v asymetrických bitvách, a to bez ohledu na výsledky bitvy. Žetony však nedostanete, pokud jste v bitvě neaktivní.
    • V. úroveň: 250 žetonů za bitvu
    • VI. úroveň: 150 žetonů za bitvu
    • VII. úroveň: 200 žetonů za bitvu
    • VIII. úroveň: 25 žetonů za bitvu
    • Každý den získáte při přihlášení do hry 1 000 žetonů.
  • Pokud doba čekání prvního hráče ve frontě překročí 3 minuty, může být tým v asymetrické bitvě doplněn boty.
  • V asymetrických bitvách nemůžete zakládat divize.
  • V asymetrických bitvách nebudou žádné bojové úspěchy.

Upozornění: bojové žetony slouží pouze k účasti v asymetrických bitvách.

Pro lodě V.–VI. úrovně je k dispozici speciální bojová mise. Splnění této mise vás odmění čtyřmi dárkovými kontejnery. Podrobnosti najdete v herním klientovi.

13902fda-e940-11ea-9f0e-8cdcd4b147d4.jpg

[ATOM]
Players
40 posts
20,983 battles

Marně si lámu hlavu, kde soudruzi udělali chybu, hmmm? Moment. Neudělali. Oni jen neznají nic jiného než taktiku z dob války "nás mnoho, my vás převálcujeme bez ohledu na ztráty". Fakt kvalitní koncept, pfff.

[CSN]
Players
53 posts
11,702 battles

Jako nápad je to zajímavé, ale tím to asi končí. Jako obvykle to celé zabíjí MM.

1. Jakmile jsou v týmu t7+t8 2-3 z 5 lodí boti, tak je výsledek na 90% jasnej. Tady by asi mělo spíš být, že buď bude 5/5 hráč, nebo jen boti, jelikož musí být vážně zábava hrát jako 1 ze 2 hráčů :cap_rambo: s 3 botama proti 9 hráčům.
  2. Když už je to bez botů, tak přichází na řadu rajčata, kdy 1 rajče např. v t8 BB (Bismarck s hydrem) se nechá wipnout od t6 DD(který je spotnutý na CV) po 2,5 min hry. Prostě dopad rajčat na tým je zde ještě očividnější :Smile-angry:
  3. Pobavil mě MM kde nalosoval 2x t6 BB + 7x t5/t6 DD  proti 2x t8 CV  1x t8 BB a 2x bot v t8 DD, nemusím asi říkat jaká to byla šikana :Smile_popcorn:
  4. Co se týče XP a pod. tak se tento mód nevyplatí oproti klasickému randomu

Návrh na změnu:

1. Fixnout MM pro t7+t8 tým, aby musel být složený jen z hráčů, nebo jen z botů
  2. Povolit divize pro t7+t8 tým. A klidně by to mohlo být divize 5 proti 10-12 random 
  • Cool 1

[IDDQD]
Korzár
2,430 posts
343 battles

Jako nwm @YabbaCoe co za zpětnou vazbu potřebujete, abyste se na tyto věci vykašlali a věnovali čas věcem, co potřebují úpravu. Toto je jen další ztráta a vědělo se to už po PTSku.

• Cool 1

[T-N-T]
[T-N-T]
Players
566 posts
19,995 battles
Před 7 hodinami Baifi003 řekl/a:

Jako nápad je to zajímavé, ale tím to asi končí. Jako obvykle to celé zabíjí MM.

1. Jakmile jsou v týmu t7+t8 2-3 z 5 lodí boti, tak je výsledek na 90% jasnej. Tady by asi mělo spíš být, že buď bude 5/5 hráč, nebo jen boti, jelikož musí být vážně zábava hrát jako 1 ze 2 hráčů :cap_rambo: s 3 botama proti 9 hráčům.
  2. Když už je to bez botů, tak přichází na řadu rajčata, kdy 1 rajče např. v t8 BB (Bismarck s hydrem) se nechá wipnout od t6 DD(který je spotnutý na CV) po 2,5 min hry. Prostě dopad rajčat na tým je zde ještě očividnější :Smile-angry:
  3. Pobavil mě MM kde nalosoval 2x t6 BB + 7x t5/t6 DD  proti 2x t8 CV  1x t8 BB a 2x bot v t8 DD, nemusím asi říkat jaká to byla šikana :Smile_popcorn:
  4. Co se týče XP a pod. tak se tento mód nevyplatí oproti klasickému randomu

Návrh na změnu:

1. Fixnout MM pro t7+t8 tým, aby musel být složený jen z hráčů, nebo jen z botů
  2. Povolit divize pro t7+t8 tým. A klidně by to mohlo být divize 5 proti 10-12 random 

Dokážeš si představit, jak by asi takto  vytvořená hra dopadla, pokud by se do hry dostala fialová divize? To by byla obdoba "střílení krocanů na Marianách". Než by se random low tier team rozkoukal, tak třetina z nich je pod vodou a druhá třetina je na polovině HP. Jo, třetí třetina standardně brousí lajnu.

A tohle vybalancovat bude dle mého názoru téměř "mission impossible", protože to vypadá, že složení týmů není pevně dané, tj. něco jiného je balancovat pevný poměr tříd na obou stranách v porovnáním s pohyblivým. A fakt, že hráči, pokud bude čekací doba dlouhá, můžou být nahrazeni boty to dělá ještě komplikovanější. Ale na papíře to vypadalo určitě super, stejně jako Vladivostok, Kremlin a další ruské kocábky z říše snů.

Před 6 hodinami Wolffnstein řekl/a:

Jako nwm @YabbaCoe co za zpětnou vazbu potřebujete, abyste se na tyto věci vykašlali a věnovali čas věcem, co potřebují úpravu. Toto je jen další ztráta a vědělo se to už po PTSku.

Vzpomínám si, že už jsi něco podobného před časem psal Wolffe. Jak lze vidět, WG bere hráčskou zpětnou vazbu vážně. Jenže ono to kolikrát vypadá, že mají jasně dané co a jak do hry půjde a prskání pár hráčů (rozuměj těch, kterým není osud hry lhostejný) jde do ztracena. Bohužel vysoké procento aktuální hráčské základny toto berou jako konzum ve stylu "dneska hraju lodě, zítra si upirátím novou mafii a příští týden někde splaším nové PESko", takže nějaké změny (ať už k lepšímu nebo k horšímu) jsou jim šumafuk, protože sami neví, co budou hrát za týden (vidím to u synovce, pro toho je co 2 týdny "úpa kůlová jiná hra"), takže do dotazníku po hře týkající se spokojenosti volí maximální spokojenost.

• Cool 3

[IDDQD]
Korzár
2,430 posts
343 battles

Když už, tak se dá díky odpočtu šikanovat enemy team.. Ukázka toho, že pokud by byly povoleny divize, tak se dá uhrát i v menším počtu. Nicméně, není to lehké ani ve třech vyhrát. Když se najdou proti alespoň průměrní hráči, tak je to o prsa korejské holky.

Spojler

shot-20_09.06_15_37.47-0308.thumb.jpg.58e7c6f9de48923209baee01bac7d822.jpgshot-20_09.06_15_51.03-0462.thumb.jpg.9e19510516907a3bc9ccaeccd94e3815.jpgshot-20_09.06_15_51.21-0959.thumb.jpg.f83b30bb03b9a2b316feb836dc915001.jpgshot-20_09.06_15_51.32-0151.thumb.jpg.9f5634b6614ad084943f13572bfb2688.jpgshot-20_09.06_15_51.43-0801.thumb.jpg.a18462b199457bb1c9128f69753a4338.jpg

Takže klan IDDQD děkuje za tuto akci. :cat_bubble:

[IDDQD]
Players
252 posts
10,666 battles

Dal jsem si tři hry se VI a stačilo...... na těchto bitvách je dvakrát více "cítit" kvalita hráčů a to jsem si myslel, že v tomto ohledu nic horšího než random být už nemůže. :Smile_teethhappy:. Jak psal Wolff, díky WG za tu možnost, ale teď se vraťte k vážné a potřebné práci. Díky.

[WG]
WG Staff
4,139 posts
4,342 battles

Kapitáni!

Další změna proběhla u Asymetrických bitev.

Snížili jsme množství Bitevních žetonů potřebných pro vstup do bitvy s loděmi VII a VIII tieru.

Nyní vám bude stačit 400 žetonů.

• Cool 1

[WH1TE]
Players
140 posts
9,375 battles

Mě ty asymetrické bitvy baví. Teď když mám milion vlajek díky výročí WG, tak to využívám a expím si řady lodí, které ještě nemám.

Díky tomu, že se mi daří téměř všechny bitvy vyhrát, tak to jde neuvěřitelně rychle.

Za mě dobrý nápad.

[PPH]
Players
606 posts
13,967 battles

Tak jsem to zkusil - kvůli misi na odměnové bedny a částečně i na plnění Nařízení pro Doky... Jezdil jsem jen nízké tiery... nejčastější výsledek bylo, že jsme vyzdechali jak malé děvky a prohráli - ten kvalitativní rozdíl mezi T5+6-T7+8 je neskutečný:cap_haloween: Navíc lamy strašně vyčnívají - dokázal jsem být i s průměrným výsledkem na špici tabulky a to s velkým přehledem. Pokud ale člověk dostane do týmu boty.. je to ztracená bitva... tahle možnost tam IMHO neměla vůbec být - buď jen lidi a nebo holt delší čekačka na MM

Ale ono to je svým - dosti zvráceným způsobem - celkem i zábavné.. člověk má fajn pocit vyklepne li +2 tiery loď... a je jedno že občas s pomocí dalšího :-)) To nic ale nemění na tom, že je to celkem zbytečný mod - mapy jsou vyloženě nevhodné, recyklace map z Operací... jako.... a nebýt mise na odměny, po kterých už z principu jdu jelikož jsem hamižný moravský sysel, neměl bych jediný důvod to hrát..

[NYXCZ]
Alpha Tester
14 posts
3,277 battles

At se na mne nikdo nezlobi, ale to je zas pekne stupidni nesmysl, to by mne vazne zajimalo kdo to vymyslel. Standardne kdyz vytahnu nejakou 7-8, jsem jediny hrac doplneny samym botem. Kdyz vezmu 5-6, enemy team je plny hracu. a my jsme z pulky doplneni boty Vazne nevim kde na to chodite, kdybyste radeji napr. snizili pocet lidi v random battle, nebo vymysleli jinou "kravinu".
Ale co, kazdymu je jasny ze je vam to burt, jen milking a nic jinyho. 

[GRUT]
Players
15 posts
2,909 battles

Odohral som asi 20 hier a mal som šťastie - žiadni boti ani na jednej strane. A väčšina hier bola celkom zaujímavá. Po často repetitívnom randome celkom zmena.
Početná prevaha bola síce vždy zo začiatku cítiť, ale nakoniec pomer vý(pre)hra bol celkom vyrovnaný. A aj v prípade prehry sa dalo dobre zastrieľať.
Ako občasný mód môže byť, ale len pre živých hráčov, žiadni boti.

[O-S-W]
Players
573 posts
9,750 battles
V 7. 9. 2020 v 18:38 YabbaCoe řekl/a:

Kapitáni!

Další změna proběhla u Asymetrických bitev.

Snížili jsme množství Bitevních žetonů potřebných pro vstup do bitvy s loděmi VII a VIII tieru.

Nyní vám bude stačit 400 žetonů.

Výborně!Zrovna jsem hrál asymetrickou bitvu s lodí 5-tého tieru.Na naší straně 2 hráči,zbytek boti,7-8 tier komplet hráči.Výsledek?Za 4 minuty bylo po všem,jak bitva probíhala asi nemusím popisovat.:Smile_sceptic:

Players
1,681 posts
9,519 battles
V 5. 9. 2020 v 23:27 Baifi003 řekl/a:

klidně by to mohlo být divize 5 proti 10-12 random 

Ty jsi se posilnil nejakou koralkou? :Smile_facepalm:

Ten koncept je spatny od samotneho napadu (na tom se vzacne shodneme skoro vsichni ac mame na hru jiny nazor) a ty bys to jeste vysperkoval timhle. To je neskutecne... 

@cer243 

[NECRO]
Players
58 posts
9,720 battles

Tak já si říkal, jakou to zase vymysleli ptákovinu, ale nakonec jsem tomu dal něco přes 30 bitev (až na 3-4 bylo vše jen tier 8), a jsem spokojený. Beru to samozřejmě čistě jako náhradu za chybějící operace pro tier 8. Asi 3 bitvy na tieru 8 se nám podařilo prohrát, ale to připisuju zlomyslnému matchmakingu, který nám nalosoval hráče s touchpadem (nebo já nevim, co to bylo za kabaretní vystoupení). V nízkých tierech bylo hodně botů, čemuž se nedivím, kdybych chtěl hrát proti vyšším tierům, tak si zapnu random a budu plně uspokojen. Na tierech 7-8 jsem viděl jen hráče, bota jsem tam neviděl. S bitevkou a letadlovkou jsem čekal 3 minuty, křižník a torpédoborec byly v bitvě rychle. 

Mám k tomu jen 2 připomínky:

1. proč potřebuju pro hraní tieru 7-8 sbírat nějaké žetony - pokud je někdo masochista a rád si sám ubližuje hraním tieru 5 proti tieru 8, ať to dělá dobrovolně.

2. který myslitel považoval za dobrý nápad nechat tam letadlovky? Tier 8 CV si dělá vysloveně co chce, a tier 6 CV v podstatě taky, akorát s nulovým dopadem na hru (6 tier může maximálně spotovat). 

Ale jinak dobrý, zábava na dlouho to není, ale jako zpestření proč ne... 

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this