Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Carandraug

Summer Sale aneb Nechci slevu zadarmo

53 comments in this topic

Recommended Posts

[DTABM]
Players
169 posts
6,306 battles
6 minutes ago, PanVeduci said:

ziadne urazky ostanych len konstatovanie stavu, hlavne tohto vlakna. Fakt skus si ist zahrat i ine hry. Napriklad world of warcraft. Zaplat si 60e za hru, zaplat si kazdy rok 60e za datadisk a mesacne 15e len za pristup do hry. Ked sa ti nechce expit, zaplat si 60e za boost postavy. Ked toto je customer friendly ale to co robi wargaming je ako zle... inak som to ani zhodnotit nemohol. Fakt sa cudujem ze to tu moderator ihned po prvom prispevku nezamkol, co uz.

Sorry, ale jako hráč World of Warcraft od doby vanilly o tom něco málo vím :) Rozšířená monetizace u her Blizzardu je velmi velmi čerstvá a rozhodně nesahá do dřevních dob. A ať už je Blizzard moderní doby jakkoli agresivní právě v této oblasti, tak jedinou opravdu zavádějící obchodní kampaní byl nedávný průšvih s Warcraft 3 Reforged. A evidentně si nerozumíme, protože já vůbec nehodnotím samotnou monetizaci WG, protože ta je logická a v pořádku. Já hodnotím její uplatňování v posledních měsících a lživý marketing. To není žádný útok, ale čirá realita podpořená fakty. Čudovat se můžeš, ale moje výtky a výhrady jsou ještě velmi mírné v porovnání s anglickými fóry. 

• Cool 1

Players
5,310 posts
31,615 battles
Před 6 minutami PanVeduci řekl/a:

ziadne urazky ostanych len konstatovanie stavu, hlavne tohto vlakna. Fakt skus si ist zahrat i ine hry. Napriklad world of warcraft. Zaplat si 60e za hru, zaplat si kazdy rok 60e za datadisk a mesacne 15e len za pristup do hry. Ked sa ti nechce expit, zaplat si 60e za boost postavy. Ked toto je customer friendly ale to co robi wargaming je ako zle... inak som to ani zhodnotit nemohol. Fakt sa cudujem ze to tu moderator ihned po prvom prispevku nezamkol

Pravidla fóra:

• Buďte konstruktivní

World of Warships fórum je určeno k diskuzi o tématech, která se přímo týkají hry World of Warships

Témata, která přímo nesouvisí se hrou World of Warships nebo Wargaming.net podléhají mazání.

• Buďte konstruktivní

Když přidáváte příspěvek na fórum, ujistěte se, že tak činíte s dobrými úmysly. Vyhněte se přidávání příspěvků, pokud nemáte nic pozitivního nebo konstruktivního, co byste chtěli k tématu  

říci. Váš příspěvek by měl být pro danou diskuzi přínosem nebo přinášet řešení diskutovaného tématu. Pokud je jediným účelem vašeho příspěvku negativita, pak nemá význam ho na fórum

přidávat.

Myslím, že i kritika je konstruktivní (jen ne pro bolsheviky) . Nicméně, když vybízíš moderátory, dřív by mělo dojít na článek 3 a to přesně:  3.01, 3.08 a 3.09.

[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
6,072 posts
14,131 battles
1 hour ago, Carandraug said:

V poměru počtu vydaných her k zisku ? :) A ani z finančního hlediska se jim v poslední době nevede nijak extra, takže ano v delším horizontu podle mého "customer friendly" přístup jasně vyhraje. Nemluvě o dopadech na reputaci jako mnoho let v řadě být zvoleni "nejhorší firmou v USA". A právě EA je podle mého příkladem, že pokud si zákazník nenechá vše líbit, tak i korporace zařadí zpátečku. 

(Jinak máš samozřejmě pravdu a zisky EA díky parazitování na dětech s "Ultimate team" režimy ve sportovních hrách byly závratné). 

Hele EA ac je jiz nekolik let vyhlasovana jako "nejhorsi firma" ma stale za minuly rok cisty zisk 1.04 milardy dolaru zatimco CD projekt "jen" 52 milionu dolaru.

A dalsi fakt je ze zisky EA kazdy rok rostou.

Tim nechci rict ze CD Projekt je spatna firma jen pokuzat na to ze porovnavat vydelky s EA zrovna neni stastny primer

• Cool 1

[DTABM]
Players
169 posts
6,306 battles
Just now, Sigimundus said:

Hele EA ac je jiz nekolik let vyhlasovana jako "nejhorsi firma" ma stale za minuly rok cisty zisk 1.04 milardy dolaru zatimco CD projekt "jen" 52 milionu dolaru.

Tim nechci rict ze CD Projekt je spatna firma jen pokuzat na to ze porovnavat vydelky s EA zrovna neni stastny primer

Souhlas, asi jsem nezvolil správný příměr. Jen mi prostě CD Projekt přišel jako ideální příklad, protože jejich globální úspěch je v podstatě založen na jediné sérii her a v podstatě jen posledním dílu. Stejně jako WG je jen WoT a WoWs. EA má strategii zcela jinou s tunou her z nichž prostě některé budou ty "dojné krávy". Takže moje chyba.

[T-N-T]
6,072 posts
14,131 battles
1 minute ago, Carandraug said:

Souhlas, asi jsem nezvolil správný příměr. Jen mi prostě CD Projekt přišel jako ideální příklad, protože jejich globální úspěch je v podstatě založen na jediné sérii her a v podstatě jen posledním dílu. Stejně jako WG je jen WoT a WoWs. EA má strategii zcela jinou s tunou her z nichž prostě některé budou ty "dojné krávy". Takže moje chyba.

A ohledne tech agresivniv obchodnich praktik - staci se podivat jake penize se vydelavaji v mobilnim sektoru. A to proti tem praktikam vypada i WG jako svatousek

• Cool 1

[DTABM]
Players
169 posts
6,306 battles
8 minutes ago, Sigimundus said:

A ohledne tech agresivniv obchodnich praktik - staci se podivat jake penize se vydelavaji v mobilnim sektoru. A to proti tem praktikam vypada i WG jako svatousek

Jasně, ale krádež v supermarketu je v porovnání s vyloupením skladu pořád taky zločinem :)

Ono je to totiž o tom, že my co kritizujeme WG máme tu hru prostě rádi a neskutečně nás vytáčí, kam to zbytečně ženou. Protože většina jejich marketingových failů je prostě způsobena buď nepochopením jiných mechanik trhu (v porovnání s ruským) nebo čirou naivitou. 

Players
1,228 posts
4,316 battles
2 hours ago, Sigimundus said:

Ne to co pises je nesmysl. Aktualni akce neni "SALE" a neni to slovickareni. Obchodni termin "SALE" je na zapade respektive ve slusne fungujicim trznim prostredi oznaceni pro akci kdy prodavajici snizi aktualni cenu oproti puvodni.

(Zvetseni puvodni ceny pred akci na dvojnasobek je povazovano za nekalou praktiku).

Aktualni akce co ma ted WG neni Sale ale obycejny Rakeback.

Rakeback je starya zavedeny mechanismus ktery pouzivaji nescetne prodejcu. Takze pokud by to WG oznacil spravne tak nereknu ani popel.

Aktualne je to uz na hranici klamani zakaznika.

Prosím, ukaž mi to na západě fungující praktiku. 

Zajímavý je, že nemám problém s tím, že to označují za SALE, protože nic takovýho neexistuje. Z mého pohledu se všichni snaží tě okrást. A říkají tomu různě. A třeba i to, že to neřeknou, ale napíšou to do všeobecných podmínek malým písmem mi přijde jako zlodějina. Nicméně, nevěřím, že existuje spravedlivý sale. 

Já mám naopak problém s tím, že podporují gambling. 

• Cool 1

[T-N-T]
6,072 posts
14,131 battles

14 minutes ago, Endala said:

Z mého pohledu se všichni snaží tě okrást.

Tak potom nema cenu dal cokoliv resit jestli k tomu takhle pristupujes.

Jinak prikald Sale akce je trebas tohle https://www.tesco.com/groceries/en-GB/buylists/back-to-school/snacks-and-drinks/cakes-and-biscuits

[T-N-T]
6,072 posts
14,131 battles
25 minutes ago, Carandraug said:

Jasně, ale krádež v supermarketu je v porovnání s vyloupením skladu pořád taky zločinem :)

Ono je to totiž o tom, že my co kritizujeme WG máme tu hru prostě rádi a neskutečně nás vytáčí, kam to zbytečně ženou. Protože většina jejich marketingových failů je prostě způsobena buď nepochopením jiných mechanik trhu (v porovnání s ruským) nebo čirou naivitou. 

Kdyby nam byla hra jedno tak tu na foru nepiseme :cat_cool:

Me by docela zajimalo jestli si WG dela marketing samo nebo jestli si na to najalo nejakou externi firmu. protoze mi prijde ze tech zbytecnych preslapu je nejak hodne.

• Cool 2

[DTABM]
Players
169 posts
6,306 battles
11 minutes ago, Sigimundus said:

Kdyby nam byla hra jedno tak tu na foru nepiseme :cat_cool:

Me by docela zajimalo jestli si WG dela marketing samo nebo jestli si na to najalo nejakou externi firmu. protoze mi prijde ze tech zbytecnych preslapu je nejak hodne.

To je zajímavá otázka a osobně si myslím, že právě absence profesionální "západní" marketingové externí firmy je jedním z problémů WG. Ty opakované přešlapy a často velmi špatný přístup k zákaznické kritice (jako například SubOctavian během PR fiaska) zbytečně radikalizují jinak obecně velmi věrnou fanouškovskou základnu. 

• Cool 2

[T-N-T]
6,072 posts
14,131 battles
4 minutes ago, Carandraug said:

To je zajímavá otázka a osobně si myslím, že právě absence profesionální "západní" marketingové externí firmy je jedním z problémů WG. Ty opakované přešlapy a často velmi špatný přístup k zákaznické kritice (jako například SubOctavian během PR fiaska) zbytečně radikalizují jinak obecně velmi věrnou fanouškovskou základnu. 

Tak "damage control" alias prilejvani oleje do ohne je WG uz snad povestny :cap_haloween: A taky si myslim ze nemaji zadnou externi agenturu na marketing . . . a pokud ano tak bych doporucoval najit nejakou lepsi :Smile_hiding:

• Cool 3
  • Funny 1

Players
1,228 posts
4,316 battles

V kapitalistickém světě neexistuje něco jako altriustická sleva. Vždycky je to buď o tom, že se zboží kazí a je třeba ho rychle prodat, nebo, že Versace na novou kolekci, která se bude hodně prodávat a new třeba uvolnit sklady. 

A vždycky se ptám, kdo na tom vydělá a proč to dotyčný dělá. 

Btw. Summer Sale se dá taky dobře přeložit jako Letní Akce. Ne nutně jako letní sleva.

• Cool 2

[DTABM]
Players
169 posts
6,306 battles
5 minutes ago, Endala said:

Btw. Summer Sale se dá taky dobře přeložit jako Letní Akce. Ne nutně jako letní sleva

Nedá :) Pokud připustíš jeden z rigidních výkladů slovníku , tak se se zavřenýma očima dá akceptovat výklad WG jako "letní prodej". I když se ti každý, pro kterého je angličtina mateřským jazykem, vysměje. Univerzálním překladem pro 99 % případů je "letní sleva" nebo "letní výprodej". Pro tvůj termín "letní akce" je nejblíže asi "Summer promo". Protože termín "sale" už v sobě primárně obsahuje nějakou formu prodeje, což akce nenaplňuje. Ale to je jen malé lingvistické okénko.

• Cool 3

[_STAR]
Players
73 posts
2,746 battles
4 minutes ago, Endala said:

V kapitalistickém světě neexistuje něco jako altriustická sleva. Vždycky je to buď o tom, že se zboží kazí a je třeba ho rychle prodat, nebo, že Versace na novou kolekci, která se bude hodně prodávat a new třeba uvolnit sklady. 

A vždycky se ptám, kdo na tom vydělá a proč to dotyčný dělá. 

Btw. Summer Sale se dá taky dobře přeložit jako Letní Akce. Ne nutně jako letní sleva.

"Sale" automaticky ukazuje na slevu. Akce ve smyslu něčeho speciálního je "event", jakožto "sale" jsem to nikdy neviděl. A to čtu anglické články na dennodenní bázi.

• Cool 3

Players
1,228 posts
4,316 battles
53 minutes ago, Carandraug said:

Nedá :) Pokud připustíš jeden z rigidních výkladů slovníku , tak se se zavřenýma očima dá akceptovat výklad WG jako "letní prodej". I když se ti každý, pro kterého je angličtina mateřským jazykem, vysměje. Univerzálním překladem pro 99 % případů je "letní sleva" nebo "letní výprodej". Pro tvůj termín "letní akce" je nejblíže asi "Summer promo". Protože termín "sale" už v sobě primárně obsahuje nějakou formu prodeje, což akce nenaplňuje. Ale to je jen malé lingvistické okénko.

Hele, ptal jsem se Američanky. Věřím ji víc než tobě 😉 Navíc, sám mám státnice z aj. Takže ano, summer sale znamená jak výprodej tak i akce. Je třeba říct, že nelze překládat vše doslovně, jinak bysme měli "Sausages of lovers" help párek milenců 😉

Players
1,228 posts
4,316 battles
48 minutes ago, Gilisnes said:

"Sale" automaticky ukazuje na slevu. Akce ve smyslu něčeho speciálního je "event", jakožto "sale" jsem to nikdy neviděl. A to čtu anglické články na dennodenní bázi.

Vidíš, já taky. Summer Event se nepoužívá ve smyslu jako "letní akce". 

Players
1,228 posts
4,316 battles

Nicméně, to je opravdu takové Btw. 

I kdyby to bylo ve smyslu "letní slevy", task lze argumentovat, že dostáváš tokeny zdarma k balíčkům. 

Mě opravdu udivuje, kolik lidí se pozastavuje nad něčím, co se děje dnes a denně. Kolik lidí se pozastavuje nad tím, že sice ví, že jde o gambling, ale že stejně jim z bedny nic nevypadlo. 

Mě hlavně překvapuje, kolik lidí jde a ty peníze vyhodí do kanálu. A že je těch lidí hodně, dokazuje to, že wg tohle dělá každý půl rok. 

• Cool 1

[DTABM]
Players
169 posts
6,306 battles
50 minutes ago, Endala said:

I kdyby to bylo ve smyslu "letní slevy", task lze argumentovat, že dostáváš tokeny zdarma k balíčkům. 

Tak znovu, nejde tak argumentovat. Máš prostě špatně definici slevy i v češtině. "Kup x a dostaneš y" prostě není sleva, protože u ní jde o "snížení ceny produktu v porovnání s předchozí". Bonus k něčemu navíc není a nikdy nebude sleva :)

55 minutes ago, Endala said:

Hele, ptal jsem se Američanky. Věřím ji víc než tobě 😉 Navíc, sám mám státnice z aj. Takže ano, summer sale znamená jak výprodej tak i akce. Je třeba říct, že nelze překládat vše doslovně, jinak bysme měli "Sausages of lovers" help párek milenců 😉

Gratuluji ke státnicím, ale tohle máš prostě špatně. "Summer sale" můžeš klidně přeložit jako "letní prodejní akci", čistě "letní akce" není korektním překladem, který obstojí za všech okolností. Žabák se na anglických fórech zoufale snaží protlačit čtverec kruhovým otvorem s definicí "sale" čistě jako prodeje, ale bohužel mu to kulhá na všechny končetiny. Pokud totiž k "sale" přihodíš ještě časové označení měsíce/období, tak se v komerční angličtině dostaneš jednoznačně do definice slevy. Protože by moc nedávalo smysl dělat reklamu na "letní prodej toho stejného co celý rok za stejné ceny", že ? A pro klid mé (také státnicové) duše jsem vše radši konzultoval s kolegou profesionálním překladatelem. Termín "summer sale" jednoznačně zákazníkovi evokuje slevy a o to Wargamblingu šlo. Vše ostatní je jen damage control a snaha zachovat si tvář.

• Cool 1

[WG]
WG Staff
6,802 posts
4,524 battles
Před 14 hodinami Carandraug řekl/a:

Tak znovu, nejde tak argumentovat. Máš prostě špatně definici slevy i v češtině. "Kup x a dostaneš y" prostě není sleva, protože u ní jde o "snížení ceny produktu v porovnání s předchozí". Bonus k něčemu navíc není a nikdy nebude sleva :)

Gratuluji ke státnicím, ale tohle máš prostě špatně. "Summer sale" můžeš klidně přeložit jako "letní prodejní akci", čistě "letní akce" není korektním překladem, který obstojí za všech okolností. Žabák se na anglických fórech zoufale snaží protlačit čtverec kruhovým otvorem s definicí "sale" čistě jako prodeje, ale bohužel mu to kulhá na všechny končetiny. Pokud totiž k "sale" přihodíš ještě časové označení měsíce/období, tak se v komerční angličtině dostaneš jednoznačně do definice slevy. Protože by moc nedávalo smysl dělat reklamu na "letní prodej toho stejného co celý rok za stejné ceny", že ? A pro klid mé (také státnicové) duše jsem vše radši konzultoval s kolegou profesionálním překladatelem. Termín "summer sale" jednoznačně zákazníkovi evokuje slevy a o to Wargamblingu šlo. Vše ostatní je jen damage control a snaha zachovat si tvář.

Ono technicky Sale má dva významy... pamatuju si to z výšky a vzhledem k tomu, že jsem potřeboval přesné znění nějakého věrohodného zdroje, googlil jsem u Cambridge:

https://dictionary.cambridge.org/dictionary/english/sale

Čili hlavní význam slova Sale je an act of exchanging something for money: - tím pádem situace výměny něčeho za peníze.

Níž, pak můžeme najít význam: an occasion when goods are sold at a lower price than usual: - čili prodej zboží za nižší cenu, než obvykle.

Tím pádem není přesně dané, že když je "sale" musí být nutně sleva. Samozřejmě všichni dobře víme, že ve většině případů je to s tímto spojené. Jen říkám, technicky slovo samo o sobě nepojednává o slevě.

Že Summer Sale evokuje slevy už je čistě jen chápání jedince, jak danou frázi pochopí, často na základě osobních zkušeností. Na EN fóru jsem jen odpovídal těm, kteří naříkali, že neumíme anglicky, jelikož Sale značí jen slevu, což jak jsem už říkal, technicky není pravda.

Pak tu máme i menší problém s definicí českého slova, které bylo použito na překlad, tudíž Výprodej. Ten je, jak bylo naznačeno, spojené s vyprázdněním zásob a tudíž za nižší ceny. Tudíž v češtině by se mohlo pojednávat o lehce zavádějící termín, jelikož ve skutečnosti nevyprodáváme, ale nabízíme nové věci k prodeji.

• Angry 1

[IDDQD]
Alpha Tester
3,449 posts
11,017 battles
20 hours ago, Carandraug said:

Protože většina jejich marketingových failů je prostě způsobena buď nepochopením jiných mechanik trhu (v porovnání s ruským) nebo čirou naivitou. 

a potazmo nenazranosti

Jak rikas, mame toho Otesanka radi neradi bychom kdyby praskl z prezranosti

• Cool 2
  • Funny 1

[IDDQD]
Korzár, WoWs Wiki Team, Korzár
3,267 posts
14,751 battles

Prostě zase jeden perfektní marketingový tah, co si budem povídat. :cap_like:
Kdo chce / potřebuje, ať kupuje.

• Cool 2

Players
1,213 posts
13,000 battles

Tohle trošku zavání false advertisingem. A to že Žabák hledá definice slov a píše o tom že každej jedinec to pochopí jinak tento dojem jen upevňují. 

Good old WG :cap_popcorn:

• Cool 3

[DTABM]
Players
169 posts
6,306 battles
1 hour ago, YabbaCoe said:

Ono technicky Sale má dva významy... pamatuju si to z výšky a vzhledem k tomu, že jsem potřeboval přesné znění nějakého věrohodného zdroje, googlil jsem u Cambridge:

https://dictionary.cambridge.org/dictionary/english/sale

Čili hlavní význam slova Sale je an act of exchanging something for money: - tím pádem situace výměny něčeho za peníze.

Níž, pak můžeme najít význam: an occasion when goods are sold at a lower price than usual: - čili prodej zboží za nižší cenu, než obvykle.

Tím pádem není přesně dané, že když je "sale" musí být nutně sleva. Samozřejmě všichni dobře víme, že ve většině případů je to s tímto spojené. Jen říkám, technicky slovo samo o sobě nepojednává o slevě.

Že Summer Sale evokuje slevy už je čistě jen chápání jedince, jak danou frázi pochopí, často na základě osobních zkušeností. Na EN fóru jsem jen odpovídal těm, kteří naříkali, že neumíme anglicky, jelikož Sale značí jen slevu, což jak jsem už říkal, technicky není pravda.

Pak tu máme i menší problém s definicí českého slova, které bylo použito na překlad, tudíž Výprodej. Ten je, jak bylo naznačeno, spojené s vyprázdněním zásob a tudíž za nižší ceny. Tudíž v češtině by se mohlo pojednávat o lehce zavádějící termín, jelikož ve skutečnosti nevyprodáváme, ale nabízíme nové věci k prodeji.

Jak už jsem ti odpovídal na mezinárodních fórech, tak i když máš technicky pravdu, tak prostě jde o zavádějící formulaci, na kterou 99 % lidí zareaguje jednoznačně. Navíc pokud cituješ slovník, tak se podívejme na přesné příklady z daného slovníku :

Sale - "a period when a store is selling things at a lower prices than usual"

• have a sale
  • a mid-season sale
  • the January/July sales
  • in the sale(s) I got a new coat for $50 in the sales.

Je to totiž uvozené měsícem/obdobím/datem a v komerční angličtině se tak dostaneš jednoznačně do významu slev nebo výprodejů. V tebou citovaném prvním významu je vždy "sale" ve spojitosti s konkrétním produktem, nebo ve frázi "make a sale". Jenomže vaše letní akce spadá do "have a sale".

Já chápu, že musíš držet firemní linii a pravděpodobně máš zakázáno přiznat chybu, ale tady opravdu není o čem diskutovat. Pokud bych přistoupil na tvůj výklad, tak jste chtěli nazvat svoji letní akci "letní prodej věcí za stejnou cenu jako vždy". Nepřijde ti to absurdní ? Nemluvě o tom, že v minulosti vaše "summer sale" akce měly vždy charakter slev, takže minimálně jde o neúmyslné klamání zákazníka.

Místo hledání výmluv a chytračení prostě stačilo říct, že jste to zvorali a akce se měla jmenovat "Summer Promo" a nikdo by neřekl ani popel. Ale když se snažíte mermomocí zachovat tvář a hromadíte výmluvy, že je problém na straně zákazníka, který vše špatně pochopil, tak jde o x-té opakování stejné chyby. Stejně jako během PR fiaska, kdy jsme se také dozvěděli, že jsme vše špatně pochopili a WG to přece mysleli úplně jinak. Tohle nám vadí, ta okázalá neupřímnost a snaha o přehození zodpovědnosti na fanoušky.

• Cool 3

Sign in to follow this