Jump to content
Flandre Bug Read more... ×
Sign in to follow this  
Davao

[IV] Rhein

9 comments in this topic

Recommended Posts

[R-NG]
Players
1,621 posts
20,260 battles

Temat poświęcony lotniskowcowi IV tieru RHEIN

Rhein_wows_main.jpg

Players
23 posts
3,320 battles

Zacząłem ogrywać lotniskowiec na kooperacjach (nie miałem wczesnego dostępu). Po kilku pierwszych bitwach mam pewne spostrzeżenia:
1. Rakietowce.
Szybkie, zwrotne, można postrzelać w krążowniki. Wchodzi sporo cytadel.
Mam problem z celownikiem, w trybie ataku są momenty kiedy jest on praktycznie niewidoczny. Nie wiem czy to wina mojego komputera czy bardziej globalny problem. Być może muszę się przyzwyczaić.
2. Torpedowce.
W opisie WG, miały być batem na DD, ale póki co nie bardzo są. Na kilkanaście prób miałem dwa trafienia i to takie bardziej fuksiarskie. Szły ataki krzyżowe z naszego DD i ode mnie. Podejrzewam, że bot wybrał torpedy z CV z racji, tego że szło ich mniej i są słabsze.
3 Bombowce.
Dość dziwnie się celuje, trzeba przyzwyczaić się do nowej perspektywy. Miałem najmniej udanych ataków. Zdarzały się ataki, że strącona została cała eskadra zanim udało się zrobić zrzut.

Generalnie samoloty są dość delikatne, szybko spadają nawet przy całkowitym unikaniu wybuchów. Trudno o skuteczny atak na grupę okrętów, a nawet pojedyncze z trochę lepszą AA. Więcej napiszę, jak ogram się na koopach i przejdę na randomy.

Players
8 posts
2,697 battles

Zdziwiłem się gdy chciałem parę dni temu przeczytać coś o tym lotniskowcu a tu pusto. Aż byłem oszołomiony. No ale przechodząc do sedna sprawy:

Rakietowce, i tu zgodzę się z przedmówcą, nie! jest trywialny. Trzeba sobie go poregulować nieco i przyzwyczaić się na co można sobie z nim pozwolić by nie znaleźć się w pozycji której na pewno się już nie trafi w przeciwnika. Brzmieć to może dość nieciekawie, ale to chyba jest do opanowania.

Torpedowce. Tu nie znalazłem póki co czegoś co mógłbym napisać a nie chcę póki co naginać opinii w jedną lub drugą stronę

Bombowce. To jest jedna z lepszych broni. Udało mi się do tej pory uszkodzić kilka cytadel. W niektórych przypadkach na DD wystarczył powrót eskadry by wykończyć wroga torpedą/torpedami bo cytadela zabierała nawet ponad połowę HP. Podpalania tutaj póki co nie miałem

[DOREE]
Beta Tester
1,796 posts
13,194 battles
33 minutes ago, Aniasli said:

DD wystarczył powrót eskadry by wykończyć wroga torpedą/torpedami bo cytadela zabierała nawet ponad połowę HP

DD nie ma cytadeli

33 minutes ago, Aniasli said:

Podpalania tutaj póki co nie miałem

I nie będziesz miał, NIGDY...

Players
8 posts
2,697 battles
11 minutes ago, Korsarz_87 said:

DD nie ma cytadeli

I nie będziesz miał, NIGDY...

No to CA… Jak już mamy być poprawni politycznie

A to na Langley to były jakieś czary, czy cud jak było podpalenie bombowcem ?

[E--C]
Players
693 posts
7,704 battles
1 minutę temu, Aniasli napisał:

A to na Langley to były jakieś czary, czy cud jak było podpalenie bombowcem ?

A wiesz że w grze mamy 3 rodzaje amunicji? Przeciwpancerną AP, odłamkowo - burzącą HE oraz półprzeciwpancerną SAP(ta ostatnia tylko dla włoskiej nacji)?

I teraz cała tajemnica: niemieckie lotniskowce dysponują rakietami oraz bombami przeciwpancernymi, one nigdy nie wywołają pożaru. Amerykańskie CV maja bombowce i szturmowce z amunicją HE.

Pozdrawiam :Smile_honoring:

Players
3 posts
5,225 battles

jeden z lepszych wynikow jesli o mnie chodzi jak na ten cv ale i tak tyle torped a taki maly dmg to sie chce plakac sczczegolnie jesli odejmiemy z 20k za 3 cytadele zrobione bombami... a im dalej w las tym gorzej bo na x dmg wcale sie nie zwieksza ale ilosc hp okretow tak wiec wywieramy jeszcze mniejszy impact na gre

shot-20.08.12_12.35.31-0970.jpg

[MCNC]
Players
85 posts
14,203 battles

Coś tam potrafi, choć trafienie tymi rakietami nie jest takie proste i często leci albo w wodę albo w nadbudówki 

shot-20.09.02_01.30.50-0958.jpg

[DOREE]
Beta Tester
1,796 posts
13,194 battles

Czemu tylko samoloty szturmowe tego CV maja oznaczenia wojskowe, a TB i DB cywilne, choć TB ma kamuflaż?

Sign in to follow this