Jump to content
Flandre Bug Read more... ×
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
YabbaCoe

Pommern

24 comments in this topic

Recommended Posts

[CUMID]
Players
31 posts
5,422 battles

Pommern je teda pěkná slátanina,

děla z Bismarcku ve věžích z Kurfürsta a torpéda z Tirpitze, na trupu z Friedricha

Děla jsou podobná jako na Bismarcku, jen nabíjí o 7s dýl (33, bismarck 26), dostřel, poškození a rozptyl se liší jen nepatrně. Je jich však na rozdíl od Bismarcku 12.

Sekundární děla jsou stejná jako na Friedrichu.

Trup odpovída Friedrichu pancéřováním, ale počet životů je nižší -  o 2400 hp.

Obratnost má Pommerntaké obdobnou jako Friedrich.

Protiletadlová obrana Pommernu je o něco horší, než na Friedrichu.

Torpéda jsou stejná jako na Tirpitzu, 2x4 533mm s dostřelem 6 km.

Pommern mě na první pohled láká, na devátém tieru bude se svým pancířem, sekundárkama a torpédama dělat neuvěřitelnou pasekou v prvních liniích...

Na druhou stranu, po svých zkušenostech s Kurfürstem se děsím toho, že má ještě větší rozptyl a na to jakou má ráži dlouho nabíjí, takže hlavní baterie asi nebude tou nejobávanější zbraní..

Celkově to ale vypadá tak, že brzo budu o 200k uhlí chudší :cap_like:

Edited by Ciclik
  • Funny 1

[IDDQD]
[IDDQD]
Beta Tester
776 posts
9,569 battles
Před 4 minutami Ciclik řekl/a:

Pommern je teda pěkná slátanina,

děla z Bismarcku ve věžích z Kurfürsta a torpéda z Tirpitze, na trupu z Kurfürsta

Děla jsou podobná jako na Bismarcku, jen nabíjí o 7s dýl (33, bismarck 26), dostřel, poškození a rozptyl se liší jen nepatrně. Je jich však na rozdíl od Bismarcku 12.

Sekundární děla jsou obdobná jako na Kurfüsrtu, místo 128mm má však Pommern 105mm a dostřel je o 0,1 km kratší.

Trup odpovída Kurfürstu pancéřováním, ale počet životů je pochopitelně nižší -  o 24 000 hp.

Obratnost má Pommern dokonce větší, maximální rychlost je 31kts namísto 30 a doba otočení kormidla je o 2.1s kratší.

Protiletadlová obrana Pommernu je o něco horší, než na Kurfürstu.

Torpéda jsou stejná jako na Tirpitzu, 2x4 533mm s dostřelem 6 km.

Pommern mě na první pohled láká, na devátém tieru bude se svým pancířem, sekundárkama a torpédama dělat neuvěřitelnou pasekou v prvních liniích...

Na druhou stranu, po svých zkušenostech s Kurfürstem se děsím toho, že má ještě větší rozptyl a na to jakou má ráži dlouho nabíjí, takže hlavní baterie asi nebude tou nejobávanější zbraní..

Celkově to ale vypadá tak, že brzo budu o 200k uhlí chudší :cap_like:

Počkat trup z Kurfursta? To si pleteš s Friedrichem a ten má mnohem horší pancíř.  

• Cool 1

[CUMID]
Players
31 posts
5,422 battles
Před 15 minutami Danny202 řekl/a:

Počkat trup z Kurfursta? To si pleteš s Friedrichem a ten má mnohem horší pancíř.  

Fakt že jo, dík za info, opravím..

• Cool 2

[IDDQD]
Privateer
3,866 posts
5,394 battles
26 minutes ago, Wolffnstein said:

Ježiši..

Jak ježíši , ty jako fanda od KriegMarine ho ještě nemáš ? Jen co přijdu domu , tak zakotví . Plavat ho pošlu až tak za 14 dní , až povolí ten hajp . Takže na sprinty ?

• Funny 1

[IDDQD]
Players
260 posts
12,237 battles
Před 42 minutami Stratos_HF řekl/a:

Jak ježíši , ty jako fanda od KriegMarine ho ještě nemáš ? Jen co přijdu domu , tak zakotví . Plavat ho pošlu až tak za 14 dní , až povolí ten hajp . Takže na sprinty ?

On už je Japončík.....s problematikou lodí KGM se obracej na mě :Smile_teethhappy:

Jinak ten screen ...... :Smile_facepalm:

• Funny 2

[IDDQD]
Privateer
3,866 posts
5,394 battles
2 hours ago, Sboot_cz said:

On už je Japončík.....s problematikou lodí KGM se obracej na mě :Smile_teethhappy:

Jinak ten screen ...... :Smile_facepalm:

TVL až takovej převlíkač ? To jsem nečekal . Sklamal...:Smile_facepalm:

Spoiler

Jááj , já zapomněl , to je druhý účet :Smile_teethhappy: takže sory wole

[SALIS]
Beta Tester
213 posts
11,008 battles

rozptyl 273 m , sigma 1.5 to je asi nejhorší hlavní baterie ve hře, pokud jde o přesnost. 

Ale je to IX, takže ono se to nějak uplatní s těma sekundárkama díky dobrýmu MM

Já si za uhlí vemu teď radši Thunderer

[IDDQD]
Korzár
2,570 posts
1,060 battles
Před 13 hodinami Stratos_HF řekl/a:

Je to paskvil.. a nerealna lod.. 

Ale pokud padne z kontiku..

[IDDQD]
Privateer
3,866 posts
5,394 battles
4 hours ago, Wolffnstein said:

a nerealna lod.. 

Konečně jsi mě donutil dodělat ten plán , co mám v hlavě už tak půl roku . Akorát jsem se k tomu pořád nedokopal . 

[IDDQD]
Korzár, WoWs Wiki Team, Korzár
3,210 posts
14,695 battles

Pommern (pracovním názvem Ludendorff) je poněkud divnou směsicí několika lodí. Trup má z Friedrich der Große, ráže děl a hydro půjčeno od Bismarcka, sekundární baterie okoukané zase u Friedricha a nakonec torpéda půjčená od Tipitze. Ale pěkně popořadě. HP má 81.900, což z Pommerna dělá slušného tlusťocha = dobrý přepoklad tankovací lodě.

Hlavní baterie 4x3 380mm. Nejsou to sice největší děla na světě (380mm jako Bismarck, Tirpitz), která budou mít problém 27mm+ plátováním, ale dohání to počtem děl, tedy 12. Špatná přesnost děl není ideální na střelbu do dálky - je jich sice 12 a vždycky něco trefíte, ale efektivita je horší než na boj z blízka (cca pod 12km).

Sekundární děla, jsou prostě německá = skvělá. Navíc s maximálním dostřelem 11,5km, ačkoliv lze místo modulu na dostřel těchto děl vzít přesnost hlavní baterie - není totiž nijak oslňující (sigma 1,5). Volba je na vás, i tak by dostřel sek.baterie činil slušivých 10,1km. Jak bylo zmíněno, Pommern je nositel torpéd (6km, 64uzlů). Jsou sice umístěna na palubě a je pravděpodobnost vyřazení, ale spolu se sekundárními děly a počty HP, může být při agresivním stylu hraní opravdu zábava. Ke snížení možnosti vyřazení modulů vám dobře poslouží kapitán Günther Lütjens (-45% vyřazení modulů).

Protiletadlová obrana není nic extra ani nic hrozného. 30 a 105mm děla vám umožní se nějak ubránit a to je důležité. Kráječ oblohy z vás prostě nebude.

Pancíř je až na pár míst totožný s Friedrich der Große, tedy v kostce: pěkných 32mm na přídi a zádi, 50-80mm na palubě. Nechybí turtleback, ale stojí za povšimnutí, že nepokrývá horní část citadely. To znamená, že pokud granát proniká prodlouženým pásem na boku, může stále zasáhnout citadelu. Nízká manévrovatelnost vám může případné úhlování slušně ztížit.

K té obratnosti. Je to německý tlouštík, takže nečekejte žádnou baletku. Jste velcí, jste pomalí (32,6km včetně signálu), otočení také není žádné terno, ačkoliv to není tak zlé jako u ruských cihel, ale společně s dosahem odhalení 13,6km vás to lehce zavede do nesnází, ze kterých se špatně pádluje. Važte každý krok dopředu.

Plusy:

• Bokem lze vypálit až 12 děl
  • Klasický/kvalitní německý pancíř (skvělý tank)
  • Hydroakusticý vyhledávač (Zatímco je aktivní, odhaluje všechny nepřátelské lodě a torpéda ve vymezeném okolí, nehledě na překážky (jako kouř nebo ostrovy))
  • Silné sekundární baterie a torpéda

Mínusy:

• Horší odhalení z moře
  • Nízká ráže děl - není overmatch proti 27mm
  • Špatná přesnost děl

Signály, kapitán, atd

Spojler

shot-20_08.07_10_18.33-0372.thumb.jpg.c570e92da156f8a25ea7092d1906919b.jpgshot-20_08.07_10_18.49-0491.thumb.jpg.bcd78d776fc65f63728da8db0ef2f2b7.jpgshot-20_08.07_10_18.56-0624.thumb.jpg.7147b42b596772981dfb575bdf1fcb67.jpg

• Cool 10

[WOTN]
Players
269 posts
6,224 battles

Vcera jsem si vzal Georgii na souboj sekundarek nebot Pommernu jezdilo hafo, a vyradil jsem mu permanentne vez hned prvni salvou, i kouknul jsem na par videi na YT (treba SeaRaptor) a tam se to deje taktez. Muzou vlastnici teto lodi rict, jestli to byla jen pouha souhra nahod nebo se jim to stava taky? 

[IDDQD]
3,210 posts
14,695 battles

Mám pocit, že už někdo psal, že jak je na německé BB Lutjens, má insta vyřazený dělo - větší pravděpodobnost vyřazení než bez Lutjense.
Jestli to byl jen bug, jestli to bylo odstraněno - netuším.
Potřeba aby to ti lidé WG nahodili k přezkoumání viz poslední update:

Byla opravena chyba, která způsobovala, že věže na lodi flag_United_Kingdom_c1f75d7cca85dc4b4820standard_874a3bdc3134b8da4fd6f52186f1b2bVIII Albemarle dostávaly kritické poškození od HE granátů, aniž by se bral v potaz pancíř.

• Cool 3

[WOTN]
Players
269 posts
6,224 battles

Ano, prave neco takoveho mam na mysli ze jde o nejaky bug, jako to mel ted naposled Albemarle. Tobe se to deje taky? Ja tu lod chtel vyuhlovat, ale zatim si pockam jestli se neco nezmeni, protoze jak to je ted tak to se mi zda tedy dost limitujici pro lod urcenou na boj na blizko.

[IDDQD]
3,210 posts
14,695 battles
Před 8 hodinami Yebat řekl/a:

Ano, prave neco takoveho mam na mysli ze jde o nejaky bug, jako to mel ted naposled Albemarle. Tobe se to deje taky? Ja tu lod chtel vyuhlovat, ale zatim si pockam jestli se neco nezmeni, protoze jak to je ted tak to se mi zda tedy dost limitujici pro lod urcenou na boj na blizko.

Nemůžu porovnat, loď nemám.

[IDDQD]
Korzár
2,570 posts
1,060 battles
Před 9 hodinami Yebat řekl/a:

Ten samej problém měla i Roma. U Piotra Velikého je zase bug pancíře u zadní věže, kdy i HE granat z křižníku tam dá citadelu.. Jenže kdo to má furt reportovat a tlačit na WG, když oni nejsou schopni ti ani po týdnu vyřešit blbej problém s platbou, nebo replayem..

• Cool 1

[WOTN]
Players
269 posts
6,224 battles

Tahle lod je cisty srot.

Je neohrabana, pomalu otaci veze, dlouhej reload, dela levy jak savle a jeste navic maj bidnou penetraci, mizerny spot. Sekundarky jsou dobry, asi lepsi nez americky, ale ty celkovej dojem nemuzou zachranit. 

Navic ma ta lod spatnou karmu, jakmile ji vezmu do bitvy tak vsichni kolem vychcipaji hned na zacatku, zejmena nase DD, nebo to rovnou napikujou na druhy konec mapy a nechaji vas na holickach. Nez udelate otocku je po vas, nevydrzi zadny fokus, horite jak papirovy cert. 

Celkovy dojem ze by se kamen rozbrecel. Setrete si uhli na neco jineho.

[T-N-T]
Players
3,750 posts
17,984 battles

No, nečekal jsem nic dobrého (jako už po první sérii nerfů při testování už to nevypadalo dobře - rozuměj Alsace se jevila objektivně lepší - no a pak přicházely další nerfy), proto jsem se taky za Pommernem nijak nehnal.

Ale proboha... to je naprosto typický zástupce pro kult "WG hates german ships". Že i v Coopu, kde sekundárkové lodě a torpy dělají obzvlášť paseku, bude daleko užitečnější nejen Georgia a Musashi, ale i v brawlech Jean Bart, no, to je co říct.

Pommern trápí celkem dost fatálních neduhů:

- otřesná přesnost děl - budete rádi vzpomínat i na FDG.

- dost špatné německé 380 - francouzské patnáctky mají aspoň lepší penetraci (nemluvě o tom, že kromě Alsace všechny na T9+ dostávají super reload a navrch reload booster).

- otřesné palebné úhly věží.

- mizerná manévrovatelnost.

- no a drobnost nakonec: z německých bitevek je FDG a tedy i Pommern nejhůř obrněný. Nejsnáze chytá citadely při manévrování a pod přední a zadní věží a má obzvláště mohutnou nástavbu vzhledem k velikosti lodě samotné.

Ve výsledku z toho vychází, že většinu času budete omezeni na pouhých šest velmi slabých děl a chytat čočku od všeho. Skutečně váhám, zda i ten FDG není lepší díky reloadu a overmatchi (a až se děsím to říct: přesnosti oproti Pommernu).

• Cool 1

[T-N-T]
Players
3,750 posts
17,984 battles

Tak jsem zkusil i tu braindead debilitu, což je secondary build na bitevce a vyplácal na to EliteCaptainXP.

Sláva nazdar, sekundárky skutečně dávají víc DMG než hlavní děla... Stejně mne ustřílí bokem plující Lion na 11km... A to jsem se úhloval a on střílel AP.

Ne, tohle je prostě nejmizernější T9 bitevka ve hře. Pokud chcete sekundárky, vezměte Georgii, FDG nebo Jean Barta (aspoň pěkně zapalují). Pokud chcete odolnost, vezměte Soyuz nebo Musashi. Pommern (a FDG) prostě chytá citadely skoro jako každá neněmecká bitevka. Ten turtleback je spíše imaginární záležitost.

[WOTN]
Players
269 posts
6,224 battles

Jo, je to bida. Mozna nejhorsi premiak ve hre vubec. Ta lod by potrebovala buff jako prase drbani, v tomto pripade se WG rozhodne nemusi bat ze z toho udelaji buffem OP lod. Pripada mi jako by tam jeste chybely 2 moduly na neco ze conceal/kormidlo/reload/presnost del/otaceni vezi. Pak by z toho mohla byt alespon prumerna bitevka.

[T-N-T]
Players
3,750 posts
17,984 battles

Která jiná bitevka na T9 je do minuty od spotnutí pod hladinou, i když se úhluje tak, že ani nemůže použít všechna děla? Já nechápu jak, ale Pommern prostě není schopen přežít jedinou bitvu, pokud jen pomyslíte na přiblížení se pod 15km k nejbližšímu enemákovi. Přiblížit se na sekundárky? Na to rovnou zapomeňte, 100% cesta pod hladinu.

Pokud by Pommern měl zůstat lodí na sekundárky, tak potřebuje podstatně pohyblivější kormidlo, podstatně lepší Concealment a AA. Pokud to má být slušná loď na něco jiného, potřebuje lepší soustřel a palebné úhly děl. Beztoho je to prostě tragédie, kterou svět neviděl. I ten Kansas je zábavnější hrát, protože od něj člověk nic nečeká (a jednou za uherský rok se tam aspoň děla trefí). Ale relativně rychlá bitevka se sekundárkami, torpédy a 12 děly prostě musí dokázat aspoň něco, a to se neděje.

Sign in to follow this