Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
ZlordSystems

Bandera Cesarstwa Niemieckiego (Kaiserliche Marine)

18 comments in this topic

Recommended Posts

Players
4 posts

Zastanawia mnie, dlaczego Niemcy posiadają dwie bandery (z czego jedna jest banderą Republiki Weimarskiej), a brakuje bandery Cesarstwa Niemieckiego (Kaiserliche Marine), pod którą pływałyby okręty z około połowy wszystkich linii tej nacji. Żeby było ciekawiej, to drzewko rosyjskie ma taki podział: na banderę Imperium Rosyjskiego oraz banderę ZSRR.

Dla mnie osobiście byłoby to dobre, ponieważ WG raczej chce robić poprawne historycznie modele, a doceniam takie szczegóły.

Kaiserliche Marine.jpg

• Cool 2

Players
2,597 posts
15,224 battles
10 minutes ago, ZlordSystems said:

Dla mnie osobiście byłoby to dobre, ponieważ WG raczej chce robić poprawne historycznie modele, a doceniam takie szczegóły.

masz racje

kremlin to poprawie historyczny model

• Funny 1

[EMU]
[EMU]
Beta Tester
1,984 posts
5,521 battles

Jak i cała ruska marynarka :)

Players
4 posts
30 minut temu, ZlordSystems napisał:

No, może lekko przesadziłem :)

Modder
4,872 posts
22,135 battles
54 minutes ago, ZlordSystems said:

Zastanawia mnie, dlaczego Niemcy posiadają dwie bandery (z czego jedna jest banderą Republiki Weimarskiej)

Ja widzę w grze tylko jedną banderę, a reszta powiązana z Niemcami, to dodatkowe flagi ozdobne.

image.png.589a19adb3774e9d74cc8cba04ddea14.png

Beta Tester
687 posts
10,401 battles
11 minutes ago, Odo_Toothless said:

Ja widzę w grze tylko jedną banderę, a reszta powiązana z Niemcami, to dodatkowe flagi ozdobne.

image.png.589a19adb3774e9d74cc8cba04ddea14.png

Swego czasu stockowy Königsberg i Yorck miały weimarskie bandery, nie wiem jak jest teraz. 

Bandery cesarskiej nie używają, mimo że była też w plikach gry dawno temu - jak wytłumaczyli, była prośba rządu Niemiec by jej nie stosować (ponoć), gdyż niektóre grupy neonazistowskie posługują się nią w swojej symbolice.

Modder
4,872 posts
22,135 battles
10 minutes ago, SomeoneNickedMyNick said:

Swego czasu stockowy Königsberg i Yorck miały weimarskie bandery, nie wiem jak jest teraz.

Przyznam, że nigdy nie widziałem bandery  Reichsmarine w grze:

440px-War_Ensign_of_Germany_(1922%E2%80%931933).svg.png

Modder
4,872 posts
22,135 battles
8 minutes ago, SomeoneNickedMyNick said:

Były, pamiętam. Dlatego drażniło mnie to, że nie ma imperialnej

Zacząłem grać od stycznia 2017 roku i wtedy już nie było. Może to jakieś wspominki z bety, gdy jeszcze japończycy mieli cesarską ? Ona też została wycofana, pomimo, że jest obecnie obowiązującą banderą japońskich  tzw. "sił samoobrony".

Beta Tester
687 posts
10,401 battles

W becie nie było "Nimcuf", więc to późniejsze czasy. Zniknęły bardzo szybko i chyba bez żadnych zapowiedzi. Tylko Królewiec i Yorck, właśnie na stockowych kadłubach. Izjasław miał na stocku Św. Andrzeja, a na drugim kadłubie banderę floty czerwonej z lat 20- tych. Były smaczki :Smile_smile:

Modder
4,872 posts
22,135 battles
9 minutes ago, SomeoneNickedMyNick said:

W becie nie było "Nimcuf", więc to późniejsze czasy. Zniknęły bardzo szybko i chyba bez żadnych zapowiedzi. Tylko Królewiec i Yorck, właśnie na stockowych kadłubach. Izjasław miał na stocku Św. Andrzeja, a na drugim kadłubie banderę floty czerwonej z lat 20- tych. Były smaczki :Smile_smile:

Moim zdaniem uzyłeś moda z banderami. Kiedyś mógł on ustawić różne bandery dla tej samej nacji w zależności od okrętu, czy kadłuba. Ot co.

http://www.modsworldofwarships.com/flags-redone-wows-0-5-12-x/

Beta Tester
687 posts
10,401 battles

Bez moda były, moda nie używałem bo mapa flag się za często zmieniała a jego instalacja była kłopotliwa, bo grzebało się w plikach a WG mogłoby banować za zmiany, że niby warpacka używam. Zresztą mod pozwalał na założenie flagi cesarskiej na niemieckie okręty, a pamiętam moją irytację, że weimarskie bandery są, a cesarskiej nie ma :Smile_veryhappy:

Players
4 posts
4 godziny temu, SomeoneNickedMyNick napisał:

była prośba rządu Niemiec by jej nie stosować (ponoć), gdyż niektóre grupy neonazistowskie posługują się nią w swojej symbolice.

I niestety jak zwykle poprawność polityczna przezwycięża historyczną. No cóż, niestety trzeba będzie moda znaleźć albo po prostu nic nie robić. Szkoda, że zamiast uczyć to tuszuje i cenzuruje się historię.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Edited by ZlordSystems
zapomniałem czegoś dopisać

[GLORY]
Players
422 posts
13,098 battles

Ten temat był już wałkowany lata temu. Dla WG niektóre historyczne bandery niektórych krajów są źle postrzegane w niektórych krajach, a inne elementy jak np. swastyka są nielegalne. Szkoda że WG nie podchodzi do tego na zasadzie klienta i np. w polskim kliencie dostępne by były historyczne bandery Kaiserliche Marine,  Reichsmarine, Kriegsmarine, czy Nippon Kaigun, a w kliencie np. niemieckim bandery by były "ocenzurowane" i pozbawione swastyk. Cóż poprawność polityczna niestety przegrywa ze zgodnością historyczną i jak tak dalej pójdzie w grach zamiast historycznych oznaczeń i symboli będą same jakieś misie kolorowe, czy inne jednorożce. 

Btw.

Ciekawe co by WG zrobiło z ruskimi oznaczeniami, gdyby np. Polski rząd zdelegalizował symbolikę komunistyczną - sierpy, młoty i czerwone gwiazdy? I jak na to by zareagowała społeczność z krajów b. ZSRR? 

Players
2,567 posts
6,011 battles
4 godziny temu, Odo_Toothless napisał:

Moim zdaniem uzyłeś moda z banderami. Kiedyś mógł on ustawić różne bandery dla tej samej nacji w zależności od okrętu, czy kadłuba. Ot co.

http://www.modsworldofwarships.com/flags-redone-wows-0-5-12-x/

Nie wiem jak stockowe niemiaszki, ale

4 godziny temu, SomeoneNickedMyNick napisał:

ma rację. Niższe tiery też miały bądź nadal mają banderę Carską.

Modder
4,872 posts
22,135 battles
13 minutes ago, Thorgerder said:

Ciekawe co by WG zrobiło z ruskimi oznaczeniami, gdyby np. Polski rząd zdelegalizował symbolikę komunistyczną - sierpy, młoty i czerwone gwiazdy? I jak na to by zareagowała społeczność z krajów b. ZSRR? 

Miała by to gdzieś, bo oni nie liczą się z "pionkami". A już szczególnie takimi, których nie darzą sympatią.

Co do moda, to teraz można tylko zmienić flagę Niemiec na inną, ale nie można mieć kilku jej wariacji w zależności od epoki. Problem powstał wraz z zablokowaniem zmian w scirpts.zip Teoretycznie można rozwiązać to w inny sposób, ale od WG nie uzyskasz żadnych podpowiedzi czym np. spakować plik z danymi do zadanego formatu, bo jak rozpakować, to społeczność już doszła.

• Cool 1

Players
2,567 posts
6,011 battles
godzinę temu, ZlordSystems napisał:

Właśnie na Mod Station znalazłem modyfikację dodającą historyczne bandery.

Flagi.PNG

Bandera Konfederatów na okrętach w WoWs jest tak historyczna, że hej ;)

• Cool 2