Jump to content
Sign in to follow this  
_Agenor_

[X] Manfred von Richthofen "Czerwony Baron"

12 comments in this topic

Recommended Posts

[P_M_W]
Players
1,427 posts
9,000 battles

Temat poświęcony Niemieckiemu Lotniskowcowi X

Manfred Richthofen

Zapraszam do dyskusji.

1391964029_WorldofWarships06_08.202020_11_09.thumb.png.fa0e10abe36d2e86b17ce569ec2916b3.png

8546642_WorldofWarships06_08.202020_11_45.png.008a18bddb38b0f14553eb75e2ae9b0c.png526794249_WorldofWarships06_08.202020_11_54.png.2fe7b602860eaca334a2c854616074d4.png914787554_WorldofWarships06_08.202020_12_02.png.92bbe700b5ba3eba971b8fdce405990a.png

[DOREE]
Beta Tester
1,715 posts
12,667 battles
3 hours ago, _Agenor_ said:

Zapraszam do dyskusji.

O czym? Jakieś dane, charakterystyka, statystyki? 

Bo jeśli chodzi o imię, to spoko, może być

• Cool 1

Players
99 posts
4,712 battles

phpKgnmpd

Wątek poświęcony niemieckiej X, Manfredowi von Richthofenowi. A dokładniej buildom i "rozkminom". Część doświadczenia zdobyliśmy już na A. Parsivalu.

"Premiera" zbliża się wielkimi krokami, macie już może przygotowane buildy? :Smile_coin:
Ja już mam wszystko przygotowane, jedynie ciągle "rozkminiam" jakie ulepszenia. :fish_book:
Wstępnie ułożyłem klasyczny build: https://worldofwarships.com/en/content/captains-skills/?skills=10,11,12,15,16,25,29,32&ship=AirCarrier

Chyba wole mieć lepszy concealment na CV i samolotach aniżeli +20% zasięgu art. dodatkowej. I tak prawie każdy DD będzie chciał się zbliżyć by dobrze wstrzelić się torpedami.

Martwi mnie papierowy pokład...

Wstępne ulepszenia:

1. Modyfikacja 1 grup lotniczych

2. Modyfikacja 1 silników lotniczych

3. Modyfikacja 1 baterii dodatkowej

4. Modyfikacja 2 bombowców nurkujących

5. Modyfikacja 1 kontroli lotów

6. Modyfikacja 2 kontroli lotów lub modyfikacja 2 grup lotniczych 

O ile na Haku używam mod 2 kontroli lotów... to w przypadku niemieckich "glass canonnów" zastanawiałbym się nad mod 2 grup lotniczych... 

Players
99 posts
4,712 battles

Po kilku grach mogę powiedzieć żebyście dali sobie spokój z Manfredem. Wargamingowy bias anty-niemiecki zrobił co trzeba. Najgorszy i najbardziej bezużyteczny CV X tieru srogo okaleczający wasz zespół w grach randomowych...

Za diabła ten okręt nie może stać nawet pod Hakuryu czy Midway'em w grach losowaych z randomami... bo jest to po prostu syf. Chyba że chcecie nabijać bezużyteczny Damage...

- brak efektywnego zwalczania DD, praktycznie największy impact na przegraną waszego zespołu

- papierowe samoloty nie pozwalają nawet za specjalnie spocić DD - a tym bardziej popularnych Pan-EU DD czy innych z dobrym AA bo po prostu po chwili (nawet 2 sekundach w przypadku odpalonego Hallanda) stracicie cały szwadron + każdy ogarnięty gracz uniknie większość torped (nawet jak traficie jedną torpedą to czas, który trzeba poświęcić by ja zrzucić jest kilkukrotnie większy aniżeli czas potrzebny rakietom HE)

- byle okręt X tieru (i to odizolowany) potrafi wam skasować ponad połowę samolotów nim zrzucicie co trzeba, i chodzi tutaj o obrażenia stałe (nie flaki)

- secondaries są bezużyteczne, każdy ogarnięty DD trzyma się na 10km i po prostu was pali + spoci (Yamato, "SkisłaShima", Pobeda, Thunderery od razu was focusują), z mod 1 art. dodatkowej macie 8.6km zasięgu (a tylko psychol zrobi z CV inwalidę by mieć 10.9km zasięgu, która i tak nie zdąży was obronić, bo po prostu GZ ma nadal dużo lepszą pośrednią niż to coś)

- okręt całkowicie nieradzący sobie przy obecnej mecie X tieru

- niemieckie samoloty realnie nie są szybsze, a przynajmniej na tyle by miało to jakiekolwiek znaczenie (20 węzłów? serio? przydatne tylko w wyścigu czy pierwsi zaatakujemy/zrzucimy myśliwce nad celem, i to też tak sobie jeżeli umiecie baitować i planować)

- brak możliwości zwalczania DD totalnie unicestwi wasz PR i zrówna go z ziemią 

A jego potencjał dmg (jedyne, z czym sobie ten okręt radzi) nie jest za specjalnie lepszy niż np. Hakuryu, którym zdecydowanie łatwiej jest wykręcić te 200k dmg + skasować niszczarki... o concealmencie samolotów nawet nie mówiąc.
Jak dla mnie nawet Shokaku jest dużo lepszy do kontrowania niemieckiego X tieru... będzie bardziej przydatny...  

Jedyne plusy, jakie widzę to:
+ fajne rakiety AP
+ trochę lepsze bomby AP niż u Hakuryu, ale nie ma jakiejś cudownej i magicznej różnicy wypełnionej jednorożcami i transformersami...

4al536.jpg

• Bad 1

[P_M_W]
Players
1,427 posts
9,000 battles

Kolego czemu dublujesz temat?? ja wcześniej go założyłem...

[P_M_W]
Players
1,427 posts
9,000 battles

Pierwsza bitwa za mną ;-)Ma potencjał ta lotnia ładnie cytadele wsadza.

World of Warships 06.08.2020 20_00_09.png

[MAX]
Supertester, In AlfaTesters
106 posts
11,047 battles

WG: nerfimy alphę wszystkich AP bomb lotniskowców, bo są za mocne....
Również WG: 8800 alpha bomb na niemieckiej lotni.... XD:cap_like:

Players
194 posts
4,315 battles

Okręt tak obrzydliwie rakowaty i OP, że wręcz nie rozumiem, w jaki sposób to mogło przejść testy. Chyba odezwał się tradycyjny Excel, balansowanie pod przeciętnego gracza i ignorowanie 'vocal minority' aka unicumów.
Rakiety i bomby AP w połączeniu z wąskim zrzutem torped i olbrzymią prędkością samolotów tworzą idealne narzędzie do niszczenia krążowników, które mają wybór:
-Przyjąć od nas ~20k nienaprawialnego dmg
-Pokazać naszemu teamowi burtę i potencjalnie stracić więcej
Po skasowaniu krążków można oddać się zabawie typu męczenie BB lub zapolować na wrogie CV. DD można zatopić dzięki szybkim torpedom lub rakietami, które przy lekkim kącie uzbrajają się nawet na niszczycielu zadając dobre kilka tysięcy obrażeń.
Podsumowując - jeżeli ktoś umie w stateczki, to dostaje w swoje ręce potwora o dużym potencjale do niszczenia bezbronnego przeciwnika.
Ps.
Imho należy spodziewać nerfa w przeciągu 2-3 patchy :Smile_trollface:

Sign in to follow this