Jump to content
Sign in to follow this  
Dark_Havoc

Dev Blog: ST 0.9.8 Urodziny WoWs, stocznia.

20 comments in this topic

Recommended Posts

[ISEN]
Moderator
4,775 posts

Proszę pamiętać, że wszystkie informacja na Blogu Deweloperów są wstępne, mogą ulec zmianie w trakcie testów, a także nie pojawić się w serwerze gry. Ostateczne informacje pojawią się na oficjalnym portalu gry.

Aktualizacja 0.9.8 zaprezentuje wydarzenie związane z 5 rocznicą World of Warships

Jedną z głównych cech tej aktualizacji będzie nowy, tymczasowy rodzaj bitew z nierównym podziałem okrętów na zespoły – Bitwy asymetryczne. Jedna drużyna będzie składała się z niewielkiej ilości okrętów 7-8 tieru, a druga większą ilość okrętów tierów 5-6. Będziecie mogli wchodzić do bitew okrętami T5-6 bez ograniczeń, ale uczestnictwo okrętem T7-8 będzie wymagało nowego, tymczasowego zasobu – żetonów bitewnych – które będzie można zdobywać grając w ten typ bitwy.

Na graczy będzie czekać nowa, stała kampania - „Pięć wieków marynarki” oraz kolekcja o tej samej nazwie. Elementy kolekcji będą dostępne wyłącznie z dedykowanych wydarzeniu kontenerów. Kontenery będzie można zdobyć kończąc misje i etapy kampanii.

phpmABlaF

phpfohgfk

Nagrodą za ukończenie kampanii będzie stały kamuflaż „Epokowy”, który będzie można zamontować na okręcie T9.

phpOeCDlM

W związku z wydarzenie port „Stół kreślarski” zostanie zaktualizowany.

phpMAeCLl

phpObmmAO

Do gry zostaną dodane: pamiątkowa flaga „Rocznica” i naszywka „Za chwalebną służbę”. Sposób ich uzyskania podany zostanie później.

phpMBkICL

Stocznia

W aktualizacji 0.9.8 gracze będą mieli możliwość wybudować nowy amerykański krążownik T8 – Anchorage. Zasady budowy będą podobne do Stoczni Hamburg (budowy Odina), ale zmieni się lista nagród. Dla przykładu, otrzymacie 100k wolnego doświadczenia za osiągnięcie 12 fazy.

phpNiNBmB

phpJdiLpl

Wydarzenie będzie obejmowało dwie aktualizacji: - 0.9.8 i 0.9.9

• proces budowy obejmuje 20 faz.
  • Każdą fazę można ukończyć za pomocą ukończenia dyrektyw lub wydając 1750 dublonów na fazę.
  • Można ukończyć 18 z 20 faz budowy za pomocą ukończenia dyrektyw bez wydawania dublonów.
  • Za ukończenie 20 fazy gracze otrzymają krążownik Anchorage w kamuflażu „Narodowy”, dowódcę z 10 punktami umiejętności, miejsce w porcie i pamiątkową flagę.

phppanpIb

Jeśli zdecydujecie się ukończyć budowę używając dublonów, to zamiast standardowych nagród za ukończenie fazy otrzymacie 600 punktów badawczych za każdą ukończoną fazę budowy. Jeśli nie macie dostępu do Agencji Badawczej, otrzymacie do niej dostęp po uzyskaniu punktów badawczych.

Bonus za zwycięstwo.

W aktualizacji 0.9.8 gracze otrzymają dodatkowy bonus za pierwsze zwycięstwo dowolnym okrętem, począwszy od tieru 5. W zależności od tieru i typu okrętu otrzymacie: kamuflaże „Rocznica WoWs”, kontenery z prezentami i Super Kontenery.

• Cool 1

[ISEN]
Beta Tester
4,646 posts
14,110 battles
3 minutes ago, Dark_Havoc said:

Jeśli zdecydujecie się ukończyć budowę używając dublonów, to zamiast standardowych nagród za ukończenie fazy otrzymacie 600 punktów badawczych za każdą ukończoną fazę budowy. Jeśli nie macie dostępu do Agencji Badawczej, otrzymacie do niej dostęp po uzyskaniu punktów badawczych.

Hahaha grubo

• Cool 2

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts

Ten kamuflaż na Anchorage to nie wygląda na Narodowy (czy też National jak jest w angielskiej wersji), ale bardziej na Native, czyli tubylczy.

A wydarzenie podoba mi się, mam nadzieję że Anchorage będzie równie łatwo zdobyć jak Odina.

• Cool 1
  • Bad 1

Players
1,477 posts
18,810 battles

Ludzie zmądrzeli i przestali kupować konto premium więc spece wymyśliły okręty za golda w stoczni :Smile_trollface: żeby sie hajs zgadzał.  Szkoda że zacna idea ze stocznią została tradycyjnie zaorana.

Ja bym wolał żeby okręt w stoczni budował się nawet pół roku i był darmową nagrodą za regularne granie.

Na odyna mnie nabrali, ale nigdy więcej. Czekam na urodzinowe superkible i ewentualny zwrot 3500 golda za odyna.

[ISEN]
Beta Tester
4,646 posts
14,110 battles
1 hour ago, Greyshark said:

Ten kamuflaż na Anchorage to nie wygląda na Narodowy (czy też National jak jest w angielskiej wersji), alenbardziej na Native, czyli tubylczy.

A wydarzenie podoba mi się, mam nadzieję że Anchorage będzie równie łatwo zdobyć jak Odina.

Jak by dawało stal jak przy Odinie to bym się skusił też i na to, ale za punkty, nie widzi mi się(1250 stali drogą nie chodzi)

[PLO]
Players
370 posts
7,066 battles

W aktualizacji 0.9.8 gracze otrzymają dodatkowy bonus za pierwsze zwycięstwo dowolnym okrętem, począwszy od tieru 5. W zależności od tieru i typu okrętu otrzymacie: kamuflaże „Rocznica WoWs”, kontenery z prezentami i Super Kontenery.  @bloodminister czy już wiadomo jak będzie wyglądała sprawa z bonusami za okręty, które są w trakcie regrindu? Nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

WG Staff
58 posts
41 minutes ago, Porezowy said:

W aktualizacji 0.9.8 gracze otrzymają dodatkowy bonus za pierwsze zwycięstwo dowolnym okrętem, począwszy od tieru 5. W zależności od tieru i typu okrętu otrzymacie: kamuflaże „Rocznica WoWs”, kontenery z prezentami i Super Kontenery.  @bloodminister czy już wiadomo jak będzie wyglądała sprawa z bonusami za okręty, które są w trakcie regrindu? Nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

Jeszcze brak info na ten temat, ale wkrótce powinniśmy to ogłosić. 

• Cool 1

[40-1]
Beta Tester, In AlfaTesters
238 posts
10,549 battles

Jestem bardzo ciekaw kto więcej niż raz zagra w tryb "asymetryczny". Poczytałem na ten temat, zrobiłem ankietę i chyba nawet nie wystartuję... :)

• Bad 1

[PLO]
[PLO]
Players
664 posts
18,093 battles
15 hours ago, ZygZag said:

Jestem bardzo ciekaw kto więcej niż raz zagra w tryb "asymetryczny". Poczytałem na ten temat, zrobiłem ankietę i chyba nawet nie wystartuję... :)

Czemu? To może być najciekawsze co się pojawiło w WoWs przez ostatnie 4 lata.....

• Cool 2

[40-1]
238 posts
10,549 battles
1 hour ago, DrunkenFish said:

Czemu? To może być najciekawsze co się pojawiło w WoWs przez ostatnie 4 lata.....

Wiesz, początkowo ten pomysł też mi się bardzo spodobał. I nadal sądzę, że ma potencjał.

Niestety, po początkowym zachwycie i rozegraniu kilku randomów stwierdziłem, parafrazując Piłsudskiego, że "pomysł wspaniały tylko ludzie to ...". Po prosty aby tryb miał sens, to MM powinien w nim być oparty na skilu graczy, w przeciwnym wypadku obrońcy najczęściej będą stroną bierną filmu typu gang-bang -> jak np. obecnie krążowniki na T5 bez AA vs 2 lotnie z rakietami p.panc :)

A jak WG podaje MM oparty na skilu nie jest możliwy do implementacji. Czyli wąż zjada swój ogon.

[DK-PL]
Players
2,440 posts
28,152 battles
21 hours ago, ZygZag said:

Myślę że to będzie przełom w WoWsie, nareszcie koniec szachów na wodzie i jakieś urozmaicenie rozgrywki. Już serdecznie dość mam klepania tyle lat tego samego, ostatnio scenariusze nawet wolę, bo w sumie poziom graczy czy bootów ten sam :Smile_hiding: Oby ten tryb wszedł na stałe do gry, wtedy na dobre porzucam zwykłe randomy i gram tylko w asymetryczne :Smile_great: A od asymetrycznych już jest niedaleka droga do historycznych :Smile_medal: Marzą mi się właśnie scenariusze, takie jak już mamy w grze ale pvp i oparte na bitwach historycznych :Smile_izmena: 

• Cool 4

[40-1]
238 posts
10,549 battles

Jutro rusza testowy, więc zobaczymy jak to będzie wyglądało. Ja na pewno tam wejdę i spróbuję zdobywać żetony umożliwiające asymetryczność :)

Też chciałbym aby to wypaliło. Naprawdę. Będę musiał tylko znaleźć jakiś sposób aby jak najbardziej zwiększyć szanse aby być w drużynie słabszej ilościowo...

[DK-PL]
Players
2,440 posts
28,152 battles
On 8/12/2020 at 3:34 PM, ZygZag said:

Będę musiał tylko znaleźć jakiś sposób aby jak najbardziej zwiększyć szanse aby być w drużynie słabszej ilościowo...

Hehe, nie chciałem krakać ale mi zdecydowanie lepiej gra się niższymi tierami i na testowym jest tak jak przewidziałem, po kilku rozegranych bitewkach: wyższe tiery mniejsze ilościowo zawsze dostają bęcki :Smile_veryhappy: Muszą to zdecydowanie inaczej zbalansować, bo dwukrotna przewaga nawet gdy ma się dwa tiery mniej to zdecydowanie za dużo. Ale na dzień dzisiejszy, jakby coś jeszcze fajnego dawali za te tokeny to nawet nie spojrzałbym by wydać je by zagrać w mniejszej ilościowo drużynie mocniejszych okrętów i farmił bym je sobie na cokolwiek co by tam jeszcze dali. Poza tym nie wiem czy już zauważyliście, exp z tych bitew będzie przeokrutny (chyba że to też zbalansują). Generalnie jak na razie sprawdza się zasada: "Kupą Mości Panowie !!!" :Smile_veryhappy:

On 7/30/2020 at 8:22 PM, Dark_Havoc said:

Jedną z głównych cech tej aktualizacji będzie nowy, tymczasowy rodzaj bitew z nierównym podziałem okrętów na zespoły – Bitwy asymetryczne. Jedna drużyna będzie składała się z niewielkiej ilości okrętów 7-8 tieru, a druga większą ilość okrętów tierów 5-6. Będziecie mogli wchodzić do bitew okrętami T5-6 bez ograniczeń, ale uczestnictwo okrętem T7-8 będzie wymagało nowego, tymczasowego zasobu – żetonów bitewnych – które będzie można zdobywać grając w ten typ bitwy.

@Dark_Havoc A sam tryb kozacki ! Kocham !!! Oby jak najprędzej na głównym !!! :Smile_medal: 

• Cool 2

[PLO]
Players
370 posts
7,066 battles
9 minutes ago, mickecobra said:

mi zdecydowanie lepiej gra się niższymi tierami i na testowym jest tak jak przewidziałem, po kilku rozegranych bitewkach: wyższe tiery mniejsze ilościowo zawsze dostają bęcki :Smile_veryhappy:

Testowego nie odpalam, bo szkoda mojego czasu, ale to co piszesz jest dokładnie tym co przewidziałem obstawiając wyniki w ankiecie.

Na ~30 zaproponowanych składów tylko 2x dałem remis, a reszta na zwycięstwo niższych tierów.

11 minutes ago, mickecobra said:

Muszą to zdecydowanie inaczej zbalansować, bo dwukrotna przewaga nawet gdy ma się dwa tiery mniej to zdecydowanie za dużo.

Balans za pomocą liczby pancerników nigdy nie będzie odpowiedni.
7 bebeków tierów 5 i 6 ZAWSZE rozniesie w drobny mak 1 pancernik T8 i 3 krążki...

• Cool 2

[40-1]
238 posts
10,549 battles
2 minutes ago, mickecobra said:

(...) Muszą to zdecydowanie inaczej zbalansować, bo dwukrotna przewaga nawet gdy ma się dwa tiery mniej to zdecydowanie za dużo. Ale na dzień dzisiejszy, jakby coś jeszcze fajnego dawali za te tokeny to nawet nie spojrzałbym by wydać je by zagrać w mniejszej ilościowo drużynie mocniejszych okrętów i farmił bym je sobie na cokolwiek co by tam jeszcze dali. (...)

Pewnie tokeny będą tylko jako pass do gry na T8 w tym trybie. Bo inaczej jedynie masochiści/utracjusze używaliby ich aby grać jako "pasza" dla farmerów z niższych tierów :cap_wander:

Widzę, iż przewidywaliśmy tak samo :Smile-_tongue:, choć ja "pojechałem" zbyt dużym skrótem myślowym. Tak czy siak zebrałem już ponad 8k tokenów i wszystkie poszły na gry jako T8. Wygraliśmy ... :cap_like: raz. Było bardzo ciężko ale się udało. Reszta to standardowy schemat po którym pozostawał tylko wirtualny ból 4 liter :)

5 minutes ago, mickecobra said:

(...)

@Dark_Havoc A sam tryb kozacki ! Kocham !!! Oby jak najprędzej na głównym !!! :Smile_medal: 

Potencjał jest... tylko jak zachęcić ludzi do grania na T8?

• Cool 1

[PL_MZ]
Players
109 posts
7,885 battles
30.07.2020 o 20:22, Dark_Havoc napisał:

nowy amerykański krążownik T8 – Anchorage.

A co to za okręt, bo wujek Google o nim nie słyszał...

Players
72 posts
78 battles
2 minuty temu, _Vian_ napisał:

A co to za okręt, bo wujek Google o nim nie słyszał...

CA-B projekt

W latach 1940-41 amerykańców natchnęła myśl na rozbudowę lekkich i ciężkich krążowników

image.thumb.png.2565bb1c3ddf061b64377c2324dc73e9.png

powstało m in. takie cuś

[ISEN]
Moderator
4,775 posts
5 minutes ago, _Vian_ said:

Dzięki za szybką reakcję.

Źle sformułowałem pytanie: czy USS Anchorage w ogóle istniał / był planowany?

https://wiki.wargaming.net/en/Ship:Anchorage

"A heavy cruiser design created under Project CA-B. The ship outmatched the Baltimore-class ships in terms of size and power, and also carried torpedo armament."

Krótko mówiąc - projekt.

• Cool 1

Sign in to follow this