Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
henryk5pio

Star Citizen, czyli szanuj dewelopera swego, bo możesz mieć gorszego.

20 comments in this topic

Recommended Posts

Players
2,567 posts
6,011 battles

Wielu graczy narzeka na World of Warships. Wielu narzeka też na World of Tanks. Jeszcze więcej narzeka na samo WG (wliczam w to ich były "klientów"), ale proszę Państwa, o to przykład gry, której nawet WG nie jest wstanie pokonać. Najdroższa gra świata, która zebrała już budżet 300 mln dolarów amerykańskich, a ostatnie info, jakim chwalą się deweloperzy, to gazowe olbrzymy. :cap_haloween:

Więcej info w artykule: https://gry.interia.pl/newsy/news-fani-star-citizen-domagaja-sie-wiadomosci-na-temat-kampanii-,nId,4636834

Generalnie uważam, że powinniśmy się cieszyć, iż WG nie jest "takim" twórcą gier jak ci od SC. :cap_rambo: I tym miłym akcentem, życzę wszystkim miłego dnia.

• Cool 1
  • Boring 1

[QTAZ]
Beta Tester
1,166 posts
7,075 battles
36 minutes ago, henryk5pio said:

Wielu graczy narzeka na World of Warships. Wielu narzeka też na World of Tanks. Jeszcze więcej narzeka na samo WG (wliczam w to ich były "klientów"), ale proszę Państwa, o to przykład gry, której nawet WG nie jest wstanie pokonać. Najdroższa gra świata, która zebrała już budżet 300 mln dolarów amerykańskich, a ostatnie info, jakim chwalą się deweloperzy, to gazowe olbrzymy. :cap_haloween:

Więcej info w artykule: https://gry.interia.pl/newsy/news-fani-star-citizen-domagaja-sie-wiadomosci-na-temat-kampanii-,nId,4636834

Generalnie uważam, że powinniśmy się cieszyć, iż WG nie jest "takim" twórcą gier jak ci od SC. :cap_rambo: I tym miłym akcentem, życzę wszystkim miłego dnia.

Nie bardzo rozumiem, co chcesz pokazać.

Po pierwsze uczyć się trzeba od lepszych od siebie. Porównywanie się z gorszym do niczego nie prowadzi, poza mylnym przekonaniem o własnej wyższości. Tutaj absolutnie niepożądanym.

Po drugie przykład pokazuje, że są firmy, które okradają klientów i powinniśmy się cieszyć, że WG tak nie robi, bo mogłoby? Bro...

nick-young-confused-face-300x256-nqlyaa.

• Cool 6

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
1 hour ago, henryk5pio said:

Od czasu do czasu gram sobie w CoD Warzone. Katastrofa. Przez kilka pierwszych tygodni gra po 2-3 bitwach zawieszała się, i producent nie był w stanie tego naprawić. „Domowym sposobem” było po uruchomieniu gry wyjście do pulpitu, otwarcie katalogu z grą i dopisanie dowolnej cyfry w nazwie pliku uruchamiającego. Dopiero po długim czasie się z tym uporano, ale też tylko tymczasowo. Po kilku aktualizacjach problem wrócił, choć w nie takiej skali, teraz wywala znacznie rzadziej, ale tak samo wkurzająco, zwłaszcza gdy się jest np. w ostatniej dziesiątce na mapie. Aktualizacje mają po 35 GB!! Powodzenia dla osób z limitem transferu danych. Jest i launcher o który było w WoWs tyle płaczu, jest nerfienie zakupionych za kasę broni... Społeczość wowsa to by tam ciężkiej nerwicy się nabawiła.

1 hour ago, kidd18 said:

Po pierwsze uczyć się trzeba od lepszych od siebie. Porównywanie się z gorszym do niczego nie prowadzi, poza mylnym przekonaniem o własnej wyższości. Tutaj absolutnie niepożądanym.

A jak lepszych nie ma?

• Cool 1
  • Boring 1

[QTAZ]
Beta Tester
1,166 posts
7,075 battles
56 minutes ago, Greyshark said:

A jak lepszych nie ma?

Players
2,567 posts
6,011 battles
2 godziny temu, kidd18 napisał:

Po drugie przykład pokazuje, że są firmy, które okradają klientów i powinniśmy się cieszyć, że WG tak nie robi, bo mogłoby? Bro...

No jak nie jak tak? Przecież zawsze może być gorzej. Że co, że nie da się? Potrzymaj mi piwo...

godzinę temu, Greyshark napisał:

Od czasu do czasu gram sobie w CoD Warzone. Katastrofa. Przez kilka pierwszych tygodni gra po 2-3 bitwach zawieszała się, i producent nie był w stanie tego naprawić. „Domowym sposobem” było po uruchomieniu gry wyjście do pulpitu, otwarcie katalogu z grą i dopisanie dowolnej cyfry w nazwie pliku uruchamiającego. Dopiero po długim czasie się z tym uporano, ale też tylko tymczasowo. Po kilku aktualizacjach problem wrócił, choć w nie takiej skali, teraz wywala znacznie rzadziej, ale tak samo wkurzająco, zwłaszcza gdy się jest np. w ostatniej dziesiątce na mapie. Aktualizacje mają po 35 GB!! Powodzenia dla osób z limitem transferu danych. Jest i launcher o który było w WoWs tyle płaczu, jest nerfienie zakupionych za kasę broni... Społeczość wowsa to by tam ciężkiej nerwicy się nabawiła.

A jak lepszych nie ma?

Rzuciłbym taką grę w cholerę :D

• Bad 1

Players
99 posts
4,741 battles

W temacie "Scam Citizena" mam tylko jedno do powiedzenia... i właśnie to zrobiłem. :P
Nie ma idealnego producenta/developera. Każdemu można coś zarzucić.

Np. jedna osoba uwielbia model biznesowy Paradoxu, a inna osoba nienawidzi. Podobnie Blizzard i abonament do World of Warcraft (myślę że od 2006 z przerwami poszło już jakieś 4k na abo...).

Potem EA, Bethesda... a teraz chociażby "cedep", który pokazuje jak można przegiąć z marketingiem (przesyt).

Poza tym, mamy 2020 rok. Aktualizacja 35GB? Toć to kilkanaście (max kilkadziesiąt) minut pobierania. Nawet w średniej wielkości miastach można mieć te 300Mbps za 40-50zł mc. Jak ktoś ma limity danych... to nawet niech się nie łapie za grę online. Albo idzie do "Maka"/KFC pobrać przez WiFi. :P 

Poza tym, co to za podejście. Jesteśmy konsumentami. Producent chce sprzedać coś najdrożej, a my nabyć jak najtaniej - odwieczny konflikt interesów kształtujący równowagę rynkową. Dla tego trzeba trzymać "deva swego" za krawacik by dawał "wincy za mnij". :cap_rambo:

Launcher WG jest także spoko. Na pewno wolę go aniżeli dziadostwo od Ubisoftu, Bethesdy czy EPIC'a... 

Players
2,567 posts
6,011 battles
31.07.2020 o 23:39, PrinzSiegfried napisał:

W temacie "Scam Citizena" mam tylko jedno do powiedzenia... i właśnie to zrobiłem. :P
Nie ma idealnego producenta/developera. Każdemu można coś zarzucić.

Np. jedna osoba uwielbia model biznesowy Paradoxu, a inna osoba nienawidzi. Podobnie Blizzard i abonament do World of Warcraft (myślę że od 2006 z przerwami poszło już jakieś 4k na abo...).

Potem EA, Bethesda... a teraz chociażby "cedep", który pokazuje jak można przegiąć z marketingiem (przesyt).

Poza tym, mamy 2020 rok. Aktualizacja 35GB? Toć to kilkanaście (max kilkadziesiąt) minut pobierania. Nawet w średniej wielkości miastach można mieć te 300Mbps za 40-50zł mc. Jak ktoś ma limity danych... to nawet niech się nie łapie za grę online. Albo idzie do "Maka"/KFC pobrać przez WiFi. :P 

Poza tym, co to za podejście. Jesteśmy konsumentami. Producent chce sprzedać coś najdrożej, a my nabyć jak najtaniej - odwieczny konflikt interesów kształtujący równowagę rynkową. Dla tego trzeba trzymać "deva swego" za krawacik by dawał "wincy za mnij". :cap_rambo:

Launcher WG jest także spoko. Na pewno wolę go aniżeli dziadostwo od Ubisoftu, Bethesdy czy EPIC'a... 

Mieszkam na wsi i mam neta 10mbps download i 1mbps upload. Małopolska, powiat Chrzanowski. Z pecetem do maka nie wejdziesz :D

• Cool 2
  • Funny 1
  • Bad 1

Players
12 posts
633 battles
godzinę temu, henryk5pio napisał:

Małopolska, powiat Chrzanowski. Z pecetem do maka nie wejdziesz :D

o ile zakład?
wchodzę - bez problemów - moge pobrac około 5 Gb - potem mnie wylogowuje - poczekać napić się koli, zalogować ponownie
jeżeli masz tylko 10Mb - serio masz kiepskiego ISP - zmień - dzisiaj już nawet przez komórkę i router od komórkowców można mieć więcej..
a to ze mieszkasz na wsi akurat nie jest wyznacznikiem czegoś złego - ja też mieszkam - trzy powiaty dalej - około 100 km... mam 250U/40D za 50 zeta miesięcznie...

[QTAZ]
Players
476 posts
On 7/30/2020 at 10:28 AM, henryk5pio said:

Gdybym dał się nabrać na tego obvious baita i trolla to napisałbym, że każdy z chociaż odrobiną zdrowej tkanki mózgowej rozumie i dostrzega, że całkowicie różne są zarówno zarzuty dla WG i CIG jak i etapy żywota, w jakich znajdują się WoWs i SC.

WG ma głównie problem z balansem. Z czym CIG sobie dobrze radzi (co powie każdy, kto wylatał kilkadziesiąt godzin na arenach przez ostatnich kilka lat).

Natomiast CIG prowadzi bardzo ambitny i nadmiernie rozrośnięty projekt, przy którym WoWs jest jak gra w kółko i krzyżyk.

Na szczęście doceniam i rozumiem ten żartobliwie przerysowany post, więc po prostu zaśmieje się razem z tobą :cat_cool:

Players
2,567 posts
6,011 battles
1 godzinę temu, TeYeG napisał:

o ile zakład?
wchodzę - bez problemów - moge pobrac około 5 Gb - potem mnie wylogowuje - poczekać napić się koli, zalogować ponownie
jeżeli masz tylko 10Mb - serio masz kiepskiego ISP - zmień - dzisiaj już nawet przez komórkę i router od komórkowców można mieć więcej..
a to ze mieszkasz na wsi akurat nie jest wyznacznikiem czegoś złego - ja też mieszkam - trzy powiaty dalej - około 100 km... mam 250U/40D za 50 zeta miesięcznie...

Szło mi o stacjonarkę, nie laptopa. :Smile_Default:

Players
99 posts
4,741 battles

Zawsze można kupić sobie jakiegoś super taniego używanego laptopa, który służył by za takiego "zaawansowanego" MacPendrive'a xd za czasów studiów parę osób tak robiło po premierze Wiesia 3, pożyczali lapki/netbooki by pobrać a potem przekopiować na swój dysk. 

:crab:

[B-EYE]
Players
16 posts
18,303 battles

A gazowe giganty Panie Mosterdzieju OP (Opening Post) nauczyłem się doceniać na Elite Dangerous, które potrafiły/potrafią naprawdę świetne sceenshoty zapewnić. BTW w tejże kosmicznej gierce" Elite", też masa szamba jest skierowana na dewelopera. WG krytykuję (może czasami zbyt mocno), ale dlatego, że WoWsy mi się generalnie podobają i zależy mi, żeby było tak dalej (Elite sobie odpuściłem z pół roku temu)

Players
2,567 posts
6,011 battles
13 godziny temu, Darth_Michalek napisał:

A gazowe giganty Panie Mosterdzieju OP (Opening Post) nauczyłem się doceniać na Elite Dangerous, które potrafiły/potrafią naprawdę świetne sceenshoty zapewnić. BTW w tejże kosmicznej gierce" Elite", też masa szamba jest skierowana na dewelopera. WG krytykuję (może czasami zbyt mocno), ale dlatego, że WoWsy mi się generalnie podobają i zależy mi, żeby było tak dalej (Elite sobie odpuściłem z pół roku temu)

Mnie się w Elite fajnie gra, ostatnio zrobiłem sobie wycieczkę Krait Phantom'em z Shinrarta Dezhra -> Colonia -> Sagittarius A* i teraz wracam do Sol.

[QTAZ]
Players
476 posts
4 hours ago, henryk5pio said:

Mnie się w Elite fajnie gra, ostatnio zrobiłem sobie wycieczkę Krait Phantom'em z Shinrarta Dezhra -> Colonia -> Sagittarius A* i teraz wracam do Sol.

Mam na Steamie i uruchomiłem chyba raz. Dopóki nie pojawią się tam na planetach/stacjach bary a'la Freelancer z muzyką i NPCami, dopóty nie zagram.

Players
2,567 posts
6,011 battles
2 godziny temu, Halborn napisał:

Mam na Steamie i uruchomiłem chyba raz. Dopóki nie pojawią się tam na planetach/stacjach bary a'la Freelancer z muzyką i NPCami, dopóty nie zagram.

Ok... we Freelancera grałem, ale na serwerze RP moda Discovery Freelancer, było spoko, choć graficznie odstawało.

Players
12 posts
633 battles
2.08.2020 o 14:33, henryk5pio napisał:

Szło mi o stacjonarkę, nie laptopa. :Smile_Default:

stacjonarnie...
3 głównych operatorów w powiecie chrzanowskim, najdroższy za 50 zeta miesięcznie oferuje 50MB/4MB...
serio...
ale jak sie nie chce mieć przyzwoitego neta,

Players
2,567 posts
6,011 battles
8.08.2020 o 14:23, TeYeG napisał:

stacjonarnie...
3 głównych operatorów w powiecie chrzanowskim, najdroższy za 50 zeta miesięcznie oferuje 50MB/4MB...
serio...
ale jak sie nie chce mieć przyzwoitego neta,

Doprowadź po kablu za torami u mnie we wsi neta. Życzę powodzenia.

Players
12 posts
633 battles
9.08.2020 o 19:29, henryk5pio napisał:

Doprowadź po kablu za torami u mnie we wsi neta. Życzę powodzenia.

doprowadzenie światłowodu do mnie ( i paru innych sąsiadów) kosztowało 210 złotych, co miesiąc się ciesze netem 250/40 za 49.90...
odległość od węzła bazowego 4.8 km
trzeba tylko chcieć - no ale jak się tylko potrafi narzekać... (typowe dla tej nacji) ... a nic nie robić...
w takie tłumaczenia może bym uwierzył 12-15 lat temu kiedy TP cieszyło się tym że jest monopolistą, teraz zrobią wszystko by mieć klienta
więc prosze cię - nie mów czegoś co jest nieprawdą

Players
2,567 posts
6,011 battles
1 godzinę temu, TeYeG napisał:

doprowadzenie światłowodu do mnie ( i paru innych sąsiadów) kosztowało 210 złotych, co miesiąc się ciesze netem 250/40 za 49.90...
odległość od węzła bazowego 4.8 km
trzeba tylko chcieć - no ale jak się tylko potrafi narzekać... (typowe dla tej nacji) ... a nic nie robić...
w takie tłumaczenia może bym uwierzył 12-15 lat temu kiedy TP cieszyło się tym że jest monopolistą, teraz zrobią wszystko by mieć klienta
więc prosze cię - nie mów czegoś co jest nieprawdą

Orange naprawiało kabel od neta 12 dni w lipcu, gdy go robotnicy robiący dla PKP przecięli podczas robót u mnie na ulicy. Mieszkam za torami i bez dogadania się z PKP nie będzie światłowodu, prywaciarz z Trzebini ponoć od pół roku z nimi gada, bo sam ma chrapkę położyć światłowód, tak mi przynajmniej przez telefon mówili jak do tej prywatnej firmy dzwoniłem, ale z PKP trudno się dogadać.

Players
12 posts
633 battles
13 godziny temu, henryk5pio napisał:

Orange naprawiało kabel od neta 12 dni w lipcu, gdy go robotnicy robiący dla PKP przecięli podczas robót u mnie na ulicy. Mieszkam za torami i bez dogadania się z PKP nie będzie światłowodu, prywaciarz z Trzebini ponoć od pół roku z nimi gada, bo sam ma chrapkę położyć światłowód, tak mi przynajmniej przez telefon mówili jak do tej prywatnej firmy dzwoniłem, ale z PKP trudno się dogadać.

Idziesz do sądu administracyjnego, z zawiadomieniem o popełnieniu deliktu prawnego w postaci opieszałości PKP, bo na jakąkolwiek odpowiedź mają 14 dni urzędowych - jeżeli ten z Trzebini "rzeczywiście" z nimi rozmawiał... tak brzmi litera prawa - a sąd administracyjny to nie sąd cywilny, jego kary i narzucenia nie mają ograniczeń

Dwa przykłady działania sądu administracyjnego:
U mnie sołtysowa robiła gaz - fajnie bo było dla całej wiochy, niefajnie bo miałem sąsiada, przez którego tumiwisizm i typową postawę psa ogrodnika ta część, gdzie ja mieszkam miała być gazu pozbawiona, a gazowni nie opłacało się robic obejścia przez rzekę i kawałek bagniska. Przyszedł rzeczoznawca z gazowni i spytał sie sąsiada, czy nie chce czasem zapłacić za obejście, bo gazownia od niego chce wydzierżawić kawałek pola ( akurat przy granicy i przy rzecze) by tamtędy puścić gazociąg - w czterech sąsiadów poszliśmy do sądu administracyjnego - ze wszystkimi papierami i prośba o rozwiązanie problemu. Sąd w trybie nakazowym wydzierżawił przymusowo " w interesie społeczności wiejskiej" na poczet gazowni owy kawałek terenu... sąsiad pluł się parę lat ( póki go diabli nie wzięli), teraz jego kuzyn co tam mieszka chwali to bo ma co roku parę groszy za dzierżawę.

Przez mój teren leci linia wysokiego napięcia - akurat ona nie przeszkadza, bo jest na kompletnych nieużytkach, ale już linia średniego wraz z transformatorem jest na działce budowlanej i przez swoja lokalizacje zajmuje 48% powierzchni, przez to ja nie mogę postawić niczego. Wiele lat prosiłem, pisałem, nic nie pomagało - wiec zebrałem papiery i poszedłem do sądu administracyjnego, przyszedł rzeczoznawca, pomierzył, zrobił dokumentację i doszło do sprawy rozjemczej. Reprezentant energetyki podbeskidzkiej (wtedy byli oni) w pomiętym garniturze się tłumaczył że nie dało rady inaczej- a sąd dowalił, że słup i transformator postawiono bez uzgodnienia z właścicielem działki (moim stryjem), nie zachodzi zasiedlenie bo jest to własność prywatna wielopokoleniowa ( nawet za komuny należała do rodziny) i albo przenoszą słupa i transformator albo płacą

Więc płacą - a ja nie płacę za prąd :)
Sąd administracyjny to troche inna instancja, ale zawsze sąd - a z sądem nie wygrasz.. a od lat są szczególnie cieci na wszelkie instytucje państwowe i wielkie prywaty, wiec nawet z molochami typu PKP czy Tauron można wygrac.

• Cool 4

Sign in to follow this