Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Qfelos

lotniskowiec premium

13 comments in this topic

Recommended Posts

Players
4 posts
2,751 battles

Jaki najlepszy lotniskowiec premium wybieracie na chwile obecną ? 

Pozdro 

Players
4 posts
2,751 battles

A jak widzisz ewentualnie niemiecki Graff Zeppelin ? A Enterprise nie widzę do kupienia ? został usunięty , czy coś nie tak patrze ? 

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
19 minutes ago, Qfelos said:

A jak widzisz ewentualnie niemiecki Graff Zeppelin ? A Enterprise nie widzę do kupienia ? został usunięty , czy coś nie tak patrze ? 

Graf jest specyficzny ze względu m. in. na celownik bombowy i swoją pomocniczą; raczej nie polecałbym go komuś początkującemu. 

Enterprise nie jest już dostępny do kupienia właśnie z tego względu, że jest zbyt silny jak na swój poziom. Aby uniknąć sytuacji, że będzie to jedyny lotniskowiec w bitwach T8, WG wycofało go ze sklepu.

• Cool 1

Players
4 posts
2,751 battles

w takim razie jeśli nie jest dostępny, to co w zamian za niego z premium byś wybrał ?

[-SBF-]
8,315 posts
25 minutes ago, Qfelos said:

w takim razie jeśli nie jest dostępny, to co w zamian za niego z premium byś wybrał ?

Kagę. Bardzo dobry lotniskowiec dla początkującego, gdyż szybko odnawiają mu się samoloty, więc wybacza błędy. Na Saipanie będąc początkującym graczem bardzo łatwo zostać bez samolotów, Indomitable jest fajny, ale nie ma samolotów torpedowych, więc to zupełnie inny styl grania niż pozostałą czwórką. Jeżeli więc szukasz dobrego lotniskowca premium, na którym chcesz się nauczyć walki na wyższych tierach, to Kaga będzie najlepszym wyborem.

• Cool 2

[DOREE]
Beta Tester
1,730 posts
12,842 battles

Kaga jest najbardziej -nie obraź sie - "noobfriendly".

[WOB]
Players
124 posts
15,235 battles

W obecnej chwili na 8 tierze najlepszym wyborem byłby Enterprise. Tak jak kiedyś dawno temu ktoś na tym forum pięknie określił Missouri nazywając go Świętym Graalem wśród pancerników, tak Big E jest jego odpowiednikiem wśród CV. Autorowi tematu życzę by udało się go kiedyś nabyć znowu w sklepie lub wypadł na święta z kontenera.

Co do dostępnych lotniskowców premium to najlepszy jest ulubieniec wśród pancerników, czyli Kaga. :) Tak jak napisano, dużo wybacza i gra torpedowcami jest naprawdę ciekawa. Taka trochę powietrzna Schima, tylko torpedy oczywiście słabsze. Graf Zeppelin jest solidny, ale nic poza tym. Kiedyś uważałem, że jest gorszy, ale z czasem lepiej zaczęło mi na nim iść. 

Saipan, bardzo mocny lotniskowiec i jeśli nas wylosuje na topke to chyba więcej potrafi zrobić niż Kaga, ale z drugiej strony ma tą wadę, której nie ma na przykład Enteprise. Jego możliwości ofensywne bardzo mocno zależne są od MM a to ze względu na małą ilość przenoszonych samolotów i długi czas ich odnawiania. Z tego względu jest mocno wymagający, ale za to go cenię. 

No i na koniec Indomitable. Bardzo niedoceniana "cefałka", a to z powodu braku bombowców torpedowych. Z drugiej strony jej samoloty są bardzo szybkie i mają sporą ilość HP jak na swój poziom. Dla mnie osobiście całkowite przeciwieństwo właśnie Saipana, bo jest całkowicie "noob friedly". Czasami kiedy chcę pograć wieczorem właśnie lotniskowcami a jestem mocno zmęczony po pracy to biorę właśnie Indomitable. Nasza gra opiera się na paleniu, paleniu i jeszcze raz paleniu przeciwnika. Gra się nim prosto i dosyć łatwo, byle tylko odpowiednio dobierać cele. Ilość pożarów zależna od RNG, więc lepiej mieć go przypisane do konta. ;)

Jest jeszcze Ark Royal na poziomie szóstym, ale jego bym nie polecał. I to nie z faktu, że jest słaby, bo to naprawdę bardzo dobry lotniskowiec, ale z tego powodu, że ma samoloty poziomu... czwartego i jest trudny do ogrania dla początkujących graczy na CV. Już w krótce obok niego na tym samym tierze pojawi się premka niemiecka: Löwenhardt i jeszcze nie wiadomo jak będzie się spisywać  na randomach. 

Jak widać trochę tych lotniskowców premium już wyszło i jest z czego wybierać, ale wybór jest prosty: na początek Kaga. Ten post napisałem bardziej w formie podsumowania tego co mamy na tą chwilę i może jakiś inny gracz na tym forum będzie się zastanawiał co wybrać. Każde CV oferuje trochę inny styl gry więc najlepiej dopasować swoje preferencje do odpowiedniego okrętu. Zwłaszcza kiedy jest do kupienia za gotówkę. 

• Cool 4

[TF-7-]
[TF-7-]
Players
404 posts
8,845 battles
7 minut temu, Kleve_49 napisał:

No i na koniec Indomitable. Bardzo niedoceniana "cefałka",

Żeby było ciekawiej to jedyna z moich CV na jakiej mam trzy dewasty z rakiet.

• Cool 1

[DK-PL]
Players
2,467 posts
28,694 battles

@Kleve_49

Dzięki za ładną analizę. Od kiedy wypadł mi Graff z pamiętnych kontenerów jakie dawali przy reworku, coraz bardziej wkręcają mi się te lotnie. Z samym Graffem mam dokładnie takie same wrażenia jak opisałeś, czyli na początku faktycznie jakoś słabo i oczywiście zwalałem wszystko na łajbę że znerfiona, a teraz odnoszę wrażenie że udana bitwa daje większą frajdę niż na Kadze, która dla odmiany jest takim samograjem. Kaga to był mój pierwszy na umyślnie kupiony CV i zgadzam się, dla początkującego będzie idealna. Te dwie premki mam i teraz zastanawiam się nad trzecią. Lubię palić BaBeczki, więc może ten Indomitable ? Najwięcej gram ostatnio DD na zmianą z CV, więc może to będzie dobry wybór dla odstresowania po bitewkach na DeDeczkach.

• Cool 2

[-SBF-]
8,315 posts
56 minutes ago, mickecobra said:

@Kleve_49

Dzięki za ładną analizę. Od kiedy wypadł mi Graff z pamiętnych kontenerów jakie dawali przy reworku, coraz bardziej wkręcają mi się te lotnie. Z samym Graffem mam dokładnie takie same wrażenia jak opisałeś, czyli na początku faktycznie jakoś słabo i oczywiście zwalałem wszystko na łajbę że znerfiona, a teraz odnoszę wrażenie że udana bitwa daje większą frajdę niż na Kadze, która dla odmiany jest takim samograjem. Kaga to był mój pierwszy na umyślnie kupiony CV i zgadzam się, dla początkującego będzie idealna. Te dwie premki mam i teraz zastanawiam się nad trzecią. Lubię palić BaBeczki, więc może ten Indomitable ? Najwięcej gram ostatnio DD na zmianą z CV, więc może to będzie dobry wybór dla odstresowania po bitewkach na DeDeczkach.

Bierz Indomitable. Tak jak z GZ, na początku nie powala, ale jak już się go ogra i ogarnie co i jak, to jest to bardzo przyjemny w grze lotniskowiec.

• Cool 2

[WOB]
Players
124 posts
15,235 battles

@mickecobra Ja również polecam Indomitable. :)

Niby nie mamy dużo samolotów, które przenoszą mniej rakiet i bomb od lmplacable, ale po pierwsze są one bardzo wytrzymałe, a po drugie szybkie i zwrotne, dlatego w mgnieniu oka przemieszczamy się po mapie. Kolejnym atutem jest celownik. Ma on elipsę bardziej zaokrągloną z tej z Ark Royal względem tej podłużnej z lotniskowców drzewkowych co sprawia, że zawsze mamy większą szansę, że bomby pokryją większy obszar. Pozwala to nam na atakowanie nawet pancerników płynących do nas burtą a nie dziobem czy też rufą. 

Warto pamiętać, że Indomitable jako jedyne CV ma skrócony czas między jednym atakiem bombowcami a drugim względem pozostałych. Nie pamiętam ile sekund ono trwa, ale nie musimy bezczynnie przebywać w strefie AA i przyglądać się jak bez sensu tracimy kolejne samoloty. 

• Cool 2

Sign in to follow this