Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
carp_683

Premka brytyjska

11 comments in this topic

Question

[P-L]
Players
90 posts
4,000 battles

Cześć, czy z brytyjskich premek jest coś wartego uwagi? Zastanawiam się nad czymś do szkolenia kapitanów na krążowniki i pancerniki, bo chcę docelowo rozwijać te dwie linie z drzewka UK.

10 answers to this question

Recommended Posts

• 1
Players
2,718 posts
16,427 battles
On 7/6/2020 at 9:15 AM, kmkris1410 said:

Cossack jest bardzo dobry ale to dd

gosc wyraznie sie pyta o pancerniki i krazowniki a ten wyjezdza z niszcycielem

polec mu jeszcze smolenska i stalingrada ale to ruskie

• 0
[MORIA]
Players
7,787 posts
39,256 battles

Z pancerników bierz Nelsona za 375k Free exp. Vanguard jest ok też choć dużo kosztuje jak na swoje możliwości. Hood i DoY są średnie.  Niestety krążki to London (słaby) Belfast (OP wycofany) i Cheshire (średni ale też wycofany z oferty jak na razie) . Więc z krążków brytyjskich nie ma na razie nic ciekawego. 

• 0
[P-L]
Players
90 posts
4,000 battles

Free expa będę jeszcze długo zbierał ;) dzięki za info. Wezmę na wstrzymanie na razie. 

• 0
Players
1,828 posts
21,644 battles

Herbaciane krążowniki i pancerniki? Kłopot może być taki, że niektóre okręty drzewkowe będą lepsze (no i za darmo). Przykład: drzewkowy pancernik KGV ma reload dział 25 sek, zaś premka Duke of York - aż 29,5 sek. Owszem, można na nim szkolić kapitanów tylko... czy nie szkoda tu pieniędzy?

Z krążownikami w ogóle jest tragedia. Najmocniejszy okręt - Belfast - został swego czasu wycofany. Najnowszy Cheshire na poziomie 8 - to de facto gorsza wersja drzewkowego Albemarle - krótsze torpedy, brak samolotu, tylko 6 dział głównych... zresztą też go nie ma obecnie w ofercie. Była szansa, by przynajmniej na poziomie 6 pojawiła się ciekawa premka (Exeter) - niestety jakiś głąb zdecydował, by przenieść ten okręt poziom niżej, przy okazji mocno pogarszając mu paramenty bojowe. Szkoda. Natomiast wepchnięty na poziom 6 krążownik London to jedna wielka pomyłka. Pancerza - nie stwierdzono, wieże - chętnie padają bo czemu nie, zwrotność i przyspieszenie - na poziomie zdychającej krowy. Mam ten okręt... i dla własnego zdrowia wolę pływać Leanderem. Summa summarum, powtórzę za MacArthurem92 - w tej chwili z brytyjskich krążków nie ma ani jednego ciekawego obiektu do zakupienia :-(

• 0
[P-L]
Players
90 posts
4,000 battles

Zdecydowałem, że będę kształcić kadrę dowódczą na brytyjskich ciężkich krążkach. Wiem, że nie są najłatwiejsze, ale niech się kształcą chłopaki :P 

• 0
[ODIUM]
Beta Tester
277 posts
6,386 battles

Ja mam brytyjskiego kapitana "do wszystkiego" z Neptuna i wsadzam go często do Nelsona, Warspite lub DoY.

Z tych trzech najbardziej uniwersalny wg mnie Nelson.

• 0
[DK-PL]
Players
2,797 posts
30,080 battles
On 7/6/2020 at 11:27 AM, umbra_arboris said:

Herbaciane krążowniki i pancerniki? Kłopot może być taki, że niektóre okręty drzewkowe będą lepsze (no i za darmo). Przykład: drzewkowy pancernik KGV ma reload dział 25 sek, zaś premka Duke of York - aż 29,5 sek. Owszem, można na nim szkolić kapitanów tylko... czy nie szkoda tu pieniędzy?

Nie powiedziałbym żeby KGV był we wszystkim lepszy od DoY, lepszy to ma tylko reload i przestawianie steru (15s vs 17,5s, więc w sumie kosmetyka). Za spottera/myśliwiec masz za to na DoY hydro, poza tym lepsze AA, co jest nie do przecenienia w obecnym paczu, gdzie sporo ludzi będzie grindować GE CV. Ale chyba najważniejszym gimmickiem DoY (również Hooda) są APki o poprawionych kątach rykoszetowania czego brak na BeBekach drzewkowych. DoY gra się jednak troszkę inaczej niż KGV, warto częściej używać APków i można skuteczniej zrushować DeDeka w dymie. 

Głos przeciw zakupowi tej premki? Jakiś czas temu większość BeBeków RN dostała nerfa przez podniesienie cytadeli, DoY również ucierpiał. Przed nerfem ta linia była bardzo mocna, teraz jest taka średnia. Do grania jak krążownikami (liniowymi BC) nadają się średnio właśnie przez słabą manewrowość (żeby jeszcze były szybkie jak Jean Bart). Dopiero Vanguard i Thunderer oraz drzewkowy Conqueror, zwłaszcza z legendarką się nadają pod taki styl. 

Z prem BeBe mogę polecić Vanguarda. Na papierze wydaje się nieszczególny, zero specjalnych umiejejek (nawet tier niżej Hood ma rozbicie), APki normalne,  HEki względem drzewkowych podpalają gorzej. Ale mamy jak na T8 bardzo dużo HP, nawet bez wzmocnienia perkami dobre AA, dobrą celność z "krążownikową" sigmą 2.0, dobre kamo, no i najważniejsze, bardzo szybkie przestawianie steru. Sam nie lubię, nudnej, stacjonarnej gry BB, a Vanguardem dzięki temu że jest zwrotny gra się jak krążownikiem.

Głos przeciw zakupowi tej premki? Dostępny za zasoby Thunderer to w sumie to samo ale oczywiście lepiej. Rzecz jasna to T10, więc już nie okręt premium tylko specjalny.

Z low tierów Warspite jest bardzo fajny, również głównie za sprawą dobrej celności (w sumie historycznie to niemal identyczne działa jak na Vanguardzie) i jak na swój T6 dużego kalibru, bo tutaj już 381 robią siekę. Bardzo zwrotny, choć oczywiście to wolna krowa, więc szybko traci energię przy manewrowaniu. Taka ciekawostka, promień skrętu po poprawkach w najnowszym patchu wynosi 550m, dla porównania jeden z najzwrotniejszych DD w grze Fletcher ma 560m. Głos przeciw?: Drzewkowa Queen Elizabeth niewiele się różni, poza tym Warspite był do ugrania za darmo  (i możliwe że kiedyś jeszcze będzie) oraz do zdobycia gdy ktoś założył konto w WoWsie z reflinka, więc wydawać na niego specjalnie hajs jest troszkę bez sensu, bardziej opłaca się poczekać.    

On 7/6/2020 at 11:27 AM, umbra_arboris said:

Była szansa, by przynajmniej na poziomie 6 pojawiła się ciekawa premka (Exeter) - niestety jakiś głąb zdecydował, by przenieść ten okręt poziom niżej, przy okazji mocno pogarszając mu paramenty bojowe. Szkoda. Natomiast wepchnięty na poziom 6 krążownik London to jedna wielka pomyłka. Pancerza - nie stwierdzono, wieże - chętnie padają bo czemu nie, zwrotność i przyspieszenie - na poziomie zdychającej krowy. Mam ten okręt... i dla własnego zdrowia wolę pływać Leanderem. Summa summarum, powtórzę za MacArthurem92 - w tej chwili z brytyjskich krążków nie ma ani jednego ciekawego obiektu do zakupienia :-(

Co do Londona mogę się zgodzić, dym i naprawka przy tak marnym zasięgu to za mało zwłaszcza jak MM rzuci na samym dole.

Co do Exetera wg mnie jest bardzo dobry. Na tierach którymi się nim gra jego APki robią siekę (polecam używać głównie ich), nawet z tym typowym, low tierowym reloadem 203jek 15s.

• Cool 3

• 0
[P-L]
Players
90 posts
4,000 battles

Panowie, bez spiny :) widzę, że z premkami brytyjskimi krucho. Szkoda, że WG potraktowało RN trochę po macoszemu. Na razie kapitanów na BB RN będę szkolił na ciężkich krążkach. Mam Monarcha, więc droga do Liona i Conquerora otwarta. Na krążki kierowcy będą się uczyli na niszczarkach. Edinburgha mam w porcie, więc jeszcze Neptune i Mino. Ale na spokojnie, nie wszystko na raz, za dużo linii do grindu jednocześnie :cap_haloween:

Dziękuję wszystkim za rzeczową dyskusję :cap_like:

• -2
[-PGS-]
Players
576 posts
9,700 battles
On 7/11/2020 at 1:25 PM, zdzislawdyrma said:

gosc wyraznie sie pyta o pancerniki i krazowniki a ten wyjezdza z niszcycielem

polec mu jeszcze smolenska i stalingrada ale to ruskie

No nie do końca. Pisze tylko że chce szkolić kapitana na krążki i bb'ki ale nie okresla na jakiej klasie. Pyta wyraźnie o jakąś dobra brytyjską premke.

• Boring 1

Sign in to follow this