Jump to content
Planned Server Restart 23.06.2021 at 04:00 UTC (no downtime) Read more... ×
  • 0
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
bart2

Spadek FPS

1 comment in this topic

Question

Players
1 post
1,050 battles

Witam, od jakiegoś tygodnia jak ponownie zacząłem grać w wows nawiedza mnie pewien problem.

Podczas gry, nie ważne czy w bitwie czy w porcie, mam poniżej 20fps mimo to, że licznik FPS pokazuje mi 45-75.
I teraz uwaga, pierwsza z dziwniejszych rzeczy: Gdy zmienię focus na coś innego np. przeglądarkę, gra nagle ma odpowiedni fps, wracam do gry i znów mniej niż 20.
A teraz druga z dziwniejszych rzeczy: Gdy mam równolegle odpaloną grę EVE Online i przeskakuję między tymi dwoma grami fps trzyma poziom, gra nie tnie, próbowałem z inną grą w tle i próba przeskakiwania nie daje takiego samego rezultatu.
Dzisiaj jak włączyłem kompa i odpaliłem wows i wszystko było ok, bez ścinek, przeskakiwałem na przeglądarkę i z powrotem na wows bez problemów. Zmieniłem grę na kilka godzin, chcę znów pograć w wows i problem powrócił.
Gdzieś wyczytałem, że to wina windows'a i któryś update to naprawia, ale to był post z 2019r. więc nieaktualny.

Moja specyfikacja sprzętu:

CPU: AMD Ryzen 5 2600 (stockowe chłodzenie)
GPU: AMD Radeon 570 8GB OC MSI Armor
RAM: G.Skill Ripjaws V Black DDR4 2x8GB CL16
MoBo: MSI Tomahawk B350
PSU: be quiet! Pure Power 10 500W
Case: Sharkoon AM5 Silent Red
HDD: WD Blue 1TB
SSD: 2x Crucial BX500 240GB
Monitor #1: AOCQ32G1WG4
Monitor #2: ASUS VW227

Gra odpalana na monitorze pierwszym w rozdzielczości 1440p w okienku bez ramek. Zmiana rozdzielczości oraz zmiana na pełny ekran itp. nie dały żadnego efektu.
Dodam jeszcze, że nigdy wcześniej nie miałem podobnego problemu z innymi grami, a ich mało nie było.

Może ktoś z was miał podobny problem i się z nim uporał?
Z góry dzięki za pomoc.

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Sign in to follow this