Jump to content
Server Restart - On the 17/09 the server will be unavailable for 1 hour Read more... ×
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
Ppietras666

[IX] Ägir

28 comments in this topic

Recommended Posts

[BTT-W]
Players
16 posts
23,456 battles

Jakie pierwsze wrażenia panowie i panie?.U mnie pierwsze 3 bitwy i sporo nadpenetracji.chyba szału nie robi.

[WOB]
Players
132 posts
17,732 battles
21 minutes ago, Ppietras666 said:

Jakie pierwsze wrażenia panowie i panie?.U mnie pierwsze 3 bitwy i sporo nadpenetracji.chyba szału nie robi.

Nigdy nie byłem dobry na krążownikach, ale Ägir po pierwszych grach wygląda mi na taką powiększoną i lepiej uzbrojoną wersję Admiral Graf Spee. Grając nim mam wrażenie jakbym grał solidnym pancernikiem wsadzonym w kadłub krążownika. 

Ma zalety:

- działa, które są celne, fakt, są nadpenetracje, ale cytadele też wchodzą. W pierwszej salwie na 14 km wrogi krążek lekko się kontując wyrwał za 30 tysięcy.

W ogóle jak tu u Niemców, mocne PP, co do OB, to póki co mało ich używałem. 

- spora ilość hp i dobry pancerz jak na tą klasę okrętu

- niemieckie hydro.

Wady:

- duży i ma spory czas przestawienia steru, ale wziąłem ulepszenie i da się grać. Pelotki nie miałem póki co okazji użyć, ale ósemkę CV spokojnie powinien zmielić.

Pewnie jak więcej pogram to znajdę coś jeszcze, ale ten okręt świetnie sobie radzi na każdym dystansie, a jak wejdziemy w zwarcie to naprawdę robi się ciekawie. 

Przy obecnej mecie, gdzie na 9 i 10 wszyscy kampią na 20+ km, mieć taki okręt do dyspozycji to miła odmiana.

Miałem dziś szczęście do graczy na DD, więc dać mu do wsparcia pancernik i niszczyciel przed nim, to Ägir powinien sprawić przeciętnemu graczowi sporo frajdy z gry.

Pozdrawiam :)

Desktop Screenshot 2020.06.11 - 19.28.19.38.png

Desktop Screenshot 2020.06.11 - 19.04.14.45.png

Players
103 posts
15,419 battles

Wziąłbym w ciemno, jako nowość ale mam spore obawy co do jakości tego okrętu. Chodzi o to, że w recenzjach mówi się, że Alaska lepsza (opancerzenie, AP - kąty penetracji, HE - alfa damage). Co prawda atutem Agira jest ciut lepsza AA, obrona torpedowa i torpedy, jednakże ceną jest większa papierowość niż Alaska. Im dłużej pływasz tym więcej strzelasz, jak więcej strzelasz, masz szansę na większe efekty. Jak oceniacie Agira na tle Alaski? 

• Cool 1

[THESO]
Players
8,723 posts
44,454 battles

Ogólnie to wygląda mi na takiego Kronshtadta z lepszą celnością i torpedami ale bez radaru. No i mniej hp za to masz 27mm dziobu a nie 25mm. 

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
503 posts
17,919 battles

Moje pierwsze wrażenia. Na dystansie taka dosyć mocno wybrakowana Azuma, gorsze HE (mniejszy dmg/pocisk) zasięg i brak spotera. Gorsza też celność i bardziej kłodowata manewrowość. Okręt w miarę dobry na około 13-15 km. Na 10 km AP ki zadają pancernikom zaskakująco duże uszkodzenia. W takich warunkach 15 tys wpakowane w burtę Kurfursta to nic wielkiego. Jak się jest ustawionym dziobem lub pod kątem to potrafi całkiem sporo AP odbić w czym pozytywnie różni się od Azumy. Na blisko są torpedy o b przyjemnych kątach zrzutu, bat na stojące przy wyspach Stalingrady i Moskwy których pociski AP gdy jest do nich dziobem ustawionym niewiele szkody robią Agirowi. Dodatkowa jest ale robienie tego krążownika pod dodatkową raczej mija się z celem bo każdy pancernik niemiecki 8-9 tieru bardziej się do tego nadaje. Pelotka przeciwko lotniskowcom T8 daje rade ale z T10 może być problem. Ogólnie dosyć przyjemny w grze okręt ale wymaga aby podejść bliżej niż Azuma. Stąd też jak się dostanie spota trudniej jest nim uciec.

• Cool 2

[40-1]
Beta Tester, In AlfaTesters
315 posts

Mając do wyboru Azumę lub Agira co byście wybrali? Właśnie uzbierał mi się milion free expa.

[M-D]
Beta Tester
349 posts
11,113 battles

Wybrałbym coś innego. Np. Frieslanda. Ewentualnie Alaskę. 

Jeżeli już coś musisz z tej dwójki wybrać, to wziąłbym Azumę.

• Cool 1

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
503 posts
17,919 battles
On 7/16/2020 at 2:42 PM, ZygZag said:

Mając do wyboru Azumę lub Agira co byście wybrali?

Kwestia jak lubisz grać. Jeśli na daleko to Azuma będzie najlepsza. Jeśli bliżej to lepszy będzie Agir. Okręty niby na papierze trochę podobne ale to dwa różne style gry. Azuma bardziej pasuje do mojego stylu gry i jest fajna wprawką przed Yoshino.

• Cool 1

[40-1]
Beta Tester, In AlfaTesters
315 posts
1 hour ago, Barwena said:

Kwestia jak lubisz grać. Jeśli na daleko to Azuma będzie najlepsza. Jeśli bliżej to lepszy będzie Agir. Okręty niby na papierze trochę podobne ale to dwa różne style gry. Azuma bardziej pasuje do mojego stylu gry i jest fajna wprawką przed Yoshino.

Dziękuję za obie sugestie - Azuma już w porcie, pierwszy random za nami, może szału nie ma bo coś pod 80k dmg ale podoba mi się (zresztą tak naprawdę dopiero teraz zaczynam się do tej gry przykładać).  Jednak wolę 大日本帝國海軍. Odkąd po raz kolejny, po latach, zaczynam odkrywać Ibuki pływając nim we właściwy sposób, odkrywam w sobie piromana :)

18 hours ago, addept said:

Wybrałbym coś innego. Np. Frieslanda. Ewentualnie Alaskę. 

Jeżeli już coś musisz z tej dwójki wybrać, to wziąłbym Azumę.

Alaska, Musashi, Smoleńsk już w porcie stoją. Teraz tylko muszę jeszcze poczytać więcej o Colbercie, ale chyba przekonwertuję punkty z agencji badawczej i wezmę Frieslanda.

Agiry, które napotykam nie sprawiają na mnie szczególnie pozytywnego wrażenia, lecz najprawdopodobniej wynika z dwóch kwestii: trzymam się od nich na dystans oraz nie spotkałem jeszcze dobrego gracza kierującego takową jednostką. Ale jeszcze się wstrzymam z decyzją, tak naprawdę zacząłem się im pilnie przyglądać podczas gry w weekend, a nie jest to najszczęśliwszy okres do robienia obserwacji.

[GIZM0]
Players
201 posts
9,569 battles

Zdecydowanie najsłabszy okręt premium 9 tieru. Niecelne działa, przeciętna obrona AA, "klocowaty". Dopiero wydłużenie zasiegu pomogło robić więcej niż 100k na bitwę. Ogólnie nie polecam.

Players
5,398 posts
24,445 battles
On 6/24/2020 at 12:07 AM, Barwena said:

Moje pierwsze wrażenia. Na dystansie taka dosyć mocno wybrakowana Azuma, gorsze HE (mniejszy dmg/pocisk) zasięg i brak spotera.

Moje wrażenia są wręcz przeciwne, bo Azuma nie ma pancerza, wysoką cytadelę, nie ma torped i ma AP, które zadają mniejsze obrażenia. Zasięg, spoter ? Krążek ma za zadanie podejśc jak najbliżej kapa, dać wsparcie dla naszych DD, albo okaleczyć jakiś krążek, który chce zrobić podobnie i to jeszcze przeżyć. Jeśli jedyną jego rolą ma być plumkanie na odległość, to bez względu na to ile tego tam sobie naplumka, to jest to kupa generująca czerwony WR, która bezsilnie może tylko sobie patrzeć jak przeciwnik przejmuje kontrolę nad mapą.

Nawet jak grałem Azumą to starałem się głównie korzystać z AP na średnich odległościach, ale Agir nadaje się do tego zdecydowanie lepiej. Nim można pocisnąć, a Azumą za bardzo nie.

• Cool 3

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
503 posts
17,919 battles
On 8/7/2020 at 12:07 AM, Odo_Toothless said:

Krążek ma za zadanie podejśc jak najbliżej kapa

On 8/7/2020 at 12:07 AM, Odo_Toothless said:

Jeśli jedyną jego rolą ma być plumkanie na odległość, to bez względu na to ile tego tam sobie naplumka, to jest to kupa generująca czerwony WR

Nie zawsze tak jest. Spalenie kitrającego się za wyspa ruskiego czy amerykańskiego krążownika z radarem a przez to otwarcie capa dla sojuszniczego niszczyciela to jeden z przykładów, wiec nie uogólniaj.

Players
5,398 posts
24,445 battles
37 minutes ago, Barwena said:

Nie zawsze tak jest. Spalenie kitrającego się za wyspa ruskiego czy amerykańskiego krążownika z radarem a przez to otwarcie capa dla sojuszniczego niszczyciela to jeden z przykładów, wiec nie uogólniaj.

Spalenie czegokolwiek trwa wieki. Pytanie kto będzie to cudo pod kapem spotował, skoro my będziemy na dystansie ? Chyba nie nasz niszczyciel, który mając przed sobą combo wroga niszczarka + radar, albo da nogę za pas, albo tam padnie.

Oczywiście czasami taka taktyka działa, ale zazwyczaj nie. Wcześniej nie rozumiałem czemu ludzie pisali, że krążek spamujący na odległość = duża szansę na wtopę. Zrozumiałem, jak postawiłem sobie za cel wynik, a nie dymydź.

• Cool 1

[-FWS-]
Players
189 posts
18,984 battles

Wszystko zależy od tego na ile pozwoli Ci grać twoja drużyna :) Agir i Siegfried są wręcz idealne do pushowania i wsparcia DD-ka ale niestety i Salomon d.....

Deska wejdzie,zadymi (znika,ucieknie) a Ty zostajesz i mimo że naprawdę dużo możesz przyjąć to pod ostrzałem 5-6 znikniesz.Zdarzały się też takie bitwy że szedłem do przodu za deską  a reszta mająca troszkę rozumu wspierała tą wariacką akcję i wychodziło zawsze na plus.

Players
1,933 posts
24,785 battles
19 godzin temu, Odo_Toothless napisał:

Spalenie czegokolwiek trwa wieki. (...)

Oczywiście czasami taka taktyka działa, ale zazwyczaj nie. (...) Zrozumiałem, jak postawiłem sobie za cel wynik, a nie dymydź.

Wiesz Odo, pływając krążkami, miałem czasem wątpliwą "przyjemność" kiedy jaśnie wielmożny sojusznik-Brajanek raczył mnie wyzwać od pip.pip, bo nie "nabijałem damaczu" tylko skoncentrowałem się na innych działaniach, bardziej charakterystycznych dla mojego krążka. Przelatywała eskadra much - zdjąłem prawie całą. Pojawiła się wroga deska na capie - odpaliłem radar i wykończyliśmy ją wspólnie z naszą deską. Gdy nie było celów bliżej - wtedy salwami zza górki podpalałem nieostrożne bebeczki przeciwnego zespołu. Zbyt dużo dmg z tego nie było, czego nie omieszkał mi wypomnieć wspomniany Brajanek. W zależności od sytuacji, raz można wesprzeć sojusznika przy capie, innym razem powkurzać przeciwników zza górki. Jeśli jednak dla niektórych tłuczenie dmg jest najważniejszym elementem gry to... cóż. Czy to będzie niemiecki Agir, amerykański Balti / Cleve, ewentualnie ruski długodystansowy radarowiec - samo plumkanie to za mało, by wygrać bitwę. Pozostaje oczywiście pytanie, którą taktykę preferują poszczególni członkowie zespołu.

• Cool 1

Players
207 posts
16,121 battles

Ja dopiero zaczynam się uczyć grać tym krążownikiem. Idzie mi słabiutko, ale wydaje mi się, że wina nie leży po stronie okrętu tylko kapitana ;). Działa nie są super celne, ale potrafią zrobić przeciwnikom niezłe kuku, używam tylko pocisków AP, z HE tylko raz skorzystałem.

[P_M]
Players
61 posts
7,655 battles

Gdyby WG pozostawiło pierwotna wersję secondarki to brałbym bez zastanowienia bo był by to oryginalny okręt  -  teraz się zastanawiam i chyba zdecyduję na Alaskę.

[RNG-1]
Players
1,730 posts
21,847 battles

Tak z ciekawości: ile da się wydłubać zasięgu dodatkowej na tym okręcie?

[T_F_N]
Players
215 posts
23,269 battles
20.08.2020 o 17:22, Davao napisał:

Tak z ciekawości: ile da się wydłubać zasięgu dodatkowej na tym okręcie?

8 km.

Za mało żeby było to opłacalne.

• Cool 1

[DK-PL]
Players
2,939 posts
32,228 battles
On 8/20/2020 at 1:35 PM, Piorunite said:

Gdyby WG pozostawiło pierwotna wersję secondarki to brałbym bez zastanowienia bo był by to oryginalny okręt  -  teraz się zastanawiam i chyba zdecyduję na Alaskę.

Jeśli chcesz Agira z secondarką to Siegfried.

Mam go zrobionego troszkę pod secondarkę (bo full się nie opłaca), czyli AFT + sygnał, wychodzi 10,1km. Modułu nie brałem bo Siegfried jest za celny więc to wielka strata, a z modułem na celność -7% jest celniejszy od Stalingrada minus sigma. 

Jednak problemem jest co innego... W przeciwieństwie do Alaski która ma schowaną cytadelę, Siegfried (podobnie jak Agir) ma ją bardzo wysoką, secondarek jest mało więc by coś tam robiły trza mocno pokazać bok, a to kończy się tragicznie. Tak więc jak na krążek do walki w zwarciu Siegfried ma niestety niewystarczającą przeżywalność. Alaska jest o wiele wytrzymalsza, trudno ją cytadelować i właśnie gdyby jej dać długą secondarkę byłaby idealna. Tak więc ta długa secondarka na Siegfriedzie przydaje się raz na ruski rok, bo to krążek, podobnie jak inne, do walki przede wszystkim na dystans. 

W obecnej mecie to w ogóle te wszystkie buildy secondarkowe najlepiej sprawdzają się na... PvE.

[M-D]
Beta Tester
349 posts
11,113 battles

Gdyby Agir miał tyle tub torpedowych co Hipper, to byłaby inna bajka. Szkoda, trochę się na nim zawiodłem. Nie jest to Hipper na sterydach, na co liczyłem, 4 torpedy na salwę burtową to często stanowczo za mało by przeciwnika zatopić pushując go (Hipper ma 6). Tym bardziej, że dmg tych torped na obu okrętach jest identyczny, a dodatkowo Agir jest tier wyżej, więc zdecydowanie częściej spotyka X tiery i jest kłopot by takiego grubego pancernika X-tkę z tych torped zatopić. Manewrowość też kiepska do tego typu działań (11,2 vs 4,4 u mnie na Hipperze), promień skrętu 880 m vs 740 m, czas obrotu dział 34,5 vs 22,5. Jedyna godna uwagi, wręcz ogromna przewaga nad Hipperem to naprawka. Wszystko inne jednak jest gorsze.  Działa pomijam, bo akurat działa Hippera lubię. Agir ma mocniejsze działa, ale na podobnym dystansie bardziej niecelne. 

Do Hippera trzeba dojrzeć (u mnie to trwało dość długo), ale naprawdę jest to dobry okręt. Agir jest ... przeciętny. 

• Cool 1

Players
133 posts
10,253 battles

Odkurzyłem  Agira i bardzo mi się podoba. Cytki nieźle wsadza;wrogie krążowniki mają przekichane ale i bb burtowy też nieźle zgarnie.. Ano przydałoby się więcej torped jak u Hippera. Gram agresywnie i na blisko.

[ODIUM]
Beta Tester
292 posts

Czy ktoś z szanownych forumowiczów gra tą łajbą intensywnie po reworku kapitanów? Jak się sprawuje?

Mam 1kk wolnego XP od dłuższego czasu i nie wiem na co je wydać.

Agir pochlebnych opinii w dniu debiutu nie zebrał. Alaską i Odynem (nie wiem czy można je porównywać) gra mi się bardzo dobrze. 

Players
9 posts
2,676 battles
26.02.2021 o 21:07, pudelosha napisał:

Czy ktoś z szanownych forumowiczów gra tą łajbą intensywnie po reworku kapitanów? Jak się sprawuje?

Mam 1kk wolnego XP od dłuższego czasu i nie wiem na co je wydać.

Agir pochlebnych opinii w dniu debiutu nie zebrał. Alaską i Odynem (nie wiem czy można je porównywać) gra mi się bardzo dobrze. 

Podpinam się pod pytanie. I secondarka dalej leży? Bo na papierze te 8 km podstawy I 9x 127mm brzmi obiecująco 

Players
133 posts
10,253 battles

Żeby coś zrobić secondarką, to trzeba po prostu stać sobie i ostrzeliwać secondarką wrogi okręt. Agir jest za słaby na tankowanie. Pewnie na yolo z krążkiem może coś pomoże ale takie zwarcia to chwila.

Jedyne co można zrobić, to dodać flagę do zasięgu secondarki i wybrać ten perk na szybsze przeładowanie gdy się wróg znajdzie w zasięgu secondarki. Osobiście nie zwracam uwagi na secondarke Agira. Fajnie wali z dział a wrogie krązki cytadeluje ładnie. No i torpedy na jolo. Jak się trafi słaby przeciwnik, to można dwa bb ustrzelić na jolo ;]

• Cool 1