Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Dave6

Ägir

9 comments in this topic

Recommended Posts

[IDDQD]
Korzár
2,433 posts
355 battles

Agir.. Severský bůh moře a takový patron námořníků. Nužeeeee... Pokud WG nic nezměnilo, má se Agir asi takhle. HP lodi jsou 62 000 HP, což je na úrovni bitevních křižníků. Pancéřování není vůbec špatné, ale má to jeden háček. Klasické německé křižníky mají pancéřový plát, co jim kryje jejich slabinu v "želvím krunýři". Tento plát se nachází na přídi před přední dělovou věží a slouží k tomu, aby granáty nepropadaly do citadely. Jenomže.. Přestože v plánech bitevních křižníků třídy O tento plát je, tak WG se rozhodlo jej odstranit a tím podstatnou měrou nerfnout pancíř jak Agira, tak Siegfrieda. Ptáte se proč? No protože to, co je na papíru pro německé lodě neplatí a nerfují se kde se dá že.. Takže pozor, pokud budete yolovat bitevní loď, tak moc neodkrývejte bok, jinak Vás to bude bolet. Rekordní salva, co jsem dostal do onoho místa byla 35 000. Torpédová redukce činí 37% a to je nadprůměrná hodnota u křižníků. Například Alaska má pouze 13%. No a máme tu děla. Agir nese devět děl ráže 305mm. 20s reload v základu (doporučuji modul na rychlejší přebíjení) s dobou otočení 30s (nic moc) a dostřelem 18,5 km. Děla nejsou nijak špatná, ale nedosahují kvalit amerických (Alaska, Puerto Rico) ani ruských (Kronshtadt, Stalingrad), nicméně svoje udělají a jsou lepší jak třeba u japonců (Azuma, Yoshino). Poměrně efektivně dokážete nakládat do boků všech lodí. Problém nastává, pokud se Váš nepřítel naúhluje, protože německé HE náboje jsou prostě špatné. Co jsem jej testoval, vyplatila se mi má německá strategie, co praktikuji už léta a to trhnout se od ostatních a jet někam, kde to nepřítel nečeká. Pak už se jen dostat do pozice, kdy Vám budou lodě jezdit bokem a začne pravá hitparáda, protože 9 děl je 9 děl a penetrace a plochá trajektorie střel = úsměv na tváři každého fandy Kriegsmarine. Jinak, snažte se primárně střílet AP náboje  kdy se dá, protože ty HE prostě nedosahují kvalit konkurentů. Sekundární výzbroj bylo původně to, čím se Agir odlišoval. Ale po videu Flamua samozřejmě WG zakročilo a nerfovalo je (2x). Nechápu tuto logiku.. WG vytvoří zábavnou loď s odlišným gameplayem a následně to nerfne, protože prostě Němci nemohou mít zábavnější loď jak ruské kolosy.. Jak trapné.. Přitom sekundárkový křižník s uplatněním pro Guntera Lutjense.. To by se hodilo.. Bohužel.. jako vždy nenávist WG ku Německu je silnější, než vytvořit zábavu do hry. Nevadí.. Sekundárky jsou OK, ale nedoporučuji stavět secundary build. Torpédovou výzbroj 2x4 torpédomet s klasickým torpédem za 13 700 dmg. Hodí se k doklepnutí načatých lodí nebo na obranu před případným nájezdem. Protiletadlová obrana je nadprůměrná. Představují ji 128mm kanóny na dlouhou auru, výborné 55mm kanóny na střední auru a 20mm kanóny na krátkou auru. Dlouhá aura má slabinu dostřelu, ale to vynahrazuje střední aura. Krátká aura je jen do počtu. Jinými slovy, nedokážete se ubránit desítkové letadlovce, ale osmičkové budete pěkně zatápět. Zkoušel jsme i full AA build.. no kdo čte mé příspěvky, znáte můj názor na AAčka po reworku (RNG) a nevyplatí se to stavět na full AA build. Ale protiletadlová výzbroj je víc jak solidní. Ovladatelnost lodi je taky solidní, 33,5 uzle je na tak velkou loď dobrá hodnota. Poloměr otáčení 880m a kormidlo točí za 14s v základu. Používal jsme modul na kormidlo a spolu s hydrem se mi mockrát nestalo, že bych chytl torpédo. Ovladatelnost bych hodnotil jako příjemnou, neměl jsme problém. Spot z moře 15 km v základu a ze vzduchu 11 km. S modulem a perkem na kapitánovi to smrsknete někam k 12,5 km. Docela dobré. Spotřební doplňky klasické, křižníkové s německým hydrem ALE nemožností vozit protiletadlovou baráž. Alespoň na testu nebylo možné ji vozit. No a nemáte možnost použít ani fighter plane a ani spotter plane. Vzhledem k dostřelu (18,5) nastávají situace, kdy by se spotter plane hodil, ale bohužel, WG.

Takže když to shrneme, Agir je bitevní křižník, který podporuje agresivní hru. Není vhodný pro campery/snipery na dálku, ani pro upalovače bitevních lodí. Na to máte Azumu/Yoshino. Agir je silná lod na blízko a především counter na křižníky, na které Vaše děla fungují dobře. Asi jediný problém, který jsem s lodí měl byla nemohoucnost, pokud se mi nepřítel naúhloval. Ty HE náboje jsou opravdu slabé. Ale kombinace výdrže, s dobrými děly, torpédy a solidními AAčky dávaji solidní škálu možností jak ovlivnit bitvu, tak se zabavit. Z dua Agir+Siegfried to byl Agir, kterého jsem hrával raději. Ale vím o jedincích (Tomáš Langer CC), kteří zase preferovali Siegfrieda. Je to pouze na Vás a Vašem gameplay, jestli dáte přednost agresivní hře, nebo podpoře z druhého sledu. Já jsme agresivní hráč, kterého baví souboje na close range, proto bych volil Agira. Nicméně.. Jestli se vyplatí za 1 000 000 free xp? Myslím, že ano. Možná není tak kvalitní jako Alaska nebo o tier výše Stalingrad. Ale rozhodně je lepší jak Azuma a nejspíš i Yoshino (pokud se nebudeme bavit čistě o farmení bitevek na ohně a lámání 200k rekordů upálením). Takže přestože Agira WG nerflo (a to dost..), tak je to pořád velmi silná loď, která ale vyžaduje trošku toho skillu a přemýšlení u hraní. Agir nemá vyloženou přednost, ale nemá ani vyloženou slabost. o7

Výhody: 

• Solidní výdrž
  • Solidní děla
  • Solidní AA výzbroj
  • Solidní ovladatelnost

Nevýhody:

• Slabé HE náboje
  • Horší dostřel děl
  • Absence spotteru/fighteru
  • Absence protiletadlové baráže

Spojler

shot-20_05.24_20_56.09-0096.thumb.jpg.28c5af6213bfe24eb1844d309d905747.jpgshot-20_05.24_20_56.13-0649.thumb.jpg.91099a10dab2f9505edf678d017a0be5.jpg

• Cool 11

[IDDQD]
Players
252 posts
10,714 battles

Na Uko Jeshitu výborná recenze. Bez debat ho pořídim - to je prostě povinnost. A k němu i toho Lütjense, co taky s uhlím že jo :Smile_teethhappy:

• Cool 1

[CULMY]
Players
294 posts
12,696 battles

Nevím, co jsem se díval na aktuální statistky. Základní dostřel sekundárek jak Gneiss, rychlejší reload 3,6s oproti 4, ale menší počet věží. V porovnání s Azumou, pak jednoznačně větší odolnost plus torpéda na brawl. Na druhou stranu Azuma má od 9km výše lepší penetraci na AP než Agir. Popravdě loď je to pěkná, ale za sebe s investicí počkám než si ji budu moci zkusit.

[IDDQD]
Weekend Tester
1,222 posts
12,884 battles

Výborná recenzia a poprosím si podobnú na Pommern alias Lúďu alias Ludendorffa.  :fish_haloween:

[TORPZ]
[TORPZ]
Beta Tester
158 posts
18,558 battles

Může mi někdo vysvětlit to neustálé brečení kolem "WG nesnáší němce"? Aegir/Siegfried ani nevycházejí z plánu kterým se oháněl Flamuu ale z "finálního" plánu z roku 1939 - tudíž Aegiru/Siegfriedovi naopak přebývá 80mm turtleback. Křižník postavený kolem sekundárek z definice nemůže být kompetitivní a buffem hlavní baterie udělal WG Aegiru službu. 

[HUGO]
Players
225 posts
5,208 battles

Vypadalo to zajímavě, ale když někdo napíše, že to má slabší děla než PR, tak to bude na pytel :Smile_sad: I ten Siegfried s 380mm je daleko přesnější :cap_cool:

[IDDQD]
Players
252 posts
10,714 battles

Neprocházím teď dobrým obdobím, co se týče mých herních výsledků, nicméně se budu snažit se k Ägirovi vyjádřit spravedlivě. Původně jsem chtěl Siegrieda, bohužel tím, že jej WG dalo za výzkumné body, je pro mě nedosažitelný, takže jsem si místo něj pořídil za freečka toto. Odehrál jsem 14 bitev a abych pravdu řekl, tuto loď přesně vystihuje poslední věta ve Wolffově recenzi  - nemá vyloženou přednost a ani nemá vyloženou slabost. Jenže to je právě jeho největší problém. Tahle loď nemá prostě nic, o co by se mohl hráč opřít ve chvílích, kdy nic jiného nejde. Když to člověk srovná s konkurencí, tak ta má vždy možnost se uchýlit k Hečkům, která dávají rány a ještě zapalují nebo se spolehnou na dostřel. A to Ägir prostě nemá.  Ano, od začátku je takto postaven jako ostatně každý německý křižník ve hře, ale jak v dnešní metě ty Němce vůbec hrát? Všechno tohle bych ale bral, kdyby aspoň na AP byl vždy spoleh (ale není, počet overpenů už nechci počítat) a kdyby měl na přídi stejný 40mm pancéřový plát jako Eugen, Hindeburg..... Dostává to přes příď neuvěřitelně. Na lodi mám plného BB kapitána na odolnost, z čehož lze taky leccos dovodit, . Za ten malý počet bitev jsem měl již třikrát tři ohně najednou ......to se mi za tak malý počet bitev nestalo ani s žádnou BB. Jo a to otáčení věží je taky nesmyslné...... jestli to má být loď na close combat, tak otáčení věží cca 30s je na křižník totální výsměch...... 

Suma sumárum......abyste něco nastříleli a hlavně abyste ovlivnili hru, musí vám jezdit enemy lodě bokem a pokud tak jezdí, tak se musíte modlit za RNG. Jinak jste v bitvě úplně k ničemu, vaše účinnost je limitující. Neříkám se mi to jakožto hráče KM snadno, ale z tohoto pohledu se mi Alaska jeví pro tým jako mnohem užitečnější a herně vyváženější. 

• Cool 3

[T-N-T]
Players
3,607 posts
16,680 battles

No, taky jsem doufal v Siegfrieda, ale bohužel musím vzít zavděk Aegirem...

Děla jsou v porovnání s konkurencí "velkých křižníků" nejhorší. Sověti mají šílenou penetraci, Alaska drtí křižníky americkými vylepšenými úhly pro penetraci a japonci mají velmi dobré HE i o něco spolehlivější AP. HE na Aegiru (a Odinu) je žalostné. Bohužel to AP potřebuje fakt rovné boky, aby něco udělalo... a pak stejně nepenetruje nebo prostřelí...

Co hůř, palebné úhly jsou dost špatné a musíte ukazovat dost bok, což je problém a vede nás k pancíři ->

Teoreticky by se turtleback a odolný boční pancíř dal brát jako velké plus, ALE k palbě děl (a vlastně i torpéd) se musíte vytočit natolik, že AP i křižníků obojí snadno prostřelí a dostanete pořádnou šlupku. No a vystrašené úhlování za každou cenu taky nic moc nevyřeší, poněvadž jakákoliv děla od 406mm včetně mají ohromný cíl přes celý čumák k overmatchi a znovu pořádným šlupkám. Navíc jak děla (jejich nemastné neslané výsledky), tak přítomnost torpéd i absence spottera vás vedou spíše k boji na něco bližší vzdálenost, než by bylo vždy u tak velkého cíle vhodné.

Tedy, aby se to nebralo špatně, na křižník je Aegir (i díky vysokému HP) velice odolný, ale mezi "velkými křižníky" jsou jen japonci křehčí. Alaska i Kron mají schované citadely a často co neodrazí, to jimi spíš proletí.

Pohyblivost i concealment jsou ale celkem slušné i mezi normálními křižníky.

Suma sumárum beru Aegir jako lehounce lepší verzi Odina, ovšem o tier výš. Děla stejná, ale lepší reload i přesnost. Odolnost někde mezi křižníky a bitevkami. Jenže Odin zastává slot bitevky a nese na sobě to břímě potahat bitvu, Aegir je ve hře "jen" křižník a čeká se tak od něj podstatné méně.

• Cool 1

Sign in to follow this