Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Dave6

Odin

8 comments in this topic

Recommended Posts

[HUGO]
Players
225 posts
5,149 battles

Tak jsem ho konečně spustil na vodu a musím říct, že Odin rozhodně nezklamal.Trošku nechápu, že není zařazen do křižníků jako Agir a Siegfried, ale budiž.AA kvalitní. Menší počet sekundárek nahrazuje tím, že narozdíl od Bismarcku a Tirpitze nemá 105mm+150mm, ale 128mm+150mm jako GK a s lepší penetrací tedy nakládá solidně a má v sekundárkovém buildu o 0,5 km větší dostřel. Menší ráže hlavní baterie není v dnešním stavu hry (neustálé overpeny) vůbec na škodu, křižník tím pádem pomocí AP potopíte daleko dříve, bitevku upálíte pomocí HE, penetrace a šance na zapálení na poměr 305mm děl perfektní, přesnost není žádná sláva, ale na poměry bitevky ujde. Nižší počet HP nevadí, díky skvělému pancéřování toho vydrží hodně. Solidní obratnost a concealment. Třešničkou na dortu je kombinace torpéd a hydra. Tohle všechno dohromady z Odina dělá krále 8.tieru a nebál bych se říct, že jednu z nejlepších a nejzábavnějších lodí ve hře.

• Cool 3

[T-N-T]
Players
3,601 posts
16,637 battles

Tak už ho v Ranked hraju nějaký ten týden a musím říct, že neschopnost děl mne nepřestává udivovat. Netrefíte lautr nic a když se stane zázrak, stejně to budou s AP nepenetrace a overpeny. A střílet HE? Stejně nic nezapálíte a i ten blbý overpen z AP dá větší DMG.

O odolnosti se dá jakž takž mluvit, když potkáte idioty, kteří vám střílí na (naúhlovaný) trup. Samozřejmě i naprosto průměrný hráč ví, že na německých bitevkách se míří výš a hned jsou z toho 20k salvy z jakéhokoliv úhlu. No a Odin nemá HP, aby tohle přežil. Navíc jsem včera k mému nemilému překvapení zjistil, že Odinův turtleback zdaleka nechrání tak, jak by měl. Chytil jsem totiž na 4km citadely za 40k DMG.

Teoreticky má Odin aspoň slušnou AA, jenomže problém je ten, že cokoliv, co na něj letadla hodí, Odina naprosto likviduje. Nejen kvůli (zas a znovu) problému s low HP, ale i kvůli nijaké torpédové ochraně a náchylnosti na citadely od AP bomb.

Sečteno podtrženo naprostý šrot. Není to schopné dát DMG ani přežít DMG.

• Cool 2

[CSN]
Community Contributor
241 posts
6,798 battles
V 16. 8. 2020 v 17:47 Toivia řekl/a:

Já ti nevím. Odina vnímám jako loď, která má spoustu handicapů, ale na druhou stranu si ho vždycky rád zahraji.

Jezdím to na full sekundárkový build, držím se na střední až blízkou vzdálenost. Samozřejmě velmi rozhodující je MM -

když je jako low tier, tak je hraní náročné a spíš to hraji bezpečně, ale dá se zahrát dobrá bitva; když je jako high tier, tak je to masakr a pouštím se na velmi těsný kontakt.

Ano, asi si nedokáži představit, že bych s tím nastřílel nějaký horentní dmg 250k (ne, že bych to s něčím jiným nastřílel), ale průměr, který na něm mám je dle mého velmi slušný a řada hrůčů ho nedává s kdejakou lepší lodí.

I statistiky říkají, že to je pro mě pěkná loď a bitvy s ní vnímám jako velmi zábavné. Odin mě baví a užívám si ho. Každému sedne něco jiného, to je pochopitelné, ale jako šrot bych to zdaleka neoznačil.

image.thumb.png.b6ad1defb9095462f9f47cfbc9168704.png

[IDDQD]
Korzár
2,431 posts
343 battles
Před 1 hodinou Ma_Ro_01 řekl/a:

Já ti nevím. Odina vnímám jako loď, která má spoustu handicapů, ale na druhou stranu si ho vždycky rád zahraji.

Jezdím to na full sekundárkový build, držím se na střední až blízkou vzdálenost. Samozřejmě velmi rozhodující je MM -

když je jako low tier, tak je hraní náročné a spíš to hraji bezpečně, ale dá se zahrát dobrá bitva; když je jako high tier, tak je to masakr a pouštím se na velmi těsný kontakt.

Ano, asi si nedokáži představit, že bych s tím nastřílel nějaký horentní dmg 250k (ne, že bych to s něčím jiným nastřílel), ale průměr, který na něm mám je dle mého velmi slušný a řada hrůčů ho nedává s kdejakou lepší lodí.

I statistiky říkají, že to je pro mě pěkná loď a bitvy s ní vnímám jako velmi zábavné. Odin mě baví a užívám si ho. Každému sedne něco jiného, to je pochopitelné, ale jako šrot bych to zdaleka neoznačil.

image.thumb.png.b6ad1defb9095462f9f47cfbc9168704.png

Tak Tobě obecně sedí bitevky na sekundárky. Ale když to vezmu obecně, tak třeba Massachusets vs. Odin, tak si Odin neškrtne. To musíš uznat. Ono, mohl jsi mít dosti štěstí na bitvy viď, že máš tak hezké statistiky. Tím neschazuji tvůj skill jo, ať si nemyslíš. Ale abych ti to vysvětlil.. hrál jsme třeba teď Aobu. 15 her, 100k dmg v průměru ale že je OP na šestkách bych o ni nenapsal.. :D prostě někdy ti to háže dlouhé hry a nastřílíš si a jindy to skončí za 5 minut a nemáš nic. Ale v obecném měřítku bych Odina jako dobrou loď nenazval. Není špatná, ale dobrá taky ne. Ale se slovem odpad bych byl asi v podání Tovia opatrný. :)

• Cool 1

[CSN]
Community Contributor
241 posts
6,798 battles
Před 1 minutou Wolffnstein řekl/a:

Tak Tobě obecně sedí bitevky na sekundárky. Ale když to vezmu obecně, tak třeba Massachusets vs. Odin, tak si Odin neškrtne. To musíš uznat. Ono, mohl jsi mít dosti štěstí na bitvy viď, že máš tak hezké statistiky. Tím neschazuji tvůj skill jo, ať si nemyslíš. Ale abych ti to vysvětlil.. hrál jsme třeba teď Aobu. 15 her, 100k dmg ale že je OP na šestkách bych o ni nenapsal.. :D prostě někdy ti to háže dlouhé hry a nastřílíš si a jindy to skončí za 5 minut a nemáš nic. Ale v obecném měřítku bych Odina jako dobrou loď nenazval. Není špatná, ale dobrá taky ne. Ale se slovem odpad bych byl asi v podání Tovia opatrný. :)

Souhlas, sekundarkove buildy bitevek miluji a co víc než štěstí je hlavním činitelem ve Wows. Odin není OP a ani top lod, ale taky to není špatná loď. Je to slušný kousek, který má minimálně pro mě velmi vysoký stupeň zábavnosti.

Aobu akorát jezdim. Statistika hrozná a příšerná, ale kvůli tomu nebudu říkat, že to je šrot. A i přes to mě dost baví. 

• Cool 2

[T-N-T]
Players
3,601 posts
16,637 battles

Jako, zatím jsem Odina hrál maximálně proti osmičkám. Děsím se, co se stane, až potkám devítku nebo nedejbože desítku.

Příklad za všechno: North Carolina pluje bokem přede mnou cca 13km, já se k ní snažím pod lehkým úhlem přiblížit. Za 4 salvy jsem jí dal ani ne 10k DMG, maximálně jedna penetrace na salvu, jinak odrazy, nepenetrace a sem tam nějaký overpen. On mi každou salvou sázel za 10k. Čili jsem musel risknout otočku a zdrhnout. Přežil jsem ani ne s 2k HP a bitva naštěstí skončila.

Na Aegiru jsou ta otřesná děla aspoň trochu přesná, na Odinu je horší reload, daleko horší přesnost a trup není o moc odolnější nebo obratnější. (PS: Aegir taky vnímám spíš jako mizernou loď ve srovnání i s Azumou, čili hodnotit Odin ještě hůř... :cap_fainting: )

• Cool 1

Sign in to follow this