Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Dave6

Alexander Nevsky

4 comments in this topic

Recommended Posts

[T-N-T]
Players
3,974 posts
20,971 battles

Solidní sovětský křižník. Čili AP jako těžký křižník ovšem s reloadem lehkého křižníku. HE na druhou stranu nic až tak světoborného. Bez IFHE dejme tomu zapalování bitevek, s IFHE zase solidní konsistentní DMG. Pancíř taky skoro jako u těžkých křižníků, ale rychlost jak u lehkých.

Rozhodně je to pokračování Donského, ale daleko příjemnější na hraní díky daleko rychlejšímu reloadu a ještě lepšímu dostřelu. Jako s Donským je kvůli solidní rychlosti a zároveň značné velikosti trochu problém zatáčet.

Prostě "open-water long-range" HE spammer, aspoň dokud hrozí nebezpečí od více bitevek. V pozdějších fázích hry ale díky torpům a jakž takž pancíři (zase viz Donského) dokáže rushnout izolovanou bitevku.

  • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[T-N-T]
Players
17 posts
5,609 battles

Chybí tu recenze, Toivia napsal to hlavní, dovolím si to rozvést.

 

Linie ruských křižníků, která se dělí u T8 Chapayeva na "lehké" a těžké křižníky, Alexander Nevsky je T10 křižník ruské větve těch "lehkých" křižníků.

 

Chapayev, který díky dělům, radaru a celkem slušnému spotu byl DD bijec a brutání HEspamer.

Veškerou přítrž tomu udělal T9 Dmitrij, který se svými rozměry, spotem a výrazně menší kadencí, byť se slušnými děly znamenal časté vypínáky a ubytek legrace.

 

Ten očistec v podobě Dmitrije byl nutný a veškeré zkušenosti se využijí na Sašovi, který pak má šanci ukázat, co umí.

 

Výzbroj:

Děla jsou opět typické ruské 180mm, jen s tím rozdílem, že máte jen 4x2. Menší množství více než vynahrazuje reload jen 6s. Zbytek vlastností je obecně znám - rychlé střely s plochou dráhou. Velmi slušné AP penetrují křižníky do 15km. HE mají pentraci jen 30mm, takže neprorazí trupy BB, ale zato šanci na zapálení 13%. Dalo by se IFHE, ale je asi škoda obětovat 3 body a velkou šanci na zapálení, když se většinou dá šáhnout po AP. Věže mají slušné úhly a rychlost otáčení je také slušná. Dostřel je výborných 19km, dávat doplněk na dostřel není potřeba.

 

Máte 2x5 torpéd s dosahem 8km, slabou rychlostí 60 uzlů a reloadem přes 2 minuty. Torpéda jsou fakt jen do počtu a hodí se jen ve specifických situacích.

 

AA čka jsou velmi silná, aury mají velký dosah. Určitě nebudete primárním cílem letadlovky.

 

Odolnost:

Odolnost mi přijde lepší než u Dmitrije. Máte 50 900HP, na bocích 140mm, sice nezachrání od ran z bitevky, ale proti AP křižníkům funguje. Máte icebreaker který toho čelně dost pobere, i když ne tak vysoký jako třeba Petra, takže se dá příď overmatchnout nad ním a zasáhnout citadelu. Jste dlouzí a relativně štíhlí. Zepředu nebo zezadu jste obtížně zasažitelní. Zato jakmile ukážete AN bok, dlouhá citadela a velká plocha nástaveb znamená, že bude dostávat pecky.

 

Pohyblivost:

Velmi slušná rychlost 36 uzlů.

Ohromný poloměr otáčení 940m - tj. točíte jako bitevka.

Kormidlo 11 vteřin, doporučuji dát modul na rychlejší protože budete chtít kajtit.

 

Spot:

Loď je vidět, podobně jako Dmitrij. S kapitánem, modulem a kamufláží svítí nějakých 12,8km.

 

Doplňky:

Standartní heal

Standartní sonar, popř. se dá dát AA

Ultimátní radar. Ale fakt brutální, s dosahem 12km a s doplňkem za uhlí a skillem na kapitánoví trvá radar skoro 40 vteřin.

 

Takže:

Loď je ultimátní lověc DD. Máte radar, sonar, výbornou kadenci děl a rychlé střely. Jste rychlí. Jediné co je nevýhoda je spot, nepřátelské DDčko má ale jen chvíli na to reagovat. 40 sekund radaru je dost a stačí na ustřílení DDčka. Spousta DDček při snaze dostat ze z dosahu radaru kličku, což vzheldem k rychlosti střel nemá smysl. Je dobré mít radio location na kapitánovi.

 

Loď má skvělá APčka a do křižníků bokem padají do vzdálensoti cca 14km citadely náramně. Stejně tak do přídí a zádí bitevek nebo nad boční plát pancíře to skvěle nakládá.

 

Loď umí skvěle kajtit, dobrá kadence, velký dostřel, slušná šance na zapálení. Jste poměrně štíhlí, kormidlo reaguje taky obstojně. Stačí měnit rychlost, úhlovat se po výstřelu (proto taky Incominf fire alert).

 

Nejlepší způsob jak být smáznut s Alexandrem je při otočce. Je z boku velký, svítí, má veliký poloměr otáčení, takže otáčí dlouho. Málokdy se podaří udělat otočku mezi salvami z BB. Lekce s Dmitrije, že toto se ani se Sašou dělat nedá. Je-li se potřeba od nepřítele odpoutat, musí se zhasnout/využít ostrova/cizího smoku. Jinak už je fakt lepší stát k nepříteli čelem a couvat, i kdy se využije jen polovna děl.

 

Má oblíbená taktika je jet se Sašou na začátku bitvy k ostrovu u capu, ideálně nějakému na kraji. Ostov kryje před prozrazením, hned za ním se těsně otočit a vyjet zpoza něj, už se zádí k nepříteli a od středu mapy pryč. Radar, sonar a vždy se nějaké DDčko nachytá. Je to chvíle i pro odpálení torpéd, navíc je to ideální pozice na začátek kajtování pryč od nepřítele, spamovat do bitevky nebo co se najde. Je nutné střílet na krajní lodě a hlavní nepřátelskou sílu mít vždy za zádí, ne bokem. Když se odkajtuje pryč, Alexandr zhasne a může se přesunout někam dál.

 

 

 

Na kapitánovi dopočuji skill:

Incoming fire alert - moc se hodí při kajtingu, a stojí jen jeden bod

Cinsumables Enhancements - pak máte delší radar a sonar

Superintendent - protože chcete 4 radary a opravy

Adrenaline rush - prostě tak

Concealment expert - nechcete svítit

Radio location - protože jste často na křídlech a je dobré vědět kde je DDčko, jestli vás neobjíždí atd. Před spuštěním radaru si můžete natočit děla aby měl radost.

 

Za zbytek bodů můžete třeba rychlejší věže, pyrotechnika pro více ohně...

 

 

 

 

 

  • Cool 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×