Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
YabbaCoe

Pyotr Bagration

4 comments in this topic

Recommended Posts

[T-N-T]
Players
616 posts
728 battles

Skvěle vypadající a myslím si, že i velice silný prémiový křižník na tieru VIII. Dostal jsem jej ze superkontejneru a tak jsem se ho rozhodl hned vyzkoušet v rankedech. 

 

Loď je dobře ovladatelná. Zrovna expím Admirala Hippera a Bagration je rychlejší, lépe reaguje na kormidlo. Na druhou stranu Hipperův trup cinká o dost víc. I tak se nedá říct, že by měl Bagration slabý pancíř. Menší kalibry bitevních lodí jako mají Richelieu a Bismarck vám overmatch nedají , protože máte palubu 27mm (čumák má 25mm a tudíž se s ním nedá tankovat přídí jako s Hipperem/Talinem). Loď disponuje na vůj tier absolutně monstrózním AAA doplněným ještě možností spotřebáku protiletadlová palba. Healthpool 42k HP je na tier VIII s healem více než dostatečný. Chudák Zao jenom závidí. Maskování pro tier VIII těžký křižník je přijatelných 11km. 

Co se týče děl, tak je vybavený fantastickými 180mm děly. Jsou to skvělá děla z Dmitrye Donského, která ale střílí o 1s rychleji (protože WG si myslí, že je dobré mít na tieru VIII lepší děla než má tier IX). Dostřel 18.5km je plně dostačující a rozhodně se jedná o nadprůměr. Hlavní devízou těchto děl jsou AP granáty. Ty se vyplatí, pokud umíte mířit na nástavby, i do naúhlovaných bitevních lodí. Vysoce výbušné granáty jsou docela anemické a mají penetraci jen 30mm, což vám nestačí na penetraci palub a přídí bitevek na tieru VIII+. Dalo by se samozřejmě vzít IFHE, ale díky super výkonu AP munice si myslím, že to není absolutně třeba a nebál bych se hrát klidně AAA build, protože tahle loď je na to stvořená. Šance na zapálení je průměrných 15%, ale při přesnosti jakou 180mm mají se po viditelném DCP dá pokusit o perma oheň. Jak už jsem ale řekl 90% času budete střílet AP, stejně jako v Talinu. K dobru je také nutno připočíst 2x5 torpéd s dosahem 8km a nízkou rychlostí. Mají skvělé odpalovací úhly dopředu i dozadu a mohou posloužit při soubojích na blízko.  

 

Bagration je velice silný proti nepřátelským křižníkům a torpédoborcům. Díky super balistice nemáte absolutně žádný problém na rozumné vzdálenosti trefovat jakkoliv pohyblivé cíle. Na měkčí lodě vám samozřejmě nevadí nízká penetrace u HE, ale rozhodně byste se měli snažit střílet AP do boků lodí, kdykoliv je to možné. U bitevek nemiřte na citadelu, ale těsně pod úroveň paluby. Tam je pancíř tenčí a budete dávat klidně i rány za 5-8k i na velké vzdálenosti. O tom, co tyto děla dělají s křižníky z boku je zbytečné se zmiňovat. Kitování už taková pohoda není. Zaprvé máte na zadní polovině lodí vysokou rovnou nástavbu, která přitahuje střely jako magnet a za druhé narozdíl od střelby před sebe dozadu nemáte úplně příjemné úhly na druhé věži. Samozřejmě to jde, ale pokud chcete utíkat a spamovat HE, tak si vezměte Atago. Díky dostřelu byste měli mít v každé bitvě dost příležitostí nachytat někoho bokem. Do naúhlovaných bitevních lodí střílejte AP na superstrukturu. Dává to pořád výrazně solidnější rány než HE. 

 

+ hodně HP

+ dobrá pohyblivost

+ skvělé AAA

+ fantastická 180mm děla

+ dobré AP

+ skvělé odpalovací úhly torpéd

+ heal

- pomalá torpéda

- horší úhly věží při palbě za sebe. 

- špatné HE granáty

 

Celkově velice silný tier VIII křižník. Není to žádný přeborník ve farmení dmg jako třeba Charles Martel, ale velice solidní counter jiných křinžíků a díky skvělé balistice i DD. Bitevním lodím není radno podceňovat jeho AP a otáčet se k němu bokem. Citadelovat je sice nebude, ale naloženo dostanou. Moc příjemná loď na hraní. 

  • Cool 2
  • Funny 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
[PRDI]
Players
21 posts
26,986 battles

Zajímavá recenze,ale nikoho s P.B. ve hře nepotkávám.Uvažuji o koupi a tak bych byl rád kdybych si přečetl více názorů.Předem děkuji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[WH1TE]
Players
9 posts
461 battles

Tallin a Bagration maju rovnake čumáky.

Bagration má AP a He z Molotova.

AP dava vetší dmg aj ked majú rovnaké parametre :D.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×