Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
mike_1982

Okręt premium podobny w gameplayu do Nurnberg

22 comments in this topic

Recommended Posts

Players
10 posts
940 battles

Proszę o pomoc w wyborze jakiego statku premium, który jest podobny w stylu gry do niemieckiego Nurnberga. Mam już Atlantę jednak średnio mi idzie robienie nią wyników natomiast krążownikiem niemieckim gra mi się naprawdę fajnie. Po wypłacie chciałbym sobie coś kupić i na oku mam Bayard oraz Prinz Eugen. Który będzie bardziej uniwersalny, łatwiejszy w grze? Może jakieś inne propozycje?

[TF16]
Players
83 posts
13,697 battles

może na początek pomyśl o np. De Grassie lub Indianapolis? Kupując okręt VIII poziomu będziesz często rzucany na X typu Yamato lub Montana, które nie są łatwym przeciwnikiem. Na twoim miejscu przy nie posiadaniu drzewkowych VIII, IX poziomów bym się nie pakował w takie bitwy. 

[E--C]
Players
958 posts
14,014 battles
7 minutes ago, stefan155 said:

Na twoim miejscu przy nie posiadaniu drzewkowych VIII, IX poziomów bym się nie pakował w takie bitwy. 

Takie same uwagi dostał, jak o Atlantę pytał. Jak widać, nie posłuchał.

[O-R-P]
Players
2,294 posts
22,388 battles

Jak okręt podobny w gameplayu do Nurnberga to na pewno Admirał Makarow - nie ma okrętu bardziej podobnego w gameplayu do niego ( bo to Nurnberg:Smile_trollface: )

• Funny 4

Modder
4,877 posts
22,505 battles

Tu nie ma co się pytać. Bierz od razu kilka okrętów. Nigdy nie wiesz czy coś ci podpasuje, zanim nie zagrasz.

ps. podziel się później wrażeniami

• Funny 4

Players
10 posts
940 battles

Atlantę kupiłem bo miałem na nią zniżkę więc czemu nie. Problem jest taki, że nie mam jeszcze dobrych kapitanów i ciężko się gra statkiem, który strzela na ok 10km i jest mocno sytuacyjny. Robię również drzewko niemieckie i tier Vi VI mi się podobają bardzo, to jest mój styl więc dlatego zapytałem o podobną premię. De Grasse mi się podoba, Indianapolis troszkę za wolno strzela jak dla mnie.

[DOREE]
Beta Tester
1,749 posts
13,109 battles

Mainz, działa Nurnberga, kadłub Hippera.  Tylko, że ten zasięg na VIII to już nie to samo, przy losowaniach na X.

Boise / Nueve de Julio- mają naprawkę, więc wiecej wybaczą. (przy czym brałbym Boise, bo można wrzucać kapitana z USN)

Indianapolis odradzam, miękki, bez niemieckiego, warstwowego pancerza, szybkostrzelność mała. Krótko: Wszystko łyka, rzadko strzela.

De grasse/ Perth- chyba najszybciej sie odnajdziesz. Perth ma "kroczący" dym (idziesz na 1/4 prędkości), a Grasse- dopałke silnika dającą +15% mocy na 180s.

[DOREE]
Beta Tester
1,749 posts
13,109 battles
On 5/17/2020 at 8:10 PM, Korsarz_87 said:

Mainz, działa Nurnberga, kadłub Hippera.  Tylko, że ten zasięg na VIII to już nie to samo, przy losowaniach na X

Sorry za głupote, zasięg 17,5 km to "świat i ludzie".

[TRADS]
Players
2,169 posts
19,249 battles
17.05.2020 o 14:41, mike_1982 napisał:

Proszę o pomoc w wyborze jakiego statku premium, który jest podobny w stylu gry do niemieckiego Nurnberga. [...] Może jakieś inne propozycje?

Nie kupować żadnego premium - za free na Tier VI masz Budyonny, na Tier VII Shchors, Tier VIII Chapayev. Styl grania podobny do Nürnberg - dalszy dystans i palenie.

[GRAY]
Supertester
252 posts
28,355 battles

Jeśli koniecznie chcesz premkę proponuję na początek T6 De Grasse potem gdy się na niej wytrenujesz i pograsz trochę więcej możesz pomyśleć o czymś wyższego tieru T8 Mainz lub Bayard.
Natomiast z drzewkowych polecam ci robić i iść linią do Szczorsa T7 lub linią do Charles Martela T8

Players
10 posts
940 battles

Wczoraj kupiłem rosyjskiego Budyonny i gra się naprawdę fajnie. Do tego mam jeszcze niemiecką VI i De Grasse i uczę się powoli. Mam jeszcze pytanie odnośnie kapitanów tych płatnych. Czy np. kapitan kupiony za dublonyu jest uniwersalny np. na krążowniki danego kraju, tzn czy można go przekładać na inne okręty bez przeszkalania czy na każdy okręt trzeba kupić kapitana za 1500 dublonów? Mam obecnie kapitana na rusku z 10 perkami z ifhe i fajnie nabija dmg. Zostało mi ok 2000 dublonów i nie wiem czy kupić jeszcze jednego na Atlantę, niemiecką VI czy Da Grasse i też dać ifhe?

[P-W-C]
Players
253 posts
6,306 battles
2 godziny temu, mike_1982 napisał:

Czy np. kapitan kupiony za dublonyu jest uniwersalny np. na krążowniki danego kraju, tzn czy można go przekładać na inne okręty bez przeszkalania czy na każdy okręt trzeba kupić kapitana za 1500 dublonów?

Nie można dowolnie (bez przeszkolenia) przekładać między okrętami drzewkowymi. Niezależnie od tego, czy to kapitan randomowy, kupiony czy zdobyty w misji.

Każdy kapitan jest przeszkolony na dany okręt, specjalizację masz podaną w informacji o kapitanie - możesz go jednak dowolnie stosować na okrętach premium i specjalnych, ale tylko tej samej nacji (są wyjątki, np. Owieczkin w którymś tam wydaniu), bez przeszkalania i ponoszenia kosztów.

Wykorzystanie premki to też sposób na bezkosztowe (choć czasochłonne) przeszkolenie kapitana między okrętami drzewkowymi.

2 godziny temu, mike_1982 napisał:

Mam obecnie kapitana na rusku z 10 perkami z ifhe i fajnie nabija dmg. Zostało mi ok 2000 dublonów i nie wiem czy kupić jeszcze jednego na Atlantę, niemiecką VI czy Da Grasse i też dać ifhe?

Radzieckiego kapitana nie możesz wrzucać na nie-radzieckie okręty.

Edited by sarhat0207

[E--C]
Players
958 posts
14,014 battles
2 hours ago, sarhat0207 said:

Nie dotyczy tych dwóch specjalnych Owieczkinów: cara i hokeisty. Ich można między sowietami i USN przekładać. To tak dla uściślenia.

[R-NG]
[R-NG]
Players
1,562 posts
19,688 battles
Tuesday, May 19, 2020 o 12:41, sarhat0207 napisał:

Jemu chodziło o jeszcze jednego kapitana za 1500 dupelonów, nie koniecznie ruskiego, ale samego któregoś płatnego.

[P-W-C]
Players
253 posts
6,306 battles
52 minuty temu, Davao napisał:

Jemu chodziło o jeszcze jednego kapitana za 1500 dupelonów, nie koniecznie ruskiego, ale samego któregoś płatnego.

Tak, ale na ile zrozumiałem @mike_1982 zastanawiał się czy skoro ma Rosjanina, to czy musi kupować innego na Atlantę, DeGrasse i Grafa(?).

Musi, bo Rosjan nie można wrzucać na nie-radzieckie okręty (poza alter egos Owieczkina).

19.05.2020 o 15:27, brzeczyszkiewicz123 napisał:

Nie dotyczy tych dwóch specjalnych Owieczkinów: cara i hokeisty. Ich można między sowietami i USN przekładać. To tak dla uściślenia.

I owszem.

Założyłem, ze skoro wspomniałem o tym w pierwszej części wypowiedzi, to w drugiej nie trzeba. Może błędnie... :Smile_Default:

[R-NG]
[R-NG]
Players
1,562 posts
19,688 battles
2 godziny temu, sarhat0207 napisał:

Tak, ale na ile zrozumiałem @mike_1982 zastanawiał się czy skoro ma Rosjanina, to czy musi kupować innego na Atlantę, DeGrasse i Grafa(?).

Musi, bo Rosjan nie można wrzucać na nie-radzieckie okręty (poza alter egos Owieczkina).

Faktycznie post trochę niejasny. Ale można też zrozumieć inaczej. I tak już dobrze wyjaśniłeś, więc można zastanowić się z drugiej strony. Ma mike dublonów na jednego kapitańca, ale pyta czy wziąć jankesa, germańca czy francuza?

[DOREE]
Beta Tester
1,749 posts
13,109 battles
On 5/19/2020 at 10:27 AM, mike_1982 said:

Czy np. kapitan kupiony za dublonyu jest uniwersalny np. na krążowniki danego kraju, tzn czy można go przekładać na inne okręty bez przeszkalania czy na każdy okręt trzeba kupić kapitana za 1500 dublonów?

Jest tak: Dowódca jest przypisany do okrętu. Może być przypisany do okrętu drzewkowego, może być do premkowego.  Niezależnie od tego, na co akurat jest przypisany, na okręt premium danej nacji można go wrzucać bez kar. Między okrętami drzewkowymi nie można go przerzucać, niezależnie od tego,  na co jest przypisany i niezależnie od tego, czy jest to dowódca "premium" czy zwykły.

Innymi słowy:

-Nie, kupny dowódca nie jest uniwersalny, działa tak samo, jak każdy inny (oprócz dwóch Owieczkinów, jak napisał ktoś powyżej)

-Najlepiej jest przypisać dowódcę do okrętu, DRZEWKOWEGO który akurat grindujesz, i czasami wrzucać go sobie na okręty premium.

Modder
4,877 posts
22,505 battles
On 9/15/2020 at 3:25 AM, Davao said:

Może teraz ten Munchen?

Nie polecam. Nawet z 4,8 s przeładowaniem uważałem, że to słaby okręt, a jeszcze dostał nerfa. Jego największą bolączką w stosunku do poprzedników ze 150 mm są gorsze czasy lotu pocisków ( 875 m/s prędkości wylotowej vs 960 m/s) = papierowa Helena, który blisko podejść nie może, a na dużym zasięgu ledwo co trafia i nie grzeszy DPM-em.

• Cool 1

Sign in to follow this