Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
WnukMax

NIEPEŁNOSPRAWNI

18 comments in this topic

Recommended Posts

[MKDP]
Players
25 posts
1,494 battles

Witam

Gram 21 dni i nurtują mnie trzy sprawy: 1)Przy doborze drużyn w 99% rozegranych bitwach ZAWSZE jestem NAJSŁABSZYM okrętem w bitwach Losowych ,dlaczego?.2)Jestem osobą niepełnosprawną , czy istnieją jakieś dodatki do gry by ułatwić granie ?

Szukałem i nie znalazłem ,tu też jest dyskryminacja dla nas.Co można było ustawiłem , ale może są jakieś jeszcze o których nie wiem , proszę o porady.

W filmach i poradnikach nic nie znalazłem ,co mogłoby pomóc w moim przypadku (słuch,mowa,niedowidzenie ).

Takich osób jest na pewno więcej.

[QTAZ]
Beta Tester
527 posts

sprawdź modpacki, może tam coś znajdziesz - z reguły korzysta się z modstation lub Aslaina

co rozumiesz pod 'najsłabszym okrętem'?

[P-W-C]
Community Contributor
620 posts
5,417 battles

Jak rozumiem, słabszym okrętem czyli najniższym tierem? Do IV losowania są bardzo preferencyjne dopiero od V zaczynają się skoki +2. Po za tym polecam to co mój przedmówca są dwie paczki modów, z reguły zawierają bardzo podobne modyfikacje, które mogą pomóc Ci w grze. Modstation jest "oficjalną" paczką od WG, więc nie musisz się bać że któraś okaże się nielegalna. https://worldofwarships.eu/pl/content/modstation/

Beta Tester
4,817 posts
14,959 battles
4 hours ago, WnukMax said:

Witam

Gram 21 dni i nurtują mnie trzy sprawy: 1)Przy doborze drużyn w 99% rozegranych bitwach ZAWSZE jestem NAJSŁABSZYM okrętem w bitwach Losowych ,dlaczego?.2)Jestem osobą niepełnosprawną , czy istnieją jakieś dodatki do gry by ułatwić granie ?

Szukałem i nie znalazłem ,tu też jest dyskryminacja dla nas.Co można było ustawiłem , ale może są jakieś jeszcze o których nie wiem , proszę o porady.

W filmach i poradnikach nic nie znalazłem ,co mogłoby pomóc w moim przypadku (słuch,mowa,niedowidzenie ).

Takich osób jest na pewno więcej.

ziomek gram praktycznie jedną ręką z racji nie dowładu

więc nie piernicz ze sie nie da

jak się używa tego co się ma pod kopułą + troche inicjatywy własnej to wszystko idzie ogarnąć

• Cool 1

[MKDP]
Players
25 posts
1,494 battles

Sprawdzałem już ModStation 1.8.0.0 ,za nim  skończyłem sprawdzanie co może mi pomóc ,złapałem wirusa i wyrzucał z gry a laptop bardzo się grzał,efekt,to nie tylko nowa instalacja gry ,ale również format , bo inne  gry nie działały poprawnie.

Aslan , jeszcze gorzej .

Najsłabszy okręt to , ja tier III cała reszta wyższe , tylko dlaczego zawsze to muszę być ja , no jeden zawsze taki jak ja, i też mu współczuje ,bo to pewnie też jakiś niepełnosprawny jak ja, a drużyna zawsze atakuje jako pierwszy ten słaby ,choćby był za swoimi kolegami.

I wszystko jet dobrze, lecz gdy doszedłem do tier VI to cała reszta jest wyżej , więc to mnie zastanawia.

Bo skoro doszedłem do VI ,to dlaczego ?  Teraz ja mam VI a cała reszta nie ma niżej ? Tylko ja zawsze najniżej ,czy tak będzie póki nie dotrę do tier X ?

No nie zawsze najsłabszy ,zdarzyło się że byłem trzeci lub czwarty.

Pomyślałem sobie skoro tak .To poczekam aż walka się rozpocznie około 5 minut , to na czacie bitewnym ponaglenia czemu nie gram ,tylko jakieś AFK.

Za drugim razem ,spróbowałem popłynąć z dala od bitwy , a ostatnie 10 minut włączyć się do walki ,ale wtedy to dopiero czat był gorący.

Myślę sobie ,piszcie ,ważne że gram i coś tam zdobywam ,i grało się nie najgorzej (nie mówię o wynikach gry, bo tam zawsze na końcu stawki),aż doczekałem się nagrody KARA ZA NIESPORTOWE ZACHOWANIE ! Kompletnie nie wiem za co ?

Kto decyduje jakie okręty grają w danym losowaniu ? Bo komputer na pewno nie .

Wybaczcie za pisownię bo okulary mi pękły i na jedno oko to ciężko się pisze i czyta , a grube szkła jak denka od butelek jak to mówią .

Gra jest fajna ,tylko chyba nie dla mnie ,ale trochę się jeszcze pomęczę.

Dzięki za podpowiedzi.

Beta Tester
4,817 posts
14,959 battles
3 minutes ago, WnukMax said:

Sprawdzałem już ModStation 1.8.0.0 ,za nim  skończyłem sprawdzanie co może mi pomóc ,złapałem wirusa i wyrzucał z gry a laptop bardzo się grzał,efekt,to nie tylko nowa instalacja gry ,ale również format , bo inne  gry nie działały poprawnie.

Aslan , jeszcze gorzej .

Najsłabszy okręt to , ja tier III cała reszta wyższe , tylko dlaczego zawsze to muszę być ja , no jeden zawsze taki jak ja, i też mu współczuje ,bo to pewnie też jakiś niepełnosprawny jak ja, a drużyna zawsze atakuje jako pierwszy ten słaby ,choćby był za swoimi kolegami.

I wszystko jet dobrze, lecz gdy doszedłem do tier VI to cała reszta jest wyżej , więc to mnie zastanawia.

Bo skoro doszedłem do VI ,to dlaczego ?  Teraz ja mam VI a cała reszta nie ma niżej ? Tylko ja zawsze najniżej ,czy tak będzie póki nie dotrę do tier X ?

No nie zawsze najsłabszy ,zdarzyło się że byłem trzeci lub czwarty.

Pomyślałem sobie skoro tak .To poczekam aż walka się rozpocznie około 5 minut , to na czacie bitewnym ponaglenia czemu nie gram ,tylko jakieś AFK.

Za drugim razem ,spróbowałem popłynąć z dala od bitwy , a ostatnie 10 minut włączyć się do walki ,ale wtedy to dopiero czat był gorący.

Myślę sobie ,piszcie ,ważne że gram i coś tam zdobywam ,i grało się nie najgorzej (nie mówię o wynikach gry, bo tam zawsze na końcu stawki),aż doczekałem się nagrody KARA ZA NIESPORTOWE ZACHOWANIE ! Kompletnie nie wiem za co ?

Kto decyduje jakie okręty grają w danym losowaniu ? Bo komputer na pewno nie .

Wybaczcie za pisownię bo okulary mi pękły i na jedno oko to ciężko się pisze i czyta , a grube szkła jak denka od butelek jak to mówią .

Gra jest fajna ,tylko chyba nie dla mnie ,ale trochę się jeszcze pomęczę.

Dzięki za podpowiedzi.

taki niestety jest MM w tej grze

wejdziesz sam na t8 to będziesz 6 miał na przeciwko

ja tego nie napisałem by cie bynajmniej obrazić tylko pokazać ze mozna

[MKDP]
Players
25 posts
1,494 battles
12 minuty temu, NextNoobPlayer napisał:

ziomek gram praktycznie jedną ręką z racji nie dowładu

więc nie piernicz ze sie nie da

jak się używa tego co się ma pod kopułą + troche inicjatywy własnej to wszystko idzie ogarnąć

Dzięki za podbudowanie ,gram w klanie [MKDP] i dowódca jest bardzo wyrozumiały dla początkujących i niepełnosprawnych graczy ,

Jak mam się pochwalić niepełnosprawnością , to jestem głuchoniemy i niedowidzący , a tu trzeba nieraz szybko reagować a z tym kiepsko.

[MKDP]
Players
25 posts
1,494 battles
3 minuty temu, NextNoobPlayer napisał:

taki niestety jest MM w tej grze

wejdziesz sam na t8 to będziesz 6 miał na przeciwko

ja tego nie napisałem by cie bynajmniej obrazić tylko pokazać ze mozna

Napisałem,to tylko dlatego, bo myślałem że tak będzie aż do tier X, a granie jest bardzo ciężkie dla mnie

Beta Tester
4,817 posts
14,959 battles
Just now, WnukMax said:

Napisałem,to tylko dlatego, bo myślałem że tak będzie aż do tier X, a granie jest bardzo ciężkie dla mnie

stary nie tylko dla ciebie, swego czasu stokowe fuso miało niepełne 15km zasięgu, tym treba bylo grac vs t8

[MKDP]
Players
25 posts
1,494 battles
6 minut temu, NextNoobPlayer napisał:

stary nie tylko dla ciebie, swego czasu stokowe fuso miało niepełne 15km zasięgu, tym treba bylo grac vs t8

Widzę że jesteś dużym optymistą 

DZIĘKI ZA POPRAWĘ NASTROJU 

Beta Tester
4,817 posts
14,959 battles
3 minutes ago, WnukMax said:

Widzę że jesteś dużym optymistą 

DZIĘKI ZA POPRAWĘ NASTROJU 

oj tam optymistąXD

nic nie przynosi tyle frajdy jak zatopic tzw kozaka grając okrętem -2 tierowo XD

[JEDI]
Players
287 posts
31,125 battles

Generalnie sama gra chyba nie ma wspomagania dla osób słabowidzących. Natomiast z modów Modstation kilka rzeczy dałoby się chyba wykorzystać. Znacznie większe zbliżenia lornetek (zoom), kilka celowników bardziej widocznych, likwidację efektów pożarów które zasłaniają widoczność, likwidację falowań, mgły i innych ozdobników które są zapewne ładne ale dla Ciebie chyba mało znaczące a do tego utrudniające widzenie. Jeśli chodzi o drugi aspekt Twojej niepełnosprawności, to tutaj nie widzę większych możliwości pomocy ani ze strony gry ani modów. Ze strony graczy owszem. Ciesz się, że masz fajnego dowódcę klanu, który rozumie Twoją sytuację.

[MKDP]
Players
25 posts
1,494 battles
godzinę temu, Hayashiro napisał:

Generalnie sama gra chyba nie ma wspomagania dla osób słabowidzących. Natomiast z modów Modstation kilka rzeczy dałoby się chyba wykorzystać. Znacznie większe zbliżenia lornetek (zoom), kilka celowników bardziej widocznych, likwidację efektów pożarów które zasłaniają widoczność, likwidację falowań, mgły i innych ozdobników które są zapewne ładne ale dla Ciebie chyba mało znaczące a do tego utrudniające widzenie. Jeśli chodzi o drugi aspekt Twojej niepełnosprawności, to tutaj nie widzę większych możliwości pomocy ani ze strony gry ani modów. Ze strony graczy owszem. Ciesz się, że masz fajnego dowódcę klanu, który rozumie Twoją sytuację.

Witam

Z Modstation już nie będę kombinował ,za dużo czasu i nerwów mnie to kosztowało.

W ustawieniach wyłączyłem co mi niepotrzebne ,czat głosowy ,dubling itd. no to teraz po aktualizacji doszły FLESZE różnych kolorów i to w ważnych momentach dla mnie . Ja się skupiam na celowaniu i przeciwnik o tym wie , a do tego ma  tier VIII a ja VI i jest za wyspą .Stoi w ukryciu i się nie rusza .Ja dochodzę do dogodnej pozycji by strzelać ,a tu FLESZE i z nich wyskakuje przeciwnik strzelający do mnie ,celność jego 100% a ja trafiam na 8 luf i baterią dodatkową  JEDEN raz i to rykoszet dodatkowa wcale ,zanim się przeładuje on poprawka i po mnie .Całość trwa MINUTĘ .

Świetna zabawa ,jak dla kogo ? Do końca 10 minut oglądania filmu , i to mi nie PRZESZKADZA,ale na czacie gry pełna lista jaki to jestem (genialny gracz)

Spróbowałem inaczej ,informując na czacie gry na początku bitwy że jestem niepełnosprawny.Efekt ,traktowali mnie jak trędowatego i uciekali ode mnie ,co skutkowało że zostawałem sam a rywalom w to graj i nie raz we czterech do mnie strzelali i miałem co robić .A na czacie bitewnym oczywiście że jestem idiotą bo sam się pcham pod celownik.

WIĘC PYTANIE BRZMI jak się pozbyć tych fleszy ? Odsyłanie od support nic nie daje bo nie będą dla mnie robić wyjątku ,ale może znacie jakieś sztuczki by się pozbyć tych fleszy ?

Pozdrawiam i dziękuje za porady

[MKDP]
Players
25 posts
1,494 battles

Próbuje nagrać jakiś film byście mogli obejrzeć sytuacje na gruncie ,ale nie wychodzi mi to ,a boję się że przekombinuje z ustawieniami laptopa i będę miał problemy.

Modder
4,878 posts
22,509 battles
1 hour ago, WnukMax said:

WIĘC PYTANIE BRZMI jak się pozbyć tych fleszy ?

Załącz zrzuty ekranu z gry (printscreen i są one w katalogu gry w \screenshot) i wytłumacz na jego przykładzie czym są te "flesze".

Ok. rozumiem, to artefakty - to pewnie wina Twojej karty graficznej laptopa. Jej sterowników, albo samej niezgodności karty z grą.

Nic z tym pewnie nie poradzisz. Do grania najlepiej jest mieć normalny stacjonarny komputer bez żadnych zintegrowanych kart graficznych i problemów z przegrzewaniem się.

Bez instalacji modów nie da się poprawić czytelności gry. W packach Modstation i Aslain nie ma żadnych wirusów. Tak wygląda np moje zmodowane UI pod kątem widoczności i gra mi się bardzo wygodnie na niedużym monitorze. Ale to wymaga na wgraniu multum róznych dodatków i poświęcanie sporo czasu na ich aktualizacje i testowanie. Dodatkowo sam też zmodowałem różne czcionki i inne elementy, które nie są dostępne w żadnych packach. Zainteresowanie tego typu minimalnymi zmianami jest praktycznie zerowe, więc wiele robię tylko dla siebie. A widzę dobrze, ale z nimi moja skuteczność w grze  wzrasta, bo dzięki czytelności informacji moge duzo szybciej podejmowac decyzje.

Zrobienie najprostszego moda i jego aktualizacja to dziesiątki godzin, więc jesli komuś zalezy to poświęci te parę chwil na jego wgranie.

1.jpg.d15785098ef8dbeb79c00064236db4e9.jpg

[MKDP]
Players
25 posts
1,494 battles

Dziękuję za informację 

Mam sposób na flesze ,tam gdzie błyska nie płynę ,choć nikogo tam nie ma.

Będę większość grał bitwy kooperacyjne i tylko do V tieru ,bo dalej mi się nie opłaca i za trudne dla mnie.

Dziś dostałem jakiś bon w grze i też nie wiem co z nim zrobić.

Na razie dzięki wszystkim za informację.

[MKDP]
Players
25 posts
1,494 battles

Witam 

Już doszedłem co robię nie tak .

Znalazł się gracz ,który mi pomógł ustalić co jest grane.

Teraz jest dużo lepiej.

Jeszcze tylko tych FLESZY w grze się pozbyć i będzie dobrze.Trochę przez te błyski straciłem .

Ogólnie więc na tę chwile nie jest żle.

Dzięki wszystkim za pomoc.

[MKDP]
Players
25 posts
1,494 battles

Witam

Ratunku co robić

Po aktualizacji

1)Nie można wyjść z bitwy ,jak mnie zatopią to oglądam do końca jako widz.

2)nie można wyjść z gry.

3)Stalowa Bestia jestem na 2/3 i dalej nic nie zalicza , ani Scenariuszowej ani Losowej.

4) Czy mogę wrócić do wersji 0.9.3 ?

Pisałem o tym w Nowi Gracze , ale tam pewnie nikogo to nie interesuje .bo napisałem że straciłem zaufanie do WoW.

Proszę o radę , bo teraz to męczarnia jest, a tak fajnie się grało bez tej aktualizacji.