Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 30 battles to post in this section.
szczekan

Mikojan (V tier)

25 comments in this topic

Recommended Posts

[E--C]
[E--C]
Players
279 posts
23,604 battles

Okręt premium, który może zrobić za darmo każdy, kto gra w miarę regularnie. V tier, za darmo....hmmm, czy darmowy okręt może być dobry, nawet w kategorii  zabawkowych tierów?  Znając politykę WG pewnie  nie jest dobry. Z takim nastawieniem wszedłem do gry nie wiedząc o nim nic, nie sprawdzając niczego i ....no cóż....nie jest dobry. Jest świetny! Zasięg? 16,2 km....+ spotter. Działa szybkie, celne, mocne (w Kongo wchodziło po 6 tysi z AP), reload 13,2 sek,  13% szans na podpalenie. No cóż, w kategorii niszczarek premium na tym tierze Kamikadze rządzi, ale jeśli chodzi o krążki to, przynajmniej u mnie, od razu został ulubieńcem. Warto go mieć.

Modder
4,875 posts
22,483 battles

Nigdy nie polubiłem się z papierowym Kirowem, większym niż pancerniki na swoim tierze. Na papierze Mikojan nie wygląda zachwycająco: minimalna ilość HP: 21k i 6 działek, chociaż mogę się mylić. Raczej daleko mu do zwinnego Exetera z 203 mm, małym spotem i górą HP dzięki naprawkom. Na pierwszy rzut oka ten Rosjanin wygląda bardziej na IV. Na V byłby pewnie w miarę, gdyby dostał np. dym.

Mikojan vs Kirow

minusy

- 5.2k mniej HP

- 3 działa mniej

plusy:

+ ster 5,9s

+ 11,62 km bazowa niewidziałka (2 km mniej od Kirowa)

+ lepsza balistyka (920 m/s vs 800 m/s)

[MORZE]
[MORZE]
Players
26 posts
9,865 battles

no cóż, ja mam kompletnie odmienne odczucia. na razie słabo to wygląda.

Players
289 posts
15,345 battles

To co ma lepsze od Kirowa to kamo.

Reszta jest bardzo smutna.

Kirowem daje się jeszcze grać.

Mikojan to słabizna. Powyżej swojego tieru przestaje istnieć.

Jak masz dobry team to jeszcze z zza wyspy coś postrzelasz ale przy słabym teamie jesteś ścigany jak najsłabsze zwierzę w stadzie.

[MORIA]
Players
7,691 posts
38,247 battles
5 hours ago, zdzislawdyrma said:

wazne ze mikojan daje 105 ruskich zetonow dziennie

Nie dziennie tylko tygodniowo.

[R-NG]
[R-NG]
Players
1,558 posts
19,668 battles
Friday, May 22, 2020 o 11:21, MacArthur92 napisał:

Nie dziennie tylko tygodniowo.

Tygodniowo? Jesteś pewien? Sądziłem, że to tylko jednorazowo :Smile_amazed:

[MORIA]
Players
7,691 posts
38,247 battles
58 minutes ago, Davao said:

Tygodniowo? Jesteś pewien? Sądziłem, że to tylko jednorazowo :Smile_amazed:

Co czwartek.

• Cool 2

[BASIC]
Beta Tester
239 posts
9,205 battles

Straszny okręt. Dobre są tylko działa, tyle że jest ich za mało. Na plus że są raczej celne. To że tektura, to też jeszcze nie problem, ale on nie manewruje i nie skręca. A jak Was wyrzuci na VII to już umarł w butach. 

Kirow był (będzie?) przyjemniejszym okrętem do zabawy. Podsumowując, okręt mi osobiście nie podszedł :Smile_ohmy:

[S-J-W]
Players
324 posts
13,108 battles

Jak na zabawkowy okręt, będący nagrodą pocieszenia... no cóż, naprawdę jest zabawkowy. Na coopy jak znalazł - jeżeli uważasz co robisz. Nie wiem czy odważę się nim zagrać randoma. Na pewno nie na trzeźwo :-)

[_HWM_]
Players
60 posts
6,528 battles

Nie jest tak źle, owszem papier ale sowiety niskich tierów takie są.  Zagrałem na coopach i randomach i nie narzekam. Ładnie cytadeluje, dzisiaj rano na randomie na salwę jego 6 armat weszło 5 cytadel, fakt, że w inny ruski papier ale zawsze, do tego nieźle podpala. Ma samolot zwiadowczy przez co znacząco wzrasta jego zasięg. Wsadzony kapitan z Moskwy robi swoje też. Wzięty za żetony czyli za grę i przyjemność. On naprawdę daje radę. Pewnie wszyscy chcieli by mieć od razu samograja, a jak dają według mnie całkiem niezłą łajbę to od razu wrzask jaki to paść . Panowie to nie WoT.

[_HWM_]
Players
60 posts
6,528 battles
10 godzin temu, Low_Key_Lyesmith napisał:

Straszny okręt. Dobre są tylko działa, tyle że jest ich za mało. Na plus że są raczej celne. To że tektura, to też jeszcze nie problem, ale on nie manewruje i nie skręca. A jak Was wyrzuci na VII to już umarł w butach. 

Kirow był (będzie?) przyjemniejszym okrętem do zabawy. Podsumowując, okręt mi osobiście nie podszedł :Smile_ohmy:

Przepraszam Cię bardzo ale która piątka w obecnych realiach gry da radę na siódemkach?

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
6 minutes ago, dominik70 said:

Przepraszam Cię bardzo ale która piątka w obecnych realiach gry da radę na siódemkach?

Kamikaze w swoich odmianach bez żadnego problemu sobie poradzi.

[_HWM_]
Players
60 posts
6,528 battles
1 godzinę temu, Greyshark napisał:

Kamikaze w swoich odmianach bez żadnego problemu sobie poradzi.

Tylko, że boski wiatr to niszczarka z wywalonym w kosmos kamo, a Mikojan to lekki krążek.

[-SBF-]
8,315 posts
12 minutes ago, dominik70 said:

Tylko, że boski wiatr to niszczarka z wywalonym w kosmos kamo, a Mikojan to lekki krążek.

Ale pytałeś ogólnie o piątki, a nie o jakąś klasę.

[_HWM_]
Players
60 posts
6,528 battles
9 godzin temu, Greyshark napisał:

Ale pytałeś ogólnie o piątki, a nie o jakąś klasę.

Nie ja pytałem, przeczytaj parę postów wyżej chodzi o Mikojana, który jak będzie grał z VII tierem to nie ma większych szans. Post Low_Key_Lyesmith'a.

[BASIC]
Beta Tester
239 posts
9,205 battles
20 hours ago, dominik70 said:

Z krążków chociażby Konigsberg, Omaha i jej klony, no i wspomniany Kirow. O niszczarkach nie wspominam, bo widzę że już powyżej była dyskusja... 

(chociaż mi akurat przyszedł do głowy Gremiaszczij). 

On 5/25/2020 at 12:51 PM, RudyKotDino said:

Nie wiem czy odważę się nim zagrać randoma. Na pewno nie na trzeźwo :-)

Odważyłem się. Na trzeźwo. Nie polecam 😉

[_HWM_]
Players
60 posts
6,528 battles
godzinę temu, Low_Key_Lyesmith napisał:

Z krążków chociażby Konigsberg, Omaha i jej klony, no i wspomniany Kirow. O niszczarkach nie wspominam, bo widzę że już powyżej była dyskusja... 

(chociaż mi akurat przyszedł do głowy Gremiaszczij). 

Odważyłem się. Na trzeźwo. Nie polecam 😉

Grałem, nie jest tak źle. Omaha niech się trzyma od niego z dala bo może źle skończyć. Super cytadele z niego wchodzą i jak już wcześniej pisałem, zwiadowca też swoje robi. Szybkie pociski i płaska trajektoria lotu.

• Cool 1

[_HWM_]
Players
60 posts
6,528 battles
14 minuty temu, dominik70 napisał:

Grałem, nie jest tak źle. Omaha niech się trzyma od niego z dala bo może źle skończyć. Super cytadele z niego wchodzą i jak już wcześniej pisałem, zwiadowca też swoje robi. Szybkie pociski i płaska trajektoria lotu.

Dodatkowo jest szybki bo z założonym sygnałem na zwiększenie prędkości wyciąga ponad 37 węzłów. Kirow nie jest dla niego problemem, gorzej z niemiecką stalą choć i te ładnie potrafi podpalać. Macie rację, że jest miękki, ale który rusek do IX tieru nie jest? Manewr, manewr i jeszcze raz manewr.

[ODIUM]
Beta Tester
271 posts
6,259 battles

Ja póki co tylko coopy ale łajba jest tragiczna.
Szczerze gratuluje temu kto wpadł na pomysł aby kartonowi dać 21k puli życia.

• Funny 1

Modder
4,875 posts
22,483 battles

A pro-po dział Mikoyana, to mają one właściwości nowych rosyjskich krążków: polepszone kąty penetracji, ale większy niż inne krążowniki rozrzut na większych dystansach. Co do jego kadłuba, to dzięki 35 mm na cytadeli, pancerze będą mieć problem z jego cytadelowaniem na AP.  Z HE, to nawet niemieckie krązki 150 mm z regułą penetracji 1/4, zrobią nam z cytadeli jesień średniowiecza. To samo dostyczy niszczarek walących z AP.

Pojawiły się już filmiki z Mikoyanem wbijającym i po kilkanaście cytadel, ale równie dobrze to my możemy zejść w chwilę, dosłownie od wszystkiego.

[-SBF-]
8,315 posts
11 minutes ago, Donczur said:

Przypomni mi ktoś jak można go zdobyć? ;)

Ze zbrojowni, za 300 żetonów sowieckich.

[R-NG]
[R-NG]
Players
1,558 posts
19,668 battles
12 godziny temu, Donczur napisał:

Przypomni mi ktoś jak można go zdobyć? ;)

Jest za żetony radzieckie, które zdobywasz za robienie dyrektyw z radzieckimi krążkami z kontenerów za niektóre zadania i wymieniasz je w zbrojowni.

Sign in to follow this