Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Sigimundus

Riga

13 comments in this topic

Recommended Posts

[T-N-T]
Players
3,694 posts
17,376 battles

Proboha co je tohle za loď?!

Podle statů by ta děla měla být "god tier", bohužel ve skutečnosti jsou asi tak stejně užitečná jako na Odinovi. A ještě hůř, tady už nemáte ani torpy, ani použitelné sekundárky (jakkoliv je to nespolehlivá zbraň i na nejlepších sekundárkových lodích)...

Tak nějak jsem myslel, že s děly půjde tropit totéž, co s Moskvou. Jenomže nemáte dostřel jako Moskva, nemáte reload jako Moskva, nemáte palebné úhly jako Moskva ba ani odolnost jako Moskva. Jo a ještě máte naprosto otřesný rozptyl děl, skoro jak s bitevkou. Plus navíc mají salvy tendenci celé padat o kilometr před cílenou loď - netuším proč, s jinými loděmi se mi to neděje.

Výsledkem je, že zoufale přebíjíte z HE na AP a zase zpátky, poněvadž každá salva hodí tak za 1000 DMG a hotovo. HE vůbec nezapaluje, AP i na 10km do boku křižníků hází odrazy, nepenetrace a overpeny. Když jenom pomyslíte na použití všech děl (ať už dopředu či dozadu), hned je z vás Devastating strike. A občas chytáte citadely i při vzorném úhlování.

No proti Tallinnu je Riga bohužel absolutně nehratelná. Nedivím se těm 22% WR...

• Cool 1

Players
1,681 posts
9,519 battles

Tohle je dobrej vergl. Horší než předchůdce, alespoň že na desítce je dobrá loď. Citadely odkudkoliv a manévrovatelnost tragédie plus radar k ničemu tak z toho vychází takový poloviční Donskoi nemastný neslaný. Freečka to jistily.

+ heal a na blízko to citadeluje z boku bitevky

- nemá to yolo torpéda

-špatný reload

-HE tragédie (ani je nenabíjejte)

-malá odolnost

-obrovská silueta

-AA nemastná, taková nějaká

-je to křivé a to hodně

• Bad 1

[T-N-T]
Players
3,694 posts
17,376 battles

Já už jsem zoufalej, ví někdo jak s Rigou aspoň občas něco zahrát? Já se s výjimkou jediné hry (to mne všichni enemáci naprosto ignorovali, nestříleli po mne a ukazovali mi bok) nedostávám ani na 70k DMG a jdu pod vlny.

Nemá to dostřel ani přesnost, abych snipil cokoliv na dálku. Nemá to reload ani HE, abych pamoval/zapaloval. Nemá to torpéda a teď už můžu říct s určitostí* ani pancíř, abych mohl brawlovat s čímkoliv. Zároveň je to pomalé a neobratné, čili ani nemůžete flexibilně měnit pozice.

Sakra co potom zbývá?

*Bitevky mne vypínají na dvě salvy přes čumák, kdykoliv jsem pod 10km. Bohužel děla teprve pod oněch 10km začínají trefovat a dělat nějakou DMG...

Players
1,681 posts
9,519 battles
Před 3 hodinami Toivia řekl/a:

Já už jsem zoufalej, ví někdo jak s Rigou aspoň občas něco zahrát? Já se s výjimkou jediné hry (to mne všichni enemáci naprosto ignorovali, nestříleli po mne a ukazovali mi bok) nedostávám ani na 70k DMG a jdu pod vlny.

Nemá to dostřel ani přesnost, abych snipil cokoliv na dálku. Nemá to reload ani HE, abych pamoval/zapaloval. Nemá to torpéda a teď už můžu říct s určitostí* ani pancíř, abych mohl brawlovat s čímkoliv. Zároveň je to pomalé a neobratné, čili ani nemůžete flexibilně měnit pozice.

Sakra co potom zbývá?

*Bitevky mne vypínají na dvě salvy přes čumák, kdykoliv jsem pod 10km. Bohužel děla teprve pod oněch 10km začínají trefovat a dělat nějakou DMG...

Ja to vyfreeckoval. Je to hrozny strep. Nahral jsem na tom okolo 100k expu a dal jsem nemel naladu se s tim vubec zabyvat. 

Podtrhuje to ty posledni lajny (krapy o nicem, kde nevim jestli ma vubec cenu expit) 

• Cool 1
  • Bad 1

[T-N-T]
Players
3,694 posts
17,376 battles

Uff, s 30% WR hotovo.

Ne, tahle loď nedává smysl. HE DPM máte téměř na úrovni Aegira, a to je nejhorší na T9 "křižník", co jsem našel. Z toho a pochybné přesnosti na střední a dlouhou vzdálenost jasně plyne, že těžiště lodi musí být v AP nábojích. Jenomže kvůli "soviet bias historical accuracy tuning programu" mají tak šílenou penetraci, že křižníky bokem prostě i na velkou vzdálenost proletí skrz - pokud se trefí (no a i pak místo do boku lodi padají na věže atd. viz ty samé odrazy k overpenům). Na druhou stranu ale pořád ta penetrace není na úrovni bitevek, abyste penetrovali křižníky hned za hranicí odrazu při jejich úhlování nebo taky hlavní pancíř bitevky nad 10km (viz ty časté nepenetrace).*

Co ta AP dokáže, je citadelování bitevek pod 10-8km, ale proti křižníkům je to loterie. V podstatě je chcete na max range lehounce pod úhlem a na střední vzdálenost pod takovým středním úhlem. Na blízko už si proti křižníkům neškrtnete (vyjma těžkotonážních obrněnců jako třeba Moskva).

Není náhodou, že jediné dvě bitvy nad 100k DMG z víc jak třicítky byly takové, kde mne nepřítel ignoroval. Nejen že na mne většinu času nestřílel, ale hlavně se proti mne nijak aktivně netočil a mohl jsem tak zaujmout pozici v tom správném úhlu a vzdálenosti (což bylo v obou případech v podstatě proplutí prostředkem mapy po několika capech a rozdrcení enemáků).

No a mimochodem i ono "nestřílení" enemáků je setsakra důležité. Přesto, že Riga má typicky sovětský plát 40mm přes celý čumák nad hladinou vody, nějak pořád schytává citadely, hned jak se na ni podívá bitevka (ba dokonce mne při velmi mírném úhlu citadeloval i Aegir!!! -  ten ani nemá výhodu overmatche horní části přídě s 25mm). No a na používání zadní dělové věže můžete zapomenout úplně, pokud je jen mizivá šance, že by na vás mohlo cokoliv střílet AP (americké křižníky, sovětské křižníky, "velké" křižníky a samozřejmě bitevky).

Navíc máte poloměr otáčení velikosti pacifiku, velikost Eurasie a nijak oslnivou dynamiku, čili na vyhýbání zapomeňte taky.

Moc mne nenapadá jiný tak křehký T9 křižník s výjimkou Neptuna.

Suma sumárum mne nenapadá způsob, jak Rigu hrát mimo spoléhaní, že RNG vám z cesty odstraní:

- DDčka;

- křižníky, které mají tu drzost se úhlovat a střílet po vás;

- bitevky, které mají tu drzost se úhlovat a střílet po vás.

(- samozřejmě CVčka, jako u každé lodě...)

*Jsem sakra zvědav, jestli ještě absurdněji vyšponovaná penetrace Petropavlovsku přeleze tu magickou hranici, kdy už za hranicí odrazu prorazí prostě cokoliv a nějaké úhlování enemy křižníků je mu šumák. Zároveň i ta šance na citadelování bitevek se může posunout na rozumnou bojovou vzdálenost.

• Cool 2

[WOTN]
Players
216 posts
5,523 battles

Petropavlovsk je s delama v podstate to same jako Riga, jen o neco delsi dostrel a reload, jinak jsem moc rozdilu nezaznamenal. Tesil jsem se na tyhle dve lode, ale moc mne to nebavilo, zlata Moskva musim rict.

• Bad 1

Players
319 posts
8,088 battles
On 9/14/2020 at 6:07 AM, BustyGirlWithPinkPig said:

Ja to vyfreeckoval. Je to hrozny strep. Nahral jsem na tom okolo 100k expu a dal jsem nemel naladu se s tim vubec zabyvat. 

Podtrhuje to ty posledni lajny (krapy o nicem, kde nevim jestli ma vubec cenu expit) 

a to si my zadelil na môj prvý posť, že BAD. Lol busty ty si strašná maska :D

• Cool 2

Players
1,681 posts
9,519 battles
Před 1 hodinou unhappy360 řekl/a:

a to si my zadelil na môj prvý posť, že BAD. Lol busty ty si strašná maska :D

Ono se to ze začátku tvařilo moc pěkné. Rikal jsem si co to tady mele, vždyť je to dobrá barka. To jsem mela asi po 10 bitvách 2800PR a 145k dmg. Pak jsem namontoval trup B a začal jsem chodit čistě do X zadne overpeny do me, zadne odrazy. Co zasah to citadela. Uhel, neuhel proste nic. Vse prestalo fungovat. Letadla to sestrelovalo daleko hůře. Najednou misto 12 citadel na hru zacal byt scenar 72 zasahu a 50k dmg. Hral jsem to stejne jako s ackovym trupem, zkousel jsem hrat na dalku, blizko, AP, hecka nic vsechno k nicemu. Tak jsem si udelal stovku a dal ten kram neresil. Uz to mas pryc (mam sebereflexi) :cap_cool: dik za upozornění

• Cool 3
  • Bad 1

[WOTN]
Players
216 posts
5,523 battles

No lajna dostala v prubehu casu nejaky ty nerfy, proste komunita remcala (papouskovala co zaslechla na streamech) a tahle rada lodi to odskakala aby se nereklo ze vsechny rusky lode jsou op. Kdo ma Moskvu ten muze v klidu na celou radu sovetskych tezkych krizniku zapomenout. Vydrzite pres prid jako bitevka, ale ty dela jsou uplne jalovy - na rozdil od ty Moskvy

• Cool 2
  • Bad 1

[IDDQD]
Weekend Tester
1,238 posts
13,778 battles

Po 24 bitkách s tým mám nástrel biednych 56k dmg. Nie je to štýl lode, ktorú obľubujem, nemám rád statické lode. 5-10 bitiek som vyložene pototo ja, ale aj tak je to podľa mňa jedna z najhorších devín v hre. Neplniť misiu, tak sa na to vykašlem.

Zásadná nevyhoda tejto lode je, že na to, aby ste niečo nastrieľali, musíte odohrať full 20 min bitky.

BTW. Tallina som prefreečkoval. To je zase jedna z najhorším osmičiek :Smile_Default:

• Cool 1

[PPH]
Players
697 posts
14,894 battles

Stejně jako její předchůdce Talin je tato plečka esencí utrpení.. Pořád přetrvává to co u předchůdce - nemá to pancíř ( těžký křižník haha..) tj. to žere neskutečné šlupky ze všech stran... úhlování vám nepomůže.... zatáčí tak, že pokud jste spotnutí vystavíte citadelu na cca dvě salvy snad i od bitevky... držet se dál nedá protože  dostřel je jen 18 km a rozptyl je takový, že vám vše uhne nebo jen dingne.. děla dávají dmg jen na střední vzdálenost a to jen v úterý a ve čtvrtek... absence torped + dlouhý reload z vás v kontaktním boji dělá jen zdroj poškození a lehkého killu.. Jo... na rozdíl od Talinu se můžete healovat... tj. enemáci mohou nastřílet víc dmg... ;-)

Osobně doporučuju přeexpit či nehrát - hraní je pro opravdu pro velmi silně založené masochistické jednotlivce ( zřejmě mající permanentku do klubu "Ostrá Doris" ) - já odehrál 14 bitev a letos se pokusím ji vzít do Coopu jen kvůli vločkám...

Sign in to follow this