Jump to content
Public Test Server restart, downtime 1 hour Read more... ×
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
YabbaCoe

AL Yukikaze

3 comments in this topic

Recommended Posts

Players
475 posts
12,361 battles

Krásna loď.

 

Ešte než ju vydali, tak bola obsolétna. Lebo radar a lietadielká.

Po dnešnom patchi ešte viacej obsolétna, lebo radar + nová (stealth) radar línia, lietadielká (čoskoro príde nová línia CV) a nové švédske DD, ktoré ju deklasujú skoro vo všetkom.

 

Ak by dostala 9,5 km torpéda, tak by sa s ňou dalo hrať.    

Share this post


Link to post
Share on other sites
[IDDQD]
Korzár
2,987 posts
2,807 battles

Yukikaze - v překladu "sněhová vánice"

 

Jedna z nejslavnějších japonských lodí je už nějaký ten pátek ve hře World of Warships. Jedná se o torpédoborec třídy Kagero a má s ním mnoho společného. HP lodi jsou i s kapitánských perkem 17 900, což není nic moc. Palebnou sílu zajišťuje šest děl ráže 127mm. Děla mají 2 150 poškození na HE granátu a příjemnou trajektorii střel na torpédoborec. AP granát má 2 200 poškození. 9% šance na zapálení lodě. Nevýhodou je dlouhý reload (7s) a pomalé otáčení věží (26,1s). Většina lidí dělá chybu a tato děla v souboji s jiným torpédoborcem nepoužívá a snaží se utéct. Mno, za mě je to chyba a pokud budete nepřátelskému DDčku v souboji 1 na 1 klást odpor, může být hodně překvapen účinností Vašich děl. Torpédová výzbroj je to, na čem Yukikaze staví. 8 torpéd (2x4) ráže 610mm (slavná dlouhá kopí) představuje velkou sílu. Torpéda jsou převzata z torpédoborců Yugumo a Shimakaze a mají velké poškození na torpédo sahající k 22 000 a vysokou rychlost 80 uzlů s již namontovaným modulem, který rychlost torpéda ještě umocňuje. Palebné úhly na torpédech jsou velmi dobré. Samozřejmě, aby se tato torpéda vybalancovala, mají dosah pouze 8 km a spot torpéda je podprůměrných 1,8 km. Reakční doba je 8,8s -> Abych to vysvětlil, reakční doba je čas, který máte na to, abyste se vyhnuli spotlému torpédu. Reload i s perkem na kapitánovi je 93,6s, což není špatné. Torpéda jsou silná a rychlá, nicméně, jejich fun factor je omezen na matchmaking. Pokud jste TOP tier, není problém zahrát pěknou hru. Pokud jste ale LOW tier, máte velký problém kvůli dosahu torpéd něco vytorpédovat, protože radary Vás do potřebné pozice nepustí. Navíc, narozdíl od Kagera a Asashia nemáte možnost reload boosteru na torpéda! Spotřební doplňky jsou pouze kouřový generátor a speed boost. Protiletadlová obrana je neexistující. Pár kanonů ráže 25mm (asi nejhorší protiletecký kanón války) Vás nezachrání ani proti tier 6 letadlové lodi. Proto je dobré se na začátku hry držet poblíž křižníku alespoň do doby, než letadlová loď přijde o první letku fighterů NEBO si začne všímat někoho jiného. Obecně pak může nastat problém, pokud si vydáte na hon a nepřátelská letadlová loď  o Vás začne mít zájem. Ovladatelnost lodi je  taktéž průměrná. Rychlost je 36,8 uzle i s vlajkou na rychlost. Poloměr otáčení dělá 640m při rychlosti otočení kormidla 2,1s i s modulem na posílení kormidla. Spot z moře v top konfiguraci je 5,4 km ,což je na svém tieru nejlepší hodnota. Spot ze vzduchu je 2,5 km. Co se výdělků týče, není to vůbec špatné a s potřebnými vlajkami a kamufláží + povedenou hrou se můžete dostat na hodnoty, které má například Atago - 1 000 000 čistého i víc. 

 

V součtu je Yukikaze silná loď, která je však závislá na MM. Pokud jste TOP tier, máte o zábavu postaráno. 80 uzlová torpéda s velkým poškozením na torpédo z Vás dělá nebezpečného protivníka. A to hlavně proti bitevkám tieru 6 a 7, které jsou pomalejší a méně obratné. Pokud jste však LOW tier, tak naopak té zábavě musíte jít naproti a riskovat. Dosah radarů na těchto tierech je 9 - 12 km a vzhledem k dosahu Vašich torpéd musíte blíž a to se mi stalo během testování této lodě osudné. V takovém případě je lepší týmu valnou část hry spotit a až v pozdní fázi hry se vydat na hony nepřátelských lodí. Samozřejmě, nastanou situace, kdy i jako LOW tier můžete zazářit.

Nicméně, loď to špatná není. Uplatnění najde jak v randoom bitvách, tak i rankedech. Pokud jste fandou japonských torpédoborců, můžete Yukikaze s klidem koupit a neprohloupíte. Pokud si raději zastřílíte děly, tak se ji vyhněte. Vyhnout by se ji měli i začínající hráči, protože ji považuji za loď, co není snadná na hraní. Kagero je v tomto ohledu "lehčí" co se herního projevu týče.

 

Nicméně, momentálně není loď dostupná v prodeji, jelikož spadá do HSF/AL kategorie a tyto lodě jsou momentálně nedostupné. Za mě vše, přeji hezký den. :)

 

Spojler

Netestováno na mém účtu, proto vzhledem k pravidlům zamazán nick. 

shot-20_05.16_23_06.48-0287.thumb.jpg.898c9f39a173698b6fc2bbcb311937e5.jpgshot-20_05.16_23_06.50-0632.thumb.jpg.af0c5d89d91a0d3ea8b075a1e9373ffc.jpg

 

  • Cool 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×