Jump to content
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
The_EURL_Guy

Krążowniki ZSRR: wczesny dostęp

117 comments in this topic

Recommended Posts

[FT-B]
Players
564 posts
8,592 battles

Czyli trzeba zrobić każdą misję,po prostu każdą,żeby mieć piąty tier premium,oczywiście przy niesamowitym pechu . W sumie ciekawe ile osób, bez wydawania na kontenery, zgarnie camo na ten 10 tier.Albo chociaż na Rigę.Jak będzie takie losowanie u mnie, jak ostatnio, to nawet na Tallina nie będzie XD  Więc w sumie chyba przeznaczę wszystko na camo.Grindu jeszcze trochę zostało,więc camo się przyda. Piąty tier sobie daruję.Nie potrzebuje żeby się kurzyła.Wyleci mi pewnie z świątecznych kontenerów kiedyś :D

[GLORY]
Players
19 posts
16,049 battles

huuuura śmierć wszystkim dd , niech żyją sowieckie krążki i cioting na skraju mapy :P 

• Cool 4
  • Funny 1
  • Boring 1

Modder
5,272 posts
23,865 battles

W końcu świetna wiadomość, a już zaczynałem się nudzić :cap_look:. Dajcie tylko jeszcze jakąś extra premkę z dobra nazwą: np. Ławrentij Beria

• Cool 6
  • Funny 2

[ROMT]
Players
421 posts
8,033 battles

Żeby nie było łatwo... Ponieważ kontener radziecki może wylosować minimalnie 5 żetonów albo 300 maksymalnie, to możemy mieć okrętów VIII, IX i kamuflaże, albo... nie mieć w ogóle nic (jak ktoś wylosuje tylko same 5 żetonów). Ja miałem wyjątkowy pech przy włoskie krążowników, a też miałem najwięcej fart przy europejskie niszczycieli (maksymalnie poziom 8). Tylko prenium okręt V jest pewniak. :cap_haloween:

Jak ktoś ukończył test publiczny, to otrzyma kilku kontenerów jako bonus.

[ROMT]
Players
421 posts
8,033 battles
1 minutę temu, brzeczyszkiewicz123 napisał:

Tak się zastanawiam. 0.9.4 wczesny dostęp, badanie dopiero w 0.9.6?

Czyżby w 0.9.5 druga gałązka na wczesnym dostępie była?

Każdy mini-event typu "wczesny dostęp" zawsze jest podzielony na 2 etapów. Pewnie w 0.9.5 otrzymamy możliwość zdobycia unikalna kapitana do radzieckie krążowników.

[E--C]
Players
1,171 posts
14,898 battles

Jak sam zauważyłeś, na dwa etapy. Więc 0,9,4 i ,5 powinno być. Do tego, to split z nowymi okrętami, stąd to gdybanie z drugą gałązką.

Unikalny radziecki kapitan? Trzech już jest. A licząc z odmianami to z 5:cap_haloween:

Podliczyłem z ciekawości. Sześciu:

Kuzniecow;

2x Znamienski;

Owieczkin Sowiecki;

Owieczkin Hokeista;

Car Owieczkin.

Takżeten...

• Funny 1

[ROMT]
Players
421 posts
8,033 battles
5 minut temu, Toyminator napisał:

BTW A podwodniaki niet? Miały być chyba też teraz,jako osobny tryb.

Prawdopodobnie po testu publiczny twórcy WoW uznali, że łodzie podwodne wymagają poprawki i odłożyli to na późniejsze aktualizacji.

• Cool 1

[E-BOJ]
Players
182 posts
12,525 battles

W sumie to jedno wielkie meh. W sumie to dobrze człowiek odpocznie przed 0.9.5 i 0.9.6 i grindem pod Odyna.

• Cool 3

Players
2,672 posts
6,162 battles
22 minuty temu, SirXenon_36 napisał:

Żeby nie było łatwo... Ponieważ kontener radziecki może wylosować minimalnie 5 żetonów albo 300 maksymalnie, to możemy mieć okrętów VIII, IX i kamuflaże, albo... nie mieć w ogóle nic (jak ktoś wylosuje tylko same 5 żetonów). Ja miałem wyjątkowy pech przy włoskie krążowników, a też miałem najwięcej fart przy europejskie niszczycieli (maksymalnie poziom 8). Tylko prenium okręt V jest pewniak. :cap_haloween:

Jak ktoś ukończył test publiczny, to otrzyma kilku kontenerów jako bonus.

Bardzo dobre spostrzeżenie. Największy pechowiec wyrwie tylko Mikojana i to tylko przy założeniu, że zrobi wszystkie misje z dyrektyw, które go nagrodzą owymi kontenerami.

Ten obrazek jest świetny, gdyż pokazuje od razu całą ścieżkę nagród.

image.thumb.png.6a728f27c0c73026fc6c614a26c23a5d.png

I co my tu mamy? Ano ładnie ukazane w jakiej kolejności i za ile weźmiemy każdą nagrodę.

Maksymalnie główne nagrody mają kosztować 2850 żetonów. Jeśli olejemy kamo dla X to wtedy musimy chcąc mieć 9 tier zdobyć chociaż 2250 żetonów. Niestety z artykułu wiemy, że kontenery dają 5/10/15/25 i 300(!) żetonów. Wiemy też, że maksymalnie możemy wyrwać ich 60 sztuk. Prosta matematyka mówi, iż 60*5 to 300, ale już 60*300 to 18000. Niestety, nawet gdyby każdy kontener dawał nam po 25 żetonów to 60*25=1500.

1500-300 na premkę, zostaje 1200-400 na camo, zostaje 800-500 na Tallina i mamy tylko 300. Camo dla Rygi jak i sama Ryga są poza zasięgiem, a to przy założeniu, że nono stop byłoby ładne losowanie 25 żetonów co kontener.

A więc jakie musimy mieć losowania chcą uzyskać okręt IX tieru? Spróbujmy to policzyć.

Przy założeniu, że dostaniemy tylko 2x300 żetonów, zostaje nam 58 kontenerów. 58*25=1425 1450+600=2050 - Ryga poza zasięgiem.

Przy założeniu, że dostaniemy tylko 3x300 żetonów, zostaje nam 57 kontenerów. 57*25=1425 1425+900=2325 - Ryga jest nasza z lekkim zapasem.

Przy założeniu, że dostaniemy 25 żetonów z co drugiego kontenera (25*30=700) brakuje nam 1550 żetonów. Już chyba widać, że im mniej razy dostaniemy 25 żetonów tym więcej potrzebujemy 300 żetonów dla uzyskania IX tieru. Ja już widzę pewien problem, a wy? :Smile_Default:

Ale spokojnie, przecież jesteśmy dobrymi graczami, wystarczy nam Tallin za 1200 żetonów i grając nim sobie uzbieramy tyle expa, że w 0.9.6 od razu sobie kupimy Rygę, prawda? Pomijam fakt, że człowiek to istota zawistna i żyłka nam będzie pękać na widok każdej Rygi w bitwie.:Smile_glasses: Niestety jest pewien problem - 1200/60=20. A żetony lecą po 5/10/15/25/300. 60x15=900. Brakuje jednego kontenera z 300 żetonami (przy założeniu, że ciągle leciało nam po 15 żetonów). 59*15=885. 885+300=1185. Tallina brak. Znowu potrzeba minimum dwóch kontenerów z 300 żetonami.

Oj heniek, co ty tak narzekasz, przecież możesz kupić za 500 dublonów paczkę z żetonami. Tak, mogę, ale jest mały haczyk.

image.thumb.png.2b224fe5d1b6c1e595ae992932111b42.png

Za 500 dublonów mamy łącznie do kupienia 100 zestawów. Każdy powinien mieć więc 1% szansy na losowanie. Pewnie WG nawet tak to ustawi, bo to proste i w sumie uczciwe. Ale niestety losowanie to jest elementem hazardowym (w grze z klasyfikacją PEGI 7 :Smile_glasses: - tak tak proszę Państwa, my, stare konie, gramy w grę dla dzieci z 1 klasy podstawówki). No ale ok, kupię sobie te pincet dublonów, a nuż dostanę od razu 700 żetonów hue hue hue. W końcu koszt to mniej niż średnia paczka laysów za 5zł i puszka coli.

image.png.cc7abd7acd9d15662540a2cb29a575fe.png

No niby tak, ale nie do końca, bo:

1) mamy kolejny event z wczesnym dostępem, w którym zdobycie ósmego tieru za darmo graniczy praktycznie z cudem. A wydawać 6zł i 61 groszy na jedno losowanie, bo mogę zdobyć 700 żetonów, to jak na mój gust za dużo.

2) w tych 100 goldowych paczkach po pincet golda mamy 250+250+150+250+600+700 żetonów, czyli łącznie 2250 żetonów. Przy założeniu, że się nie mylę i faktycznie ktoś wyda 50000 golda czyli jakieś...

image.png.aae18dca731c5b2ec68dfccca205db00.png

... no właśnie... to mamy zagwarantowaną Rygę. Niestety bez kamo dla Pietropawłowska, bo jak wiemy największy pechowiec z kontenerów uzyska 300 żetonów. Musiałoby nam lecieć non stop po 10, by wydatek 659,73zł dał nam wszystkie główne nagrody, przewidziane w tym evencie.

Ktoś napisze, że się czepiam i jestem toksyczny. Może i tak, ale tylko dlatego, iż widzę kolejne wydarzenie, w którym prawdopodobnie po raz kolejny nie zobaczę tego VIII tieru, że o IX nie wspomnę.

A czy nie lepiej dla graczy byłoby w zbrojowni w zakładce z tymi losowymi kontenerami po 500 golda zakładkę z 6 nagrodami do wyboru i np. zrobić tak?

image.thumb.png.ee3d83e61e1f29b8807caa7f2e442577.png

Ceny proponuję od czapy, ale dałoby się na pewno to tak skorelować, aby po kupieniu wszystkich zestawów i tak gracz wydał te upragnione przez WG 50k dublonów.

Osobiście jestem trochę zniesmaczony tym co widzę i choć będę grał, to przypuszczam, że nawet Tallin będzie poza moim zasięgiem... :/

• Cool 8
  • Funny 1

Players
2,376 posts
24,140 battles

Event bardzo taki sobie. Linia mimo wszystko średnio mnie interesuje. Moskwa sama i tak będzie przerobiona na okręt specjalny a Mikojan jak wpadnie to fajnie ale bez spinania się, bo w końcu to tylko TV.

Ani słowa o Kirowie. Ten okręt też ma później być przerobiony na premkę?

Players
2,672 posts
6,162 battles
3 minuty temu, Marblehead_1 napisał:

Event bardzo taki sobie. Linia mimo wszystko średnio mnie interesuje. Moskwa sama i tak będzie przerobiona na okręt specjalny a Mikojan jak wpadnie to fajnie ale bez spinania się, bo w końcu to tylko TV.

Ani słowa o Kirowie. Ten okręt też ma później być przerobiony na premkę?

Kirov od razu zmieni się w premkę, wiec kupuj go i kiś gołego w porcie. A jeśli masz Moskwę, to kapitan do rezerwy, zdejmij ulepszenia i ją sprzedaj, bo ma być za free dla każdego kto ją miał wybadaną. Nie wiem tylko czy już teraz w 0.9.4 czy dopiero w 0.9.6. Ale ja jeszcze dzisiaj ją sprzedam :)

• Cool 1

Players
2,376 posts
24,140 battles
1 minute ago, henryk5pio said:

Kirov od razu zmieni się w premkę, wiec kupuj go i kiś gołego w porcie. A jeśli masz Moskwę, to kapitan do rezerwy, zdejmij ulepszenia i ją sprzedaj, bo ma być za free dla każdego kto ją miał wybadaną. Nie wiem tylko czy już teraz w 0.9.4 czy dopiero w 0.9.6. Ale ja jeszcze dzisiaj ją sprzedam :)

Kirow już od dawna stoi w porcie. Moskwę już mam od jakiegoś czasu i zaraz ją sprzedaję, choć mam dziwne przypuszczenie graniczące z pewnością, że z tą zamianą nie wszystko pójdzie tak jak powinno :Smile_trollface:

[ROMT]
Players
421 posts
8,033 battles
21 minut temu, henryk5pio napisał:

A czy nie lepiej dla graczy byłoby w zbrojowni w zakładce z tymi losowymi kontenerami po 500 golda zakładkę z 6 nagrodami do wyboru i np. zrobić tak?

Dziękuję za długi i wyczerpujący post. Czytanie to przyjemność. Ale twoja propozycja o tym raczej odpada i to nie odpali. Bo twórcy WoW muszą jakoś zarabiać, jak nie mikropłatności? Tak długo, dopóki są dużo gracze, co będą kupować te losowane zestawy i ... drogie okręty, to rozwiązania nie ulegnie zmianie. Bo po co? Żeby twórcy WoW zrezygnują z "kopalnie złota" tak po prostu? Co ty zrobisz na ich miejscu, jak masz firma na utrzymanie?

Pamiętajmy, głosujemy portfelem. Widocznie WIĘKSZOŚCI z nas kupili płatne okręty i kontenerów, skoro takie mikropłatności nadal dalej istnieją. :Smile_coin:

[E-BOJ]
Weekend Tester
2 posts
5,059 battles

Witam. Czy aby otrzymać Moskwę, wystarczy ją mieć wybadaną?
Pozdrawiam

[E--C]
Players
696 posts
7,842 battles
2 minuty temu, Marblehead_1 napisał:

że z tą zamianą nie wszystko pójdzie tak jak powinno 

Już wiadomo co będzie nie tak: Jak nie masz kamo za 5k cebulionów to dostaniesz je za darmo, jak je wcześniej kupiłeś to masz pecha - żadnej rekompensaty nie dostaniesz "bo zdarzyłeś się już wcześniej nim nacieszyć".  Czyli jesteś graczem/klientem 2 kategorii, zdążyłeś już zapłacić więc śmierć frajerom.

Pozdrawiam :Smile_honoring:

• Cool 1
  • Funny 1

Players
2,376 posts
24,140 battles
16 minutes ago, MexicosBocianos said:

Już wiadomo co będzie nie tak: Jak nie masz kamo za 5k cebulionów to dostaniesz je za darmo, jak je wcześniej kupiłeś to masz pecha - żadnej rekompensaty nie dostaniesz "bo zdarzyłeś się już wcześniej nim nacieszyć".  Czyli jesteś graczem/klientem 2 kategorii, zdążyłeś już zapłacić więc śmierć frajerom.

Pozdrawiam :Smile_honoring:

A to już dawno zauważyłem jak chociażby wykluczanie starszych premek z dyrektyw do wykonywania premkami danego kraju podczas eventów.

Beta Tester
4,950 posts
15,494 battles
35 minutes ago, Marblehead_1 said:

Kirow już od dawna stoi w porcie. Moskwę już mam od jakiegoś czasu i zaraz ją sprzedaję, choć mam dziwne przypuszczenie graniczące z pewnością, że z tą zamianą nie wszystko pójdzie tak jak powinno :Smile_trollface:

Dlatego trzymam w porcie nie sprzedaje.

Jeszcze coś im sie odwidzi

• Cool 3