Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
4compelling9

Potwierdzenie Starych Graczy pisze żółtodziób

30 comments in this topic

Recommended Posts

Players
23 posts
1,471 battles

Witam zagrałem prawie kilka bitew około 1000 i wcześniej sądziłem że wszystko prawie wiem ale czytając wasze niektóre odp. zasugerowałem się nimi i potwierdzam 

Macie racje jesteśmy zieloni nawet po 1000 bitew 

Zwracam Honor i Dziękuje za wszelkie wskazówki

Pozdrawiam All.

• Cool 2

[MORIA]
Players
7,317 posts
36,044 battles

Losowych masz poniżej 300 ale to nie ważne, żeby sie nauczyć “wszystkiego” w tej grze to trzeba dużo czasu. Zapamiętać wartości pancerza, wiedzieć czym strzelać i jak, kaliber dział głównych okrętów. Do tego dochodzą radary, sonary i ich zasięgi, są tez okręty co maja pewne specjalne konsumable lub nawet uzbrojenie (torpedy super głębokowodne w Asashio są tylko i wyłącznie) pociski SAP co są tylko w krążownikach włoskich, zasłona dymna i jak ją ustawiać, gdzie i kiedy można strzelać z dymu nie będąc wykrytym, artyleria dodatkowa i jej zasięg. Do tego dochodzą cv, jak używać AA na DD, kiedy trzeba sie zadymic i jaki typ bomb na dany okret może być dewastujący( penetracja bomb HE mm pancerza a także działanie bomb PP na dany okret/klasę) . Jest tego od groma. Totalny nowicjusz żeby to wszystko dobrze pojąć i przyswoić potrzebuje około roku grania. Czyli około 1500 bitew losowych bo coop mało uczy, zwłaszcza jeżeli chodzi o taktykę.

[G3NTZ]
[G3NTZ]
Players
1,198 posts
18,660 battles

Mam od pyty bitew i czasami się okazuje, że jednak gówno wiem. Nie ma sie czym przejmować.

• Cool 5

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
11 minutes ago, Pshemozz said:

Mam od pyty bitew i czasami się okazuje, że jednak gówno wiem. Nie ma sie czym przejmować.

A ja odwrotnie - już po pierwszej bitwie wiedziałem wszystko.

• Cool 4
  • Funny 3
  • Boring 1

[G3NTZ]
[G3NTZ]
Players
1,198 posts
18,660 battles
25 minutes ago, Greyshark said:

A ja odwrotnie - już po pierwszej bitwie wiedziałem wszystko.

To kto w końcu zabił Kennedy'ego?

• Funny 2

[-SBF-]
8,315 posts
49 minutes ago, Pshemozz said:

To kto w końcu zabił Kennedy'ego?

• Cool 2

Weekend Tester
6,382 posts
6,726 battles

Najważniejsze IMO zapamiętać czasy przeładowania poszczególnych okrętów, z Priority Target pozwala zaplanować manewry bez ryzyka cytadeli podczas zwrotu. Poza tym mniej więcej spot okrętów i powinno wystarczyć. Nigdy nie ogarniałem grubości pancerza. No i dlatego też polecam brytyjskie krążki bo nie trzeba się zastanawiać czy używać HE czy AP xd. 

Modder
4,872 posts
22,135 battles
5 hours ago, 39nemezis said:

Witam zagrałem prawie kilka bitew około 1000 i wcześniej sądziłem że wszystko prawie wiem ale czytając wasze niektóre odp. zasugerowałem się nimi i potwierdzam

Mam dobrą radę. Wróć na I-IV i tam szlifuj swoje umiejętości, bo robienie tego na Alasce jest oględnie mówiąc nie w porządku wobec innych graczy. Pływasz prostymi liniami, pokazujesz burty dla przeciwników i zamiast wsparcia jakiego mógłbyś udzielić dla zespołu, jestes tylko łatwym fragiem. Z jednej strony są ludzie, którzy chcą wygrać i dają z siebie wszystko, z drugiej, ktoś podchodzi niepoważnie i zamienia ich wysiłek w stracony czas. Akurat spotkalismy się przed chwilą w zespole i zobaczyłem jak to wygląda w replayu. Zobaczyłem też, jak w samej końcówce, gdy rozpaczliwie walczyłem DD-ekiem, to inny gracz na Mogami o jakiejś tam szumnej nazwie w stylu "najwyższy dowódca", który był obok (6 km od tego DD-ka), nie oddał ani jednej salwy, tylko się przyglądając na BB przed sobą. I to pomimo, że był wyspotowany, a działa miał praktycznie na celu. Pewnie nie wychodził z lornetki i rzucał sobie tylko torpy lewo, prawo, a takie tam - olewał, bo on miał ważniejszy cel niż wparcie jedynego DD. Toż to przecież patologia gry, a ty się produkuj jak głupi.

Chcesz być lepszym graczem, który coś pozytywnego wnosi w grę ? Skorzystaj z czegoś takiego jak np. https://wows-numbers.com/

i przeskakuj na natępny tier jak przynajmniej zobaczysz tam zółć. Oczywiście można tego nie robić, ale nie oczekuj sympatii, czy zrozumienia od współgraczy ...

ps. wiesz, że zanim na przykład po raz pierwszy zagrałem CV z ludźmi to rozegrałem mnóstwo bitew z botami, zanim tego nie ogarnąłem i dopiero wtedy wypłynąłem i to na IV.

• Cool 4
  • Boring 1

Players
2,009 posts
13,054 battles
7 hours ago, Odo_Toothless said:

ps. wiesz, że zanim na przykład po raz pierwszy zagrałem CV z ludźmi to rozegrałem mnóstwo bitew z botami, zanim tego nie ogarnąłem i dopiero wtedy wypłynąłem i to na IV.

Za bardzo sie :etc_swear:towarzyszu:cap_haloween: 

Chociaż w sumie to ja znowu pograłem najpierw trochę na testowym i parę na coopie, by wyczuć T4, ale tam z reguły mało czasu na naukę.

Z resztą sie zgadzam, dodoam, że znajomość map i bezpiecznych miejs, jaet kluczowa również.

Modder
4,872 posts
22,135 battles
47 minutes ago, DariusJacek said:

Za bardzo sie :etc_swear:towarzyszu:cap_haloween: 

Chociaż w sumie to ja znowu pograłem najpierw trochę na testowym i parę na coopie, by wyczuć T4, ale tam z reguły mało czasu na naukę.

Wiesz, nie lubię byc mięsem armatnim i kulą u nogi, a i w zasadzie nigdy nie grałem na CV. Jak zobaczyłem, że w operacjach regularnie robię nie mniej niż innymi okrętami, to widziałem, że podstawy znam i to wystarczyło, żeby z marszu robić wyniki w randomie na poziomie innych klas, które mam już obcykane. Trochę jeszcze szlifu  tam i spokojnie sobie latamy VIII na X. Ale przecież mogłem brać od razu np. Saipana i ucieszyć innych swoim dyletanctwem od A do Z.

• Cool 2

[LIGA]
[LIGA]
Players
24 posts
10,836 battles

Sama wiedza o mechanice, statystykach okrętów nie wystarczy. Zmienna taktyka i przewidywanie  ruchów innych graczy na podstawie m.in. mini mapy + tysiące bitew treningu już tak. Tak naprawdę tutaj uczysz się cały czas co można sprawdzić po rosnącym PR

Players
2,009 posts
13,054 battles

Wiem @Odo_Toothless, miałem na myśli T4, bo to i tak takie przedszkole, zupa jarzynowa w dodatku bez AA. W sam raz na naukę podstaw.

[PLO]
Players
721 posts
9,373 battles

Jak się chcesz uczyć, to się ucz i graj. Jak nie chcesz się uczyć, to się nie ucz i graj. Nie ma to żadnego znaczenia. To jest gra dla wszystkich, bez żadnych progów zajebistości. Możesz sobie kupować stateczki każdego poziomu i grać jak chcesz. Możesz sobie nawet na I tierze uciułać 2 000 000 elit expa i kupić stateczek X tiera i grać. Nie daj się nabrać na żadne porady typu: dopiero po osiągnięciu XXXX poziomu zajebistości możesz grać na wyższym tierze.

P.S.

Kurcze, nawet nie pamiętam, kiedy ostatni raz tu byłem ?:Smile_hiding:

• Cool 4

[-SBF-]
8,315 posts
Just now, genek012 said:

Jak się chcesz uczyć, to się ucz i graj. Jak nie chcesz się uczyć, to się nie ucz i graj. Nie ma to żadnego znaczenia. To jest gra dla wszystkich, bez żadnych progów zajebistości. Możesz sobie kupować stateczki każdego poziomu i grać jak chcesz. Możesz sobie nawet na I tierze uciułać 2 000 000 elit expa i kupić stateczek X tiera i grać. Nie daj się nabrać na żadne porady typu: dopiero po osiągnięciu XXXX poziomu zajebistości możesz grać na wyższym tierze.

P.S.

Kurcze, nawet nie pamiętam, kiedy ostatni raz tu byłem ?:Smile_hiding:

Dokładnie tak. Ja wychodzę z założenia, że chcąc dobrze grać na Enterprise muszę dużo grać na Enterprise. Nie nauczę się grać Enterprise grając na Langley'u. Jak ktoś ma ochotę kupić sobie np. Kagę i od niej rozpocząć naukę gry lotniskowcami, to czemu nie? Wyższe tiery to nie jest żaden wyższy poziom umiejętności czy zaawansowania, każdy kto na nich gra wie, że poziom jest tam bardzo niski. Żaden nowy gracz zaczynający dopiero co przygodę z WoWs, wchodzący od razu do bitwy wysokim tierem nie zrobi tam żadnej różnicy.

• Cool 1

[PLO]
Players
721 posts
9,373 battles

Prawda.

Random to nie klanówki. Nie ma się co spodziewać cudów w umiejętnościach graczy. I tak, dobremu graczowi wyjdzie bardzo dobra bitwa zaprzepaszczona przez zespół, a słabeusza ten zespół wyciągnie.

A abstrahując od umiejętności, można grać czym się chce, gdzie się chce, i w jaki sposób się chce.

• Cool 1

Modder
4,872 posts
22,135 battles
41 minutes ago, genek012 said:

A abstrahując od umiejętności, można grać czym się chce, gdzie się chce, i w jaki sposób się chce.

Toż oczywiście, że możesz wszystko. Nawet wyciągnąć Midwaya i gnać na najbliższego kapa, pisząc, że właśnie testujemy secondary build. Można też wyjść sobie na dwór, nie zakładając gaci, czy skoczyć sobie (przynajmniej raz) w przepaść.

Przy okazji pokażemy, że mamy innych w głębokim poważaniu, ale co tam. Na starcie tylko nie zapomnijmy kliknąc standardowego - powodzenia!, a na końcu GG ! Przecież to tylko gra i niech próbują wyciągać na starcie skopany mecz a jak się im nie podoba, to zawsze moga kliknąć - wyjście z gry. No i trzeba wybrać jakiegoś dobrego nicka - np. Conan_Destroyer czy inne cuś + obowiązkowo zakryć staty, żeby nie było najmniejszej wątpliwości, że my jestesmy ponad to i gramy dla czystego funu.

• Cool 2

[PLO]
Players
721 posts
9,373 battles

Masz rację. To wszystko można.

To jest gra dla wszystkich. I zasady są takie, że można sobie w nią pograć na różnych tierach niezależnie od umiejętności. Prawda, jest tak skonstruowana, że na wyższych tierach może to być frustrujące chociażby z uwagi na ekonomię, ale grać można do woli. Dlaczego to inni gracze mają decydować, czy ktoś się na dany tier nadaje lub nie? A może też gracze powinni zdecydować, żeby na X grali tylko ci z WR 90% na IX? Albo 95?

• Cool 1

Modder
4,872 posts
22,135 battles

Masz rację, ale z przyzwoitości już na starcie taka osoba powinna ostrzec ludzi idących pod kapa: nie oczekujcie żadnego realnego wsparcia, bo nie umiem nic. Dlatego tak czekam, że w końcu mod pokazujący PR/WR nad okrętem będzie nie tylko dla wersji rosyjskiej, bo nie uśmiecha mi się jak głupi narażać skórę i się zastanawiac, czemu nikt nie strzela do wyświeconych desek, czy w ogóle tracić czas na wspieranie takich "graczy".

Byc może sam będę się za to musiał wziąć.

• Cool 3

[PLO]
Players
721 posts
9,373 battles

Zasady BHP są takie, że jak się wchodzi to się puka ;)

To  byłoby miłe, ale zasady tej gry są takie, że nie jest to wymagane.

Players
42 posts
910 battles
11 hours ago, Greyshark said:

Żaden nowy gracz zaczynający dopiero co przygodę z WoWs, wchodzący od razu do bitwy wysokim tierem nie zrobi tam żadnej różnicy.

Różnica jest taka że na niskich poziomach łatwiej się nauczyć celować torpedami czy bombami jak jest mniej AA. Na wysokich trzeba to umieć żeby jak najszybciej  zrobić zrzut. Zwłaszcza jak rzuci taką Kagę na T10.

Players
23 posts
1,471 battles

Widzę dużo post.Dziękuję za tak obfity komentarz cieszę się i fakt grałem w gry strategiczne   i strzelanki ale ta gra jest inna a sądziłem innaczej 

Players
23 posts
1,471 battles

Mam prośbę możecie objaśnić wasze skróty myślowe np :

kapa -     i inne 

[-SBF-]
8,315 posts
8 hours ago, Naval_Hurricane said:

Różnica jest taka że na niskich poziomach łatwiej się nauczyć celować torpedami czy bombami jak jest mniej AA. Na wysokich trzeba to umieć żeby jak najszybciej  zrobić zrzut. Zwłaszcza jak rzuci taką Kagę na T10.

No właśnie o to chodzi. Nauczysz się na niskich rzucać bomby i torpedy, kupujesz Kagę, i musisz się uczyć wszystkiego od początku. Zupełnie inaczej wygląda celownik torpedowy czy rakietowy na Kadze niż np. na Hermesie, inaczej się rzuca bomby. Nie nauczysz się omijać OPL na niskich tierach, musisz się tego uczyć na wysokich. Skoro więc i tak musisz się uczyć prawie wszystkiego od nowa, to równie dobrze można pominąć początkowe tiery i od razu uczyć się grać na Kadze. Po prostu każdy okręt jest inny, ma inne czasy uzbrajania torped, zwężania celownika, prędkość samolotów, czas lotu bomb - wszystko to, co musisz brać pod uwagę, grając lotniskowcami. Jak pisałem wcześniej, chcąc dobrze grać na Kadze, musisz dużo grać na Kadze. Nie nauczysz się grać na Kadze grając Hermesem.

7 minutes ago, 39nemezis said:

Mam prośbę możecie objaśnić wasze skróty myślowe np :

kapa -     i inne 

kap - od cap - od capture - miejce na mapie, które trzeba zająć. Takie duże kółka.

4 minutes ago, 39nemezis said:

Następne pytanie co mnie frustruje czy można zmienić nick po 1000 bitew ?

Można zmienić obojętne po ilu bitwach, kosztuje to chyba 2500 dublonów.

[G3NTZ]
[G3NTZ]
Players
1,198 posts
18,660 battles
20 minutes ago, Greyshark said:

No właśnie o to chodzi. Nauczysz się na niskich rzucać bomby i torpedy, kupujesz Kagę, i musisz się uczyć wszystkiego od początku. Zupełnie inaczej wygląda celownik torpedowy czy rakietowy na Kadze niż np. na Hermesie, inaczej się rzuca bomby. Nie nauczysz się omijać OPL na niskich tierach, musisz się tego uczyć na wysokich. Skoro więc i tak musisz się uczyć prawie wszystkiego od nowa, to równie dobrze można pominąć początkowe tiery i od razu uczyć się grać na Kadze. Po prostu każdy okręt jest inny, ma inne czasy uzbrajania torped, zwężania celownika, prędkość samolotów, czas lotu bomb - wszystko to, co musisz brać pod uwagę, grając lotniskowcami. Jak pisałem wcześniej, chcąc dobrze grać na Kadze, musisz dużo grać na Kadze. Nie nauczysz się grać na Kadze grając Hermesem.

No i tu się zaczynam mocno nie zgadzać. Znaczy masz rację w tej kwestii, że lotnia lotni nie równa i Hosho czy Hermes czy inny badziew ma inne mechaniki zrzutu a i łatwiej cokolwiek zrobić, jak nie ma AA.

Ale to nie wszystko. 

Dochodzi na przykład ogarnięcie minimapy, ogarnięcie priorytetów w czasie bitwy, nauka zachowań przeciwników, nauka działania i planowania z wyprzedzeniem.

Absolutnie nie rekomenduję rzucania się od razu na 8 tier z lotniami tak samo jak nie rekomenduję kupowania od razu jakiejkolwiek innej ósemki premium i wskakiwania w bitwy. To jest dokładnie identyczna sprawa. Czy rekomendowałbys komuś, kto ma dopiero wbity 4-5 tier kupno Kutuzova i nauki grania w giereczkę i poznawania tego specyficznego okrętu właśnie na nim? No wątpię.

Poza tym pomijacie 6 tier - a granie na 6 tierze na lotniach to dopiero po pierwsze prawdziwa szkoła a po drugie jeszcze nie tak trudna szkoła jak 8 i 10 tier. Na 6 spotykasz już morderców z wyczesaną pelotą ale mimo wszystko jeszcze nie takich morderców jak na 10 tierze. Spotykasz deski z mocną pelotą ale jeszcze nie tak wyczesaną jak 10. Spotykasz mocniejsze orkęty, uczysz się ich prędkości, kątowania, momentu zrzutów, podchodzenia do celu i tak dalej. Wyrabiasz sobie naukę, która i tak przyda ci się na Kadze, pomimo że ta ma sporo innych mechanik dotyczących zrzutów.

Do not go this way, Grey.

• Cool 2