Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
profes79

Okręty dla II RP - Japonia i USA

7 comments in this topic

Recommended Posts

Weekend Tester
660 posts
995 battles

Dawno temu na forum przewijał się wątek okrętów, jakie chciały nam sprzedać/sprezentować w latach 20' XX wieku Japonia i USA (przy okazji dyskusji nad polskim drzewkiem). Ktoś ma jakiegoś linka czy coś? Próba wyszukania czegoś na forum skończyła się niepowodzeniem.

[ISEN]
Beta Tester
4,653 posts
14,136 battles

Sprawa dotyczyła ogólnie 10 okrętów, m.in: lekkie krążowniki typ Tenryu, a japończycy chcieli w ten sposób zrobić sobie miejsce na nowe okręty.

Ba zaproponowali ze je sami dostarczą

[R-NG]
Players
1,467 posts
18,154 battles

Do tego dochodzą predrednoty amerykańskie w liczbie sześciu, ale pod warunkiem, że sami je zaholujemy. To chyba był typ Massachusetts o ile pamiętam.

Weekend Tester
660 posts
995 battles

Tak z tym, że miałem nadzieję, że ktoś ma zachomikowanego linka do archiwum WoWs bo tu na forum te kwestie były omawiane ze szczegółami; ba, sam w tych dyskusjach brałem udział bo pamiętam, że wzracałem honor komuś, kto do polskiego drzewka pancernik wcisnął po czym sie okazało, że jednak miał do tego podstawy.

[ISEN]
Beta Tester
4,653 posts
14,136 battles
32 minutes ago, profes79 said:

Tak z tym, że miałem nadzieję, że ktoś ma zachomikowanego linka do archiwum WoWs bo tu na forum te kwestie były omawiane ze szczegółami; ba, sam w tych dyskusjach brałem udział bo pamiętam, że wzracałem honor komuś, kto do polskiego drzewka pancernik wcisnął po czym sie okazało, że jednak miał do tego podstawy.

szukajcie a będzie wam dane:)

https://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=87&t=126750

dalej bede szukał

• Cool 4

[ISEN]
Beta Tester
4,653 posts
14,136 battles
On 5/3/2020 at 11:41 AM, profes79 said:

Dawno temu na forum przewijał się wątek okrętów, jakie chciały nam sprzedać/sprezentować w latach 20' XX wieku Japonia i USA (przy okazji dyskusji nad polskim drzewkiem). Ktoś ma jakiegoś linka czy coś? Próba wyszukania czegoś na forum skończyła się niepowodzeniem.

a jak cie takie sprawy interesują to jeszcze traktat ryski i rządanie oddania pancernika :) od sowietów

https://www.smartage.pl/paris-prawie-polski-pancernik/

• Cool 1

Sign in to follow this