Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
polak2020

Łodzie Podwodne

16 comments in this topic

Recommended Posts

Sailing Hamster
1,491 posts
958 battles

czemu nie ma łodzi podwodnych jeżeli ich nie będzie to duży minus

jeśli ten brak sprawi, że nigdy nie zagrasz w tą grę - chwała WG za niewprowadzenie okrętów podwodnych.
  • Cool 3

Beta Tester
239 posts
59 battles

Pomyśl w jaki sposób zwykły okręt( w obecnej formie, czyli bez bomb głębinowych itp.) miałby walczyć z łodzią podwodną. Kolejna sprawa to dno morskie, które musiałoby zostać stworzone czyli tak jakby dwie mapy w jednym. Jak narazie jest to raczej nie realne ale kto wie co będzie w przyszłości, jak wiemy silniki graficzne są coraz lepsze( inna sprawa, że kosztują:teethhappy: a WG lubi oszczędzać- silnik graficzny World of Tanks).

Beta Tester
1,066 posts
1,217 battles

1. Napisanie jednego, krótkiego zdania było za dużym wyzwaniem co ?  Napisz to jak inteligentny człowiek proszę. 

2. Już teraz obrywasz od 15 innych okrętów, bombardują i torpedują Cię samoloty, a niszczyciele w kłębach dymu puszczają fale torped. Torpedy z głębin to za wiele. 

Beta Tester
1,125 posts
3,171 battles

1. Napisanie jednego, krótkiego zdania było za dużym wyzwaniem co ?  Napisz to jak inteligentny człowiek proszę.

2. Już teraz obrywasz od 15 innych okrętów, bombardują i torpedują Cię samoloty, a niszczyciele w kłębach dymu puszczają fale torped. Torpedy z głębin to za wiele.

Masz rację, też się nad tym zastanawiałem, niby teoretycznie można by o tym myśleć:

1) gdyby zrobić to na zasadzie opcji, gdzie gracz by deklarował czy chce grać z okrętami podwodnymi czy nie,

2) gdyby niszczyciele miały bomby głębinowe,

3) tylko pytanie za 10000 free expa, jak zorganizować walkę okrętami podwodnymi, jak zaimplementować sonar? jak to balansować

Temat jest z gatunku mocno skomplikowanych, mimo że sam chętnie bym popolował z głębin ;) to mam dość silne wrażenie, że wdrożenie łodzi podwodnych byłoby faktycznie niewykonywalne, i że WG w tej kwestii ma rację, deklarując (o ile mnie pamięć nie myli) że okrętów podwodnych nie będzie...

Beta Tester
203 posts

Okrętów nie będzie bo: - moje zdanie...

1) Nie ma możliwości balansu - zawsze będzie płacz,  że albo podwodniaki albo niszczyciele OP

Cała grywalność opiera się na zbalansowaniu różnych grup okrętów więc jest to najważniejszy argument.

pozatym

2) Słaby (baaaaardzo stary) engine gry który już ledwo WoWs ciągnie

3) Już jest bardzo kiepska optymalizacja jak doszły by okręty podwodne to grali byśmy chyba na 5 fps bo  doszło by renderowanie tego co pod wodą

4) Zrobienie (jakieś znośne) sterowania okrętem podwodnym to praktycznie osobna gra

Beta Tester
194 posts
2,327 battles

Masz rację, też się nad tym zastanawiałem, niby teoretycznie można by o tym myśleć:

1) gdyby zrobić to na zasadzie opcji, gdzie gracz by deklarował czy chce grać z okrętami podwodnymi czy nie,

2) gdyby niszczyciele miały bomby głębinowe,

3) tylko pytanie za 10000 free expa, jak zorganizować walkę okrętami podwodnymi, jak zaimplementować sonar? jak to balansować

Temat jest z gatunku mocno skomplikowanych, mimo że sam chętnie bym popolował z głębin ;) to mam dość silne wrażenie, że wdrożenie łodzi podwodnych byłoby faktycznie niewykonywalne, i że WG w tej kwestii ma rację, deklarując (o ile mnie pamięć nie myli) że okrętów podwodnych nie będzie...

ad2

i przy MM wg wylosowałoby okręt podwodny i ani jednego niszczyciela. Albo druga opcja - niszczyciel pada w pierwszej minucie i podwodniak robi wtedy już co chce:)

[P-K-O]
Beta Tester
183 posts
1,321 battles

1. okręty podwodne zanurzone były mało zwrotne a wynurzone padałyby od jednej pestki

2. nie ma do tego mechaniki i psułyby MM bazując jedynie na pojedynczych torpedach

3. okręty podwodne służyły głównie do atakowania z zasadzki konwojów, a nie do brania udziału w regularnych bitwach morskich

Beta Tester
50 posts
931 battles

Jeśli chcesz popolować z głębin to polecam serię Silent Hunter.  Z mojego doświadczenia z serią gorąco 3 część i może 4 ale to już bez pełnego przekonania

• Cool 2

Beta Tester
3,098 posts
9,895 battles

ad2

i przy MM wg wylosowałoby okręt podwodny i ani jednego niszczyciela. Albo druga opcja - niszczyciel pada w pierwszej minucie i podwodniak robi wtedy już co chce:)

3 opcja losuje po 12 okrętów podwodnych i co wtedy?

Beta Tester
61 posts
74 battles

Porownaj sobie predkosci okretow podwodnych nawodne i podwodne z chociazby najwolniejszymi BB. Jedyne co OP bylby w stanie zrobic to kampa bazy. Bez sensu.

[WDZ40]
Weekend Tester
52 posts
154 battles

Kto grał w NF 1 lub 2 ten wie że da się. WG’owi po prostu się nie chce, bo to trzeba wtedy umieć balans zrobić. Mnie tam szkoda że nie ma SS, bo to moja ulubiona klasa okrętów do gry – coś jak tutaj DD USN – bardzo wymagająca i z krótkim życiem. :)

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.