Jump to content
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
The_EURL_Guy

Tvorba týmů: základy sestavování týmů

46 comments in this topic

Recommended Posts

[PRASE]
Players
55 posts
5,702 battles

Oceňuji, že vysvětlení o sestavování týmů bylo takto připomenuto. I když se tam tak trošku "lže".

"V bitvách zahrnujících lodě II.–IV. úrovně je mezi loděmi maximální rozdíl jedné úrovně."
To je pravda jen na papíře. Ve skutečnosti lodě III. stojí proti Letadlovým lodím V.

Tedy proti letadlovým lodím, co by za normálních okolností byly na V. úrovni, kdyby ji nějaký génius ve WG nepřemaloval na "IV".

Protože přesně tak to je: Ty lodě mají vlastnosti i počet hráčů odpovídající úrovni "V" ale visačku a MM jako úroveň "IV" a jsou tím pádem proti III. navíc.

Což v konečném důsledku znamená, že loď III., co je prakticky bez protiletadlových děl, stojí proti 3 letadlovým lodím. (nově prý jen proti 2-ma, ne že by se tím pro III. něco výrazně měnilo).

... připadá mi až neuvěřitelné že jsem si toho všimnul jen já ... vlastně je to celkem uvěřitelné, protože s III. nikdo nehraje, a to protože WG všestranně znevýhodňuje lodě pod úrovní V a ještě tvrději lodě pod úrovní IV. … čímž moc nechápu kde nalezly odvahu prodávat prémiové lodě II. za reálné peníze aniž by hráče předem upozornily, že je nemůžou reálně použít v náhodných bitvách, ale pouze v kooperativních.

(To je nejcitelnější rozdíl od World of Tanks. Tam si může bitvy nižších úrovní zahrát kdokoliv chce v týmu s plným počtem hráčů a to bez problémů.)

Shrnutí: "... Pf! ..."

• Boring 1
  • Bad 1

[NHCZ]
Players
16 posts
9 hours ago, walik_hracka said:

To je pravda jen na papíře. Ve skutečnosti lodě III. stojí proti Letadlovým lodím V.

Tedy proti letadlovým lodím, co by za normálních okolností byly na V. úrovni, kdyby ji nějaký génius ve WG nepřemaloval na "IV".

A nejsou nahodou CV tier IV. Langley a Hosho? tedy lode co byly tier IV od zacatku? Bogue a Zuiho byly odstraneny.

• Cool 2

[MS-PS]
Players
16 posts
12,498 battles

Ahoj kapitani,no není se cemu od panu z Wargamingu divit,pro ne jsou dulezite jenom peníze,proto tato komercni hra postrada vse relevantni,navic si deleji co chteji a ze 6 tieru udeleji klidne 8???????viz Cleveland,no to je katastrova tak at se dari a cus borci

• Funny 1

[PRASE]
Players
55 posts
5,702 battles
10 hours ago, Chewik said:

A nejsou nahodou CV tier IV. Langley a Hosho? tedy lode co byly tier IV od zacatku? Bogue a Zuiho byly odstraneny. 

… A neodůvodnilo WG odstranění úrovně 5,7,9 mimo jiné tím, že nemají výraznější rozdíl v parametrech od 6,8,10?

… A s jakými letadlovými loděmi asi hrají hráči, co už nastřádali dostatek XP na loď úrovně 5, kterou si ale nemohou pořídit, protože byla odstraněna (dobrý postřeh), ale ještě nemají dost XP pro úroveň 6? A v jakých asi bitvách?

Kdyby existovali CV-V. tak by ji ti hráči měly a nemuseli by pokračovat v bitvách proti III. Ale protože CV-V neexistují, tak stále hrají proti III. dokud nenastřádají dostatek XP pro CV-VI.

Vím že Zuiho byla odstraněna. Měl jsem ji před tím v přístavu.

A vím v jakých bitvách a jak dlouho jsem hrál, než jsem se znovu vyhrabal z úrovně IV, kam mě dříve zmíněný génius z WG poslal. Místo abych v V-Zuiho přestal otravovat v bitvách III.

PS: A také vím, jak ještě dlouho jsem se tím pádem nemohl účastnit misí pro lodě V++ po té, co mi vzali Zuiho.

Players
12 posts
16,870 battles

Ve stručnosti , vyváženost týmů znamená 8 za sebou prohrát, hlavně v hodnocených bitvách, za mě perfektní !   prý balanced game :)

• Cool 1

[IDDQD]
Korzár
2,396 posts
175 battles
Před 2 hodinami knedlo1979 řekl/a:

Ve stručnosti , vyváženost týmů znamená 8 za sebou prohrát, hlavně v hodnocených bitvách, za mě perfektní !   prý balanced game :)

WG by ti řeklo "nepotahal jsi" :Smile_hiding:

• Cool 1

[CRYO]
Players
4 posts
4,594 battles

MM je největší tragedie této hry. Hrát např. s čerstvě zakoupeným nepremiovým křižníkem Tier V proti BB na tieru VII je prostě nonsense. Online je i dopoledne kolem 8-9000 lidí. Kdyby jen trochu chtěli, tak není problém naházet k sobě stejné tiery. Za mě raději počkám 2-3 minuty než se dostanu do hry, abych si zahrál na stejném Tieru pořádnou hru 20-30 minut, než být za 10 vteřin ve hře a mít rozdíl 2 tierů a ještě tím spíše když ani nepočítají kapitánské skilly, vybavení lodi atd... A to nepočítají podle mě ani Rank hráčů...

no brain use in programing MM.jpg

[HUGO]
Players
221 posts
4,900 battles
9 minutes ago, PatuldaCZ said:

MM je největší tragedie této hry. Hrát např. s čerstvě zakoupeným nepremiovým křižníkem Tier V proti BB na tieru VII je prostě nonsense. Online je i dopoledne kolem 8-9000 lidí. Kdyby jen trochu chtěli, tak není problém naházet k sobě stejné tiery. Za mě raději počkám 2-3 minuty než se dostanu do hry, abych si zahrál na stejném Tieru pořádnou hru 20-30 minut, než být za 10 vteřin ve hře a mít rozdíl 2 tierů a ještě tím spíše když ani nepočítají kapitánské skilly, vybavení lodi atd... A to nepočítají podle mě ani Rank hráčů...

no brain use in programing MM.jpg

Kdyby to mělo počítat se vším co jsi vyjmenoval, tak se do té bitvy nedostaneš nikdy :Smile-_tongue: Co se týče ranků nevěř všemu co vidíš...ráno jsem 2x potkal totálního mimoně s 43% WR a světe div se, měl zlatou hvězdu z 11.sézony sprintu(já myslel,že rozštípu vzteky klávesnici)...no a v druhé bitvě už jí zase neměl.:Smile_coin: Mimochodem všiml si někdo, že když nasadí stíhačky místo spotovacího letadla a nebo tam třeba dá baráže místo hydra, že možnost, že potká CV klesne tak odhadem o 80%? Takže nějaké "tajné" výpočty na pozadí určitě běží...

• Cool 2
  • Funny 1

[_STAR]
Players
43 posts
1,968 battles
1 hour ago, PucalkovicAmina said:

Kdyby to mělo počítat se vším co jsi vyjmenoval, tak se do té bitvy nedostaneš nikdy :Smile-_tongue: Co se týče ranků nevěř všemu co vidíš...ráno jsem 2x potkal totálního mimoně s 43% WR a světe div se, měl zlatou hvězdu z 11.sézony sprintu(já myslel,že rozštípu vzteky klávesnici)...no a v druhé bitvě už jí zase neměl.:Smile_coin: Mimochodem všiml si někdo, že když nasadí stíhačky místo spotovacího letadla a nebo tam třeba dá baráže místo hydra, že možnost, že potká CV klesne tak odhadem o 80%? Takže nějaké "tajné" výpočty na pozadí určitě běží...

O tajných výpočtech bych nepolemizoval, z hlediska programátora můžu s klidem říct, že přidávat něco takového by bylo zbytečně náročné a MM by fungoval ještě hůř... A WG by tím téměř ničeho nedosáhlo...

[HUGO]
Players
221 posts
4,900 battles
6 minutes ago, Gilisnes said:

O tajných výpočtech bych nepolemizoval, z hlediska programátora můžu s klidem říct, že přidávat něco takového by bylo zbytečně náročné a MM by fungoval ještě hůř... A WG by tím téměř ničeho nedosáhlo...

Vem loď, nasaď mnou popsané na deset bitev a pak to sundej a řekni mi, kolikrát letadlovku potkáš? 2x? Pak to hoď bez a garantuji ti, že jí budeš mít v 8 z 10-ti případů, někdy i dvě :cap_book:

• Funny 1

[27TP]
Players
50 posts
12,497 battles

konečně srozumitelně vysvětlené a jak celou dobu říkám  vytvoření MM ve Wows je jak práce prvňáčka - jedna loď tier X BB na jednu stranu jedna loď tier x BB   - to umí tahle udělat i cvičený savec jakéhokoliv druhu  - já navrhuji aby po vytvoření týmů (tzn. 24 lodí připravených do bitvy) vzal statistiky  hráčů a rozdělil to spravedlivěji než nyní - čímž se vytvoří spravedlivější rozlosování s dobou zdržení +- 1 sec, )když si dá server při tom kafe). Jsem přesvědčen o tom, že pokud se bude vybraných 24 lodí rozdělovat podle statistik hráčů prodlouží se jednotlivé bitvy o 2-5 minut a klesne frustrace z bitev kde jeden tým tvoří super king kongové a druhý hráči, kterým to tolik nejde 

• Cool 1
  • Bad 1

[_STAR]
Players
43 posts
1,968 battles
23 hours ago, PucalkovicAmina said:

Vem loď, nasaď mnou popsané na deset bitev a pak to sundej a řekni mi, kolikrát letadlovku potkáš? 2x? Pak to hoď bez a garantuji ti, že jí budeš mít v 8 z 10-ti případů, někdy i dvě :cap_book:

Aby to byla alespoň trochu vypovídající statistika, musel bys brát alespoň 100 a 100 bitev (i tak je to malej vzorek, ale co už). Hraju teď jen tak občasně, degustačně, často na to nemám chuť a je i dost práce. Ale jestli na to bude čas, klidně to odjedu a pak dám vědět :)

5 minutes ago, PvP_Pilsen said:

konečně srozumitelně vysvětlené a jak celou dobu říkám  vytvoření MM ve Wows je jak práce prvňáčka - jedna loď tier X BB na jednu stranu jedna loď tier x BB   - to umí tahle udělat i cvičený savec jakéhokoliv druhu  - já navrhuji aby po vytvoření týmů (tzn. 24 lodí připravených do bitvy) vzal statistiky  hráčů a rozdělil to spravedlivěji než nyní - čímž se vytvoří spravedlivější rozlosování s dobou zdržení +- 1 sec, )když si dá server při tom kafe). Jsem přesvědčen o tom, že pokud se bude vybraných 24 lodí rozdělovat podle statistik hráčů prodlouží se jednotlivé bitvy o 2-5 minut a klesne frustrace z bitev kde jeden tým tvoří super king kongové a druhý hráči, kterým to tolik nejde 

Pro skill MM by muselo WG udělat svoje vlastní hodnocení, implementovat ho, a stejně by to některým nestačilo (aneb "Heeej, oni mají dva zelené hráče a my jen jednoho")...

Vteřina je hodně, opravdu hodně podhodnocený čas. Ano, z hlediska výpočetního času by to byl schopen vhodně navržený algoritmus zvládnout za průměrně 1/10^6 - 1/10^3 sekundy, 

ale musíš si uvědomit, že rychlost algoritmu v tomto případě neomezuje jeho implementace, nýbrž vstupní data - v jednu chvíli čeká na hru okolo 50 - 100 hráčů.

Vezměme Gaussovo rozložení pravděpodobnosti výskytu barvy hráčů - zelení a žlutí hráči (kterých bude nejvíc) budou na hru čekat docela krátce - řádově vteřiny.

Fialky a rajčata naopak mohou strávit ve frontě řádově minuty. 

A to se nebavím o jakémkoli vyvažování typu lodě, radary atd... Jak by to fungovalo v noci, kdy je těch lidí ve frontě třeba 20? To by fialky a rajčata čekaly třeba 15 minut na hru? 

V tancích bylo něco podobného implementováno v rankedech, rozdělení podle ranků. I při nevelkém úbytku hráčů byl algoritmus nucen drasticky upravovat rozsah hodnocení pro bitvu, aby vůbec sehnal hráče. A ve výsledku to moc balanced stejně nebylo.

[_STAR]
Players
43 posts
1,968 battles
Spoiler
3 minutes ago, PvP_Pilsen said:

Pak by nevznikaly takovéto de...ní MM

shot-20.05.03_16.03.15-0880.jpg

Ale vznikaly... Třeba míň, ale vznikaly. Já to krásně viděl za sedm let hraní tanků. Byly dny, kdy jsem hrál velmi dobře, promyšleně, vyhrával týmu hry (popř. v tom dost pomáhal), a pak byly dny, kdy se mi nechtělo přemýšlet. Chtěl jsem to jen zapnout, rozjet se, zahrát si, nehledět na výsledky.

Moje recent modré / fialové WN8 mělo další den sytě červenou / oranžovou barvu. Ani balancovaná hra skrz PR ti nezajistí balancované týmy. A zvlášť ne u hry s tak velkým dopadem RNG na osobní výkon.

• Cool 2

[27TP]
Players
50 posts
12,497 battles

to jsou ty Vaše zatracený barvičky navíc mám dojem, že mluvím s někým z WG - četl jsi vůbec můj příspěvek - nepsal jsem že se mají hráčské statistiky používat při tvorbě týmů, ale až při rozdělování 24 vybraných hodí do bitvy. Takže vybere se 24 lodí do bitvy (dle dnešního systému)  a pak první bitevka hráč s nejlepšími statistikami (kombinace DMG, killů a třeba Win rate a asi je jedno jestli celková nabo na loď) přijde do prvního týmu (jedno jestli A nebo B) a BB s druhými nejlepšími statistikami do druhého týmu a po 12 lodích se to může otočit čili 13 hráč podle statistik přijde do druhého týmu a dojede se zbytek . Takže žádné zdržení vstup do bitvy by bal jako teď  a jak sám píšeš vznikaly by méně a i kdyby se počet blbých MM snížil o 10-20 % bylo by to lepší

• Cool 1
  • Bad 1

[27TP]
Players
50 posts
12,497 battles

já vím, že nikdy nebude možné udělat dokonalé MM, ale snažím se o co největší vyvážení - pak se mi nemůže stát 15-20 proher v řadě, kdy mám prostě smůlu, že mě server hází do bitvy s hráči slabých kvalit a kdy jedinou zábavou po 3 minutách je střílení do vlastních, aby si ukrátil ty 2 minuty do porážky 

• Bad 1

[T-N-T]
[T-N-T]
Players
565 posts
19,689 battles

@PvP_Pilsen on je problém, že máš fialku a fialku (platí pro všechny barvičky) - jeden hraje týmově druhý pouze a jen na sebe. A teď si vem, že v jednom týmu budeš mít tři týmově hrající fialky a v druhém tři fialové solo hráče, kdopak je na tom asi lépe?

• Cool 2

[27TP]
Players
50 posts
12,497 battles

ano takže nebudeme dělat nic a necháme to na tom jaký kdo mě štěstí při losu IQ tykve serveru - vynikají přístup ala WG

[T-N-T]
[T-N-T]
Players
565 posts
19,689 battles
Před 17 minutami PvP_Pilsen řekl/a:

ano takže nebudeme dělat nic a necháme to na tom jaký kdo mě štěstí při losu IQ tykve serveru - vynikají přístup ala WG

Jen mi řekni, jak je možné, že ti modří/fialoví hráči mají takové štěstí na los? Nebo že by to až tak nebylo o štěstí? (řečnická otázka)

[27TP]
Players
50 posts
12,497 battles

můžou hrát v většinou v divizích,  jsou dobrý je jich 5 % (to je v každé hře) používají cheaty  a třeba i mají štěstí na los 

[27TP]
Players
50 posts
12,497 battles

dobrá chápu shrňme si to musím si najít 2 fialky co se mnou budou hrát divize, na MM nebudeme nic měnit je dokonalý a bezchybný - 1000 a 5 důvodů proč neudělat změnu

[T-N-T]
[T-N-T]
Players
565 posts
19,689 battles
Před 4 minutami PvP_Pilsen řekl/a:

můžou hrát v většinou v divizích,  jsou dobrý je jich 5 % (to je v každé hře) používají cheaty  a třeba i mají štěstí na los 

Aha, nebudu dále ztrácet čas... Poslední poznámka, potkal jsem ve hře Kohyho, Wollfnsteina nebo třeba von_choma bez divize a velmi slušně hru potahali...

[27TP]
Players
50 posts
12,497 battles
4 minutes ago, cer243 said:

já nemyslel, že cheaty používají všichni hráči, chybějící čárka  změní smysl věty - byly to možnosti netýkající se jednoho hráče-  jinak vsadím se že s mnou v divizi si o větším winratu než 49 %  můžeš nechat jenom zdát

[IDDQD]
Korzár, WoWs Wiki Team
2,788 posts
13,910 battles
Před 51 minutami cer243 řekl/a:

Jen mi řekni, jak je možné, že ti modří/fialoví hráči mají takové štěstí na los? Nebo že by to až tak nebylo o štěstí? (řečnická otázka)

Za staty poloviny lidí co si tu stěžují může jen a jen MM, a ty to ne a ne pochopit :Smile_trollface:

• Funny 2