Jump to content
Flandre Bug Read more... ×
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
The_EURL_Guy

Matchmaking: podstawy tworzenia drużyn

51 comments in this topic

Recommended Posts

[E-BOJ]
Players
174 posts
12,143 battles

Dobry MM według mnie nie powinien pozwalać na np.

gram 6 tierem to nie wpadam na 8 tier

gram 7 tierem to nie wpadam na 9 tier

gram 8 tierem to nie wpadam na X tier 

Dlaczego tak uważam??? Bo głownie kończy się to łomotem zniechęcającym do dalszej gry, ale tylko taka tam moja wizja na to jak być powinno, a zapewne NIGDY nie będzie.

• Cool 3
  • Funny 2
  • Boring 4

[B-EYE]
[B-EYE]
Players
489 posts
16,483 battles

Teoretycznie git gitara. MM w takiej formie byłby super gdyby grały sobie identycznie zaprogramowane boty z drużyny A vs drużyna B. Ale tak nie jest. Nie różnica 1 czy 2 tierów czyni okręt potężny czy słaby względem innego okrętu tej samej klasy ale klasa gracza który nim dowodzi. A tutaj wszystko leży. Drużyny graczy o bardzo wysokich umiejętnościach wpadają naprzeciwko drużynom w zdecydowanej wiekszosci składających się z graczy mających mgliste pojecie o tym do czego służy dowodzony przez nich okręt i jak go skutecznie użyć w bitwie. Taka sytuacja dotyczy to wszystkich tierów z T10 włącznie. Stąd rzeźnie typu 12:0, 12:1 i bitwy kończące się po 8-9 minutach. Czy WG tego nie dostrzega ze rzeczywistość jest inna niż ich prosta matematyka? Czy nie chce widzieć tego kolejnego czynnika o ogromnym znaczeniu dla zbalansowania drużyn względem siebie? Jak można mówić o MM gdy nie ogarnia on całości problemu jakim jest zbalansowany dobór okrętów i graczy względem siebie? Podsumowując mecz drużyny 11 zawodowych piłkarzy najwyższej ligi przeciwko 11 podwórkowym chłopakom grającym czasami w piłkę po pracy to byłby właśnie MM na poziomie WoWsa.

• Cool 7

[E--C]
[E--C]
Players
296 posts
25,082 battles

2.thumb.jpg.ce5be54a6db8f5efb080bba9bbecdac5.jpg

1.thumb.jpg.8200e95a941a2ae98e796d140d30477e.jpg

I już wiesz dlaczego gwałty są  częste,szybsze, bezwzględne i brutalne :)

• Cool 1

Players
127 posts
727 battles
51 minut temu, szczekan napisał:

2.thumb.jpg.ce5be54a6db8f5efb080bba9bbecdac5.jpg

1.thumb.jpg.8200e95a941a2ae98e796d140d30477e.jpg

I już wiesz dlaczego gwałty są  częste,szybsze, bezwzględne i brutalne :)

Coś nie może być sprawiedliwe i niesprawiedliwe jednocześnie!

Matchmaker: potrzymaj mi piwo

Players
8 posts
15,207 battles

Losowanie okrętów z różnicą 2 tierów to największa bolączka tej gry. Przeszkadza to i psuje radość gry KAŻDEMU graczowi. Wystarczy dodać w opcjach gry opcję zaznaczania "poczekam na dokładny MM" , która pozwoli czekać minutę czy dwie dłużej na start rozgrywki na sprawiedliwych zasadach. Dam głowę i zegarek e 99% graczy ją wybierze. Co z tego że szybko wchodzimy do gry skoro później klniemy MM.

• Cool 3
  • Funny 2
  • Boring 4

Players
11 posts
534 battles

Dobry MM to podstawa ale do tego też bym dołożył sposób ustawienia graczy na mapie. Często mi się ostatnio zdarzało nierównomierne rozstawianie sił. krążownik plus 1 DD i 1 pancernik, 3 okręty w środku i 6 na drugim skrzydle. Tak samo przeciwnik. Okej można i tak ale pod warunkiem że identyczne skrzydła pod względem mocy są ustawione naprzeciw siebie. A nie że ja wpadam na 6 okrętów z czego 4 to pancerniki. łomot w 3 minuty murowany. Bo większość graczy na mapie to ludzie się nie znający nawzajem, więc ogólna strategia leży i kwiczy. A podzielić równo na grup każdy płynie na wprost tam gdzie stoi .

Players
127 posts
727 battles
36 minut temu, Cruiser_Capri napisał:

Losowanie okrętów z różnicą 2 tierów to największa bolączka tej gry. Przeszkadza to i psuje radość gry KAŻDEMU graczowi. Wystarczy dodać w opcjach gry opcję zaznaczania "poczekam na dokładny MM" , która pozwoli czekać minutę czy dwie dłużej na start rozgrywki na sprawiedliwych zasadach. Dam głowę i zegarek e 99% graczy ją wybierze. Co z tego że szybko wchodzimy do gry skoro później klniemy MM

Bolączka każdej produkcji wargaming :P 

• Cool 1

[FSO]
Players
2 posts
2,841 battles

wy i ten wasz mm ... śmiech na sali to samo co  wot ... dla was tylko kasa sie liczy a nie dobór .. wasze myślenie gra na 6 dostaje łomot od 8 , irytuje się i chce szybciej mieć 8 ... więc kupuje premium itd od wasze mm i logika 

• Cool 1
  • Boring 3
  • Bad 1

[KOTST]
Players
14 posts
14,791 battles

Moim zdaniem i tak grają boty, bo nie raz można tego doświadczyć. Bardzo często losowania są niesprawiedliwe i dostaje się w przeciwnej drużynie przeciwników o dwa poziomy wyżej, to nie jest sporadycznie... Albo dostajesz gości z WR 30-40% w swojej drużynie, a przeciwna ma średnio 50-60%. Powinni to poprawić jak chcą zachować graczy... Ja wolę czekać i dwie minuty, ale grać w bitwie wyrównanej.

[KORMO]
Players
14 posts
9,230 battles

Takie rzeczy to możecie dzieciom wciskać 6 letnim a nie mnie za niedługo będą takie losowanie jak na WOTcie i odechce się grania tylko że tu jest inaczej bo 7 potrafi coś zrobić 9 ostatnio grałem 8 tierem i na 20 bitew miałem 12 razy gre z X tierami dla mnie lepiej bo jestem już doświatczonym graczem i wiem jak celować a taki świeży gracz jest pusty i nic nie zrobi ale my tylko POLACY możemy dyskutować na ten temat a i tak WG ma na nas wyjeba.... dla nich liczy się kasa anie gracze jak wiecie na wocie gracze grają na chitach tutaj to samo się dzieje gracze grają na WARPACK tak zwany co on daje 1 auto aim 2 widzi kto do niego strzela mało widzi gdze pociski spadną 3 stoimy w dymie widzi gdzie stoimy 4 widzi torpedy z 5 kilometrów  6 wie jak się kontować żeby było za zeroo dmg  tak więc tyle w temacie WG mówi że system wyłapuje nie prawda to jest bzdura aha jeszcze jedno WG zabrał nam polskie drzewko Błyskawice która jest teraz europejskie co nie powina być a my polacy się na to godzimy powiniśmy zrobić strajk sorki za błędy ale mam to gdzieś 

• Cool 2
  • Boring 1

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts

Jedyne zastrzeżenia jakie mam do MM, to dziwne ustawianie okrętów na mapie. Coraz częście spotykam się z tym, że system grupuje 9 okrętów po jednej stronie, a po drugiej daje 3. Bezsensowności takiego ustawiania chyba nie trzeba tłumaczyć.

Ograniczyłbym także liczbę niszczycieli do maksymalnie 4 na drużynę.

Players
66 posts
8,001 battles
12 minutes ago, Greyshark said:

Jedyne zastrzeżenia jakie mam do MM, to dziwne ustawianie okrętów na mapie.

Największym powodem tej gry jest możliwość kupowania okrętów premium przez nowych graczy, ale WG ma w głębokim poważaniu to, że inni na tym cierpią, bo pomidorek jak wyda pieniążki to WG ma na chlebek... :Smile_sceptic:

[-SBF-]
8,315 posts
8 minutes ago, BaronCBD said:

Największym powodem tej gry jest możliwość kupowania okrętów premium przez nowych graczy

Nie rozumiem zdania. Wiesz, co oznacza słowo "powód"?

Players
66 posts
8,001 battles
6 minutes ago, Greyshark said:

Nie rozumiem zdania. Wiesz, co oznacza słowo "powód"?

Pomyłka. Miało być problemem :D

[G3NTZ]
Players
1,267 posts
19,965 battles
20 hours ago, Cruiser_Capri said:

Losowanie okrętów z różnicą 2 tierów to największa bolączka tej gry. Przeszkadza to i psuje radość gry KAŻDEMU graczowi.

Nieprawda. Mi nie przeszkadza a czasami się wręcz podoba.

• Cool 3

[-SBF-]
8,315 posts
23 minutes ago, BaronCBD said:

Pomyłka. Miało być problemem :D

Teraz jasne :)

Jak dla mnie to nie problem, im więcej nowych graczy w premkach, tym łatwiej się ich farmi.

22 minutes ago, Pshemozz said:

Nieprawda. Mi nie przeszkadza a czasami się wręcz podoba.

100% popieram.

• Cool 1

Players
103 posts
5,268 battles
22 hours ago, Cruiser_Capri said:

Losowanie okrętów z różnicą 2 tierów to największa bolączka tej gry. Przeszkadza to i psuje radość gry KAŻDEMU graczowi. Wystarczy dodać w opcjach gry opcję zaznaczania "poczekam na dokładny MM" , która pozwoli czekać minutę czy dwie dłużej na start rozgrywki na sprawiedliwych zasadach. Dam głowę i zegarek e 99% graczy ją wybierze. Co z tego że szybko wchodzimy do gry skoro później klniemy MM.

Nie każdemu. Ani to super dziwne ani problematyczne. Nie ma jakiejś ultra dramatycznej różnicy. A dobremu graczowi pozwala to się jeszcze bardziej... nafarmić (większa pula HP do zjedzenia). :Smile_medal:

Myślisz że podczas wojny ktoś myślał "a ten okręt jest za stary, nie wyślemy Hooda do przechwycenia Bismarcka" (a to że Bismarck fartem wysadził Hooda to inna sprawa)? Albo że "wróg ma o 10 lat nowsze krążowniki, szybciutko kapitulujemy!"...

Tym bardziej że na przekroju tych tierów bardzo często okręty dysponują podobnym uzbrojeniem (np. 155, 203, 380, 406'tki itp) oraz ciągle (wbrew pozorom) tak samo papierowym pancerzem. 

To że ktoś ma 2 tiery więcej, nie oznacza ani że jest ultra mordercą, którego nie wysolujesz - a tym bardziej że ta osoba w ogóle wie co robi. Bardzo lubię pognębić wyższe tiery.

Granie "ustandardyzowanymi" okrętami byłoby super... nudne. I nielogiczne. 

Jedynie boli mnie że zabrano niektórym słabszym premkom preferencyjny MM, przydałby się niektórym statkom (GZ, Sharnhorst itp). To nie było takie głupie (przy zadbaniu by nie przegiąć w drugą stronę). // poprawione. Miałem na myśli niższy MM, który występował dawniej (na starszym MM). Przepraszam.

Edited by PrinzSiegfried
Korekta pewnej głupoty. :)
  • Bad 2

[-SBF-]
8,315 posts
27 minutes ago, PrinzSiegfried said:

Jedynie boli mnie że zabrano niektórym słabszym premkom preferencyjny MM, przydałby się niektórym statkom (GZ, Sharnhorst itp). To nie było takie głupie (przy zadbaniu by nie przegiąć w drugą stronę).

Którym konkretnie go zabrano? Bo nie przypominam sobie żadnej premki z preferencyjnym MM.

• Cool 1

Players
103 posts
5,268 battles
17 minutes ago, Greyshark said:

Którym konkretnie go zabrano? Bo nie przypominam sobie żadnej premki z preferencyjnym MM.

Przepraszam, już robię korektę - oczywiście masz racje. 

Siedzenie z rana z kawą w ręce (pracowałem do późna :Smile_sad:) oraz sięganie pamięcią do 2016-2017 to dla mnie chyba zbyt ciężki orzeszek do zgryzienia. Myślami musiałem gdzieś uciec do WoTa sprzed wielu lat (gdzie ów rzecz była) i mi się porypało solidnie. Kiedyś Szarym (2016-2017) trafiało się na niższe tiery niż obecnie (głównie 9) ale to pewnie wynika między innymi ze zmian MM w patchu 0.8.7 (+- od tamtej pory nim nie gram za specjalnie). 

• Cool 1

Players
305 posts
15,931 battles

Dla bitew X poziomu drużyna powinna składać się z co najmniej trzech okrętów VIII poziomu, o ile takie znajdują się w kolejce,

I tu jest duże pole do przekrętów usprawiedliwione wg mnie bezsensownie.

Wolę poczekać na uczciwe losowanie zamiast być "doklejanym" do wyższych i olać grę po trzeciej czy czwartej przegranej albo bezsensownej bitwie pod rząd.

Np. trafienie Mogami na bezwyspową mapę na X tier kończy się tragicznie i szybko.

Wg mnie w tym momencie WG zaczyna cheatować i wyrównywać szanse.

Dlaczego grając 8-mką bardzo często wpadam na 10, rzadziej na 9, jeszcze rzadziej na full 8.

Sytuacje gdy mam 8 w przedziale 6 do 8 stanowią może 5% bitew.

Twierdzę że MM jest to ściśle skorelowany z poziomem grającego i poziomem jego wygranych na danym okręcie.

Dlaczego nie mogę sobie np. zaznaczyć checkbox'a pod tytułem: jestem gotów czekać np. 5 minut na grę na swoim własnym poziomie?

• Funny 2

[KOKO]
Players
1 post
1,354 battles

Cześć Wszystkim,

Właśnie wróciłem do WoWS'a po ponad dwuletniej przerwie i muszę przyznać, że o ile nie jest jakoś bardzo, bardzo tragicznie z systemem doboru graczy (przynajmniej aby casualowo popykać sobie 2-3 godzinki dziennie), to zdecydowanie różowo też nie jest. Takie solidne 2/10. Kulawy meczmejker wymaga jednak drobnego reworku. 

• absurdalnym jest w prost wskazanie przez WG, że MM nie bierze pod uwagę statystyk bojowych graczy. Przecież zaraz po poziomie okrętu, to powinna być druga najważniejsza z rzeczy do uwzględnienia.
  • zmniejszenie rozstrzału tier'ów na +/- 1,

lub / oraz:

• wspominany przez przedmówców check box do zaznaczenia, iż chcemy dokładnie ten sam tier okrętów - i wówczas już nawet możemy ignorować statystyki bojowe graczy + mieć nieograniczony czas kolejkowania.

Kiedyś jeszcze z "kompanami, piwowymi bosmanami", przy akompaniamencie złotego trunku snuliśmy marzenia, aby WG dodało przed bitwami (rankingowymi?) coś w rodzaju lobby /  battle room'u - gdzie wszyscy gracze, wiedząc jaką flotą będą dysponować + na jakiej mapie rozegrana zostanie bitwa, mogli sami rozstawić swoje okręty. Czas operacyjny to np. max 60 sekund od momentu wgrania do sesji ostatniego gracza. Wiem wiem, fantasmagorie... :cap_wander:

• Bad 1

[GOFER]
Players
1,569 posts
9,614 battles
On 5/1/2020 at 12:14 PM, Taiczo84 said:

Dobry MM według mnie nie powinien pozwalać na np.

gram 6 tierem to nie wpadam na 8 tier

gram 7 tierem to nie wpadam na 9 tier

gram 8 tierem to nie wpadam na X tier 

Dlaczego tak uważam??? Bo głownie kończy się to łomotem zniechęcającym do dalszej gry, ale tylko taka tam moja wizja na to jak być powinno, a zapewne NIGDY nie będzie.

?

przeciez obecnie MM dokladnie tak wyglada, w czym problem?