Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
YabbaCoe

Hayate

2 comments in this topic

Recommended Posts

[IDDQD]
Korzár
2,573 posts
1,072 battles

Hayate je klon Shimakaze-Harugumo. Možná by se hodilo ji přejmenovat na Shimagumo. Na první pohled to vypadá dobře. Říkáte si, japonské dělové DDčko podobné Gearingu.. No bohužel ne.. HP lodi je s perkem na kapitánovi 24 400, což je solidní porce HPček. Dělová výzbroj sestává z šesti děl ráže 127 mm nicméně pozor, nejsou to Shimakaze kanóny, nýbrž nějaké prototypové, co Japonci plánovali na konci války. Jejich reload je v základu 4s, což není žádná sláva. I když to postavíte na děla, tak DPM a obecně HE a AP dmg nebude nijak valný. Pro příklad, Harugumo Vás ustřílí jak nic. To stejné Daring, Halland, Kleber, Marceau. U Gearinga budete cca nastejno, což je sice pěkné, ale Gearing je stará lod, co trpí na nově přidané lodě do hry. Být to staré dobré WoWs, tak to DPM naprosto stačí. Teď, v době, kdy randoomem plují lodě jako Halland, Smalland, Harugumo, Daring, Kleber, Marceau to nestačí.. Šance na zapálení je poměrně dobrá, ale jsou tu lepší torpédoborce na upalování (Daring). Takže děla spíše průměrná, leč umí pozlobit a proti slabším lodím pořád silná. Torpéda.. No kdyby to nemělo tak otřesný reload (i se všemi vylepšeními a perkem na kapitánovi to dělá 117s!!!), tak by to bylo dobré. Takhle je to dost špatné. Trošku to zachraňuje spotřební doplněk torpedo reload booster, ale ten se dá použít POUZE místo spotřební doplnku na smoke. Takže si musíte vybrat, buď budete mít smoke a děla, nebo torpéda a torpedo reload booster. Bohužel, na randoomu jsou teď letadlové lodě v hojném množství, takže  plavat bez smouku je  jako jít souložit bez roušky. Jinak torpéda jsou jen jedny. Ty 12 km z Haruguma. Další věc, co jsem nepochopil. Já jsem totiž fanda japonských 8 km torpéd, které jsou velmi efektivní, pokud se člověk dostane na close range. Tady bohužel na výběr není, což je velká škoda. Takže děla nic moc, torpéda nic moc.. Co AA? No co čekáte, taky nic moc. Aury mají slabý dmg, flaků to dělá málo.. Prostě tady také neuspějete. Tak si říkáte, Shimakaze je aspoň rychlá a má super spot.. Ovladatelnost lodi je průměrná, až podprůměrná. Jste velcí, poměrně pomalí a nemotorní. S vlajkou 38,9 uzle není žádná hitparáda a kormidlo s modulem dělá 3,7s s poloměrem otáčení skoro jak americká bitevní loď Alabama.. Jak vtipné.. No a ten concealment? 6,1.. Takže si to shrňme.. Vyniká tato loď v něčem? ne.. Je v něčem aspoň nadprůměrná? ne.. Je v něčem hodně špatná ku konkurentům? Ano.. V součtu mi to vychází, že Hayate je nejhorší desítkové DDčko a za 2 000 000 freeček nestojí ani nápad. Já si ji pořídil jen kvůli mé lásce k japonským lodím a díky tomu, že jsem měl 8 000 000 freeček. Jinak bych o ni neopřel ani kolo. Takže prozatím doporučuji nepořizovat a počkat si na něco lepšího, hodno tolika free expů.

Jo a pro Tebe, co třeba zvažuješ koupi.. Alaska + Friesland = 1 800 000 free expů. Nelson je za tuším 350 000. To jsou skoro 3 lodě za cenu jedné!!!  Ještě pořád zvažuješ koupi? Hm.. Tak si ji kup. Čau. :)

Výhody:

• Nenapadají mě žádné.. opravdu..

Nevýhody:

• Průměrný reload děl
  • Podprůměrný reload torpéd
  • Průměrná AAčka
  • Podprůměrná ovladatelnost
  • Špatný concealment

• Cool 8

Sign in to follow this