Jump to content
Flandre Bug Read more... ×
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
bpeter1

ORP ORKAN

36 comments in this topic

Recommended Posts

Players
50 posts
5,270 battles

Witam.

Pojawił się ORP Orkan. Posiada poważną wadę, czyli brak zasłony dymnej. Pewnie dlatego rzadko pojawia się w grze. Jednak też ma zaletę czyli chodzi o wykrywalność. Jeśli ustawi się moduł wykrywalności i wstawi kapitana z umiejętnością ekspert niewidzialności to można podpłynąć do okrętu wroga, najlepiej pancernika bo jest powolny, na 6 kilometrów i puścić salwę torpedową; a potem się wycofać. Potem po załadowaniu torped można wykonać kolejny atak z tej odległości. Trzeba też uważać na niszczyciele żeby nie było w pobliżu, bo mogą wyświetlać okręt. Jest to tylko jedna z opcji walki tym okrętem, uwzględniając inne.

• Cool 3
  • Funny 11

[QTAZ]
Community Contributor
1,258 posts
15,399 battles

Jakie inne opcje jeszcze uwzględniasz?

• Cool 2
  • Funny 4

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
2 hours ago, bpeter1 said:

Trzeba też uważać na niszczyciele żeby nie było w pobliżu, bo mogą wyświetlać okręt.

Ja bym radził jeszcze uważać na okręty z radarem i sonarem, bo też mogą wyświetlać. A, i jeszcze na samoloty.

[TRADS]
Players
2,183 posts
19,594 battles
3 godziny temu, bpeter1 napisał:

Jeśli ustawi się moduł wykrywalności i wstawi kapitana z umiejętnością ekspert niewidzialności to można podpłynąć do okrętu wroga, najlepiej pancernika bo jest powolny, na 6 kilometrów i puścić salwę torpedową; a potem się wycofać. Potem po załadowaniu torped można wykonać kolejny atak z tej odległości.

Cieszę się, że odkryłeś tę tajemną taktykę dostepną tylko dla Unicomów! Witaj w gronie najlepszych graczy! Jesteś teraz wśród swoich! Mam nadzieję, że dzięki tej taktyce podniesiesz swój damage na DD, bo jak narazie mając na nich 753 rozegranych bitew i tylko 9 306 średniego damage - to jest żenujące :cap_fainting:

• Funny 6

[R-NG]
Players
1,621 posts
20,260 battles
5 godzin temu, bpeter1 napisał:

Witam.

(...)

Dobrze wiesz, że jest odpowiedni temat.

4 godziny temu, _MageT_ napisał:

Jakie inne opcje jeszcze uwzględniasz?

1. Naparzanie desek, zajmowanie punktów, spotowanko.

2. Torpienie bez namysłu, wleczenie się w drugiej linii, kampienie zza wysp.

1 godzinę temu, Tumaniszwili napisał:

(..)- to jest żenujące :cap_fainting:

Wybacz i bez urazy Tumaniszwili, ale uważam Twoją wypowiedź za żenującą.

Oczywiście nie chcę nikogo obrażać, ale moje zdanie macie prawo znać.

• Cool 1
  • Boring 1

Players
335 posts
17,692 battles

Jeszcze warto dodać że kupując go teraz, nawet w pakiecie podstawowym, dostajemy dodatkową misję osobistą na 25 x "+200%" PD, które mu się tak bardzo przydają, że jasny ch....

Normalnie klękam chyląc czoła przed tym przejawem szczodrości...Dziękuję WG.  (tak jak dziękuję producentowi butów za papier którym są one owinięte w kartonie,oraz załączoną próbkę skórki)

• Funny 3

[TF16]
Players
2,336 posts
23,800 battles
10 hours ago, bpeter1 said:

Witam.

Pojawił się ORP Orkan. Posiada poważną wadę, czyli brak zasłony dymnej. Pewnie dlatego rzadko pojawia się w grze. Jednak też ma zaletę czyli chodzi o wykrywalność. Jeśli ustawi się moduł wykrywalności i wstawi kapitana z umiejętnością ekspert niewidzialności to można podpłynąć do okrętu wroga, najlepiej pancernika bo jest powolny, na 6 kilometrów i puścić salwę torpedową; a potem się wycofać. Potem po załadowaniu torped można wykonać kolejny atak z tej odległości. Trzeba też uważać na niszczyciele żeby nie było w pobliżu, bo mogą wyświetlać okręt. Jest to tylko jedna z opcji walki tym okrętem, uwzględniając inne.

Po taktyce krążenia w kółko Iową, czas na podkradanie się niszczycielem. Postępy. Widzę, że to bardzo efektywna taktyka. Po 30 bitwach robisz całe 10K dmg. Może za głośno się podkradasz?

• Funny 6

[TRADS]
Players
2,183 posts
19,594 battles
6 godzin temu, Davao napisał:

Wybacz i bez urazy Tumaniszwili, ale uważam Twoją wypowiedź za żenującą.

Mało mnie to obchodzi :cap_tea:

• Boring 1

[-PGS-]
Players
604 posts
9,938 battles
40 minutes ago, Lucius_Dentatus said:

Po taktyce krążenia w kółko Iową, czas na podkradanie się niszczycielem. Postępy. Widzę, że to bardzo efektywna taktyka. Po 30 bitwach robisz całe 10K dmg. Może za głośno się podkradasz?

no ale wyciąga kosmiczne 51.61% WR przy średnich 43.57% więc taktyka podkradania się niszczycielem jak najbardziej słuszna i się sprawdza ;o)

• Funny 2

[-SBF-]
8,315 posts
2 hours ago, Caliber406 said:

Jeszcze warto dodać że kupując go teraz, nawet w pakiecie podstawowym, dostajemy dodatkową misję osobistą na 25 x "+200%" PD, które mu się tak bardzo przydają, że jasny ch....

Normalnie klękam chyląc czoła przed tym przejawem szczodrości...Dziękuję WG.  (tak jak dziękuję producentowi butów za papier którym są one owinięte w kartonie,oraz załączoną próbkę skórki)

Dodatkowe doświadczenie jest bardzo dobrym dodatkiem, przydaje się do szybszego szkolenia kapitana.

Ty na serio nie wiesz, po co jest dawana próbka skórki? :Smile_facepalm:

• Boring 2

[-RNR-]
Beta Tester
1,251 posts
16,103 battles

No dobra beka beką, ale tak na serio ten okręt ma jakieś zalety? Bo jak patrze na suche statystki to wychodzi mi ze w sumie kazdy inny ddek jest lepszy

[TF16]
Players
2,336 posts
23,800 battles
31 minutes ago, Tanaka_15 said:

No dobra beka beką, ale tak na serio ten okręt ma jakieś zalety? Bo jak patrze na suche statystki to wychodzi mi ze w sumie kazdy inny ddek jest lepszy

Łechce patriotyzm.

• Cool 1
  • Funny 4

[TF16]
Players
474 posts
17,198 battles
10 hours ago, MacArthur92 said:

Tak na serio to piszesz? Po tylu bitwach....

@MacArthur92, jak dobrze pamiętam to kol. @bpeter1 swego czasu miał rewelacyjny patent na granie Iową  - ster "full na burtę " (jedną albo drugą - wybór dowolny) i strzelanie w ciągłym ruchu okrężnym :cap_cool:.

Więc tutaj już jest postęp jeśli chodzi o jego sugestie na grę. :cap_like:

Ja tam sugeruję - zaproponować Mu CC-ka.

• Cool 1
  • Funny 4

[TRADS]
Players
2,183 posts
19,594 battles
godzinę temu, piterski74 napisał:

Ja tam sugeruję - zaproponować Mu CC-ka.

Popieram! By być CC-kiem trzeba pewnie mieć łeb nie od parady, a autor postu wymyślił świetną taktykę i pewnie ją praktykuje, więc... ja jestem za :cap_like:

• Cool 2
  • Funny 1

[LUZ]
Players
2,791 posts
6,074 battles

Dajcie spokój, za pierwszym razem było śmiesznie, teraz to już pastwienie się nad kimś mniej rozgarniętym.

• Cool 2
  • Boring 1

Players
335 posts
17,692 battles
6 hours ago, Greyshark said:

Dodatkowe doświadczenie jest bardzo dobrym dodatkiem, przydaje się do szybszego szkolenia kapitana.

Ty na serio nie wiesz, po co jest dawana próbka skórki? :Smile_facepalm:

A gdzie napisałem że nie wiem?Chodziło mi o to jak bardzo jest potrzebna, nie przekręcaj po swojemu.

Cała Twoja logika,ersatz dobry,bo po cóż WG miało by dodawać do wymaksowanego już w chwili kupna Orkana, np. misję dodatkowego expa kapitańskiego albo free expa, co nie? Właśnie tak to przydatne jak ta skórka.

A propo jak już się odezwałeś,oświeć forum: kładziesz ją na chleb i jesz?

• Funny 1

[R-NG]
Players
1,621 posts
20,260 battles
8 godzin temu, Tumaniszwili napisał:

Mało mnie to obchodzi :cap_tea:

Ale żeby dowalić drugiemu graczowi to już obchodzi? :Smile_amazed:

Błagam. Nie zamieniajcie się w aroganckich forumowych klakierów pokroju pinksharka lub azella z pudlami, dowalający się do statystyk "nup ma mniej niż 55% WR, więc nup nie ma prawa głosu, bo to nasze forum"...

• Cool 1
  • Boring 3

[-SBF-]
8,315 posts
3 hours ago, Caliber406 said:

A gdzie napisałem że nie wiem?Chodziło mi o to jak bardzo jest potrzebna, nie przekręcaj po swojemu.

Cała Twoja logika,ersatz dobry,bo po cóż WG miało by dodawać do wymaksowanego już w chwili kupna Orkana, np. misję dodatkowego expa kapitańskiego albo free expa, co nie? Właśnie tak to przydatne jak ta skórka.

A propo jak już się odezwałeś,oświeć forum: kładziesz ją na chleb i jesz?

Przecież masz +200% do kapitana, to w czym problem?

Nie, nie jem jej. Testuję na niej chemikalia do czyszczenia i konserwacji butów, żeby przypadkiem ich nie zniszczyć/odbarwić. A ty myślałeś, że ona do jedzenia jest?

• Boring 1

[E--C]
[E--C]
Players
296 posts
25,111 battles
22 hours ago, bpeter1 said:

Witam.

..... Posiada poważną wadę, czyli brak zasłony dymnej. ...

To nie jest wada. Grając takim zuchwałym okrętem zdobywa się respekt na dzielni.

• Funny 2

[TRADS]
Players
2,183 posts
19,594 battles
4 godziny temu, Davao napisał:

nup ma mniej niż 55% WR, więc nup nie ma prawa głosu, bo to nasze forum"...

Ależ jak najbardziej każdy ma prawo głosu. Ten, który ma słabsze statystyki i ten, który ma je lepsze. Każdy ma prawo wypowiedzieć się na forum. Dlaczegoż Pan sądzi, że tu kogoś ktoś ogranicza? Bo ja widzę, że to Pan stara się ograniczyć swobodę wypowiedzi osób z bardzo dobrymi statami. Nie ładnie :cap_old:

• Bad 1

[R-NG]
Players
1,621 posts
20,260 battles
16 minut temu, Tumaniszwili napisał:

Bo ja widzę, że to Pan stara się ograniczyć swobodę wypowiedzi osób z bardzo dobrymi statami. Nie ładnie :cap_old:

Tak, staram się ograniczyć wolną amerykankę słowną w wykonaniu pro-buraków, którzy bronią ludziom mieć własne zdanie, a nie jedyne słuszne, do tego dowalający się do statystyk oraz każdego innego powodu przy każdej sposobności by upokorzyć drugiego człowieka łechcąc swoje krzywe ego.

Mam nadzieję, że nie zamieniłeś się w takiego drugiego azella.

• Cool 2
  • Boring 1

[TRADS]
Players
2,183 posts
19,594 battles
godzinę temu, Davao napisał:

Tak, staram się ograniczyć wolną amerykankę słowną w wykonaniu pro-buraków, którzy bronią ludziom mieć własne zdanie, a nie jedyne słuszne, do tego dowalający się do statystyk 

LOL.

Pan chyba masz coś nie teges skoro dostrzegasz Pan tutaj zabranianie komuś wypowiedzi / prawa do własnego zdania.

Statystyki są po to aby móc je oceniać. Skoro ktoś ma je odkryte to musi liczyć się z tym, że ktoś je oceni. Zresztą, czemuż Pan próbuje mi ograniczyć swobodę oceny statystyk? 

Dodam, że od zachowania porządku na forum jest moderator I to on jest od ograniczania wolnej amerykanki. Czy Pan jest moderatorem? Dlaczego Pan wchodzi w buty moderatora nie będąc nim?

• Bad 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this