Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
shootX10

Nerfy lotniskowców.

55 comments in this topic

Recommended Posts

Sailing Hamster
140 posts
406 battles

Jeśli ktoś nie lubi bólu dupska, to może stąd wyjść, to tylko ostrzeżenie.

Witam!

Omówię to, co chcę na podstawie lotniskowca Lexington. Przed patchem 0. 3. 1 były do wyboru 4 eskadry samolocików, z tego co pamiętam, to wyglądało to tak:29114772208603435030.png

A teraz:

79323919540556899426.png

Jak dla mnie - porażka.

Skuteczniejszy jest już - według mnie - pod względem siły ognia jego nowy,  japoński odpowiednik - Shokaku.

Ma po dwie eskadry myśliwców, bombowców torpedowych i nurkujących.

Essex też dostał nerfa - też miał lepsze eskadry, ale nie jestem w stanie ich odtworzyć. Gra lotniskowcem na samych myśliwcach nie ma dla mnie sensu, wolę atakować okręty z zaskoczenia, a nie atakować inne samoloty. Myśliwce służą tylko do eskortowania moich bombowców. Bombowce nurkujące przydają się na osamotnione okręty, ale co, jeśli płynie do mnie pancernik na full HP i powinienem użyć torpedowców? Niestety na Lexingtonie jest tylko do wyboru 1 eskadra torpedowców. Zawsze przyjemnie mi się grało na dwóch torpedowców, gdzie mogłem osamotnionego pancernika z dwóch stron zmasakrować, a na jedną eskadrę można się przygotować, wymanewrować i po sprawie.

47367767139672594400.jpg

Dobrze pamiętam, że były 4 konfiguracje, na dodatek musiałem na nowo je wybadać, kpina, dobrze że to beta.

Jeśli popełniłem błędy, to oczywiście przepraszam, będę je ewentualnie poprawiał i zachęcam do komentowania.

• Cool 2

Beta Tester
4 posts
164 battles

Witam kolegę, chciałbym powiedzieć że sporo się zmieniło jeśli chodzi o CV US cieżko teraz dopasować "setup" pod siebie, a co do japońców to mają po 4 samoloty w eskadrze także porażki większej nie ma ale 4 eskadry kontra 6 wychodzi na to samo 24 samoloty US kontra 24 samoloty IJN

• Cool 1

Sailing Hamster
140 posts
406 battles

Widzę, że jesteś typowym graczem na lotniskowcach i jesteś w stanie po kilku bitwach "po nerfach" powiedzieć, czy to rzeczywiście przeszkadza :)

• Cool 1

Sailing Hamster
1,491 posts
958 battles

niestety, CV US po patchu nadają się tylko i wyłącznie do grania setupem bez bombowców torpedowych - (2 0 2). I jest to ogromny nerf dla ich skuteczności - bo nawet biorąc którykolwiek setup z eskadrą torpedowców, tylko idiota (Gracz Masowy) da się storpedować za jakiś sensowny dmg...

Alpha Tester, In AlfaTesters
2,265 posts
7,851 battles

ja lexiego sprzedałem bo nadaje się na drzwi do lasu. Współczuje wszytkim ktorzy teraz farmia US CV bo to lekko mówiąc mocno karkołomne zajęcie. Co do IJN CV to na papierze wygląda to dobrze ale te samoloto są trochę maslane i czasami z niezrozumiałych przyczyn spadają

mars a ja mogę się wypowiadać na temat lotniskowców i ich ewentualnego nerfa?

• Cool 2

Sailing Hamster
140 posts
406 battles

Pewnie, wolne forum jest, chodzi mi o to, aby nie zaśmiecać wątku i pisać jakieś sugestie, wrażenia, itp. 

Sailing Hamster
1,491 posts
958 battles

Widzę, że jesteś typowym graczem na lotniskowcach

tę definicję sam pięknie wypełniasz - 32k średniego na Rangerze (przed nerfem) - gg wp.

nie możesz. jak widzisz powyżej nie reprezentujesz tego poziomu.

Beta Tester
131 posts

....  Jak dla mnie - porażka.

Bo szukasz z przyzwyczajenia fragów i dmg z torped ;)  Mi np. bardziej pasuje ochrona drużyny. Przez to nie muszą się aż tak martwić i ciągle zerkać na wrogie samoloty. Bombowcami przy okazji po prostu zbijam capa, podpalam + rozpraszam uwagę wroga, osłaniam samoloty sojuszniczego lotniskowca, gdy ten nie ma myśliwców, potem podświetlam tych co zaczynają campę. Zabawa przednia, gdy 2 wrogie CV stoją bezużyteczne bez samolotów lub przez pół bitwy nie wypuszczają eskadr, by ich nie stracić.

edit: dodanie zrzutu

co by nie być gołosłownym, że można mieć fan bez torpedowców ;P

efqjjwV.jpg

Edited by Bonawentura44
  • Cool 2

Sailing Hamster
140 posts
406 battles

tę definicję sam pięknie wypełniasz - 32k średniego na Rangerze (przed nerfem) - gg wp.

Ja nie umiem grać lotniskowcami, poza tym testuję ręczne namierzanie. Często samoloty przeciwnika, bo są też gracze, którzy grają tylko i wyłącznie myśliwcami, są w stanie zniszczyć mi wszystkie eskadry (wraz z myśliwcami). Sam zacznę tak grać :)

Beta Tester
149 posts
11,440 battles

Mam pytanie. Podczas kilku bitew lotniskowcem zdażyło mi się że torpedowce po wskazaniu celu (na automacie, dopiero zaczynam grę lotniskowcem) odlatywały za mapę i nie chciały wrócić nawet po wciśnięciu klawisza powrotu. Czy to powszechne zjawisko, czy tylko mam pecha ?

Alpha Tester
272 posts
6,143 battles

No i bardzo dobrze, lotniskowce powinny być wsparciem.

Najlepiej takim co to za Ciebie przyjmie damage tak ?? :trollface:

ja lexiego sprzedałem bo nadaje się na drzwi do lasu. Współczuje wszytkim ktorzy teraz farmia US CV bo to lekko mówiąc mocno karkołomne zajęcie.

Nie do końca się zgodzę pod warunkiem że ktoś preferuje granie stricte defensywne. Lext często wyrzuca w kontrze do 6 i 7 Japońskich które Lex zjada jak bułeczki.

Tylko nie do końca chyba oto chodziło w gameplay'u lotniskowców ale cóz....

Co do IJN CV to na papierze wygląda to dobrze ale te samoloto są trochę maslane i czasami z niezrozumiałych przyczyn spadają

Dla mnie nawet na papierze nie wyglądają za dobrze.

Generalnie od czasu pojawienia się drugiej linii CV gra trochę przypomina mecz tenisa, tyle że jedni dostają rakiety a drudzy piłki. Szkoda..... można było to zrobić dużo lepiej i dalej zachować różnorodność nacji...

Beta Tester
4 posts
164 battles

Widzę, że jesteś typowym graczem na lotniskowcach i jesteś w stanie po kilku bitwach "po nerfach" powiedzieć, czy to rzeczywiście przeszkadza :)

Kolego przedstawiłem tylko jak to wychodzi na papierze biorąc techniczne możliwości okrętu, nie uważam się za koksa na CV'kach  za mało bitw jeszcze mam przegrane w WoWS

2,265 posts
7,851 battles

Bo szukasz z przyzwyczajenia fragów i dmg z torped ;)  Mi np. bardziej pasuje ochrona drużyny. Przez to nie muszą się aż tak martwić i ciągle zerkać na wrogie samoloty. Bombowcami przy okazji po prostu zbijam capa, podpalam + rozpraszam uwagę wroga, osłaniam samoloty sojuszniczego lotniskowca, gdy ten nie ma myśliwców, potem podświetlam tych co zaczynają campę. Zabawa przednia, gdy 2 wrogie CV stoją bezużyteczne bez samolotów lub przez pół bitwy nie wypuszczają eskadr, by ich nie stracić.

edit: dodanie zrzutu

co by nie być gołosłownym, że można mieć fan bez torpedowców ;P

efqjjwV.jpg

no exp x4 i "aż" 5k wow. Wybitna bitwa. Do patcha można było i niszczyć samoloty i robić dmg teraz możesz robić jedno albo drugie. Do tego teraz DD są niesmiertelne bo nie ma CV które je świeciły. Za tydzień dwa zacznie się płacz o nerf DD

zastanawiam się biedaku co ty teraz będziesz robił jak często są bitwy bez CV. Wpadasz a tu nie ma innego CV i co polatasz myśliwcami i postrącasz chmurki chyba

Edited by azell

2,265 posts
7,851 battles

będą ale kto je wyspotuje? nie da się spadać na salwę jak ciebien ei widać

Edited by azell

[ISEN]
Alpha Tester
2,049 posts
1,828 battles

Coś mnie w końcu spotnie. Przed chwilą fuso płynął mi jak stodoła na 2,7km i 3 salwy torped se wykrecil jak mistrz. A z takiej odległości już mnie spotują :)

2,265 posts
7,851 battles

bo widział i ciebie i torpedy. Są gracze masowi dla których najlepszym gameplayem jest FAF (fire and forget) siedzą na 7-8 km i spamuja torpedami. Trafi dobrze, nie trafi za 30s ma nowe. Wracamy do afly i debilnego spamu torped

Edited by azell

[ISEN]
Alpha Tester
2,049 posts
1,828 battles

NIestety. Co nie zmienia faktu, że FoF dalej jest spokojnie do wykręcenia. Chyba Kitakami dostało global boosta do użytczności :D

2,265 posts
7,851 battles

moze wlasnie to jest problem

przyklad: bitwa 6 DD w przeciwnym teamie plynal na środek i spamuja torpedami. Jesne wykręcasz większość ale coś tam wpadnie i do tego musisz kręcic okrętem co pozwala BB i CA przeciwnika walic w ciebie bezkarnie

tak redmer masz racje

2,265 posts
7,851 battles

sims pamiętamy!!!!!

to że ty nie umiesz grać na DD nei znaczy żen ie ma problemu. Brak lotniskowców pozwala na takie właśnie syfy

Edited by azell

Sailing Hamster
1,491 posts
958 battles

sims pamiętamy!!!!!

[*]

prawda jest taka, że japończykami DD po patchu gra się fchoooooy łatwiej. Spot od samolotów to już nie wiem kiedy ostatni raz w fubuki dostałem...

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.