Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
YabbaCoe

Mainz

18 comments in this topic

Recommended Posts

[IDDQD]
Korzár
2,473 posts
495 battles

Testoval jsme testoval, poctivě, jako správný Kriegsmarine fanda a .. Zde jsou mé dojmy.

HP lodi na lehký křižník dosti dobré. Je to vlastně těžký křižník třídy Admirál Hipper, projektovaný na 150mm kanóny. Nicméně, i přestože to má trup z Hipperu, příď i záď má pouze 25mm jako každý lehký křižník a tedy Vás penetrují i děla ráže 381mm. Takže jezdit yolo není taková sranda, jako s Hipperem/Eugenem. Nicméně, pořád tam je "želví krunýř" a tak citadelu to na blízko nedostává tolik, jako třeba japonské nebo americké křižníky. Děla jsou více než zajímavá. Máte nejmenší děla mezi lehkými křižníky na onom tieru a ke všemu, jsou to děla z tier 6 Norimbergu. To znamená, že HE náboje jsou velmi, VELMI slabé a to jak poškozením na granát, tak i co se zapalování týče. Nemluvě pak o hře proti tier 10 lodím že.. APčka už jsou jiné kafé, jednak máte 12 děl a jednak střílíte každých 6s. Do boku lodí kolem 10 km není problém dávat salvy za 5000 - 7000, což v kombinaci s rychlým reloadem umí zavařit kdejakému nepříteli. Navíc a to pozor, pokud jste vlastníkem kapitána Guntera Lutjense, tak po dosažení 140 zásahů hlavní baterie Vám reload klesne k 5s. A to už je panečku pěkné DPM monstrum. Stejně jako Hipper a Eugen, i Mainz má torpéda. Jsou naprosto totožná jako u dvou výše zmíněných lodí. Dají se použít proti pushujícím nepřátelům, ale pokud před Vámi nepřítel utíká, což se mi teď na randoomu děje stále, tak je jejich využití sporadické. Protiletadlová obrana je papírově dobrá, mno reálné hodnoty jsou dosti zkreslené. Jednak Vaše nejdelší aura má menší dosah jak konkurence USA/Japonska, nebo Ruska. A jednak jsou AAčka RNG dmg a přejete si, aby byl nepřátelský letadlovkář hloupý a létal Vašimi flaky. Nicméně, AAčka jsou dobrá a sestřelují lépe, jak většina křižníků na této úrovni. Ovladatelnost je horší. Jednak jste dosti pomalí na křižník tohoto typu (rychlost tuším 32 uzle -> například Atago s vlajkou dá 37,3 uzle) a jednak ovladatelnost lodi není taktéž nijak oslnivá. Je to taková cihlička. Spot je klasický německý, not great, not terrible. Ono, Mainz je typický představitel německé konstrukce. Je to spíše support loď, kdy se držíte u bitevních lodí a hydrem ji spotujete torpéda, případně baráží pomáháte s letadly a v late game si můžete dovolit díky hromadě torpéd najet do capu a pomoci s capováním/yolováním nepřátelských lodí. Síla Mainze je v boji na blízko. Spam na dálku není tak efektivní, protože ztrácíte penetraci na dělech a ty DMG tam pak jsou dosti slabší. 

V součtu je to dosti poziční loď s focusem na AP granáty. Pokud chytnete 6ky, tak si nastřílíte přes 100 000 dmg (s Gunterem klidně i 200 000 dmg). Ale v desítkách už jsou strašně cítit ty tier 6 laufy. Lod bych proto doporučil spíše hráčům, kteří pravidelně hrají německé lodě a umí vhodně užívat AP granáty a nebo těm, co mají nad postelí vlajku Kriegsmarine a již 5 let čekají na AP DPM Hipper. Pro ty, co nechtějí utrácet peníze doporučuji počkat si na neprémiovou verzi z ruského stromu (Tallin).

Výhody:

• Výborné DPM co se AP granátů týče
  • Velký HP pool na lehký křižník této úrovně
  • Solidní AAčka a torpédová výzbroj
  • Možné využití specializace kapitána Lutjense

Nevýhody:

• Děla z tier 6 lodi
  • Slabé DPM co se HE granátů týče
  • Pomalejší a horší obratnost
  • Spot by mohl být lepší v srovnání s konkurencí

• Cool 13

[IDDQD]
Players
253 posts
11,020 battles

Hmm...jakožto hráčovi německých křižníků se mi to neříká lehce, ale tohle na Bayard nemá......

[IDDQD]
Weekend Tester
2,033 posts
5,678 battles

Odbočím od herních charakteristik, protože Wolff to popsal tak, že to ani není třeba dále rozvíjet. :) 

Ale jako projekt mi to přijde docela špatně uchopené. Němci, minimálně dle toho, co stihli vytvořit, byli mistři v tom smyslu, že z daného výtlaku lodě uměli vytěžit co nejvíc, byť se prezentovali jako megalomani. Tenhle projekt má však palebnou sílu jen 33% větší než třída Leipzig (ve hře reprezentovaná Nürbergem), ale předpokládám, že výtlak by byl o cca 100% větší (soudě dle použitého trupu). Připadá mi, že by mu mnohem víc slušelo ještě jedno trojče. Nebo alespoň taková strojovna, aby ta loď mohla lítat. Aspoň trošku. :)

Spoiler

826589895_rychlalod.jpg.bb4ad5e5145ad6f0a80a00f9c7fa847c.jpg

• Funny 1

Players
11 posts
2,429 battles

Zdravím , mám dotaz na Wolffnstein, můžeš ještě doporučit jaké jsi zvolil u této lodě vylepšení. děkuji.  

Jinak dle doporučení jsem tam dal kapitána Lutjense, a dal pár bitev zatím slabší standart, ale půjde to určitě nahoru až se s ním sžiju.

Ale jedno vim už jistě, s touto lodí se dají velmi lehce ničit torpédoborce. Skoro v každé bitvě jsem minimálně jeden udolal. Dále dobré proti letadlům,  a to nemám vylepšené protil. děla. V jedné bitvě šlo přes 20 letadel k zemi.  

Players
11 posts
2,429 battles

ještě dotaz ke kapitánovi, já ho dělal podle eugena, ale pokud máte nějaké lepší nápady, pošlete co mu dát , rád si nechám poradit. děkuji. 

[IDDQD]
Korzár
2,473 posts
495 battles
Před 1 hodinou wernhern řekl/a:

ještě dotaz ke kapitánovi, já ho dělal podle eugena, ale pokud máte nějaké lepší nápady, pošlete co mu dát , rád si nechám poradit. děkuji. 

Spojler

973355667_Beznzvu.thumb.png.a1268a0ee52d292fbc655618bd10f8e4.png

Já to mám takto, ale je vícero možností. Priority target a preventive maintenance jsou tam od toho, aby ti nevyřazovali moduly, potažmo si věděl, kolik lodí na Tebe míří a mohl jsi se schovat. Last stand tam mám proto, že němci mají bug v modelech a HEčka často vyřazují motor. Adrenalin rush, abych střílel ještě rychleji, čím víc HP mi seberou. Otáčení věží nutnost není, ale když na to má Lutjens zlepšení, mám to tam. Jinak bych dal asi jack of all trades. Demolition expert, protože jediné lodě, kde se ten perk vyplatí jsou rychlopalné lodě. Concelment expert je nutnost na každý křižník a RPF.. hm, od doby, co ho vozím na křižnících se mi s nimi hraje asi o 50% lépe. Výborně to pomáhá s orientací, jestli tě neobjelo DD do boku, případně si můžeš odchytit pomocí mini-mapy křižník do boku. V late game si zase dojedeš pro DD. U capu zase víš, kde je co schované, aby tě nachytalo. V kombinaci s hydrem na 6 km perfektní věc.

Jako další možnosti vidím vigilance (spot torpéd), který mám všude jen ne u němců, protože mají výborné hydro a advance fire training na posílení AA. Mno Mainz má solidní AA i bez vylepšení a ty letadlovky nejsou v každé hře a proto jsme tam dal raději RPF, které prostě najde uplatnění každou hru.

• Cool 1

Players
11 posts
2,429 battles

dík za info, trochu jsem změnil taktiku a dá se to jak píšeš, akorát musí člověk trochu u toho přemýšlet, ale  s X to skoro vůbec nejde. 

mainz .jpg

[IDDQD]
Players
253 posts
11,020 battles

Wollf tu napsal  úplnou recenzi, kterou tak nějak můžu podepsat. Čili moje hodnocení po odehraných cca 20 bitvách bude čistě pocitové a hlavně nebute to hodnocení unicum hráče fialky, nýbrž vyloženě průměrného zeleného hráče. 

V první bitvě mě to hodilo proti IX, nastříleno nějakých 140k, 3 killy z toho dvě DD, spousta stuh "ubránil" či "poškození modulů", na německou loď dost ohnů...... říkám si, tady něco muselo WG uniknout. Od šesté bitvy to už ale WG neuniklo a nastal chaos a já měl mnohdy pocit, že hraju s úplně jinou lodí......Asi největší problém mám s chováním pancíře, které je vyloženě nekonzistentní....nedá se na něj spolehnout v tom smyslu, že víte, co čekat.

Děla jsou, na to, že se jedná o 150 mm z Königsberga, slušná a přijde mi, že i na IX tieru mohou dávat solidní rány. Hečka na Němce nadstandardně zapalují, tady se těží hlavně z toho, že člověk má na kapitánovi DE a současně HE granáty mají německou penetraci. Ovšem hlavní devizou jsou AP granáty. U těch mi přijde, že mají poněkud lepší úhly pro penetraci než klasická 203 mm u PE, Hippera apod....i naúhlovaným křižníkům to umí dát ránu a hlavně zde se uplatní to rychlé DPM. Samozřejmostí je i jejich účinnost do boků BB. 

Jako ostatní VIII křižníky doslova trpí proti X tieru. Tam bohužel člověk musí počítat s tím, že ho někdo vypne resp. dostane nařezáno a to především na delší vzdálenosti. V těchto bitvách je to hlavně o focusu z enemy strany a o opatrnosti ze strany vaší. Já opatrný nejsem vůbec a protože jdu vyloženě po DD, tak holt ty citadely dostávám často :D. Proti X tieru navíc, jak psal už wolff,  už ta děla  ztrácí dech a i když se občas podaří pěkná salva, bude to spíše o užvýkávání po stovkách HP při použití HE granátů a to především na velké vzdálenosti (na to ta loď prostě není stavěná), což bude znamenat, že si budete ve hře připadat jako obtížný hmyz dokud někoho v BB nenaštvete a nevezme na vás plácačku. AP granáty už tu také do naúhlovaných lodí nefungují, pouze do čistých boků. Bohužel Mainzovi nepomáhá ani vysoký spot a bídná manévrovatelnost, takže ten kajting je obtížnější, nikoliv ale nereálný, dá se to.

Sumasumárum, Mainz je prostě typická německá loď v této hře, má zkrátka od všeho něco,  ale nic v čem by extra vynikala. Je to typická loď "Jo i Ne" a veskrze takový dělník, jehož chvíle přichází především v druhé polovině bitvy, kdy si budete moct dovolit jet na blízko - tam je to doslova ničitel. Klady a zápory shrnul výše už Wolff. Důraz bych kladl ale hlavně na ten pancíř, který mi vadí asi nejvíc. Loď to není vůbec špatná, ale pokud chce někdo nějakého účinného HE spamera a zapalovat i na delší vzdálenosti, tak bych asi Mainze nevolil. Naopak bych ho doporučil těm, co hrají Němce a vadí jim u nich nízké DPM - v tomto případě vás loď vůbec nezklame a naopak budete nadšeni. Neodpustím si však poznámku, zda je nutné mít ve hře lehký křižník s obratností a rychlostí těžkého křižníku, to mi přijde jako velký fail. 

Pro mě osobně zůstává králem VIII křižníků Bayard, který má lepší HE granáty, spot, rychlost i manévrovatelnost (koneckonců i excelentní spotřebáky v podobě reload boosteru a speed boosteru) a toto vše zúročíte hlavně proti vyšším tierům.  

• Cool 1

Players
307 posts
7,598 battles

aby mal 8čkový krížnik 1700 dmg na hečkach tak to je ubohé. DMG out put na tejto lodi je tragický, veľký spoting, určite je lepšia voľba bajardo.

E1: wolfíku, si síce skúsenejší ako ja, ale ako môžeš plávať s eugenom len s 3 healmi? 

[IDDQD]
Korzár
2,473 posts
495 battles
Před 31 minutami unhappy360 řekl/a:

aby mal 8čkový krížnik 1700 dmg na hečkach tak to je ubohé. DMG out put na tejto lodi je tragický, veľký spoting, určite je lepšia voľba bajardo.

E1: wolfíku, si síce skúsenejší ako ja, ale ako môžeš plávať s eugenom len s 3 healmi? 

Mainz je AP křižník. Jestli s tím upaluješ bitevky, hraješ jej špatně. Pokud proti tobě nejede loď na čumák, střílej AP.

E1: Já nikde nepsal, že tohle je kapitán na Prinze Eugena ne? Já mám na Eugena vlastního kapitána, postaveného úplně jinak.

Players
307 posts
7,598 battles

lol to je to čítanie s porozumením.písal to wernher. AP som skúšal, 300 hitov, 45k dmg

145 odrazenych / neprebytych a pod.  

E1 tak som si dal čisto hru AP, HE som strieľal len na DDčka a nose in BB, ak by nebolo dvoch neznalcov v Masse a Clevlandovi, tak by to s DMG dopadlo ovela horšie. Predtým som mal hru čisto HE. 

Všetko v top tier so šetkami. No neviem. Asi kombinácia oboch typov nábojov. 

E2 tak som spravil kombináciu AP a HE a je to žalostne 238 hits 90k dmg. Z toho 161 boli penetrácie z toho ma zachránili za 18k ohne. Proste je tá loď veľmi slabučká. 

mainz.jpg

• Cool 1

Players
307 posts
7,598 battles

takže Wolfíku, už mám skoro 25 bitiek s Mainzom.

Tvoje tvrdenie, že je to AP krížnik je mylné. Ten kto strieľa s Mainzom "na všetko" APčka to hraje zle. Tá loď má proste malý DMG output. Je o ničom. Čo ťa musí zachraňovať je oheň a to je dosť RNG vec, na to aby bola od nej loď závislá. 

APčka sa dajú strieľať, aby boli efektívne, len na lode (nie úplne) broad side úrovne VII a VI. Na všetko ostatné potrebuješ HE, kt. dáva DMG ako šestkové DDčko. Posledná hra 98 AP hitov ledva 29k dmg, 68 HE hitov 22k + 10k za oheň.

Mainz má rovnaký problém ako mal kedysi Prinz E. Nemá heal. Ak mu ho dajú bude sa s ním dačo dať hrať, možno bude OP. Loď neodporúčam. Vlastne ako každý iný nemecký prémiový krížnik. Ak chceš spamera, kúp si AL mopelier / Boisa, ak chceš APčkara tak Bagrationa (ten má vylepšené uhly tak ako by ich mal mať každý APčkár) alebo wičitu. 

PS: na korytnačiu citadelu sa nedá spolahnúť, tak som dostal už Xkrát naložené pri close quaters alebo z diaľky 20km, že sa mi chce plakať.

E2: tak jemne nauhlovaný baltimor a skončil si, uhečkuje ta ani si nepípneš. Veľmi veľmi slabá loďka. 

Players
1,681 posts
9,519 battles
Před 12 hodinami unhappy360 řekl/a:

takže Wolfíku, už mám skoro 25 bitiek s Mainzom.

Tvoje tvrdenie, že je to AP krížnik je mylné. Ten kto strieľa s Mainzom "na všetko" APčka to hraje zle. Tá loď má proste malý DMG output. Je o ničom. Čo ťa musí zachraňovať je oheň a to je dosť RNG vec, na to aby bola od nej loď závislá. 

APčka sa dajú strieľať, aby boli efektívne, len na lode (nie úplne) broad side úrovne VII a VI. Na všetko ostatné potrebuješ HE, kt. dáva DMG ako šestkové DDčko. Posledná hra 98 AP hitov ledva 29k dmg, 68 HE hitov 22k + 10k za oheň.

Mainz má rovnaký problém ako mal kedysi Prinz E. Nemá heal. Ak mu ho dajú bude sa s ním dačo dať hrať, možno bude OP. Loď neodporúčam. Vlastne ako každý iný nemecký prémiový krížnik. Ak chceš spamera, kúp si AL mopelier / Boisa, ak chceš APčkara tak Bagrationa (ten má vylepšené uhly tak ako by ich mal mať každý APčkár) alebo wičitu. 

PS: na korytnačiu citadelu sa nedá spolahnúť, tak som dostal už Xkrát naložené pri close quaters alebo z diaľky 20km, že sa mi chce plakať.

E2: tak jemne nauhlovaný baltimor a skončil si, uhečkuje ta ani si nepípneš. Veľmi veľmi slabá loďka. 

Eugene je OP jako prase. Stokrat lepsi nez treba Roon o tier vyse. To je stejne je pro me Hipper. Daleko lepsi lod nez Roon

Players
307 posts
7,598 battles
7 hours ago, Wolffnstein said:

:cap_yes:

wolfíku ja sa rád nechám poučiť. 

[IDDQD]
Korzár
2,473 posts
495 battles
Před 29 minutami unhappy360 řekl/a:

wolfíku ja sa rád nechám poučiť. 

Tak já nevím, jsi dobrý hráč, s Mainzem ti to jde a pak napíšeš, že to není APkřižník.

Ať se chápeme. AP křižník = křižník, jehož primárním střelivem jsou AP. Je to jednoduché, dle parametrů a statistik má Mainz největší DPM na AP granátech a strašně slabé DPM na HE granátech. Čili, pokud chceš hrát HE spammera, jsou lepší lodě jak Mainz -> Cleveland, Chapayev, Kutuzov. například. Ale pokud chceš hrát lod na spam AP, nemá Mainz konkurenta. Nejblíže mu je Mogami se 155mm děly. Jeho DPM na AP granátu je monstrózní. Čili, AP křižník..

Pokud si najdeš pozici, kdy budeš mít lodě BOKEM, tak pokud budeš střílet Apčka, tak během minuty uděláš cca 8x tak větší DMG než HEčky. A o tom mluvím a proto je Mainz AP křižník. Ty si primárně máš hledat pozice, kdy ti jedou lodě bokem a pak naplno využiješ potenciálu lodi. Nemůžeš hrát všechny lodě stejně. Samozřejmě, jsou hry, kdy prostě lodě plují na čumák a HE spam musíš praktikovat i s lodí, co na to není PRIMÁRNĚ stavěna. Ale pořád platí, že Mainz je loď, co se má hrát na střední až krátkou vzdálenost a tvojí primární zbraní je AP náboj. Obecně, německé křižníky jsou výborně přepadové lodě na blízko. Když se dostaneš křižníku na 8 km do boku s Mainzem (překvapíš jej), tak než se stočí, dáš mu na 2 salvy citadel, že je skoro mrtvý a pak už stačí HEčky doklepnout. Další věc, krátká torpéda. Zase, další podnět, proč hrát Němce na blízko a využívat terénu. Jenže to obnáší těžký gameplay, takže chápu, že 90% hráčů hraje HE spam. Pak se ale nediv, že dáš 300 zásahu a jen 100 000 dmg. HEčka na němcích jsou nejhorší HEčka mezi křižníky.

A neber to špatně hele. S Mainzem máš hezké statistiky ať jej hraješ na HEčka nebo APčka. Jenom podotýkám, v čem Mainz vyniká. Tož, snad se už chápeme. :)

• Cool 2

[IDDQD]
Players
253 posts
11,020 battles

Mainzova AP jsou na ráži 150 mm sakra nadprůměrná. Je to tak, jak píše wolff, jakmile se něco naskytne bokem (i bitevka) per to tam AP....Já byl včera tak drzý, že jsem si to rozdal i s Thundererem na 13 km. Ten vůl jel pořád rovně, aby mohl střílet všemi děly...jasně, druhou salvou mi vzal půlku HP, ale čtvrtou salvu už nestihl......vzal jsem mu AP granáty přes 40k. Co salva to za 4-5k v průměru. Do Yamata to samé...na bok to prostě dává všem. Kdyby mu dali heal, tak by to bylo OP jako prase....

Sign in to follow this