Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
tomasz_zajac

Błyski na ekranie

13 comments in this topic

Recommended Posts

Players
23 posts
5,998 battles

2iAJ_T8xb5BI33iNh_Ek24APkWiWM9gpdvN3-LtDN9tCpEce7mERtPmx5mV5hKZ039OrxJJbF_wuX3-To1afhAmClCDjP_pNvdVTZytPykClklqR5X0Km64i9rc6Yi8VGT1L4Ymr

Potraficie mi wyjaśnić skąd sie biora takie błyski na ekranie. To sie pojawia w różnych momentach. Najbardziej utrudnia mierzenie i strzelanie.

[KLON]
Players
416 posts
36 minutes ago, tomasz_zajac said:

Potraficie mi wyjaśnić skąd sie biora takie błyski na ekranie. To sie pojawia w różnych momentach. Najbardziej utrudnia mierzenie i strzelanie.

Sprawdzałeś czy bez modów ten problem też występuję?

[KOTST]
Players
279 posts
12,605 battles

Od patcha 0.9 mam takie same rozbłyski w porcie, a mam ustawioną Dunkierkę. Raz gierunia załaduje się że jest ok a innym razem zamiast wybuchów po nalotach samolotów w Dunkierce są rozbłyski. Jak są rozbłyski w porcie to pociąga to za sobą takie same efekty w bitwie.

Próbowałem ze wszystkimi sterownikami do karty jakie znalazłem: od najstarszych do najnowszych (nie śmiejcie się, karta to ATI RADEON 6650M), przeinstalowałem DirectX-y (obecnie w wersji 11), sprawdzałem temperaturę karty i procesora. Próbowałem grać bez modów i bez żądnych własnych ustawień (ustawienia domyślne). Skasowałem plik preferences.xml. Bez efektu. Patch 0.9.3 nieco nasilił ten problem. Wyjście jest takie że po załadowaniu gry kiedy pojawiają się niechciane efekty, robię ALT+F4 i jeszcze raz ładuję gierkę.

[MORIA]
Players
7,465 posts
37,097 battles
3 hours ago, MW_RP said:

Patch 0.9.3 nieco nasilił ten problem. 

Ale teraz mamy 0.9.2 . 0.9.3 ma wyjść za 2 tyg w czwartek. 

[KOTST]
Players
279 posts
12,605 battles
7 godzin temu, MacArthur92 napisał:

Ale teraz mamy 0.9.2 . 0.9.3 ma wyjść za 2 tyg w czwartek. 

Napisałem na przyszłość, nie liczę że ktoś od reki to poprawi ;)

[MORIA]
Players
7,465 posts
37,097 battles
30 minutes ago, MW_RP said:

Napisałem na przyszłość, nie liczę że ktoś od reki to poprawi ;)

Może to być poboczny błąd. A reinstalację gry próbowałeś robić?

[KOTST]
Players
279 posts
12,605 battles
1 godzinę temu, MacArthur92 napisał:

Może to być poboczny błąd. A reinstalację gry próbowałeś robić?

tak, sprawdzenie spójności plików i WG Check też przerabiałem.

Modder
4,873 posts
22,141 battles

Sprawę da się tylko rozwiązać na 2 sposoby. Pierwszy - posiadanie sprzętu ze współczesną kartą grafiki, drugi - podmiana szwankujących shaderów na te ze starej wersji gry. Ten drugi sposób testowałem już jakiś czas temu, gdy robiłem moda na wycięcie z nich ramki celownika i bluru przy lataniu samolotami. Większość starych dalej chodzi poprawnie, ale niektóre powodują dziwne artefakty. Niestety taka zabawa wymaga posiadania dostępu do sprzętu, który powoduje problemy.

ps. jest i 3 sposób - pogodzić się z tym ;-)

[KOTST]
Players
279 posts
12,605 battles

Ta gierka nie jest warta inwestowania w nowy sprzęt.

Modder
4,873 posts
22,141 battles
2 hours ago, MW_RP said:

Ta gierka nie jest warta inwestowania w nowy sprzęt.

Tu nie chodzi o nowy sprzęt. Bo mój 10 letni z podmienioną tylko kartą grafy wręcz śmiga na wszystkich ustawieniach. A wybierałem wtedy prawie najtańsze co było. Problem powstaje wtedy, kiedy jest to stary laptop ze zintegrowaną grafiką, w którym można co najwyżej dzisiaj odpalić excela lub pooglądać film.

Dlatego jak chce się grać, to lepiej mieć normalną skrzynke, gdzie wkładasz i wyjmujesz co chcesz. Np. teraz wystarczy, że kupię nowa płytę, procka i ram za około 1,1k zł (B450+nowy Ryzen1600 AF, 16 GB RAM) i mam nowiutki sprzęt na następne lata, który udźwignie każdą grę w 1080p. Przecież to żadna kasa, w porównaniu z tym ile wydało się np. na okręty premium.

Tylko jakoś nie widzę w tym sensu, bo to co mam w zupełności wystarcza do tego co robię.

Sign in to follow this