Jump to content
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
Korsarz_87

Lotniskowce poziomu IV

12 comments in this topic

Recommended Posts

[DOREE]
Beta Tester
1,730 posts
12,834 battles

Dzień dobry

Wiem,  że "ameryki nie odkryję" i moje przemyślenia są dla każdego oczywiste- zarówno dla "starego wyjadacza" jak i dla nowicjusza.

Otóż, chodzi o lotniskowce najniższego poziomu, które są losowane często po 3 na stronę. Chyba każdy się zgodzi, że jakkolwiek pojęty "balans" rozgrywki tutaj nie istnieje.  Dzieje się tak dla tego, że okręty najniższych poziomów nie są w stanie skutecznie, ani nawet pseudo- skutecznie bronić się przed samolotami. Same mają mizerne, lub żadne AA, a mało który ma myśliwce do dyspozycji. Do tego, lotniskowiec nie może postawić myśliwca, więc nawet nie ma cienia nadziei, że sojuszniczy CV spróbuje pomóc, osłonić. Jeżeli takiego -przykładowo- Hosho wylosuje na trójki, to tutaj nie ma mowy o grze taktycznej (którą WoWs w odróżnieniu od symulatora ma być), jest po prostu poligon w strzelaniu do kaczek. 

Sprowadza się to do tego, że ja nie wyobrażam sobie dzisiaj zaczynać przygody z WoWs, zakupić wymarzony, lśniący pancerniczek poziomu III i dostwać regularny łomot od trzech CV, no bo przeciez gdzie one polecą, jak nie na bezbronny, nieporadny pancernik. No dobra- pomyślał bym sobie- wezme DD, szybki, zwinny, "niewidzialny". A, gdzie tam.  Okazuje sie, że jestem takim samym kąskiem ja BB bez AA. 

Problem leży w tym, ze na tierze IV po prostu nie ma kontry na samoloty, lub jest prawie żadna.

Jakie widzę rozwiązania:

-Dać CV IV możliwość stawiania myśliwca

-Wprowadzić NIEPRZEKRACZALNY limit 1 CV na stronę

Bardziej dalekosiężne:

Wywalić CV z poziomu IV, niech  pierwszowojenne pokraki walcza sobie we "własnym sosie", a CV niech będą od poziomu VI, ale za to dalej drzewko niech nie będzie dziurawe. Wtedy gra na IV będzie miała sens , a CV ZAWSZE będzie się mierzył z czymś, co ma jakiekolwiek AA i z myśliwcem od cefałki z naprzeciwka.

No dobra, popłakałem siobie, z wątku pewnie nic nie wyniknie, ale podyskutować zawsze można.

dziękuje za uwagę.

• Cool 3

[P-W-C]
Community Contributor
584 posts
5,006 battles

@Korsarz_87 Zapodziane uuuu czasu temu na dev-blogu, znalezione w najnowszym biuletynie aktualizacji 0.9.3.

351215052_Beztytuu.thumb.png.19c3e7edf3443485e9ceb09edcd2b739.png

• Cool 2

Players
2,144 posts
13,693 battles
19 minutes ago, Druvik said:

@Korsarz_87 Zapodziane uuuu czasu temu na dev-blogu, znalezione w najnowszym biuletynie aktualizacji 0.9.3.

Taaaa, akurat zmniejszona liczba bitew z 2 cv, :cap_haloween:może na 8kach, ale gdy na t4 w kolejce jest wiecej cv niz bb to powodzenia ze zmniejszaniem. Plus, ze ma nie być 3ch.

• Cool 1

[MORIA]
Players
7,464 posts
37,078 battles
1 hour ago, Korsarz_87 said:

które są losowane często po 3 na stronę.

Tego już w 0.9.3 nie będzie. @DariusJacek dotyczy to też T4. Bitwy z 3 CV na niskich to był kompletny chaos, mówię to też jako "filthy sealclubber" na moim Hosho. 

[ISEN]
Beta Tester
4,739 posts
14,502 battles
1 hour ago, Druvik said:

test ograniczający spota na linii CV vs DD też był zapowiedziany, i ani widu ani słychu

31 minutes ago, MacArthur92 said:

Tego już w 0.9.3 nie będzie. @DariusJacek dotyczy to też T4. Bitwy z 3 CV na niskich to był kompletny chaos, mówię to też jako "filthy sealclubber" na moim Hosho. 

Wierzysz w to??? Bo ja nie

[MORIA]
Players
7,464 posts
37,078 battles
21 minutes ago, NextNoobPlayer said:

Wierzysz w to??? Bo ja nie

Kiedyś były bitwy 2x T10 CV. Teraz tego nie ma. CV T4 będą teraz dłużej czekać w kolejce i tyle. Chyba że będzie bardzo mało ludzi nad ranem. 

Players
2,144 posts
13,693 battles
56 minutes ago, MacArthur92 said:

Przecież napisałem:

1 hour ago, DariusJacek said:

Plus, ze ma nie być 3ch.

A po 2 nadal będzie dużo gier, bo wielu chętnych do gry lotniskami na T4. W dodatku będzie jeszcze mniej gier kompletnie bez CV (o ile takie się zdarzają:cap_haloween:).

Na wyższych tierach na szczęście jest mniej chętnych latać.

[E--C]
[E--C]
Players
262 posts
22,360 battles

Chyba dwa dni temu była ankieta, dotycząca lotniskowców wszystkich tierów. Opisałem problem poruszony w pierwszym poście (gdzie na IV tierze niemal nic nie ma plotki). WG uprzejmie podziękowało za wypełnienie ankiety. Wsadziłem podziękowania tam, gdzie WG moją wypełnioną ankietę.

• Cool 2

[MIRKO]
[MIRKO]
Players
105 posts
10,639 battles
On 3/22/2020 at 1:57 PM, Korsarz_87 said:

Bardziej dalekosiężne:

Wywalić CV z poziomu IV, niech  pierwszowojenne pokraki walcza sobie we "własnym sosie", a CV niech będą od poziomu VI, ale za to dalej drzewko niech nie będzie dziurawe. Wtedy gra na IV będzie miała sens , a CV ZAWSZE będzie się mierzył z czymś, co ma jakiekolwiek AA i z myśliwcem od cefałki z naprzeciwka.

nie no kaman, po 3 CV na drzewko? Te drzewka już teraz są bezsensownie dziurawe.

BTW, wyobrażasz sobie jaki fuckfest byłby na T6, jeśli nowicjusze zaczynaliby właśnie tam?

Na moje CV powinny być co tier od T4 (z jakimiś niezbyt silnymi, ale jednak myśliwcami już od T4) do T10, ale z MM tylko +/- 1 tier.

[DOREE]
Beta Tester
1,730 posts
12,834 battles
18 minutes ago, jasinaPL said:

nie no kaman, po 3 CV na drzewko? Te drzewka już teraz są bezsensownie dziurawe.

Dalej drzewko już pełne, czyli 5 cv, a nie 4 jak jest teraz. Chodzi mi o oddzielenie tego rodzaju oręża od celów, które nie mają żadnej kontry.

19 minutes ago, jasinaPL said:

BTW, wyobrażasz sobie jaki fuckfest byłby na T6, jeśli nowicjusze zaczynaliby właśnie tam?

Tak, jakby na X nie było nubów.

Weekend Tester
670 posts
995 battles

Przede wszystkim główny problem z lotniami IV tier tkwił w tym, że okręty III i IV tieru co do zasady albo w ogóle nie miały AA albo miały ją iluzoryczną. Zamiast pomanewrować tą cechą tak, aby umożliwić okrętom jakąkolwiek sensowną obronę przed nalotami, WG zdecydowało się na zabranie celowanego zrzutu na IV i V tier lotni - co w żaden sposób nie poprawiło sytuacji - sam przytaczam przykład jak w jednej z nielicznych swoich bitew wówczas puściłem torpedowce do ataku na jakiś samotny pancernik, po czym padłem. Długą chwilę później - minutę czy dwie - lecące już bez żadnego mojego udziału samoloty doleciały, zrzuciły torpedy i na autodropie posłały kompletnie niezainteresowanego manewrem przeciwnika na dno. Do tego zabranie alta stawiało lotniskowce V tieru na straconej pozycji w walkach z lotniskowcami VI tieru, na które mogły się też natkną...

Potem w ramach dalszego "balansowania" wprowadzono tzw. rework - który jak działa, widać :D Ale najprostsze metody są dla mięczaków....

• Cool 1

[MIRKO]
[MIRKO]
Players
105 posts
10,639 battles
8 minutes ago, profes79 said:

Przede wszystkim główny problem z lotniami IV tier tkwił w tym, że okręty III i IV tieru co do zasady albo w ogóle nie miały AA albo miały ją iluzoryczną. Zamiast pomanewrować tą cechą tak, aby umożliwić okrętom jakąkolwiek sensowną obronę przed nalotami, WG zdecydowało się na zabranie celowanego zrzutu na IV i V tier lotni - co w żaden sposób nie poprawiło sytuacji - sam przytaczam przykład jak w jednej z nielicznych swoich bitew wówczas puściłem torpedowce do ataku na jakiś samotny pancernik, po czym padłem. Długą chwilę później - minutę czy dwie - lecące już bez żadnego mojego udziału samoloty doleciały, zrzuciły torpedy i na autodropie posłały kompletnie niezainteresowanego manewrem przeciwnika na dno. Do tego zabranie alta stawiało lotniskowce V tieru na straconej pozycji w walkach z lotniskowcami VI tieru, na które mogły się też natkną...

Potem w ramach dalszego "balansowania" wprowadzono tzw. rework - który jak działa, widać :D Ale najprostsze metody są dla mięczaków.... 

...a jak widać, główny problem pozostał xD

(BTW, przestańmy się oszukiwać co do rzeczywistych celów reworku CV. Nie bez powodu WG oznajmiło swego czasu, że rework zakończył się sukcesem, kiedy społeczność ryczała z wściekłości)