Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
RazWKozeToNieHaram

Zbrojownia/Inwentarz a RAM

16 comments in this topic

Recommended Posts

Players
233 posts
4,906 battles

I cyk, kolejny płacztemat, tym razem poruszający dosyć ciekawą sprawę:
To, że port jest zasobożerny - to wiadomo od dawna, dlatego mam ustawioną wersję minimalistyczną. To, że wszystkie operacje są powolne też od biedy da się przeżyć, bo wszystko można zwalić na komunikację klient-serwer. Ale czy ktoś mi może powiedzieć, dlaczego WOWS potrzebuje dodatkowych 1,5-2GB pamięci ram na otworzenie Zbrojowni lub Inwentarza? Nosz kurna mać, przecież to jest odpalenie zwykłej przeglądarki z jednym, prostym oknem, a ramu żre niczym Chrome z dziesiątkami otwartych kart. Co tu się do diabła ładuje? Streaming? Cała baza danych? Koparka bitcoinów? Zdjęcia pindoli programistów w uberHD? Serio, nawet przy zwalonej optymalizacji taka ilość potrzebnej pamięci ram jest anormalna do tak prostego zadania. Nie wspominając już o tym, że potrafi się to ładować wieki, albo w ogóle nie otworzyć.
Przy otwieraniu przez zwykłą przeglądarkę z tego typu linków
https://warehouse.worldofwarships.eu/#/all
https://armory.worldofwarships.eu/pl/

wszystko jest ok, więc wina leży w cudownym kodzie w grze.

• Cool 9

[TF16]
Players
468 posts
17,114 battles

@WG_Lumberjack, też poproszę o wytłumaczenie tego "cudownego ewenementu" (albo przekazanie do "władnych" i powrót z feedbackiem)...

Po czwartkowej aktualizacji anie razu nie udało mi się otworzyć zbrojowni w grze... oglądanie kółeczka to nie jest mój szczyt marzeń, naprawdę...

(żeby wziąć sobie Visby za żetony, musiałem wejść do zbrojowni przez przeglądarkę SIC!).:cap_wander:

Beta Tester
4,881 posts
15,238 battles
3 hours ago, RazWKozeToNieHaram said:

I cyk, kolejny płacztemat, tym razem poruszający dosyć ciekawą sprawę:
To, że port jest zasobożerny - to wiadomo od dawna, dlatego mam ustawioną wersję minimalistyczną. To, że wszystkie operacje są powolne też od biedy da się przeżyć, bo wszystko można zwalić na komunikację klient-serwer. Ale czy ktoś mi może powiedzieć, dlaczego WOWS potrzebuje dodatkowych 1,5-2GB pamięci ram na otworzenie Zbrojowni lub Inwentarza? Nosz kurna mać, przecież to jest odpalenie zwykłej przeglądarki z jednym, prostym oknem, a ramu żre niczym Chrome z dziesiątkami otwartych kart. Co tu się do diabła ładuje? Streaming? Cała baza danych? Koparka bitcoinów? Zdjęcia pindoli programistów w uberHD? Serio, nawet przy zwalonej optymalizacji taka ilość potrzebnej pamięci ram jest anormalna do tak prostego zadania. Nie wspominając już o tym, że potrafi się to ładować wieki, albo w ogóle nie otworzyć.
Przy otwieraniu przez zwykłą przeglądarkę z tego typu linków
https://warehouse.worldofwarships.eu/#/all
https://armory.worldofwarships.eu/pl/

wszystko jest ok, więc wina leży w cudownym kodzie w grze.

Jak możesz, przecież ta gra nie ma błędów

• Cool 2
  • Funny 1

Modder
5,029 posts
22,848 battles

U mnie nie ma czegoś takiego (Win10, gra w trybie pełny ekran). Np. z samą odpaloną grą pokazuje mi zajętość pamieci kompa np. 4,2/8GB, a ze zbrojownią/inwentarzem 4,5/8GB. Plik wymiany jest nie używany w obydwu przypadkach.

Spoiler

Przed odpaleniem gry:

image.png.1f06b8afbfecabf94b4e351190d2d856.png

Z grą:

image.thumb.png.4f8148ffd77f9ddc8e0df62fac45b189.png

Z grą + wewntętrzna przeglądarka:

image.png.83d63258e7004b3cdf9d73b655ca2da0.png

W procesach pliki przeglądarki WoWs zajmują razem około 130k RAM:

image.thumb.png.44bc86570633e5527a7d9d8c874b656f.png

Zaś zajęty ram na karcie graficznej po odpaleniu gry: 1 GB, z włączoną przeglądarką WoWs: 1.17 GB wg. HWiNFO64.

Players
1,614 posts
23,709 battles

ja tam na przykład bardzo lubię port gry WOWS. Moje wentylatorki na procku i na karcie kręca max obrotów dając miły szum....  Używam SolidEgde'a, mam Keyshota  z geometriami po 0,2-0,8G i ta głupia cisza jak z nimi pracuję. Wtedy włączam wowsa i już w porcie wita mnie szum powietrza.... zanim dotrę do inwentarza - mój komputer jest "very hot" :)
o co Ci chodzi @RazWKozeToNieHaram? Chyba nie rozumiesz współczesnej technologii...

[S-J-W]
Players
327 posts
13,491 battles
9 godzin temu, Greyshark napisał:

Rozwiązanie problemu z pamięcią:

Dają to po polsku? Bo już nawet przez przeglądarkę nie wejdę do zbrojowni, w każdym razie nie na własne konto.  Wszędzie mogę się zalogować, tylko nie na worldofwarships.eu. Sklep - proszę bardzo, wargaming - żaden problem, forum - cały czas,  tylko kurna do zbrojowni nie da rady. To po cholerę mi te żetony i węgiel?

[PLO]
Players
108 posts
5 minutes ago, RudyKotDino said:

Dają to po polsku? Bo już nawet przez przeglądarkę nie wejdę do zbrojowni, w każdym razie nie na własne konto.  Wszędzie mogę się zalogować, tylko nie na worldofwarships.eu. Sklep - proszę bardzo, wargaming - żaden problem, forum - cały czas,  tylko kurna do zbrojowni nie da rady. To po cholerę mi te żetony i węgiel?

https://warshipy.pl/post/rozwiazanie-problemu-wycieku-pamieci-w-wersji-0-9-2

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
1 hour ago, RudyKotDino said:

https://eu.wargaming.net/support/pl/products/wows/hot-issues/26698/

[S-J-W]
Players
327 posts
13,491 battles

Oba sposoby sprawdzone i dalej kicha. No grać mogę, tylko po co mi w takim razie żetony europejskie? Jestem niepocieszony.

[ISEN]
Moderator
4,876 posts
10 minutes ago, RudyKotDino said:

Oba sposoby sprawdzone i dalej kicha. No grać mogę, tylko po co mi w takim razie żetony europejskie? Jestem niepocieszony.

A dodałeś cef_browser_process.exe do wyjątków zapory? takie dwa programy znajdują się w katalogu bin32\cef i bin64\cef - one są odpowiedzialne za wyświetlanie przeglądarki wewnątrz gry.

[S-J-W]
Players
327 posts
13,491 battles

Dodane, dalej leży i kwiczy. Zbrojownia padła wraz z wprowadzeniem euro desek, a przez przeglądarkę nie mogę wejść od wczoraj, więc to raczej nie to. Najciekawsza jest niemożność  zalogowania się na worldofwarships.eu, sklep i support działają bez problemu. 

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts
19 minutes ago, RudyKotDino said:

Dodane, dalej leży i kwiczy. Zbrojownia padła wraz z wprowadzeniem euro desek, a przez przeglądarkę nie mogę wejść od wczoraj, więc to raczej nie to. Najciekawsza jest niemożność  zalogowania się na worldofwarships.eu, sklep i support działają bez problemu. 

A takie najprostsze czynności jak wyczyszczenie historii i cookies przeglądarki, przeskanowanie rejestru Windows, próbowałeś?

• Funny 1

[S-J-W]
Players
327 posts
13,491 battles
4 godziny temu, Greyshark napisał:

A takie najprostsze czynności jak wyczyszczenie historii i cookies przeglądarki, przeskanowanie rejestru Windows, próbowałeś?

Po wyczyszczeniu historii przeglądarki mogę wejść do zbrojowni poprzez przeglądarkę. Dzięki Rekinie!  Zbrojownia w kliencie dalej leży.

Sign in to follow this