Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
slavick125

aktualizacjia 09.03 w skrócie europejskie

25 comments in this topic

Recommended Posts

[WARPL]
Players
17 posts
17,731 battles

Po nowej aktualizacji zauważyłem spore zmiany w celowaniu podczas gry lotniskowcem.

Czasem strzał jest opóźniony czasem przyspieszony, w efekcie trudno w coś trafić.

Czy ktokolwiek miał podobne spostrzeżenia czy to raczej problem u mnie?

Players
5,398 posts
24,445 battles
2 hours ago, slavick125 said:

Po nowej aktualizacji zauważyłem spore zmiany w celowaniu podczas gry lotniskowcem.

Czasem strzał jest opóźniony czasem przyspieszony, w efekcie trudno w coś trafić.

Może przez te nerfy ?

Spoiler

Aktualizacja 0.9.2 – Europejskie niszczyciele: część 1

Zmieniono interwał czasowy pomiędzy atakami bombowców:

Zwiększono minimalny czas pomiędzy atakami eskadr bombowców, w zależności od specyfiki lotniskowca i jego poziomu:

• Amerykańskie, niemieckie i japońskie lotniskowce:
    • Z 5 do 7,5 sekundy dla IV poziomu;
    • Z 5 do 8 sekund dla VI poziomu;
    • Z 5 do 8,5 sekundy dla VIII poziomu;
    • Z 5 do 9 sekund dla poziomu X i dla flag_USA_dd9fc06d19a8638f4077ab2fe200d22premium_4516ee494bb0396e51796cebff5e45c3VIII Saipan.
  • Brytyjskie lotniskowce, z wyjątkiem flag_United_Kingdom_c1f75d7cca85dc4b4820premium_4516ee494bb0396e51796cebff5e45c3VIII Indomitable:
    • Z 5 do 7 sekund dla poziomu IV i dla flag_United_Kingdom_c1f75d7cca85dc4b4820premium_4516ee494bb0396e51796cebff5e45c3VI Ark Royal;
    • Z 5 do 7,5 sekundy dla VI poziomu;
    • Z 5 do 8 sekund dla VIII poziomu;
    • Z 5 do 8,5 sekundy dla X poziomu.

Dla brytyjskich bombowców (z wyjątkiem należących do flag_United_Kingdom_c1f75d7cca85dc4b4820premium_4516ee494bb0396e51796cebff5e45c3VIII Indomitable) zwiększyliśmy czas przyśpieszenia oraz współczynnik przyśpieszenia, który był nań nakładany po zrzuceniu bomb na cel. Ta zmiana ułatwi podejście do celu z zamiarem ponownego ataku.

[TF16]
[TF16]
Players
593 posts
15,488 battles

Ani data, ani numeracja - kolega się pomylił. Za to ciekawostki są inne - w polskich informacjach nie ma słowa o dużych nerfach do pancerza Kutuzowa (dziób-rufa i nadbudówki), które zamieszczono na stronach anglojęzycznych. Niby Kutuzow ma w ten sposób osiągnąć jakiś ogólny standard (upodabnia się do Czapajewa), ale to jednak okręt za pieniądze i nikt się nie zająknął w temacie rekompensaty za pogorszony okręt. 

Players
5,398 posts
24,445 battles
1 hour ago, batonik26 said:

Za to ciekawostki są inne - w polskich informacjach nie ma słowa o dużych nerfach do pancerza Kutuzowa (dziób-rufa i nadbudówki), które zamieszczono na stronach anglojęzycznych. Niby Kutuzow ma w ten sposób osiągnąć jakiś ogólny standard (upodabnia się do Czapajewa), ale to jednak okręt za pieniądze i nikt się nie zająknął w temacie rekompensaty za pogorszony okręt. 

Ogólna zmiana - nie podlega dyskusji wg. WG. Jedyne co możesz zrobić, to wyciągnąć z tego wnioski i zagłosować nogami.

Sam kupiłem np. Gascognię tylko pod grę z pomocniczą i zostałem z niczym (Atlanta, Belfast, Massa Itd. poszły tez wiadomo gdzie).

• Cool 3

[TF16]
[TF16]
Players
593 posts
15,488 battles
58 minut temu, Odo_Toothless napisał:

Ogólna zmiana - nie podlega dyskusji wg. WG. Jedyne co możesz zrobić, to wyciągnąć z tego wnioski i zagłosować nogami.

Sam kupiłem np. Gascognię tylko pod grę z pomocniczą i zostałem z niczym (Atlanta, Belfast, Massa Itd. poszły tez wiadomo gdzie).

W tym rzecz, że to niekoniecznie ogólna zmiana - pomimo tabelki i rzekomego równania poziomów. Zobacz, co zrobili z Hippera - teraz to prawdziwy mocarz pod względem pancerza. Jedynie Baltimore ma zbliżony (miał już wcześniej) pancerz - a co z Martelem, Mogamim, Albemarlem, Amalfim i Takao? Wszystkie mają ten sam kaliber dział, ale tylko Hippera arbitralnie wzmocnili. Na tej samej zasadzie Kutuzow mógł zachować swoje 2-3 mm więcej tu i tam i nic by się nie stało - tym bardziej, że lekko to on nie miał. 

Masz rację, że zagłosować trzeba, ale portfelem. Zmieniając kolejny raz opłacony towar, WG traci zaufanie klientów i chętnych do zakupów.

• Cool 2

Players
5,398 posts
24,445 battles
13 minutes ago, batonik26 said:

Zobacz co zrobili z Hippera - teraz to prawdziwy mocarz pod względem pancerza. (...)

Nie sprawdzałem, ale jeśli faktycznie jego pancerz odbiega od reguł, to tylko potwierdzenie, że robią co chcą, tak jak od dłuższego czasu akcentowali, że będą robić. Niby zgodzili się, że nie znerfią okrętów premium, ale przy każdej okazji jak im coś nie pasuje, jeżeli mają na to pretekst, nie omieszkają. I nawet dostaje się okrętom, które są uważane za takie sobie - Atlanta, Gascognia. Teraz CV-ki premium znerfiono, ale Indomitable nie.

Zaufanie ? To już stracili dawno temu.

• Cool 3
  • Funny 1

[WARPL]
Players
17 posts
17,731 battles
2 godziny temu, zdzislawdyrma napisał:

to jest data

uzupełniam ciekawostki. Przy sprawdzaniu ilości przeciwników czyli podczas gry tab obraz miga (po wciśnięciu ctrl robi stop) bez ctrl działa jak migająca klatka. klawisze adws jeśli używam dwóch jednocześnie jeden z nich miga, jeśli miganie trwa dłużej, gra się rozłącza z serwerem. Tydzień wcześniej wszystko było ok.

Co to jest data?

[MKDP]
Players
103 posts
13,545 battles

Witam ,jak zwykle po aktualizacjach , gra wymaga dużo poprawek, które musisz zrobić SAM.

WG -skutecznie zniechęca do grania , jak nic od nich nie kupujesz.

Od 17.00 walczyłem by gra dała się w ogóle uruchomić .

• Cool 1

Beta Tester
5,182 posts
16,654 battles
5 hours ago, slavick125 said:

Napisał bym bezpośrednio, ale ORMO czuwa więc muszę być kulturalny

Tak, to nie tylko u ciebie, do tego dochodzi zwiększenie czasu między atakami co powoduje, że zanim mogę ponownie atakować to mniej więcej 3/4 eskadry już niema.

Przy zatrzęsieniu AA wracamy do zwiększeniu skill gapa na Cv

No ale do tego możemy się przyzwyczaić.

Developer nie zna chyba stwierdzenia by coś wypośrodkować tylko macha wajchą statystyk z lewa do prawej.

Z tym że nie dotyczy to tylko CV, ale jak wspominali przedmówcy innych klas również

• Cool 1

[E--C]
Players
1,534 posts
16,212 battles
16 minutes ago, Toyminator said:

Tak w ogóle, na czym nie warto już mieć IFHE?

Ger BB robione pod pomocniczą. Nawet z IFHE już nie da rady pancerza bocznego i pokładów innych BB penetrować. Na całą resztę IFHE zbędne.

Massa/Gruzja/Ohio setup na pomocniczą. Z tego samego względu co wyżej, ale liczone już od CA.

HIV. 50mm to za mało na pokład Yamato czy Kremla, a na resztę IFHE zbędne.

Wooster. Jak wyżej.

RN DD, zwłaszcza TIX oraz TX. Z IFHE za mały pen na CL, na DD IFHE zbędne.

Zostawiłem na:

FR BB pod pomocniczą. 152mm mają na tyle penetracji, że się IFHE przyda.

Hindenburg, 63mm peny pozwala całkiem nieźle BB okładać.

Kronsztadt, powód jak wyżej.

Harugumo.

Sytuacja na tą chwilę, może się jeszcze zmienić.

• Cool 1

[WARPL]
Players
17 posts
17,731 battles

wniosek jest taki, że będę miał techniczną przerwę w warships. Ostatnia trwała 2 lata:):):) trochę szkoda bo polubiłem nową wersję CV

[TF16]
[TF16]
Players
593 posts
15,488 battles

Z IFHe sprawa nie jest oczywista, teraz w większym stopniu jest uznaniowa. Przykładowo - Daring i Jutland już go nie potrzebują, bo wcześniej było wybierane po to, żeby w ogóle penetrować niszczyciele, a w krążowniki strzelało się z AP. Obecnie z IFHE (24 mm) nie są w stanie spenetrować czegokolwiek poza Smoleńskiem i Colbertem, skoro nawet krążowniki 8 tieru na burcie mają 25-27 mm, zaś na śródpokładzie 25-30 mm. Za to za darmo mogą się wreszcie strzelać jak równe z innymi DDkami - punkty lepiej wydać na więcej HP i dodatkową naprawkę, otwarła się perspektywa radiolokacji. Z Harugumo niby nic się nie zmieniło (dotąd się brało), ale spadek pożarków do wartości 2,5% skłania do przemyślenia sprawy. Na Smoleńsku i Kutuzowie zostawiłem, na Henryku i Hindenburgu zdjąłem. 

Raczej nie kierowałbym się generalnymi opiniami, bo to już przeszłość, lepiej popatrzeć jak konkretny okręt się sprawdza. 

Players
5,398 posts
24,445 battles
1 hour ago, brzeczyszkiewicz123 said:

FR BB pod pomocniczą. 152mm mają na tyle penetracji, że się IFHE przyda.

Miały 32 mm, mają obecnie tylko 31 mm (152/6=25 po zaokrągleniu x1,25), więc BB-ków już nie spenetrują. A nawet gdyby to buffneli w przyszłości, to -50% do podpałki na działach głównych i pomocniczej, czyni taki build wręcz bezsensownym.

[LUZ]
Players
2,824 posts
6,723 battles
19 minut temu, graver85 napisał:

Czy opłaca się wogóle teraz na 203mm brać ifhe?

Nigdy się za bardzo nie opłacało poza Hindenburgiem. Teraz na Hindenie dalej będzie to opcja do rozważenia. Na reszcie to osłabianie okrętu.

• Cool 1

[E--C]
Players
1,534 posts
16,212 battles
37 minutes ago, Odo_Toothless said:

mają obecnie tylko 31 mm

Tylko że z tego co patrzyłem, większość BB TX ma teraz na dziobie i rufie właśnie 30mm. Choć prawdę mówiąc, na FR BB właśnie najbardziej się waham, czy zatrzymać to IFHE.

2 minutes ago, Manco_ said:

Nigdy się nie opłacało poza Hindenburgiem.

Raczej poza niemieckimi 203, bo nie tylko Hindi ma 1/4 kalibru penetracji HE.

• Cool 1
  • Funny 1

Players
723 posts
4,814 battles

Ja zostawiłem IFHE na Clevelandzie, może i mniej podpala, ale mój Cleve i tak mało podpalał. Trochę męczyłem się z Atlantą. Mam tylko 14 pkt kapitana. Bez IFHE jest generalnie totalna nędza, z IFHE wbicie pożaru to już cud. Zrobiłem tak, że zamieniłem szybsze przeładowanie na podpałkę i dodałem IFHE oraz zasięg. Teraz jest jakaś szansa na podpalenie i przebijalność też w miarę rozsądna. Czy to się sprawdzi to czas pokaże, builda raczej już chyba nie zmienię.

[TF16]
[TF16]
Players
593 posts
15,488 battles

Ale ja nie chcę dyskutować tam, gdzie pisze Lumberjack, bo z różnych względów go nie cenię (głównie za aroganckie występy forumowe). Muszę w takim razie pisać tam? Jak napiszę tu coś o IFHE, to dostanę upomnienie?

[ISEN]
Moderator
4,982 posts
1 hour ago, batonik26 said:

Ale ja nie chcę dyskutować tam, gdzie pisze Lumberjack, bo z różnych względów go nie cenię (głównie za aroganckie występy forumowe). Muszę w takim razie pisać tam? Jak napiszę tu coś o IFHE, to dostanę upomnienie?

W takim razie pokażesz identyczną arogancję - co do zasad panujących na forum :) Nic takiego. Po prostu założony został specjalny temat, by forum było bardziej przejrzyste. Temat jest po, by każdy forumowicz w łatwy sposób znalazł informacje o zmianach i mógł dostać odpowiedzi na nurtujące go pytania - nie łażąc po 4 czy 6 wątkach forum. Ot co.

• Boring 2

[WARPL]
Players
17 posts
17,731 battles

odpowiadam ogólnie jak temat został zamknięty

Powód- awaria klawiatury, w sumie prawie nowej (mnie niż rok) tyle że za dużo led-ów do gamingu. może chińska? z wirusem?

po wymianie problem znikł. Gdyby ktoś miał podobne problemy warto zacząć od sprzętu.

Pozdrawiam.

Sign in to follow this