Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
c4blood

Zwrot stali za okręty które można będzie mieć za węgiel...

14 comments in this topic

Recommended Posts

[-SBF-]
Alpha Tester, In AlfaTesters
8,315 posts

Nie, dlaczego? Skoro nikt nie zwraca kasy wydanej na okręty kupione za gotówkę a dostępne w misjach/za węgiel, to dlaczego mieliby zwracać stal? Jak kupuję film, a później dystrybutor dorzuca go gratis do jakiejś gazety, to też mi nie daje zwrotu kasy za niego, więc czemu WG miałoby robić inaczej?

• Cool 5
  • Bad 1

[PLO]
[PLO]
Players
757 posts
19,627 battles

Jeżeli zapłacisz w węglu to nie widzę problemu żeby stal została zwrócona.

(Ale WG pewnie zobaczy).

• Cool 2
  • Boring 1

Players
2,417 posts
14,387 battles
27 minutes ago, Greyshark said:

Nie, dlaczego? Skoro nikt nie zwraca kasy wydanej na okręty kupione za gotówkę a dostępne w misjach/za węgiel, to dlaczego mieliby zwracać stal? Jak kupuję film, a później dystrybutor dorzuca go gratis do jakiejś gazety, to też mi nie daje zwrotu kasy za niego, więc czemu WG miałoby robić inaczej?

Muszę się tutaj chyba z Tobą zgodzić.

Nawet gdyby WG poszła na to, to i tak musieliby jakąś datę graniczną wstecz ustalić, a Ci co by się nie załapali, płakaliby i tak.

Chociaż chętnie wymieniłbym Neustra na Stalina teraz, gdy ogłosili udział CV w klanówkach, to każdy, nawet pseudo BB będzie na wagę złota.

Boję się zalewu Blacków, gdy wejdą za wungiel, ale większość i tak będzie pewnie warzywić.

[-SBF-]
8,315 posts
4 minutes ago, SomeoneNickedMyNick said:

Czekałem na taki temat, ale nie spodziewałem się go tak wcześnie :cap_horn:

Już trochę takich postów było... Ale wątku jeszcze nie :)

• Cool 1
  • Bad 1

Modder
5,071 posts
22,925 battles

Oczywiście że tak powinno być. Rzadki zasób jakim ogłoszono stal, został tylnymi drzwiami zamieniony na zasób ogólnodostepny jakim jest węgiel. Każdy powinien mieć mozliwość sprzedazy tych okrętów za stal i ewentualnego odkupienia ich za węgiel. To było by logiczne posunięcie, żeby nikt nie czuł się pokrzywdzony.

Od tej zmiany sprawa jest prosta. Stal jest o tyle rzadka, ze daje ci możliwośc pograć okręcikami wcześniej. Oczywiście nigdy nie wiadomo co będzie dalej, bo równie dobrze częśc okrętów za stal po prostu wycofają (albo i nie) z obiegu bez żadnej przyszłej konwersji. Równie dobrze może być tak, że ktoś zmarnował stal i nie kupił np. Stalina, a jego wycofają, bo niby "okazało" się, że za silny i potrzebuje reworku, czy inne takie. Po pewnym czasie wejdzie w zycie decyzja, że X mają zielone światło z wejściem do sklepu premium, czy lootboxów i on tam skończy takim jakim jest, lub mu sigmę obniżą o 0,05 dla wszelkiego. Żeby nie było tak "słodko" któregoś dnia przyjdzie jakiś rework i zrówna go z glebą. W tej grze nia ma żadnych reguł. Jest tylko wolna amerykanka - tu i teraz.

• Cool 7
  • Boring 1
  • Bad 1

[BSW]
Players
85 posts
14,832 battles

Będę adwokatem diabła, ale według mnie nie powinni nic zwracać. Ogłosili to odpowiednio wcześnie, żeby zastanowić się czy chcemy je kupić teraz, czy dopiero po zmianie "waluty".

W codziennym życiu nikt (z bardzo drobnymi wyjątkami) nie zwraca różnic cenowych kiedy cena została obniżona.

To trochę tak jakbyś kupił samochód/telefon/komputer itp. nowy model z początku produkcji, a  potem żądał, po pół roku używania, zwrotu części zapłaconej kwoty, bo ceny spadły, gdyż przedmiot nie jest już nowością.

[-SBF-]
8,315 posts
33 minutes ago, doc1234 said:

Będę adwokatem diabła, ale według mnie nie powinni nic zwracać. Ogłosili to odpowiednio wcześnie, żeby zastanowić się czy chcemy je kupić teraz, czy dopiero po zmianie "waluty".

W codziennym życiu nikt (z bardzo drobnymi wyjątkami) nie zwraca różnic cenowych kiedy cena została obniżona.

To trochę tak jakbyś kupił samochód/telefon/komputer itp. nowy model z początku produkcji, a  potem żądał, po pół roku używania, zwrotu części zapłaconej kwoty, bo ceny spadły, gdyż przedmiot nie jest już nowością.

Kto zwraca różnicę w cenie po jej obniżce? Pytam poważnie, bo jestem klientem wielu firm, i jeszcze nigdy mi się to nie zdarzyło. A nie, raz, na Zalando, ale to był wyjątek, później już tego nie chcieli robić.

• Bad 1

[BSW]
Players
85 posts
14,832 battles
22 minutes ago, Greyshark said:

Kto zwraca różnicę w cenie po jej obniżce? Pytam poważnie, bo jestem klientem wielu firm, i jeszcze nigdy mi się to nie zdarzyło. A nie, raz, na Zalando, ale to był wyjątek, później już tego nie chcieli robić.

Na przykład biura podróży, gdy kupujesz wycieczki w promocji first minute, oferują możliwość jednokrotnego obniżenia ceny, jeśli po zakupie wycieczki cena jej spadnie poniżej ceny, po której Ty ją zakupisz.

[GTWPL]
Players
327 posts

Zatem idąc tym tokiem rozumowania to poproszę o możliwość kupna okrętów dostępnych za stal do kupienia ich za węgiel .

Players
185 posts
17,733 battles
8 hours ago, Gigantikus said:

Zatem idąc tym tokiem rozumowania to poproszę o możliwość kupna okrętów dostępnych za stal do kupienia ich za węgiel .

Wiem, że napisałeś to w innym kontekście, ale taka opcja jest do rozważenia (skoro WG zdecydowało się na taki ruch), w sensie aby okręt w dniu premiery był dostępny zarówno za stal jak i węgiel.

Moim zdaniem mogliby zrobić coś takiego:
Weźmy na przykład Yashimę.. powiedzmy, że będzie kosztować 30 000 stali.
1) Jak jesteś dobry w World of Warships i regularnie grasz klanówki i/lub bitwy rankingowe to powyższy pancernik zdobędziesz „względnie” szybko za stal..
2) Jeśli jednak nie grasz CW (bo np. nie chcesz być w klanie) lub nie masz cierpliwości do rankedów, ale regularnie zdobywasz kontenery z węglem to Yashima powinna być dla Ciebie również osiągalna. Jednakże okręt musi być odpowiednio droższy, aby docenić graczy którzy zbierają stal..
Przykładowo cena powinna być 1.5x lub 2.0x większa (tj. 45k i 60k stali = 450 000 i 600 000 węgla, z kuponem odpowiednio 337 500 i 450 000 jednostek węgla).
Jak widać powyżej czas na zebranie takiej ilości węgla jest całkiem długi, ale przynajmniej możliwy do osiągnięcia dla każdego.

Powyższy przykład pokazuje też, że dobrzy gracze nadal mieliby przewagę nad słabszymi bo zużywaliby tylko „stal”, a Ci słabsi musieliby się dobrze zastanowić na co wydać coraz cenniejszy zasób jakim się staje „węgiel” (wybór między okrętami za „stal”, za „węgiel” lub zrekrutowaniem unikalnego kapitana).

PS. Ten mnożnik dotyczyłby tylko okrętów za stal, okręty dodawane stricte za węgiel powinny mieć nadal cenę w okolicy 2xx 000 (mowa o okręcie 10t, pozostałe tiery odpowiednio mniejsza kwota).

• Cool 2

[E--C]
[E--C]
Players
288 posts
24,389 battles

Krótko mówiąc - i nawiązując do na przykład już istniejącego mechanizmu zamiany  expa z okrętów/kapitanów na wolne doświadczenie przy użyciu dublonów - zróbcie drogie (jakże drogie...) WG kantor (Pewex, Baltonę) i sprawa będzie załatwiona.

Sign in to follow this