Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
BustyGirlWithPinkPig

Zmeny IFHE a pancerovani

100 comments in this topic

Recommended Posts

Players
1,681 posts
9,890 battles

Poradil by nekdo v tom chaosu (ten kdo v tom nasel system), na ktere lode po reworku IFHE bude vyhodne namontovat tento skill a na ktere naopak uz ne? Jde mne o lode u kterych to doted bylo "must have" jak nekteri rikaji. Dekuji predem za napady a rady

[1FA]
Players
391 posts
17,839 battles

Must-have bylo u Jutlandu a Daringa, teď už ten skill nepotřebují (a akorát jim uškodí, když si ho vezmou).
U ostaních lodí to bude trade: buď přímo poškozovat, nebo zapalovat...

[IDDQD]
Players
256 posts
11,723 battles

Je to tak....Jutland a Daring byly lodě, u kterých to "must have" ztraceně platilo, aby dělama dělaly vůbec něco. Teď jsem rád, že ty čtyři body dám do něčeho jiného. 

U lehkých křižníků s děly 152-155mm  to "must have" bylo spíše o tom, že člověk chtěl maximalizovat damáž. Tady to bude vcelku problém, pro co se rozhodnout. Obecně však platí, že zapalování je pořád především o RNG, zatímco s IFHE je damáž konzistentní a z toho je potřeba vycházet....

Asi jediná loď resp,. kapitán, u které už vím, že tam to IFHE nechám, je kapitán pro Abruzzi, ta loď má už v základu velmi malou pravděpodobnost zapalování, takže to snížení 0 50% už mě asi trápit nebude. U ostatních jako je Cleveland, Bayard, Lazo apod popravdě netuším. 

Osobně bych uvítal, aby ten free reskill aspon trval déle než 4 dny.....

• Cool 1

[IDDQD]
Privateer
3,819 posts
5,379 battles
32 minutes ago, Sboot_cz said:

free reskill aspon trval déle než 4 dny.....

No co no , tak si k tomu večer sedneš a do pulnoci si ty kapitány přerovnáš . S tím , že se v tom svezou i jiní , kde to je poskládaný jinak , než si představuješ . Chudáci lidi , kteří mají na kontě +200 lodí ( halo , pane Černý ? :Smile_trollface: ) . 

A má to i výhodu . Všelijaký kapitány , kteří mají 0/0 , 3/3 body a jenom zabírají místo , vyhážeš .  Já se k tomu dokopávám už od vánoc . Furt se nedaří , Bo ni ( ostravsky Bo není čas p*čo ) to zkrácení je genitální :Smile_teethhappy:

[IDDQD]
Weekend Tester
2,035 posts
5,681 battles
1 hour ago, Sboot_cz said:

Osobně bych uvítal, aby ten free reskill aspon trval déle než 4 dny.....

Ještě, že sem-tam kouknu na fórum. Už bych ten reskill zazdil. Díky za připomínku. :D

[IDDQD]
Players
256 posts
11,723 battles
Před 1 hodinou Stratos_HF řekl/a:

No co no , tak si k tomu večer sedneš a do pulnoci si ty kapitány přerovnáš . S tím , že se v tom svezou i jiní , kde to je poskládaný jinak , než si představuješ . Chudáci lidi , kteří mají na kontě +200 lodí ( halo , pane Černý ? :Smile_trollface: ) . 

A má to i výhodu . Všelijaký kapitány , kteří mají 0/0 , 3/3 body a jenom zabírají místo , vyhážeš .  Já se k tomu dokopávám už od vánoc . Furt se nedaří , Bo ni ( ostravsky Bo není čas p*čo ) to zkrácení je genitální :Smile_teethhappy:

no přerovnám....právě že ne, neboť svuj NTB jsem ve čtvrtek inzultoval s pepsi colou a doteď jsem ho nezprovoznil. Navíc počáteční půst jsem překonal a ted bez hraní je mi po psychické stránce lépe :Smile_veryhappy:

• Cool 1
  • Funny 1

[IDDQD]
Privateer
3,819 posts
5,379 battles
2 minutes ago, Sboot_cz said:

no přerovnám....právě že ne, neboť svuj NTB jsem ve čtvrtek inzultoval s pepsi colou a doteď jsem ho nezprovoznil. Navíc počáteční půst jsem překonal a ted bez hraní je mi po psychické stránce lépe :Smile_veryhappy:

A jaké jsi si vzal poučení z krizového vývoje ?

Přejdi na čistou vodu , ta to nezablemtá 

Anebo mi pujč účet a zařídíme . Se nebudeš stačit divit , až si na něj znova vlezeš 

PS : celkem radikální řešení , jak na chvíli přestat hrát nejenom lodičky :Smile_great:

[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
5,892 posts
13,487 battles
13 hours ago, BustyGirlWithPinkPig said:

Poradil by nekdo v tom chaosu (ten kdo v tom nasel system), na ktere lode po reworku IFHE bude vyhodne namontovat tento skill a na ktere naopak uz ne? Jde mne o lode u kterych to doted bylo "must have" jak nekteri rikaji. Dekuji predem za napady a rady

V podstate aktualni "rule of thumb" je ze IFHE nutne nepotrebujes na zadne lodi. U lodi s mensima razema se potom rozhodujes jestli chces se dostat s HE penetraci prez threshold 32mm a mit mensi sanci na zapaleni a nebo se prez nej nedostat a mit vetsi sanci na zapaleni.

S predelavka vypada mozna slozite alez pohledu armor thresholdu je relativne jednoducha. Vsechny mensi raze (do 155mm) ted po zmene dokazi bez IFHE penetrovat mekci casti odpovidajicich protivniku (armor threshold 19mm, 25mm  a 27mm) a s IFHE dokazi pentrovat o uroven vetsi vcetne 32mm.

Takze shrnu a zopakuji tak "rule of thumb" je nasledujici - pokud chci penetrovat 32mm tak tam dam IFHE jinak ho nepotrebuji.

Players
1,681 posts
9,890 battles
Před 2 hodinami Sigimundus řekl/a:

V podstate aktualni "rule of thumb" je ze IFHE nutne nepotrebujes na zadne lodi. U lodi s mensima razema se potom rozhodujes jestli chces se dostat s HE penetraci prez threshold 32mm a mit mensi sanci na zapaleni a nebo se prez nej nedostat a mit vetsi sanci na zapaleni.

S predelavka vypada mozna slozite alez pohledu armor thresholdu je relativne jednoducha. Vsechny mensi raze (do 155mm) ted po zmene dokazi bez IFHE penetrovat mekci casti odpovidajicich protivniku (armor threshold 19mm, 25mm  a 27mm) a s IFHE dokazi pentrovat o uroven vetsi vcetne 32mm.

Takze shrnu a zopakuji tak "rule of thumb" je nasledujici - pokud chci penetrovat 32mm tak tam dam IFHE jinak ho nepotrebuji.

Ja tomu rozumim v celku jak by to melo fungovat, ale je tady docela velky hacek. Dejme tomu na 6 kriznik bych ifhe nepotreboval, jenze je tady MM +2 ze a to potom bez ifhe nic delat nebudu. Tak to tam dam, ale okradu se o ohne. Tudiz ten MM +2 bude jeste vetsi pain nez drive.

Zajima me hlavne jestili ifhe nechat na lajne akizuki a na lajne chapayev? Popripade co mogami? To bude dobrej nerf

[T-N-T]
5,892 posts
13,487 battles
17 hours ago, Stratos_HF said:

už i na redditu z toho mají švandu

ogvupk8op1m41.jpg

Apropo co je presne za problem s Atlantou?

Players
1,628 posts
4,330 battles
35 minutes ago, BustyGirlWithPinkPig said:

Ze nebude zapalovat?

Konecne zacnou lovit primarne DD a ne si nasazet 4 pozary chudakum v BB =)

Budou si muset vybrat, penetrace nebo pozary.

Spoiler

Players
1,681 posts
9,890 battles
Před 9 minutami M8ii řekl/a:

Konecne zacnou lovit primarne DD a ne si nasazet 4 pozary na BB =)

Budes si muset vybrat, penetrace nebo pozary.

Odhalit skrytý obsah

Tak to budou muset nektere lode buffnout, jelikoz ted uz jsou pain hrat v +2 MM a ted s tou upravou to bude krasa.

Zacnou lovit DD, stejne jako CV a hraci DD brecici ted nad metou muzou odinstalovat, jelikoz si kazdy bude chtit sezrat sve DD protoze expy. 

Btw jaky je problem si nasadit pozary na bitevky? Od toho snad ta mechanika je ne? Uz ted nemusi resit zaplaveni protoze rework zaplaveni a ted nam prijde tohle. A ne bitevky stejne nezmeni svuj GP a stejne budou zrat celou sadu torped a stejne se nechaji upalit a vyrejpovat od CV. Protoze hracska uroven. A stejne to budou hrat na hecka a stejne budou sedet na max dostrel a jezdit z capu A na cap C a opacne. Proste se stejne nic nezmeni akorat lidi prejdou z worcesteru a smolensku na DM protoze ten byl strasne slaby a potreboval buff. GJ WG

[T-N-T]
5,892 posts
13,487 battles
32 minutes ago, BustyGirlWithPinkPig said:

Ze nebude zapalovat?

Jako ze zakladni sance na zapaleni se zmensi z 5% na 2.5% ? respektive ten straslivy masakr je snizeni zapaleni o 2.5%? :fish_aqua:

A ano jak uz tu zaznelo ted si budes muset vybrat jestli penetrovat 27mm a mit zapaleni 2.5% nebo nepenetrovat a mit sanci na zapaleni 5%

Players
1,681 posts
9,890 battles
Před 40 minutami Sigimundus řekl/a:

Jako ze zakladni sance na zapaleni se zmensi z 5% na 2.5% ? respektive ten straslivy masakr je snizeni zapaleni o 2.5%? :fish_aqua:

A ano jak uz tu zaznelo ted si budes muset vybrat jestli penetrovat 27mm a mit zapaleni 2.5% nebo nepenetrovat a mit sanci na zapaleni 5%

Predstav si ze hrajes Nurnberg. Uz ted je to kram a spatne to zapaluje. Tak tomu snizime jeste zapalovani. V podstate tu lod znerfujeme. Takze vysledek je ten, ze lod co potrebuje buff jako sul, tak dostane nerf.

Atlanta ma nejmensi dmg mezi 7 krizniky, tak ji ponerfujeme. To dava opravdu smysl, kdyz u te lode ty ohne chces a je to soucast herniho stylu Atlanty. Naopak buffneme dm, kde to neni potreba

Players
5,246 posts
31,615 battles
Před 1 hodinou Sigimundus řekl/a:

Kde jsi vzal tech 27mm na Atlantě ? Já tam teda vidim 26mm.

Players
329 posts
8,398 battles
1 hour ago, Sigimundus said:

stále je tu problém MM + / - 2 ak by bol MM +/- 0 je to ok. IFHE po reworku nemusí ísť na britské DDčka a na Mogami s 155mm (ak som to správne pochopil), všetky ostatné krížniky ho budú stále potrebovať. 

[T-N-T]
5,892 posts
13,487 battles
18 minutes ago, BustyGirlWithPinkPig said:

Predstav si ze hrajes Nurnberg. Uz ted je to kram a spatne to zapaluje. Tak tomu snizime jeste zapalovani. V podstate tu lod znerfujeme. Takze vysledek je ten, ze lod co potrebuje buff jako sul, tak dostane nerf.

Atlanta ma nejmensi dmg mezi 7 krizniky, tak ji ponerfujeme. To dava opravdu smysl, kdyz u te lode ty ohne chces a je to soucast herniho stylu Atlanty. Naopak buffneme dm, kde to neni potreba

A ty jsi prosim ted jeste jednou tntokrate poradne precti vsechny zmeny co prijdou s predelavkou IFHE. Nemluve o tom bud neznas zakladni veci jako ze nemci maji 1/4 penetraci HE a nebo tu opravdu jen trolujes.

Zrovna Nurnbeg dostal buf. Nejenom ze ma ted ma BEZ IFHE benetraci 38mm ale i ziskal pancerovani paluby 25mm misto drivejsich 16mm.

Atlanta ziskala lepsi penetraci HE bez IFHE (i kdyz marginalni z 21mm na 22mm) a ma stejnou s IFHE (27mm) a snace na zapalovani s IFHE byla drive 4%  a ted je 2.5%

Players
5,246 posts
31,615 battles
Před 1 minutou Sigimundus řekl/a:

Atlanta ziskala lepsi penetraci HE bez IFHE (i kdyz marginalni z 21mm na 22mm) a ma stejnou s IFHE (27mm) a snace na zapalovani s IFHE byla drive 4%  a ted je 2.5%

Proboha, kde to čteš ? Má v základu 21mm.

[T-N-T]
5,892 posts
13,487 battles
6 minutes ago, ims21 said:

Kde jsi vzal tech 27mm na Atlantě ? Já tam teda vidim 26mm.

127/6 = 21.16666

21*1.25 = 26.25 a pokud plati stejne pravidlo jako platilo pred tim tak se to zaokrohluje vzdy nahoru (prvni vysledek deleni se zaokrouhluje podle standartnich mat pravidel a druhy vysledek nasobeni vzdy nahoru)

Takze vysledna penetrace je 27mm

Ale uznavam ze u WG si clovek nemuze byt nicim jisty a co platilo pred tydnem se muze klidne zmenit

https://wiki.wargaming.net/en/Ship:Armor_Penetration#HE_penetration

Players
5,246 posts
31,615 battles

V pristavu pruraznost HE mam 21mm a s IHFE 26mm. To by to tam soudruzi napsali, kdyby mysleli 22 a 27, nemyslis ?

Players
329 posts
8,398 battles

takže podľa myšky sa nič nemení, len to, že britské DDčka nepotrebujú efektívne IFHE. Takže ako som písal, išlo o nerf šance zapálenia. GJ. 

[T-N-T]
5,892 posts
13,487 battles
1 minute ago, ims21 said:

V pristavu pruraznost HE mam 21mm a s IHFE 26mm. To by to tam soudruzi napsali, kdyby mysleli 22 a 27, nemyslis ?

Jak uz jsem psal zalezi na aktualni verzi zaukrohlovani kterou WG pouziva.

A blbe jsem to uvedl u te penetrace u zakladni HE tam ma byt 20mm(pred zmenou) a 21mm(po zmene).

A pokud opravdu ma aktualne s s IHFE 26mm tak to znamena ze zmenili pravidlo zaoukrtohlovani pro vypocet s IFHE a Atlanta ma smulu a opravdu ji hodne nerfli

Sign in to follow this