Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 1 battles to post in this section.
The_EURL_Guy

Aktualizace 0.9.2 – Evropské torpédoborce: 1. část

104 comments in this topic

Recommended Posts

Players
329 posts
8,436 battles

Teraz mi niekto v klude vysvetlite, prečo sa robí zmena v IFHE? Je to kvôli tomu, že existuje jeden, resp. dva toxické krížniky, ktoré sú strašne OP? 

Potom teda otázka k balancu. Zoberieme si krížni BOISE, ktorý nesie 152mm. Dnes môže HE granátom s IFHE prebiť 32 mm pancier a má šancu 9 % (12-3) na zapálenie. S DE to bude mať 9+2, teda 11%, oproti pôvodnému mám len o 1 % menšiu šancu na zápal, ale zato prebijem 32 mm pancier. 

Po novom budem s IFHE prebíjať 31,25 mm, zaokrúhlene 32 mm ale šanca na zapálenie bude len 6%? S DE teda dokopy 8%. Zhrnutie, ja teda prebíjam rovnaký pancier ako pred reworkom, ale šanca na zapálenie bude o 4% nižšia, teda matematicky o 33% menej? 

To teda ešte nie je všetko, pretože neviem ako sa skutočne zmení pancierovanie niektorých lodí, teda sa môže stať, že stále neprebijem a bude mať nižšiu šancu na zápal.  

Spoiler

samozrejme treba započítať redukciu pravdepodobnosti zápalu každej lode.

Takže miesto toho, aby ste do hry nepridávali spamovacie HE lode, čo sú aj nové švédske DDčka, vzniká potreba urobiť rework lebo hra je akosi nevyvážená. Teda novým patchom lepíte problémy, kt. vznikajú predošlými patchmi, ktoré ale vlastne v patchi nevyriešite, lebo šanca na zapálenie je vždy RNG a tie lode, kt. túto toxicitu spôsobujú sú stále v hre a dokonca pridávate nové. Aby sme to zhrnuli, robí sa vlastne patch kvôli patchu, ktorý vlastne vyvolá potrebu ďalšieho patchu. Ale reálny problém sa nerieši. 

Chápem to správne? 

• Cool 4

[HUGO]
Players
282 posts
6,453 battles

Takže jak bylo řečeno, je to kvůli zlepšení interakce mezi křižníky, dnes takový osmičkový křižník se 152mm probíjí 24mm a palubu má 25mm. Takže dva stejné křižníky se HE neprobijí. Penetrace se nově zvýší na 25mm, takže by se měli navzájem pomocí HE probíjet i bez IFHE. Jenže pozor, pancíř paluby se zvedá na 27mm, takže se opět neprobijí :Smile_facepalm:. Nadruhou stranu, já teda osobně, když potkám jiný křižník bokem přebíjím na AP, co vy? 

[T-N-T]
Weekend Tester, Players, In AlfaTesters
5,919 posts
13,609 battles

Ne neni to uplne tak jak kluci pisete jelikoz zalezi jaky tier mate respektive dela 150-152 do tieru7 prostreli 25mm a kriznikum do t7 zustane paluba 25mm

od tireu 8 dela 150-152 prostreli 32mm a paluba t8+ krizniky (az na vyjimky) se zmeni na 27mm

Players
329 posts
8,436 battles

Je nehovorím nič o pancierovaní, vravím len to, že miesto celkového prepracovania stačilo spraviť IFHE dáva -3% na kaliber 139MM a -5% na  vyššie ako 139mm alebo nejako obdobne upraviť čísla a nie pomeniť 2/3 modelov. A efekt by bol viacej menej rovnaký. 

[HUGO]
Players
282 posts
6,453 battles
19 minutes ago, Sigimundus said:

Ne neni to uplne tak jak kluci pisete jelikoz zalezi jaky tier mate respektive dela 150-152 do tieru7 prostreli 25mm a kriznikum do t7 zustane paluba 25mm

od tireu 8 dela 150-152 prostreli 32mm a paluba t8+ krizniky (az na vyjimky) se zmeni na 27mm

Máš pravdu, omlouvám se, na VIII. to dá nově 30- 31mm a bitevky zůstanou v bezpečí. A co taková Atlanta a 127mm...nikde to nevidím? Bez IFHE teď 20mm s IFHE 27mm. Nově?

[FIMRA]
[FIMRA]
Players
323 posts
11,969 battles
43 minutes ago, PucalkovicAmina said:

Nadruhou stranu, já teda osobně, když potkám jiný křižník bokem přebíjím na AP, co vy?

a dostanes overpens...... ako pre teba..... od WG ....:Smile_trollface: Ja som takto nasil  dve salvy s Atagom do Hippera na 7 km a z 20 zasahov som mal 16 overpens

[IDDQD]
Players
2,098 posts
20,851 battles
2 minutes ago, Ajax102 said:

Ja som takto nasil  dve salvy s Atagom do Hippera na 7 km a z 20 zasahov som mal 16 overpens

do němce na blízko nic neobvyklýho, proto ten pancíř má navrženej tak jak má :cap_like:

• Cool 1

[HUGO]
Players
282 posts
6,453 battles
5 minutes ago, Ajax102 said:

a dostanes overpens...... ako pre teba..... od WG ....:Smile_trollface: Ja som takto nasil  dve salvy s Atagom do Hippera na 7 km a z 20 zasahov som mal 16 overpens

A přitom Atago má 25mm a Hipper 27mm a on ti dá citadelu každou ranou,že?  Hele já myslel ty flusátka do 152mm :cat_bubble:

Players
144 posts
5,663 battles

ja tomu moc nerozumim. Meni se teda realne pro mě jako pro hráče něco krom šance na podpal ?

Nebo ještě jinak IFHE mam na 3 lodich - Akizuky,Jutland ( Daring do budoucna) a Belfast. V cem mi to ovlivní výkonost tehle lodí ?

[T-N-T]
5,919 posts
13,609 battles
2 hours ago, unhappy360 said:

Je nehovorím nič o pancierovaní, vravím len to, že miesto celkového prepracovania stačilo spraviť IFHE dáva -3% na kaliber 139MM a -5% na  vyššie ako 139mm alebo nejako obdobne upraviť čísla a nie pomeniť 2/3 modelov. A efekt by bol viacej menej rovnaký. 

Prave ze ne. Drive byl IFHE "must have" skill pro vsechny lode s 150 a mensima razema aby prosli prez dobre zname thresholdy pancerovani ktere jsou ruzne podle tieru.

Ted to zmeni tak ze IFHE neni "must have" jelikoz je srovnano moznost penetrace cilu na stejnem tieru.

Sance na zapaleni bylo to posledni co by se resilo/trapilo hrace s temahle HE spamerama.

• Cool 1

[T-N-T]
5,919 posts
13,609 battles
1 hour ago, PucalkovicAmina said:

Máš pravdu, omlouvám se, na VIII. to dá nově 30- 31mm a bitevky zůstanou v bezpečí. A co taková Atlanta a 127mm...nikde to nevidím? Bez IFHE teď 20mm s IFHE 27mm. Nově?

Pokud nedostane nejakou vijimku tak to bude mist stejne jako drive - bez IFHE 20mm s IFHE 27mm

Players
1,681 posts
10,030 battles
Před 46 minutami Sigimundus řekl/a:

Pokud nedostane nejakou vijimku tak to bude mist stejne jako drive - bez IFHE 20mm s IFHE 27mm

Ale sance na podpal mne pujde dolu. Tudiz je to nerf? Nejak nechapu tu celou myslenku, proc tohle vubec delat. Podle me ifhe mechanika fungovala docela dobre (jako jedno z mala v teto hre)

[T-N-T]
5,919 posts
13,609 battles
5 minutes ago, BustyGirlWithPinkPig said:

Ale sance na podpal mne pujde dolu. Tudiz je to nerf? Nejak nechapu tu celou myslenku, proc tohle vubec delat. Podle me ifhe mechanika fungovala docela dobre (jako jedno z mala v teto hre)

Pokud povazujes stav kdy CL ma vetsi damage potencial nez CA a ten skil je naprosto "must have" misto "optional" tak ano fungovala vytecne.

• Cool 2

Players
1,681 posts
10,030 battles
Před 48 minutami Sigimundus řekl/a:

Pokud povazujes stav kdy CL ma vetsi damage potencial nez CA a ten skil je naprosto "must have" misto "optional" tak ano fungovala vytecne.

Proc by nemel mit CL vetsi dmg potencial nez CA? To jako bys srovnaval, ze DD ma vetsi dmg potencial nez BB. Zase ne u kazde lodi to je "must have" ktere ted vyuzivaji ifhe. Za uvahu by spis stalo predelani kapitanskych skillu, kde nektere jsou naprosto nepotrebne a nektere se zase davaji na vse. Takze spis nez to, ze je v neporadku mechanika ifhe, je v neporadku vyber kapitanskych skillu. Nemyslis?

• Cool 1

Players
329 posts
8,436 battles
2 hours ago, Sigimundus said:

Prave ze ne. Drive byl IFHE "must have" skill pro vsechny lode s 150 a mensima razema aby prosli prez dobre zname thresholdy pancerovani ktere jsou ruzne podle tieru.

Ted to zmeni tak ze IFHE neni "must have" jelikoz je srovnano moznost penetrace cilu na stejnem tieru.

Sance na zapaleni bylo to posledni co by se resilo/trapilo hrace s temahle HE spamerama.

Tak počkať. ak by bol MM  +/- 1 nepoviem ani slovo, ale denne stretávam napr. už so spomínaným BOISOM bitevky úrovne IX, kde im v zásada nič dokopy nespravím s IFHE. Nehovoriac o tom, že sa im prakticky musím natlačiť do tváre aby som na ne dostrelil. A nie nehovorme si, že sa mám zameriavať na iné lode, proste dostaneš flank a v zásade na ňom z 90% musíš zostať, lebo trasfér na iný flank je dosť časovo náročný. Nie je to ako u tankov, kde si vyberiem miesta, kam pôjdem, aby som nestretol top tiery a nemusel futrovať samý gold. IFHE ostáva stále must have. Dokonca dnes mám na Atagu IFHE aby som dokázal spraviť nejaký DMG na Bitevkách vyššej úrovne (pozerám sa na vymyslené vodkaloďky). Reworkom sa nič u krížnikov s 155mm nezmení. Bez IFHE budeš mať veľa stúh bez aktuálneho DMG. Dokonca u tier VII to bude stále must have skill, keďže sa zvýši pancier krížnikov VIII úrovne, ktoré stretávaš bežne.

• Cool 1

[HUGO]
Players
282 posts
6,453 battles
24 minutes ago, unhappy360 said:

Tak počkať. ak by bol MM  +/- 1 nepoviem ani slovo, ale denne stretávam napr. už so spomínaným BOISOM bitevky úrovne IX, kde im v zásada nič dokopy nespravím s IFHE. Nehovoriac o tom, že sa im prakticky musím natlačiť do tváre aby som na ne dostrelil. A nie nehovorme si, že sa mám zameriavať na iné lode, proste dostaneš flank a v zásade na ňom z 90% musíš zostať, lebo trasfér na iný flank je dosť časovo náročný. Nie je to ako u tankov, kde si vyberiem miesta, kam pôjdem, aby som nestretol top tiery a nemusel futrovať samý gold. IFHE ostáva stále must have. Dokonca dnes mám na Atagu IFHE aby som dokázal spraviť nejaký DMG na Bitevkách vyššej úrovne (pozerám sa na vymyslené vodkaloďky). Reworkom sa nič u krížnikov s 155mm nezmení. Bez IFHE budeš mať veľa stúh bez aktuálneho DMG. Dokonca u tier VII to bude stále must have skill, keďže sa zvýši pancier krížnikov VIII úrovne, ktoré stretávaš bežne.

No to Atago a IFHE nevím, má 33mm právě aby prostřelovalo paluby 32mm. S IFHE máš 43mm a většina bitevek má 45,50mm střední část, takže proč by to tam člověk dával?Ta Atlanta bude průser jestli jí zůstane 27mm tak paluby 27mm na 8+ tieru u křižníků moc prostřelovat nebude. Jinak souhlas, že devítkám to už teď skoro nic nedělá. Dneska jsem JB zasáhl s Atlantou 270x a poškození bylo 2700 a 0 požárů :cap_viking:

[IDDQD]
Korzár, WoWs Wiki Team, Korzár
3,139 posts
14,541 battles
Před 34 minutami unhappy360 řekl/a:

Atago s IFHE :cap_wander:
Zrovna na IJN CA je nevozím a nebudu. + němci - zbytečné.

Třeba na Atlantě je vozím vždy, protože proti +2 BB jen rozbíjím, ale na VIII mám snad jen na Kutůzlátku apod. lodích.

Players
329 posts
8,436 battles

Aj ja som si myslel, že je to hlúposť, ale keď porovnám atago kde som väčšinu času nemal IFHE s atagom B kde vozím iba IFHE, tak priemerný DMG je o 20k vyšší. Ja viem, že táto hra sa nehrá na DMG, ale som odchovaný tankista, kde je to alfa omega, tak si to beriem so sebou. 

[IDDQD]
3,139 posts
14,541 battles
Před 45 minutami unhappy360 řekl/a:

Aj ja som si myslel, že je to hlúposť, ale keď porovnám atago kde som väčšinu času nemal IFHE s atagom B kde vozím iba IFHE, tak priemerný DMG je o 20k vyšší. Ja viem, že táto hra sa nehrá na DMG, ale som odchovaný tankista, kde je to alfa omega, tak si to beriem so sebou. 

Mám na Atagu 66k průměrný dmg - bez IFHE a jsem spokojená. Není to nijak moc ale oproti průměru serveru to není zlé. :cap_yes:

To mám tak 90% proti tieru X.

[HUGO]
Players
282 posts
6,453 battles
21 minutes ago, unhappy360 said:

Nemůžeš porovnávat loď s kterou si začínal jako nováček s lodí,kterou máš teď, je jasné, že dmg bude vyšší. Já měl před půl rokem na desítkách maximálně 60k a teď dávám 2x tolik. Řekni mi sám, co je na 8+ za bitevky co mají 40mm palubu,aby ti to IFHE pomohlo? Většina má předek a zadek 32mm a tam je prostřelíš i bez IFHE a střední část kde mají 45,50,60mm tu stejně neprostřelíš. Kolik je těch s 40mm? 1-2? Ani mě žádná nenapadá.

[IDDQD]
3,139 posts
14,541 battles

IFHE jsem popravdě vozila jen na Zau kvůli CW a přitomností Stalinů a Kremlinů

[SALIS]
Players
678 posts
15,583 battles

Podle mě bylo IFHE rozbité už od začátku, v podstatě jediný kapitánský skill, který byl pro určitou třídu ("152mm CL T8+") must-have a v podstatě potřebný k tomu aby udělovala DMG, nebo alespoň výrazně zvyšovala její DMG potenciál... Takže za mě je dobře, že se s tím snaží něco udělat, ale nejsem si jistý jestli je to jejich provedení správné (to asi ukáže až čas, doufám že budou ochotní jakžtakž rychle balancovat jednotlivé lodi)… :Smile_sceptic:

A na Švédská DDčka se těším :cap_like: 

• Cool 1

Players
1,681 posts
10,030 battles
Před 1 hodinou LucyCZ řekl/a:

IFHE jsem popravdě vozila jen na Zau kvůli CW a přitomností Stalinů a Kremlinů

Tak ono ani na Henrim nebo Yoshinu neni ifhe od veci. Tohle bude tak prekombinovane, ze to 90% hracu ani nepochopi a bude v tom gulas jako prase. Mozna to vidite jinak, ale ja jsem o tom presvedcen. Ja myslim, ze jediny duvod je aby se utracely zlatacky za kapitany. Uz ted ta prezentace je jeden velky zmatek a poradne ani nevim co bude mit jake pancerovani, co jake dela prostreli, kam se bude vyplacet ifhe a kam nikoliv. A abych pravdu rekl, nechce se mne v tom ani hnipat a studovat kazdou kocabku a spekulovat jestli jo nebo ne. Nektere veci jsou lepsi nechat jednodussi (stavajici model)

Dale pak nechapu, ze je problem nejaky skill "must have" na urcite lode. Na DD je take "must have" skill "do posledniho" (nebo jak se to jmenuje) a nikomu to zily netrha. @Sigimundus @Dave6 To same namatkove nektere skilly na letadlove lode nebo moduly jsou "must have". Takze nevidim ten problem, ze je to rozbite. Kde presne?

• Cool 1

[IDDQD]
Korzár
2,541 posts
864 battles
Před 3 hodinami PucalkovicAmina řekl/a:

Dneska jsem JB zasáhl s Atlantou 270x a poškození bylo 2700 a 0 požárů

No, tak to zase přeháníš..

Před 1 hodinou BustyGirlWithPinkPig řekl/a:

Ja myslim, ze jediny duvod je aby se utracely zlatacky za kapitany.

Proboha, však je reskill zadarmo. 

Co se IFHE týče, počkej si na video od flamua/flambasse. Určitě udělají video na které lodě je dobré dát IFHE a na které ne. Nicméně, Sigi ti tu už odpověděl "dřív bylo IFHE must have, teď už není". Víc vědět nepotřebuješ..

Před 5 hodinami BustyGirlWithPinkPig řekl/a:

Proc by nemel mit CL vetsi dmg potencial nez CA? To jako bys srovnaval, ze DD ma vetsi dmg potencial nez BB. Zase ne u kazde lodi to je "must have" ktere ted vyuzivaji ifhe. Za uvahu by spis stalo predelani kapitanskych skillu, kde nektere jsou naprosto nepotrebne a nektere se zase davaji na vse. Takze spis nez to, ze je v neporadku mechanika ifhe, je v neporadku vyber kapitanskych skillu. Nemyslis?

Protože hra je nějak nastavená ne? Logicky, měřítko čím vyšší kalibr děl, tím vyšší šance na dmg. V historických bitvách měly těžké křižníky výhodu dostřelu/penetrace, tady nemají ani jedno. DPM lodě tu ovládaly mapy, viz. Smolensk, Wooster a Harugumo a bylo potřeba udělat změnu. Uvidíme, jak to dopadne. Ale osobně jsme názoru, že to je změna k lepšímu. Bude to trade penetrace za šanci na podpal. A že je 50% dost. To už bude stát za to promyslet, jestli si to tam dáš, nebo ne. Dřív jsi to tam dal a nic jsi neztratil, protože jsi to vlajkami a demoliton expertem dorovnal. 

• Cool 2

Sign in to follow this