Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
_P_O_S_E_J_D_O_N_

Gra a zmiana dysku

9 comments in this topic

Question

Players
1,471 posts
9,937 battles

Witajcie jutro odbiorę lapka z naprawy  w którym dołożyli mi drugi szybszy dysk na który to przenieśli cały system ale gra,została na tym wolniejszym.Pytanko do was czy przeniesienie gry na ten szybszy dysk ma w ogóle sens, coś to zmieni?pewnie będzie trzeba ściągać grę od nowa co? jak bym chciał przenieść?

8 answers to this question

Recommended Posts

• 1
Players
225 posts
8,333 battles

Ja zostawiłem grę na wolniejszym. Nie narzekam. Może trochę dłużej się ładuje, ale wszystko mieści się w granicach dopuszczalnego czasu.

• 1
[PLO]
Players
150 posts

Myslę,że nie będziesz musiał ściągać gry od nowa.

Spróbuj w ten sposób (jeśli koniecznie chcesz przenosić grę  na inny dysk ) 

Przenieś WSZYSTKIE pliki na dysk,który  Ci pasuje  Na Pulpicie  zapewne masz ikonę wowsa ( czyli skrót  do pliku exe ) zlikwiduj go . 

Po przeniesieniu plików utwórz nowy skrót  do WoWSLauncher.exe  i skopiuj go na pulpit.

Mimo,że mam dysk SSD  i normalny talerzowy, to szkoda mi przestrzeni SSD na Wowsa  ;) 

• Cool 1

• 1
[GRAY]
Players
64 posts
22,335 battles

W wypadku naszej cudownej gry raczej szkoda miejsca na dysku SSD by ją tam przenosić. Ogólnie powinno Ci się wszystko szybciej ładować - logowanie do gry, bitwy czy chociażby zakładanie flag. Jednakże każdy wie jak wygląda sprawa optymalizacji portu itp. Osobiście mam zainstalowanego wowsa na SSD od ładnych paru miesięcy i poprawy nie zauważyłem żadnej a ostatnio nawet przy cudownie działających serwerach WG zdarza mi się czekać do trzech minut dopóki mnie do bitwy nie wrzuci czego nigdy wcześniej nie miałem :Smile_smile:

• 1
Players
5,398 posts
24,445 battles
42 minutes ago, _mac_74 said:

(...)Przenieś WSZYSTKIE pliki na dysk,który  Ci pasuje (...)

Działa na 100%. Można mieć też wiele wersji gry w róznych katalogach, żeby odpalać stare replaye.

Róznica w działaniu gry między HD i SSD jest zauważalna.

• 1
[HOB]
Moderator
1,900 posts
8,263 battles

Różnica jest, ale nie tak drastyczna. Ja osobiście zmieniałem dysk, bo HDD lubił się czasem odłączać, ale w tej grze chyba za najsłabsze ogniwo robi karta graficzna i ewentualnie połączenie. Czasem występujący błąd, który nie wpuszcza z ładowania do bitwy występuje także na SSD.

• 0
Players
1,471 posts
9,937 battles

Dziękuje za pomoc,przeniosłem grę na ssd i powiem tak,gra szybciej się ładuje ale jak na nim będzie mi miejsca brakować to przeniosę ją z powrotem na wolniejszy..na tym szybszym mam system.

• 0
[BURZA]
Players
225 posts

W swoim kompie mam dysk 500GB M.SATA oraz 2TB dysk 7200rpm na inne gry. WOWS mam jako jedyną grę na dysku SSD, a resztę gierek mam na talerzu

• 0
[ARYA]
Players
452 posts
24,808 battles

Wiem, że temat stary ale. Chciałem napisać tylko tyle, że Grę mam zainstalowaną na dysku M2 (NVME) czyli hm takie szybsze SSD :D I o ile gra się do bitwy wczytuje może sekundę (a mam ponad 5gb modyfikacji do niej, skiny zjadają duuużo gb) to np w porcie jest nieznaczna różnica, a najciekawiej sie robi gdy gra się aktualizuje, bo znacznie szybciej sie to odbywało na HDD (talerz) Więc WG nie zawodzi jak zawsze :D

• Cool 1

Sign in to follow this