Jump to content
Sign in to follow this  
You need to play a total of 50 battles to post in this section.
tenser23

Reload dział

9 comments in this topic

Recommended Posts

Players
1 post
3,672 battles

Witam

Mam pytanko odnośnie szybkości ładowania dział. Jak zmniejszyć je? Jakie perki, ulepszenia dać aby działa lądowały się szybciej na krążownikach? Szukam szukam i nie mogę znaleźć 😊 dopiero co wróciłem do gry i po obejrzeniu paru streamów zobaczyłem że większość ma reload mniejszy niż moje okręty 😁

[MORIA]
Players
7,701 posts
38,279 battles

Zależy od tieru i kalibru dział. Poniżej 139mm można zmniejszyć reload poprzez podstawowych trening artyleryjski (kapitański perk). T9 i 10 mają zwykle trzeci "slot" w modyfikacjach za 3mln srebra na reload dział. Więc nie każdy okręt da się skrócić jego reload, jest jeszcze adrenalina co trochę pomaga ale dopiero jak masz mniej niż 50% hp czuć że masz jakiś tam szybszy reload (najbardziej jest odczuwalny szybszy rekord torped)

Players
1,803 posts
20,959 battles
1 godzinę temu, MacArthur92 napisał:

nie każdy okręt da się skrócić jego reload, jest jeszcze adrenalina co trochę pomaga

Hmm, na każdej łajbie zwanej krążownikiem wygląda to trochę inaczej;

- małokalibrowe krążki (Flint, Atlanta, Smoleńsk, Colbert) - przeładowanie ich dział można skrócić o 10 % perkiem BFT;

- krążowniki T9 - T10 - dzięki modyfikacji na 6. pozycji (Main Battery Modification 3) - można poprawić reload o 12 %;

- flagami sygnałowymi można skrócić reload secondarek o 5 % - głównych dział tak poprawić się NIE da;

- perk adrenaline rush - wraz ze spadkiem HP okrętu wzrasta szybkość przeładowania. I teraz:

* * "zwykły" AR - przy utracie połowy HP okrętu reload dział zostaje skrócony o 10 % (czyli daje wtedy tyle samo co BFT dla krążowników małokalibrowych);

* * "dopalony" AR (lepszy o 1/4, elitarny kapitan J. J. Honore) - na moim Martelu, po utracie 80 % HP okrętu, reload bazowy z 11 sek. spada do poziomu 8,8 sek. Aha, reload torped - co słusznie zauważył mój przedmówca @MacArthur92  - spada z bazowego 90 sek. do 72 sek. Przepis na zombie - okręt! :Smile_izmena:

• Cool 2

[MORIA]
Players
7,701 posts
38,279 battles
4 hours ago, umbra_arboris said:

Hmm, na każdej łajbie zwanej krążownikiem wygląda to trochę inaczej;

- małokalibrowe krążki (Flint, Atlanta, Smoleńsk, Colbert) - przeładowanie ich dział można skrócić o 10 % perkiem BFT;

- krążowniki T9 - T10 - dzięki modyfikacji na 6. pozycji (Main Battery Modification 3) - można poprawić reload o 12 %;

- flagami sygnałowymi można skrócić reload secondarek o 5 % - głównych dział tak poprawić się NIE da;

- perk adrenaline rush - wraz ze spadkiem HP okrętu wzrasta szybkość przeładowania. I teraz:

* * "zwykły" AR - przy utracie połowy HP okrętu reload dział zostaje skrócony o 10 % (czyli daje wtedy tyle samo co BFT dla krążowników małokalibrowych);

* * "dopalony" AR (lepszy o 1/4, elitarny kapitan J. J. Honore) - na moim Martelu, po utracie 80 % HP okrętu, reload bazowy z 11 sek. spada do poziomu 8,8 sek. Aha, reload torped - co słusznie zauważył mój przedmówca @MacArthur92  - spada z bazowego 90 sek. do 72 sek. Przepis na zombie - okręt! :Smile_izmena:

Wiesz pytanie autora było dosyć ogólne, BB poniżej T9 nie da sie skrócić im reload głównych dział chyba że adrenalina jest. Dlatego napisałem że nie zawsze sie da. 

[LUZ]
Players
2,769 posts
5,835 battles
10 godzin temu, tenser23 napisał:

Witam

Mam pytanko odnośnie szybkości ładowania dział. Jak zmniejszyć je? Jakie perki, ulepszenia dać aby działa lądowały się szybciej na krążownikach? Szukam szukam i nie mogę znaleźć 😊 dopiero co wróciłem do gry i po obejrzeniu paru streamów zobaczyłem że większość ma reload mniejszy niż moje okręty 😁

Tak jak napisali koledzy:

- perk "adrenalina"

- moduł na przeładowanie(od t9)

- perk "podstawowy trening artyleryjski" dla dział DO 139 mm

- bonusy specjalnych kapitanów, francuski Honore daje mocniejsze działanie adrenaliny, włoski Sansonetti -15% do przeładowania przy zdobyciu wsparcia i tak dalej, ogólnie "legendarny" dowódca po uaktywnieniu "talentu", może mocno podkręcić przeładowanie, np Yamamoto po zdobyciu krakena daje -34%.

Players
1,803 posts
20,959 battles

Elite (unique) commanders to jeden z "wariantów", pozwalający na znacznie szybszy reload dział. Sam się zdziwiłem, że tak działa wielu z nich:

- Yamamoto - po wbiciu krakena (talent Second Wind) przeładowanie dział głównych jest szybsze o 34 %

- Halsey - po zdobyciu konfederata (Hit Hard) reload głównych dział zmniejsza się o 20 %

- bracia Honore' - mają "dopalony" perk adrenaline rush - im więcej (procentowo) tracisz HP, tym szybciej strzelasz

- Auboyneau - po zdobyciu osiągnięcia devastating strike (Fully Armed) - reload dział głównych i torped zmniejsza się o 5 %

- Lutjens - po zdobyciu 140 trafień z głównych dział (Iron Strike) ich reload przyspiesza o 7,5 %

- Sansonetti - po wbiciu konfederata (Scorched by Fury) - czas przeładowania dział głównych zmniejsza się o 15 %

- Cunninngham - nowy Brytol, który ma wejść w najbliższym patchu 0.9.1 - po zdobyciu zwiastuna tragedii (Sink, Burn and Destroy) przeładowanie dział i torped zostanie skrócone o 10 %

Kurka wodna... Panowie, jak elite kapitanowie będą się dalej "rozmnażać" w tym tempie, to posiadanie zwykłych kapitanów przestanie mieć sens... Przynajmniej na najcenniejszych i najczęściej używanych okrętach pływać będą kapitanowie, dający spore bonusy, przydatne w trakcie bitwy. Szybciej strzelasz, łatwiej wykrywasz torpedy, lepiej podpalasz, masz szybszy reload consumabli, gasisz się i odzyskujesz HP gdy jesteś na ogryzku... Nic tylko gromadzić elite kapitanów i strzelać, strzelać i strzelać... :-))

Modder
4,875 posts
22,494 battles
4 hours ago, umbra_arboris said:

Elite (unique) commanders to jeden z "wariantów", pozwalający na znacznie szybszy reload dział.  (itd)

Spora część tych specjalnych umiejętności jest trudna do aktywowania na wysokich tierach. Np. Kraken na VIII-X, to co ile gier ?

Tak naprawdę to skrzydła mogą rozwinąć tylko siedząc na IV jako seal clubberzy, bo tam co chwila wpada duży kaliber i inne takie tragedie.

[TF16]
Players
2,301 posts
22,886 battles
23 minutes ago, Odo_Toothless said:

Spora część tych specjalnych umiejętności jest trudna do aktywowania na wysokich tierach. Np. Kraken na VIII-X, to co ile gier ?

Tak naprawdę to skrzydła mogą rozwinąć tylko siedząc na IV jako seal clubberzy, bo tam co chwila wpada duży kaliber i inne takie tragedie.

Stosunkowo proste do aktywacji są specskille na Włochu. Praktycznie w każdej bitwie aktywują się co najmniej dwie.

Sign in to follow this